Denk je dat er hier provincies in lock-down zullen gaan?quote:
Als het nodig is voor de ziekenhuizen wel. In Italië hadden ze het vast ook niet verwacht. Maar nood is nood.quote:Op zondag 8 maart 2020 13:04 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Denk je dat er hier provincies in lock-down zullen gaan?
Luchthavens doen het ook nog en de Italiaanse regering wil dat bedrijven gewoon doordraaien. Dat betekent dat mensen wel gewoon gaan werken. En dat betekent dus dat het leven doorgaat.quote:Op zondag 8 maart 2020 08:41 schreef TLC het volgende:
Maar je kunt nog altijd gewoon de trein pakken blijkbaar
Nee, daar is Nederland te klein en dichtbevolkt voor. Ik vermoed dat het overal al is. Wellicht dat de ons omringende landen ons in lockdown doen.quote:Op zondag 8 maart 2020 13:04 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Denk je dat er hier provincies in lock-down zullen gaan?
Er zijn ook veel Italianen boos op hun eigen landgenoten.quote:Op zondag 8 maart 2020 13:29 schreef babipangang het volgende:
https://www.msn.com/nl-nl(...)TOyA?ocid=spartandhp
Egoïstisch volk, liever het virus verspreiden dan meewerken aan inperken van het virus.
Dat was dan ook de reden dat het diep in de nacht officieel bekend werkt gemaakt.quote:Op zondag 8 maart 2020 13:29 schreef babipangang het volgende:
https://www.msn.com/nl-nl(...)TOyA?ocid=spartandhp
Egoïstisch volk, liever het virus verspreiden dan meewerken aan inperken van het virus.
Volgens mij iets van 2 weken ja, van de eerste 100 of zo besmettingen tot nu.quote:Op zondag 8 maart 2020 13:07 schreef weetjewel5 het volgende:
[..]
hoe lang heeft t in italie geduurd van een aantal besmettingen tot lockdown? 2 weken?
Het is officieel ook nog niet van kracht. Want nog niet officieel gepubliceerd.quote:Op zondag 8 maart 2020 13:48 schreef Mr.Silencer het volgende:
[..]
Dat was dan ook de reden dat het diep in de nacht officieel bekend werkt gemaakt.
In Italië hebben ze nog steeds onenigheid over de maatregelen van de centrale regering. De presidenten van de provincies zijn het er niet mee eens.quote:Op zondag 8 maart 2020 14:04 schreef YebCar het volgende:
Wat China doet, kan alleen noord korea. Geen ander land kan een bevolking zo in quarantine zetten als in China. Wat China deed is uitzonderlijk goed en dat gaan we nu pas beseffen.
Italianen kunnen dit zeker niet en hoogstwaarschijnlijk geen enkel Europese vaste land.
Britten hebben het gelukt dat ze op een eiland zitten en relatief makkelijk kunnen isoleren.
quote:Zaia vraagt de regering om een fragment uit de rode zone
De president van Veneto, Luca Zaia, bekritiseert het decreet van premier Giuseppe Conte over het coronavirus en beschouwt het besluit om de drie Venetiaanse provincies te definiëren als rood gebied als "overdreven en ongepast" en roept daarom op tot verwijdering ervan. Zaia benadrukte dat "hem niet om een mening werd gevraagd vóór de definitie van het besluit en
dat het laatste contact met Conte vóór middernacht was".
https://nos.nl/liveblog/2(...)en-in-nederland.htmlquote:Italiaanse premier Conte: shocktherapie tegen virus
Na de gisteren afgekondigde afsluiting van Noord-Italië, zal de Italiaanse regering nog meer maatregelen nemen. "Hier zullen we niet stoppen. We gaan een massale shocktherapie inzetten om uit deze noodsituatie te komen", zegt premier Conte tegen de krant la Repubblica.
Conte roept verder de Europese Unie op om met gezamenlijke maatregelen te komen om de economische gevolgen van het virus op te vangen.
https://nos.nl/liveblog/2(...)-naar-hele-land.htmlquote:'Dit is echt gigantisch'
Correspondent Mustafa Marghadi volgde de persconferentie van premier Conte vanuit Milaan, waar de strengere maatregelen al langer gelden. Hij zag de afgelopen dagen steeds meer controles, onder meer bij stations. "Mensen krijgen de vraag wat ze aan het doen zijn. Dat zal nu wel in heel Italië gaan gebeuren. Dit is echt gigantisch, het hele land ligt op z'n gat."
33 MINUTEN GELEDEN
Reisbeperkingen voor heel Italië
Italië voert in het hele land reisbeperkingen in, heeft premier Conte bekendgemaakt. Concreet betekent het dat mensen wel op pad mogen voor hun werk, maar verder alleen als het strikt noodzakelijk is. De maatregelen gaan morgen in. Tot nu golden de beperkingen alleen voor het noorden van het land, dat het zwaarst getroffen is door het coronavirus.
Ook worden alle sportevenementen opgeschort, waaronder voetbalwedstrijden. Treinen en bussen blijven wel rijden. Scholen en universiteiten in Italië waren al gesloten, maar die maatregel is verlengd tot en met 3 april.
In de nacht van zaterdag op zondag maakte Conte bekend dat 16 miljoen inwoners in het noorden van het land de regio niet zonder goede reden mochten verlaten. Naar aanleiding daarvan werd het Nederlandse reisadvies voor grote delen van Noord-Italië aangescherpt.
Het aantal besmettingen in Italië is opgelopen naar 9172. Er zijn 463 patiënten overleden. Italië is het zwaarst getroffen land buiten China.
Omdat de ziekenhuizen in Italië stilaan dichtslibben. Wat zou dat geven als je niks doet en er straks 100.000 besmetten zijn, denk je?quote:Op maandag 9 maart 2020 22:31 schreef qajariaq het volgende:
Soms vraag ik me af of het middel niet erger is dan de kwaal?
Ja, misschien dat wel een derde van de mensen een week of twee uit de running is. tien procent iets langer. De doden zijn vrijwel allemaal mensen die op andere wijze toch al niet heel lang meer hadden.
Maar nu dus het hele land plat, dat geeft op alle gebieden heel veel problemen om het maar niet over de kosten te hebben.
Ik kan er geen uitspraak over doen maar vraag me oprecht af wat erger is, de kwaal of het middel?
De ironie van chineze dierenbeulen.quote:Op zondag 8 maart 2020 09:06 schreef Granqvist het volgende:
Mijn zoon komt vandaag terug uit Florence. Ik had tegen hem gezegd dat als Florence 'geel' zou worden voor zijn terugkomst, ik hem 3 weken niet hoef te zien. Maar aangezien een collega die op vakantie was in Noord-Italië gewoon kwam werken is de kans dat ik het van een ander krijg net zo groot![]()
Mijn zoon is er zo eentje die 'relax, het is maar een griep' riep. Nu dat hij in Florence zit begint hij hem toch wel te knijpen. Overal hygienestations, overal politie, ambulances. In musea worden maar beperkt mensen toegelaten en mag je niet binnen een meter van elkaar staan.
In het hotel iedereen met mondkapjes, de kamer wordt 2 keer per dag van onder tot boven gesopt. Bij het ontbijt handschoenen verplicht wanneer je eten wilt pakken (en sinds gisteren serveren ze ontbijt op je bord, niet meer zelf pakken).
Op het vliegveld werden ze eerst onderzocht voordat ze door de douane mochten.
En dan heb je Nederland waar vrijwel niks gedaan wordt. Ik hoorde van een Chinese vriendin dat er in China schande over gesproken wordt hoe Nederland er mee om gaat. Ik heb haar verteld dat het aantal besmettingen waarschijnlijk vele malen hoger ligt, maar dat lang niet iedereen zich meldt (want 'griepje') en lang niet iedereen die zich wél meldt onderzocht wordt.
[..]
Dit dus.
https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2020/03/10/coronavirus-10-maart/quote:Geluk bij een ongeluk dat het virus eerst in Noord-Italië uitbrak"
Volgens Italië-correspondent Angelo van Schaik is het een geluk bij een ongeluk dat het coronavirus eerst in Noord-Italië uitbrak, en niet in Zuid-Italië: "Noord-Italië heeft een heel goede gezondheidszorg, één van de beste van Europa. Dat geldt niet voor het zuiden van Italië. Als dit soort aantallen van mensen met deze ziekte op de intensieve zorgen van Napels of Palermo terechtkomen, dan hebben we een heel groot probleem."
"Er is daar in het zuiden niet genoeg zorg, en er zijn te weinig bedden en beademingsapparatuur om die mensen te helpen. Dan kan het slagveld nog veel groter worden. Het aantal doden zou in een vergelijkbare situatie in het zuiden veel hoger liggen. Dat is wat de regering koste wat het kost wil voorkomen, en daarom nemen ze zo’n maatregelen", aldus van Schaik.
https://tg24.sky.it/crona(...)hero_main-title_nullquote:De vice-minister antwoordde:
"Hypotheken, belastingen, alles is opgeschort." En nogmaals: "Over heel Italië?" De vice-minister antwoordde: "Over hypotheken voor particulieren en gezinnen."
Over economische maatregelen gesproken.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 10:36 schreef capricia het volgende:
In heel Italie is het betalen van belastingen en hypotheken opgeschort.
[..]
https://tg24.sky.it/crona(...)hero_main-title_null
Niet dat ik weet.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 11:13 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Over economische maatregelen gesproken.
Is dit ooit eerder voorgekomen?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |