twitter:rivm twitterde op donderdag 27-02-2020 om 21:20:37Bij een patiënt in Nederland is vanavond #COVID19 vastgesteld. Met labonderzoek is de diagnose bevestigd. De GGD is gestart met contactonderzoek. Meer informatie: https://t.co/80e0vcVakc
#coronavirus #ncov #patiënt #virus https://t.co/UGQPIdJ7Tl reageer retweet
quote:Meeste berichten over coronavirus zijn betrouwbaar, maar er is ook nepnieuws
Er wordt veel gewaarschuwd voor nepnieuws over het coronavirus, maar de meeste gedeelde nieuwsberichten zijn betrouwbaar. De meeste links gaan naar serieuze nieuwssites, de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) of het RIVM.
Tegelijkertijd is nepnieuws honderden keren verspreid en daarmee heeft het waarschijnlijk vele duizenden mensen bereikt. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en datajournalistiek platform Pointer van de KRO-NCRV naar nieuwsberichten die via Twitter zijn gedeeld.
Tussen woensdag 19 februari en donderdag 5 maart werden 20 berichten uit dubieuze of onbetrouwbare bronnen minstens tien keer geretweet. In totaal gebeurde dat ten minste 768 keer. De oorspronkelijke verspreiders hadden opgeteld bijna 900.000 volgers.
Veel nepberichten gaan ook rond via WhatsApp of Facebook-groepen, maar die sociale media zijn niet of nauwelijks in kaart te brengen. Zo verspreiden mensen nagemaakte screenshots, afkomstig van een legitieme bron, met daarin valse berichten.
Verborgen agenda
Populair op Twitter was een lijst met een onjuist aantal gevallen van besmetting door het virus. Die link werd bijna 45.000 keer bekeken; het RIVM voelde zich genoodzaakt om erop te reageren.
Veel berichten zijn afkomstig van sites als Xandernieuws, WantToKnow en Ella Ster. Dat zijn bekende complotsites, zegt nepnieuwsexpert Peter Burger van de Universiteit Leiden.
Ze verspreiden bijvoorbeeld geruchten dat het coronavirus in feite een biowapen is en dat de verspreiding is 'georkestreerd', zoals bijvoorbeeld WantToKnow schrijft, of dat er een verborgen agenda achter het virus zit. Die theorie wordt niet gestaafd.
Bronquote:11:03
Een 86-jarige Nederlandse man is overleden aan de gevolgen van een besmetting met het nieuwe coronavirus, meldt het RIVM.
etc etcquote:Gaat Nederland echt Italië achterna? Daar lijkt het niet op
Op sociale media en via WhatsApp ging de afgelopen dagen een lijstje cijfers rond, met besmettingen van het nieuwe coronavirus in Nederland en Italië. De boodschap: Nederland gaat Italië achterna! Maar dat plaatje was behoorlijk misleidend. Hoe kun je de besmettingen in verschillende landen vergelijken?
voornamelijk Brabantse patiënten of ook Assenaren die terminaal zijn?quote:Op maandag 23 maart 2020 13:58 schreef Djeez het volgende:
Mijn vrouw werkt in het ziekenhuis van Assen en vertelde me zojuist dat het een noodhospitaal is geworden. Inmiddels zijn drie complete afdelingen ingericht voor corona-patiënten. Een voor lichte klachten, een voor ernstige klachten en een voor palliatieve zorg aan corona-patiënten. En ze liggen al bijna vol
Met name Brabanders geloof ik. Maar verhaal gaat dat het veel ernstiger is dan de media ons voorspiegelenquote:Op maandag 23 maart 2020 14:30 schreef RedFever007 het volgende:
[..]
voornamelijk Brabantse patiënten of ook Assenaren die terminaal zijn?
Weet je toevallig ook iets over de leeftijden op de palliatieve afdeling?quote:Op maandag 23 maart 2020 14:34 schreef Djeez het volgende:
[..]
Met name Brabanders geloof ik. Maar verhaal gaat dat het veel ernstiger is dan de media ons voorspiegelen
gegadigden voor de staatsisolatie worden voorgedragen door het politburoquote:Op maandag 23 maart 2020 14:41 schreef TheVoice4ever het volgende:
Rusland's quarantaine procedure, regels zijn simpel
oftewel 15 dagen thuisblijven zelf-isolatie, of 5 jaar gevangenis en daar isolatie
zo zou het moeten bij meerdere landen, dan blijven mensen wel thuis die het virus bij zich dragen
quote:Op maandag 23 maart 2020 14:23 schreef TheVoice4ever het volgende:
hoeveel doden nu, en nieuwe besmettingen?
https://www.rivm.nl/nieuws/actuele-informatie-over-coronavirusquote:23-03-2020 | 14.30
34 patiënten overleden, 545 nieuwe patiënten, in totaal 4749 positief geteste personen
Sinds gisteren zijn 545 mensen positief getest op het nieuwe coronavirus (COVID-19). Daarmee komt het totaal aantal positief geteste mensen op 4749. Onder hen zijn 1230 mensen die in het ziekenhuis opgenomen zijn (geweest).
34 patiënten zijn sinds de vorige update overleden aan COVID-19. Er zijn in totaal 213 mensen overleden aan de ziekte. De leeftijd van de overledenen ligt tussen de 55 en 97 jaar. (de gemiddelde leeftijd bij overlijden is 82 jaar)
De meeste positief geteste mensen wonen in de provincie Noord Brabant, namelijk 1558 personen. Daarna zijn de meeste positief geteste mensen gemeld in Zuid-Holland (647) en Noord-Holland (600).
Het werkelijke aantal besmettingen met het nieuwe coronavirus ligt hoger dan het aantal dat hier genoemd wordt. Dit komt omdat niet iedereen met mogelijke besmetting getest wordt, maar
ja maar daar lijken ze het wel redelijk meer onder controle te hebben ter vergelijking met andere europese landenquote:Op maandag 23 maart 2020 14:45 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
gegadigden voor de staatsisolatie worden voorgedragen door het politburo
Rusland liegt over zijn cijfers, ik geloof er geen reet van dat er maar een coronadode is.quote:Op maandag 23 maart 2020 14:41 schreef TheVoice4ever het volgende:
Rusland's quarantaine procedure, regels zijn simpel
oftewel 15 dagen thuisblijven zelf-isolatie, of 5 jaar gevangenis en daar isolatie
zo zou het moeten bij meerdere landen, dan blijven mensen wel thuis die het virus bij zich dragen
gohquote:Op maandag 23 maart 2020 14:52 schreef KI1234 het volgende:
[..]
Rusland liegt over zijn cijfers, ik geloof er geen reet van dat er maar een coronadode is.
wat??quote:Op maandag 23 maart 2020 14:52 schreef KI1234 het volgende:
[..]
Rusland liegt over zijn cijfers, ik geloof er geen reet van dat er maar een coronadode is.
Dat komt omdat er geen onafhankelijke journalistiek toegestaan is is om de cijfers apart te bevestigen. Alleen staatsmedia.quote:Op maandag 23 maart 2020 14:53 schreef RedFever007 het volgende:
[..]
goh![]()
als het over China of Rusland gaat zijn de cijfers altijd onbetrouwbaar
Tuurlijk wel. Rusland heeft wel baat bij de cijfers te verbloemen, zien ze sterker en beter op het wereldtoneel, andere landen zullen hen benijden en zaken mee doen en eventueel geld naar sturen.quote:Op maandag 23 maart 2020 14:53 schreef TheVoice4ever het volgende:
[..]
wat??
waarom zou je liegen over iets wat ons allen aangaat, dit is geen politiek machtspel
Hier kan dat niet, want degene welke de medici hier niet testen op dat besmettelijke virus zijn de krachtige langere mannen, die hoeven namelijk niet te bewijzen dat zij virusvrij zijn.quote:Op maandag 23 maart 2020 14:41 schreef TheVoice4ever het volgende:
Rusland's quarantaine procedure, regels zijn simpel
oftewel 15 dagen thuisblijven zelf-isolatie, of 5 jaar gevangenis en daar isolatie
zo zou het moeten bij meerdere landen, dan blijven mensen wel thuis die het virus bij zich dragen
hier zal dat ook niet worden ingevoerd, met die slappe hap van een regering wat wij hier hebbenquote:Op maandag 23 maart 2020 14:57 schreef torentje het volgende:
[..]
Hier kan dat niet, want degene welke de medici hier niet testen op dat besmettelijke virus zijn de krachtige langere mannen, die hoeven namelijk niet te bewijzen dat zij virusvrij zijn.
Klopt, In Noord Korea ook , daar heeft tot nu toe slechts een "vrijwilliger"" Corona gekregen en die gaat er ook aan overlijden is afgesproken , om meer in lijn te lopen met de rest van de wereldquote:Op maandag 23 maart 2020 14:51 schreef TheVoice4ever het volgende:
[..]
ja maar daar lijken ze het wel redelijk meer onder controle te hebben ter vergelijking met andere europese landen
🤭quote:Op maandag 23 maart 2020 15:01 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Klopt, In Noord Korea ook , daar heeft tot nu toe slechts een "vrijwilliger"" Corona gekregen en die gaat er ook aan overlijden is afgesproken , om meer in lijn te lopen met de rest van de wereld
wie wil nu daar vrijwilliger voor zijn? of is er een financiele deal daarbij betrokken ofzo voor de familiequote:Op maandag 23 maart 2020 15:01 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Klopt, In Noord Korea ook , daar heeft tot nu toe slechts een "vrijwilliger"" Corona gekregen en die gaat er ook aan overlijden is afgesproken , om meer in lijn te lopen met de rest van de wereld
Het is de bedoeling dat dit aantal gaat oplopen tot 11 in de komende vier weken , maar die worden door Kim zelf genezen
Sarcasme niet begrijpen?quote:Op maandag 23 maart 2020 15:04 schreef TheVoice4ever het volgende:
[..]
wie wil nu daar vrijwilliger voor zijn? of is er een financiele deal daarbij betrokken ofzo voor de familie
quote:
Ohja. :-)quote:Op maandag 23 maart 2020 15:19 schreef TheVoice4ever het volgende:
sorry als dat misschien beetje onethisch klinkt, maar ik wil gewoon dat er snel een goed vaccin, medicatie komt, en dat deze coronacrisis niet lang duurt
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |