Ah okéquote:Op vrijdag 24 januari 2020 11:45 schreef Tyr80 het volgende:
[..]
Las net op reddit gemiddeld 70, niemand boven de 53, en toen kwam er een reactie dat iemand van 36 overleden was. Maar de gemiddelde leeftijd lijkt toch hoog te liggen.
HELEMAAL NIET OK IK BEN AL OUD!!!quote:
Sterktequote:
We weten echter nog niet wat de verspreidingsniveau is van dit virus. Als dit net zo is als de griep, dan kan deze met de mortaliteitsratio van nu (dit kan ook door mutatie nog veranderen, het is nu eenmaal een familie van snel muterende virussen) voor meer slachtoffers gaan zorgen dan de griep.quote:Op vrijdag 24 januari 2020 11:48 schreef Tyr80 het volgende:
[..]
Bedacht ik me ook, lijkt eraan te liggen dat echt iedereen griep krijgt maar dat er toch maar een relatief klein (tov sars etc.) percentage aan dood gaat.
120000 opnames, 6600 doden dit jaar al in de VS, of in de 2019/2020 uitbraak, zoiets.
R0 van 1.4 - 2.5 las ik net, had hoger verwacht.quote:Op vrijdag 24 januari 2020 12:10 schreef Bensel het volgende:
[..]
We weten echter nog niet wat de verspreidingsniveau is van dit virus. Als dit net zo is als de griep, dan kan deze met de mortaliteitsratio van nu (dit kan ook door mutatie nog veranderen, het is nu eenmaal een familie van snel muterende virussen) voor meer slachtoffers gaan zorgen dan de griep.
Even voor de leek; wat wil dit precies zeggen?quote:Op vrijdag 24 januari 2020 12:16 schreef Tyr80 het volgende:
[..]
R0 van 1.4 - 2.5 las ik net, had hoger verwacht.
Hoeveel andere mensen een slachtoffer gemiddeld besmet.quote:Op vrijdag 24 januari 2020 12:22 schreef vosss het volgende:
[..]
Even voor de leek; wat wil dit precies zeggen?
Begrijp ik het dan goed dat elk slachtoffer er tussen de 1,4 en 2,5 anderen besmet?quote:Op vrijdag 24 januari 2020 12:27 schreef Houtenbeen het volgende:
Hoeveel andere mensen een slachtoffer gemiddeld besmet.
Als je 50+ bent, dan zakt de overlevingskans naar 1,4 - 2,5%.quote:Op vrijdag 24 januari 2020 12:22 schreef vosss het volgende:
[..]
Even voor de leek; wat wil dit precies zeggen?
Ow gelukkig! Ik ben 50 minquote:Op vrijdag 24 januari 2020 12:30 schreef polderturk het volgende:
[..]
Als je 50+ bent, dan zakt de overlevingskans naar 1,4 - 2,5%.
Het aantal besmettingen dat een besmet persoon (gemiddeld) in een onbesmette populatie zal veroorzaken. Hoe snel het zich verspreidt.quote:Op vrijdag 24 januari 2020 12:22 schreef vosss het volgende:
[..]
Even voor de leek; wat wil dit precies zeggen?
griep zit op 2-3. Maar dit is met de cijfers die china aanlevert en het is niog vrij kort dag. Sars was ongeveer gelijk, maar daarbij duurde het enkele maanden tot men tot 300 gevallen kwam, terwijl we nu al boven de 600 zitten in een maand. Lijkt dus in de praktijk hoger uit te vallen, maar alles valt en staat met goede cijfersquote:
quote:Op vrijdag 24 januari 2020 12:30 schreef vosss het volgende:
[..]
Begrijp ik het dan goed dat elk slachtoffer er tussen de 1,4 en 2,5 anderen besmet?
Kan zoiets niet heel snel heel groot worden dan?
R_0 geeft ook aan hoe lastig het is om een ziekte te controleren. Bij een R_0 van 2 moet je de helft van de besmettingen voorkomen om de ziekte onder controle te krijgen. Het hangt dan af van hoeveel besmettingen plaatsvinden voor symptomen duidelijk worden (daarom waren pokken, Ebola en SARS aan te pakken, maar is er weinig hoop om een nieuwe griep onder controle te krijgen).quote:Op vrijdag 24 januari 2020 12:34 schreef Tyr80 het volgende:
[..]
Het aantal besmettingen dat een besmet persoon (gemiddeld) in een onbesmette populatie zal veroorzaken. Hoe snel het zich verspreidt.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Reproductiegetal
Wat minder telefoontjes van Microsoft.quote:Op vrijdag 24 januari 2020 12:57 schreef LXIV het volgende:
China is een georganiseerd en dicatoriaal land. Wat dat betreft kunnen ze het virus wel effectief aanpakken daar. Maar wat als dit virus in India terecht komt?
quote:Op vrijdag 24 januari 2020 12:59 schreef Vinniiee het volgende:
[..]
Wat minder telefoontjes van Microsoft.
Kun je die tweets ff vertalen?quote:Op vrijdag 24 januari 2020 13:00 schreef polderturk het volgende:
Naar verluid hebben Chinezen hun kinderen met koorts achtergelaten op het vliegveld.
https://twitter.com/Kuzzat_Altay/status/1220530664463904768?s=20
Typisch Chinees. Afschuwelijk land, afschuwelijke mensen. Lekkere bami.quote:Op vrijdag 24 januari 2020 13:00 schreef polderturk het volgende:
Naar verluid hebben Chinezen hun kinderen met koorts achtergelaten op het vliegveld.
https://twitter.com/Kuzzat_Altay/status/1220530664463904768?s=20
En vergeet de vleermuizensoep nietquote:Op vrijdag 24 januari 2020 13:07 schreef LXIV het volgende:
[..]
Typisch Chinees. Afschuwelijk land, afschuwelijke mensen. Lekkere bami.
quote:Op vrijdag 24 januari 2020 13:09 schreef Houtenbeen het volgende:
[..]
En vergeet de vleermuizensoep niet
twitter:Terremoti7 twitterde op vrijdag 24-01-2020 om 11:09:07☣⚠️☣DRAMATIC SITUATION IN CHINA. BODIES LAYING ON FLOOR IN HOSPITALS. 18 CITIES AND 33 MILLIONS OF PEOPLE IN LOCKDOWN AND QUARANTINED. SITUATION GETTING WORSE AND CASES ARE INCREASING RAPIDLY☣⚠️☣ #CoronavirusOutbreak #WuhanCoronavirus #WuhanPneumonia #wuhan #ChinaPneumonia https://t.co/WhVwsd3JSA reageer retweet
Maar je was bijna net zo ver ten oosten van Wuhan, als wij hier in Europa ten westen van Wuhanquote:Op vrijdag 24 januari 2020 12:54 schreef ETA het volgende:
Afgelopen zaterdag teruggekomen uit China, een korte zakenreis langs Shanghai, Nanjing en Peking. Er was haast niks te zien qua extra maatregelen en niet meer dan gemiddeld aantal mensen met mondkapje. Ook op de treinstations was het relatief normaal. Bizar hoe snel het is geëscaleerd...
Wat dacht je van die levende muizen die ze naar binnen werkenquote:Op vrijdag 24 januari 2020 13:09 schreef Houtenbeen het volgende:
[..]
En vergeet de vleermuizensoep niet
Een twitter account wat alleen in caps lock schrijft met elke keer minstens 3 emoticons. Rot toch op met dat soort bronnen.quote:Op vrijdag 24 januari 2020 13:21 schreef Ener-G het volgende:
Bij dit laatste coronavirus schijnt het trouwens een slang geweest te zijn.. SARS en MERS zijn wel gemuteerd in vleermuizen.
Dat dodenaantal zie ik de komende uren nog weleens schrikbarend gaan stijgen, als ze het echt niet meer onder de pet kunnen houden:twitter:Terremoti7 twitterde op vrijdag 24-01-2020 om 11:09:07☣⚠️☣DRAMATIC SITUATION IN CHINA. BODIES LAYING ON FLOOR IN HOSPITALS. 18 CITIES AND 33 MILLIONS OF PEOPLE IN LOCKDOWN AND QUARANTINED. SITUATION GETTING WORSE AND CASES ARE INCREASING RAPIDLY☣⚠️☣ #CoronavirusOutbreak #WuhanCoronavirus #WuhanPneumonia #wuhan #ChinaPneumonia https://t.co/WhVwsd3JSA reageer retweet
Ik las dat 1 persoon 14 man medisch personeel besmet heeft.quote:Op vrijdag 24 januari 2020 12:16 schreef Tyr80 het volgende:
R0 van 1.4 - 2.5 las ik net, had hoger verwacht.
Yup, al wisten ze daar nog niet van dat ie besmet was.quote:Op vrijdag 24 januari 2020 15:37 schreef Za het volgende:
[..]
Ik las dat 1 persoon 14 man medisch personeel besmet heeft.
Is de incubatietijd al bekend hoelang het duurt voordat iemand symptomen krijgt? Als die bijvoorbeeld 3 dagen lang iedereen onder kan hoesten zonder dat die zelf doorheeft dat het mis is lijkt me die besmettingsgraad wat aan de lage kant inderdaad.quote:Op vrijdag 24 januari 2020 15:39 schreef Perrin het volgende:
[..]
Yup, al wisten ze daar nog niet van dat ie besmet was.
Maar die 1,4 tot 2,5 komt, gezien de snelheid van de huidige uitbraak, op mij wat te optimistisch over.
ja.. en hier in Rotterdam en Lelystad ligt ook van alles..quote:Op vrijdag 24 januari 2020 14:14 schreef polderturk het volgende:
De Chinezen hadden in Wuhan een lab gebouwd om SARS en Ebola te onderzoeken in 2017. De Amerikanen hadden de Chinezen gewaarschuwd dat virussen kunnen ontsnappen.
https://twitter.com/MailOnline/status/1220546800098082819?s=20
5 dagen, of iets minder (zie melding Vietnam).quote:Op vrijdag 24 januari 2020 15:44 schreef LTVDK het volgende:
[..]
Is de incubatietijd al bekend hoelang het duurt voordat iemand symptomen krijgt?
Best lang, ongeveer twee weken had ik gelezen.quote:Op vrijdag 24 januari 2020 15:44 schreef LTVDK het volgende:
[..]
Is de incubatietijd al bekend hoelang het duurt voordat iemand symptomen krijgt?
Vader en zoon in Vietnam, vader kwam 13 Jan terug uit Wuhan, bij hem is het virus recentelijk vastgesteld, bij zoon die niet meereisde is inmiddels eveneens het virus vastgesteld.quote:Op vrijdag 24 januari 2020 15:51 schreef Perrin het volgende:
Best lang, ongeveer twee weken had ik gelezen.
edit: verschillende bronnen zeggen verschillende dingen maar zo tussen de 2 tot maximaal 12 dagen lijkt het.
Conservative estimates suggest that the scale of infection may eventually be 10 times higher than SARS,” Yi Guan, who played an important role in tracing the development of SARS, told China’s Caixin media group Thursday, after he spent two days in Wuhan.quote:Op vrijdag 24 januari 2020 15:46 schreef greatgonzo het volgende:
ik ga vanavond chinees eten.. komt wel heel dichtbij nu..
Maar no offense.. de griep is nog steeds dodelijker mensen.. het is niet zoals bij sommige infectieziekten dat met name jongvolwassenen eraan doodgaan. Het blijft gewoon een uit de klauwen gegroeid verkoudheidsvirus.. zal wel op 3000+ slachtoffers eindigen, zo rond de feestdagen, maar nog altijd minder dan malaria, TBC en de griep..
https://www.medischcontac(...)01&elementid=1908452
Schijnt wel variabel te zijn, niet bij ieder geval even lang.quote:Op vrijdag 24 januari 2020 16:04 schreef Za het volgende:
[..]
Vader en zoon in Vietnam, vader kwam 13 Jan terug uit Wuhan, bij hem is het virus recentelijk vastgesteld, bij zoon die niet meereisde is inmiddels eveneens het virus vastgesteld.
Dan kom je uit op een dag of 5.
twitter:MarParNews twitterde op vrijdag 24-01-2020 om 16:05:13#BREAKING: confirmed case of Coronavirus in ChicagoIllinois Dept of Health says it's travel relatedInvididual had traveled to Wuhan @cbschicago https://t.co/HScA43A2e7 reageer retweet
twitter:MarParNews twitterde op vrijdag 24-01-2020 om 16:09:42Chicago has the 2nd confirmed case of Coronavirus in the US The patient is a woman in her 60sShe had traveled to Wuhan in late December, flew back to Chicago January 13 @cbschicago https://t.co/znSl5Cgiym reageer retweet
ok.. dan gaan er dus 7000 aan dood, dagelijks gaan er wereldwijd 1000 dood aan de griep.quote:Op vrijdag 24 januari 2020 16:05 schreef Ali_boo het volgende:
[..]
Conservative estimates suggest that the scale of infection may eventually be 10 times higher than SARS,” Yi Guan, who played an important role in tracing the development of SARS, told China’s Caixin media group Thursday, after he spent two days in Wuhan.
“This time, I’m scared,”
twitter:JonRead15 twitterde op vrijdag 24-01-2020 om 09:18:34Early estimates of epidemiological parameters and short range epidemic predictions. Many caveats apply, naturally. #coronavirus #2019nCoV #nCoV2019 #CoronavirusOutbreak https://t.co/kwpq5C0GZK https://t.co/MYzNKyZaXv reageer retweet
quote:We estimate the basic reproductive number of the infection (𝑅0) to be significantly
greater than one. We estimate it to be between 3.6 and 4.0, indicating that 72-75% of transmissions must be prevented by control measures for infections to stop increasing.
Dat is wel een goede. Je omgeving brengen naar de incubatietemperatuur van het virus.. Weet je zeker dat het de verspreiding goed zal doen!quote:Onrust in de stad wordt met name gevoed door het Chinese sociale netwerk Weibo en de populaire berichtenapp WeChat. Volgens Schotsman worden daar veelal geruchten en nepnieuws verspreid.
Zo kreeg hij zelf het advies om de verwarming binnen zijn huis te allen tijde boven de 30 graden te houden, om zo het virus te doden. Schotsman kan erom lachen. "In zo'n appartement is het niet prettig wonen, lijkt me."
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |