quote:Pandemie
Volgens de Amerikaanse professor aan de prestiqieuze Harvard universiteit Marc Lipsitch wordt de Corona-virus-besmetting een wereldwijde pandemie waar 40 tot 70% van de mensheid besmet mee zal raken.
Volgens Lipsitch zullen de meeste patienten lichtjes ziek zijn, of geen symptomen krijgen, net als met de gewone griep het geval is. Wel is dit virus levensbedreigend voor oudere en zieke mensen.
Bron
• Livetrackers: via deze drie: (link 1) (link 2) (link 3)quote:Coronavirussen
De coronavirussen zijn een grote familie van virussen die ziekten veroorzaken. Deze virussen zijn zoönotisch, dat betekent dat ze overgedragen kunnen worden tussen dieren en mensen. De wereldgezondheidsorganisatie (WHO) geeft meer informatie over het virus op hun website.
Veel voorkomende tekenen van infectie zijn ademhalingsproblemen, koorts en hoesten. In ernstige gevallen kan het leiden tot een longontsteking, nierfalen en is het dodelijk. De standaard aanbevelingen die de WHO doet om verspreiding te voorkomen zijn: regelmatig handen wassen, mond en neus bedekken bij hoesten en niezen en het grondig koken van vlees en eieren.
Eerder uitgebroken coronavirussen zijn MERS en SARS. Dat laatste virus werd in 2003 ook in China ontdekt. Het werd overgedragen van civetkatten op mensen. Er zijn verschillende coronavirussen die al wel onder dieren circuleren, maar waar nog geen mensen door zijn besmet.
Bron
• Gedetailleerde overzichtskaart: HIERquote:
Voor het eerst is er een geval van besmetting met het nieuwe coronavirus vastgesteld in Nederland. Het gaat om een 56-jarige man uit Loon op Zand. Hij werd woensdag opgenomen en ligt in quarantaine in het Elisabeth-TweeSteden Ziekenhuis in Tilburg.
twitter:rivm twitterde op donderdag 27-02-2020 om 21:20:37Bij een patiënt in Nederland is vanavond #COVID19 vastgesteld. Met labonderzoek is de diagnose bevestigd. De GGD is gestart met contactonderzoek. Meer informatie: https://t.co/80e0vcVakc#coronavirus #ncov #patiënt #virus https://t.co/UGQPIdJ7Tl reageer retweet
twitter:rivm twitterde op vrijdag 28-02-2020 om 10:52:39Vannacht is een tweede patiënt met #COVID19 gediagnosticeerd. De GGD Amsterdam is gestart met het contactonderzoek. Meer informatie: https://t.co/kEBMjZtcir#covid #coronavirus #sarscov2 #corona https://t.co/7fcezFfbfM reageer retweet
Confirmedtwitter:rivm twitterde op vrijdag 28-02-2020 om 13:25:57Waar kun je terecht met vragen over het #coronavirus? ? Veel vragen en antwoorden: https://t.co/Xrjsu9rHta??? Vragen over je eigen gezondheid: huisarts of GGD? Andere vragen: 0800-1351#COVID #COVID19 #RIVM #vragen #antwoorden https://t.co/SGznUUMvs9 reageer retweet
quote:1 Carnavalvierder uit Loon op Zand
2 Vrouw uit Amsterdam, zit in Diemen
3 Partner van #2
4 Jongste kind van #2
5 Vrouw van #1
6 Dochter van #1
7 Vrouw uit Delft
8 Vrouw in Erasmus MC, wacht op 2e test
https://www.nu.nl/coronav(...)kenhuis-op-slot.htmlquote:Op zondag 1 maart 2020 15:25 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Bron? Ik zie dat niet op de nos staan/
Dit dus.quote:Op zondag 1 maart 2020 15:27 schreef Xenorium het volgende:
Nuchterheid gaat helemaal niet helpen in dit geval! Laksheid ook niet.
Heeft je beeldscherm stroom en staat die [aan]?quote:Op zondag 1 maart 2020 15:27 schreef Dimachaerus het volgende:
waar kan ik de persco zien
ik zie niks op youtube
De Jenever staat hier al opgestapeld in de schuur.quote:
https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Spaanse_griepquote:A.M. de Jong beschrijft in zijn boek Frank van Wezels roemruchte jaren de mobilisatie van het Nederlandse leger tussen 1914-1918, en ook de Spaanse griep die aan het eind van die periode uitbrak. De bestrijding met alcoholhoudende drank (jenever) werpt ook hier zijn vruchten af.
Is ook niet nodig.quote:Op zondag 1 maart 2020 15:27 schreef Jojoke het volgende:
Dit is waarom het in Italië uit de land liep. Patient kwam waarschijnlijk niet uit risicogebied en is dus niet getest, omdat het RIVM dat niet nodig vond
quote:Op zondag 1 maart 2020 15:25 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Bron? Ik zie dat niet op de nos staan/
quote:'Coronapatiënt Rotterdam lag week op IC Gorinchem, ziekenhuis op slot''
Een persoon die zaterdag positief testte op het coronavirus in het Erasmus MC in Rotterdam, verbleef voorafgaand daaraan een week in het Beatrixziekenhuis in Gorinchem. Dat blijkt uit een vooralsnog onbevestigd bericht op het intranet van het ziekenhuis. Volgens de NOS is dat ziekenhuis nu gesloten.
De mededeling aan medewerkers op het intranet van het Beatrixziekenhuis is ingezien door NU.nl. Het Beatrixziekenhuis wilde zondagmiddag niet direct reageren en verwijst naar de persconferentie die het RIVM zondagmiddag zal geven.
Een woordvoerder laat aan de NOS weten: "We kunnen geen bezoekers ontvangen en geen nieuwe patiënten", zegt een woordvoerder. "Mensen die binnen zijn blijven binnen." Medewerkers kunnen nog wel naar binnen.
Het crisisteam van de Veiligheidsregio Zuid-Holland-Zuid is bijeen in verband met het virus.
De patiënt in kwestie verbleef tussen 21 en 28 februari op de intensivecareafdeling van het hospitaal in Gorinchem, aldus de mededeling. In die periode was er onder het RIVM-protocol geen aanleiding de patiënt te testen op het coronavirus, stelt de verklaring.
Het ziekenhuis schrijft dat medewerkers die op de betreffende afdeling zijn geweest terwijl de patiënt daar verbleef, en die ziekteverschijnselen vertonen, zichzelf moeten afzonderen en hun leidinggevende op de hoogte moeten stellen om getest te kunnen worden op het coronavirus.
De Rotterdamse patiënt staat overigens officieel nog niet geregistreerd als 'corona-geïnfecteerde'. Dat gebeurt pas na een tweede positieve test. De eerste test gisteren was wel al positief, meldde een woordvoerder van het Erasmus MC aan RTV Rijnmond. De uitslag van de tweede test wordt vandaag verwacht.
https://www.nu.nl/coronav(...)kenhuis-op-slot.html
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |