Eens. Daarom zeg ik ook "van de ene kant snap ik het", maar ondertussen hebben wij straks wel 4 tot 16 keer zoveel patiënten en dus een veel hogere druk dan nodig was als zowel de overheid als de burgers niet zo freaking eigenwijs waren geweest.quote:Op zaterdag 14 maart 2020 15:58 schreef Molo het volgende:
[..]
Menselijk gedrag beïnvloeden heet dat.
Nederlanders zijn stronteigenwijs en laten zich niet in één keer omzetten naar thuisblijven
Dat 'moet' dus in stapjes zodat ze zich voor kunnen bereiden die autonomie los te laten en over te geven aan advies van de overheid.
Dus neem een borreltje en desnoods een peukie erbij en relax.quote:Op zaterdag 14 maart 2020 15:59 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Pak een borrel kree, #YOLO
Ja dat gevoel heb ik.quote:Op zaterdag 14 maart 2020 15:58 schreef Molo het volgende:
[..]
Menselijk gedrag beïnvloeden heet dat.
Nederlanders zijn stronteigenwijs en laten zich niet in één keer omzetten naar thuisblijven
Dat 'moet' dus in stapjes zodat ze zich voor kunnen bereiden die autonomie los te laten en over te geven aan advies van de overheid.
Erg ditquote:Op zaterdag 14 maart 2020 15:56 schreef bitterbal het volgende:
Het hamsteren heeft niet alleen effect op mensen die gewoon boodschappen kunnen doen maar op de mensen die naar de voedselbank moeten!!
21 MINUTEN GELEDEN
Voedselbank Groningen op 'dramatische' zaterdag: stop met hamsteren
Voedselbank Groningen roept de Nederlanders op om direct te stoppen met hamsteren. De voedselbank, die erop wijst dat in Groningen zo'n vijfduizend mensen onder de armoedegrens leven, vreest dat er niets meer voor de cliënten overblijft.
Door de hamsterwoede in supermarkten was vanochtend sprake van een "dramatische" aanvoer van producten, zegt Ulfert Molenhuis van de Voedselbank bij RTV Noord.
"Vrachtauto's van de voedselbank rijden iedere morgen langs supermarkten en bakkers om eten op te halen. Maar vanmorgen was er geen brood. Er waren ook weinig andere producten, zoals groenten. Maar er kwamen wel zo'n 120 gezinnen eten bij ons halen", aldus Molenhuis. "Dit betekent simpelweg dat we nu al onze reservevoorraden moeten aanspreken. Maar die zijn ook beperkt. De situatie voor arme mensen wordt onmiddellijk beter als mensen stoppen met hamsteren."
Gisteren meldde de Voedselbank Midden-Twente, met uitgiftepunten in Hengelo, Goor en Borne, per direct geen voedselpakketten meer uit te delen. Dat heeft te maken met het besmettingsgevaar. "Elke vrijdagmiddag komen in Hengelo tussen de 600 en 700 mensen naar het uitdelen van voedselpakketten", zegt de woordvoerder in de regionale krant Tubantia. "In Goor zit de Voedselbank onder één dak met zestig kwetsbare mensen onder de vleugels van een zorginstelling. Ik moet er niet aan denken dat zij door onze activiteiten besmet zouden raken met het coronavirus."
NOS
konden ze niet gewoon zeggen: als de komende weken het virus hetzelfde traject vertoont als in China dan gaan wij in totale lockdown.quote:Op zaterdag 14 maart 2020 15:49 schreef bitterbal het volgende:
hoe ondenkbaar is het dat ze het gewoon in stappen aan ons opleggen maar dit allang het plan was ?
Hier (rotterdam buitenwijk) waren schappen ook leegquote:Op zaterdag 14 maart 2020 15:59 schreef -river- het volgende:
[..]
Je zag nog niet eerder hier iets van het hamsteren, nu ineens wel.
Tuurlijk, hou vast die gedachte.quote:Op zaterdag 14 maart 2020 15:58 schreef Nadelspiel het volgende:
[..]
Door te hamsteren komen mensen minder in winkels...en is er dus minder kans op besmetting...zucht
Deze cijfers zijn ook (oa door mijzelf) al lang en breed gepost hier.quote:Op zaterdag 14 maart 2020 15:52 schreef mazaru het volgende:
[..]
Ik ben geen computer! Volgens mij was het bij DWDD
zoek even naar de correlatie telefoon nummer als je er over wilt praten :-)quote:Op zaterdag 14 maart 2020 16:01 schreef Fer_de_Lance het volgende:
[..]
Hier (rotterdam buitenwijk) waren schappen ook leeggeen brood, geen wcpapier, pasta, rijst alles op...
Ik moest een doosje sinaspril hebben voor mijn zoontje en voelde me een hamsteraar
was maar 1 doosje
quote:Op zaterdag 14 maart 2020 16:01 schreef Salina het volgende:
[..]
Deze cijfers zijn ook (oa door mijzelf) al lang en breed gepost hier.
Een deel of 50 geleden (gaat hard laatste dagen).
Maar dat doe ik hier nu toch al?quote:Op zaterdag 14 maart 2020 16:02 schreef RAVW het volgende:
[..]
zoek even naar de correlatie telefoon nummer als je er over wilt praten :-)
Hier is alles nog voldoende, enkel toiletpapier. Brood en groente genoeg. Wat zijn mensen rare wezens.quote:Op zaterdag 14 maart 2020 16:01 schreef Fer_de_Lance het volgende:
[..]
Hier (rotterdam buitenwijk) waren schappen ook leeggeen brood, geen wcpapier, pasta, rijst alles op...
Ik moest een doosje sinaspril hebben voor mijn zoontje en voelde me een hamsteraar
was maar 1 doosje
Nouja in Italie is het aantal besmettingen nu aan het dalen omdat dorpen letterlijk in lockdown gingen. Niet omdat ze zeiden "blijf thuis als je keelpijn hebt" en mensen dachten "oh lol dat heb ik zo vaak ik ga ff terrasje pakken".quote:Op zaterdag 14 maart 2020 15:28 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Wat wil je nog dan? Er zijn volgens mij nog 2 dingen die je kunt doen. Horeca sluiten en scholen dicht. Meer is niet realistisch.
Vergeet het ov niet. Ik zit hutje mutsje erin nl elke dag nu. En ok je hoeft niet echt wetenschapper te zijn om te bedenken. Tja daar loop je het op enzo.quote:Op zaterdag 14 maart 2020 16:01 schreef Viltje het volgende:
Nederland heeft duidelijk dezelfde tactiek als het VK. Er worden net genoeg maatregelen genomen, zodat de IC's het nog nèt aankunnen (hopelijk). Ondertussen gaat de transmissie gewoon verder via bijvoorbeeld scholen en zullen er nog steeds mensen ziek worden en ook weer genezen. Door afstand te houden van kwetsbare groepen en 'gezonde' groepen bloot te stellen, zullen uiteindelijk de kwetsbare groepen beschermd worden, doordat er kudde-immuniteit ontstaat. Of dit een goede tactiek is, zal de tijd leren.
Zal weer eens nietquote:Op zaterdag 14 maart 2020 16:03 schreef THEFXR het volgende:
Duitsland neemt ook weinig maatregelen, moeten die ergens vanaf?
Maar wat wil je lockdowen dan? Het zit al door heel NL.quote:Op zaterdag 14 maart 2020 16:03 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Nouja in Italie is het aantal besmettingen nu aan het dalen omdat dorpen letterlijk in lockdown gingen. Niet omdat ze zeiden "blijf thuis als je keelpijn hebt" en mensen dachten "oh lol dat heb ik zo vaak ik ga ff terrasje pakken".
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |