Ja 2 jaar geleden hadden we ook zo'n lagere ranked speler in Abasov en die werd volledig weggespeeld.quote:Op maandag 15 september 2025 19:14 schreef mitt het volgende:
Verrassend heeft ook de Duitser Blubaum zich geplaatst voor het kandidatentoernooi.
Prachtig toernooi gespeeld hoor maar het WK (en kandidatentoernooi) hebben de laatste jaren wat tikken qua niveau gekregen maar dan is dit geen goede ontwikkeling.
Je wilt toch gewoon de grote namen op zo'n toernooi.quote:Op maandag 15 september 2025 19:17 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Ja 2 jaar geleden hadden we ook zo'n lagere ranked speler in Abasov en die werd volledig weggespeeld.
Zo goed als zeker dat die niet meedoet, maar misschien dat die zich bedenkt als Hans zich kwalificeertquote:Op maandag 15 september 2025 19:20 schreef mitt het volgende:
[..]
Je wilt toch gewoon de grote namen op zo'n toernooi.
Heeft Carlsen al uitgesloten dat hij weer meedoet?
quote:Op maandag 15 september 2025 19:21 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Zo goed als zeker dat die niet meedoet, maar misschien dat die zich bedenkt als Hans zich kwalificeert
Dan mag Niemann zich plaatsenquote:Op maandag 15 september 2025 19:21 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Zo goed als zeker dat die niet meedoet, maar misschien dat die zich bedenkt als Hans zich kwalificeert
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op maandag 15 september 2025 17:45 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Anish wint ook nog even het hele FIDE Grand Swiss toernooi (er waren 2 kandidatenplekken) en staat weer in de top-10 FIDE ranking (plaats 7)
[..]
Nee het is veel leuker, hij heeft al genoeg rating en kan eigenlijk niet meer ingehaald worden, maar je moet een minimum aantal officiële wedstrijden hebben gespeeld dit jaar om je via die ratingspot je te kwalificeren, alleen staat er niets in de regels over wat voor officiële wedstrijden dus doet die mee aan een aantal toernooien zonder echte tegenstand voor iemand van zijn klasse om maar aan die minimum aantal wedstrijden te komen.
Maar nu zijn ze erachter gekomen dat er een bepaalde regel is veranderd waardoor Nakamura voor iedere wedstrijd die hij van zo'n pannekoek wint 0.8 punt verdient en dat is niet meer gemaximeerd, oude regel was dat je maar per maand 2 wedstrijden (of iets dergelijks) tegen iemand met een FIDE van 300 punten en meer onder jou meetelden. Maar dat is een zijeffect zonder enige echte relevantie voor Nakamura of die ratingspot (tenzij iemand achter hem nu op die manier zich gaat proberen te kwalificeren). Zonder die regel had nog steeds deze toernooien gespeeld omdat het enkel om het minimum aantal wedstrijden gaat wat die even moet behalen.
Ja dat was nog wel leuk geweest, maar hij staat dusdanig ver voor in FIDE-rating dat een verlies tegen Hans ook tijdens zo’n toernooi niet veel uitmaakt.quote:Op maandag 15 september 2025 20:30 schreef De_Verschoppeling het volgende:
[..]
Bekijk deze YouTube-video
Nee.quote:Op donderdag 30 oktober 2025 19:41 schreef Sjemmert het volgende:
Iemand hier weleens meegedaan met een Tata steel chess amateur toernooi ?
Zit te denken om me in te schrijven voor de lol. Heb geen Fide rating.
Volgens mij zijn er weinig voorwaarden anders dan dat je moet betalen om mee te doen en lid moet zijn van de KNSB (12,50 per jaar). Je kan je nu inschrijven voor 1 van de 3 events in januari.quote:Op zaterdag 1 november 2025 20:09 schreef mitt het volgende:
[..]
Nee.
Weet ook niet wat de voorwaarden zijn?
Wel toegankelijk dat je geen rating hoeft te hebben. Is het in te delen wel lastig. Ik zou het doen! En hier verslag doenquote:Op zondag 2 november 2025 15:06 schreef Sjemmert het volgende:
[..]
Volgens mij zijn er weinig voorwaarden anders dan dat je moet betalen om mee te doen en lid moet zijn van de KNSB (12,50 per jaar). Je kan je nu inschrijven voor 1 van de 3 events in januari.
https://amateurs.tatasteelchess.com/events
Nakamura en Giri zijn toch helemaal prima?quote:Op woensdag 26 november 2025 14:49 schreef mitt het volgende:
Ik heb liever wat grote namen, maar ik zie toch ook tevredenheid met dit deelnemersveld voor het Kandidatentoernooi.
Caruana
Giri
Blubaum
Sindarov
Wei
Esipenko
Nakamura en Pragghanananadhdhahaanana op pole position voor de laatste twee plekken.
Keymer was wel leuk geweest denk ik.quote:Op woensdag 26 november 2025 15:31 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Nakamura en Giri zijn toch helemaal prima?
Giri gaat 14 keer remise spelenquote:Op woensdag 26 november 2025 15:31 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Nakamura en Giri zijn toch helemaal prima?
quote:Nederlandse schaakgrootmeester Jan Timman (74) overleden
Jan Timman, een van de grootste schakers in de Nederlandse geschiedenis, is woensdag op 74-jarige leeftijd overleden.
De grootmeester was eind twintigste eeuw jarenlang de beste schaker van Nederland en klom tussen de wereldberoemde Sovjet-schakers naar de tweede plek op de wereldranglijst. In zijn beste dagen stond Timman tussen grote Russische namen als Anatoli Karpov, Boris Spasski en Garri Kasparov bekend als 'The best of the West'.
De in Delft geboren Timman begon op zijn achtste met schaken, werd grootmeester op zijn 23ste en won sindsdien negen nationale titels. De eerste in 1974, de laatste in 1996.
De tweede plek op de wereldranglijst bereikte Timman in 1982, achter Karpov. In die periode won hij onder meer twee keer het Hoogovenstoernooi in Wijk aan Zee (1981, 1985), tegenwoordig het Tata Steel-schaaktoernooi.
Wereldtitelstrijd
In 1993 mocht Timman onverwacht aantreden voor de wereldtitelstrijd nadat Kasparov en Nigel Short hadden besloten hun tweekamp buiten wereldschaakbond FIDE om te spelen. Timman tegen Karpov werd de wereldtitelstrijd en Timman verloor met 12,5-8,5.
Sinds de wereldtitel van Max Euwe in 1935 kwam geen Nederlandse schaker zo dicht bij de prestigieuze wereldtitel als Timman.
Vrijwel zijn hele carrière, vooral in de loop van de 21ste eeuw toen hij minder actief werd aan het bord, schreef Timman uitvoerig over het spel.
Vele boeken en artikelen publiceerde hij. Onder meer uitvoerige stukken voor het toonaangevende schaaktijdschrift New In Chess, waar hij allerlei schaakboeken over zijn grootste fascinatie, het eindspel, uitbracht.
In 2024 maakte Timman nog een verrassende comeback op het NK, waar hij na achttien jaar terugkeerde op het hoogste nationale niveau. Een jaar later stopte hij alsnog, in stilte. Omdat het fysieke spel te zwaar voor hem was geworden.
quote:
1975?quote:Op donderdag 19 februari 2026 11:22 schreef Idisrom het volgende:
Oh Jan Timman.
Een groot voorbeeld voor mij.
Ik weet nog dat hij na de laatste wedstrijd van de door hem gewonnen NK schaakkampioenschap in Leeuwarden werd opgepakt door de marechaussee. Hij moest zijn dienstplicht nog vervullen, maar ze lieten hem eerst nog net zijn toernooi afmaken.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |