Dan zou ik zeker wat aan die benaming doen, dat is echt bizar als jullie 2 huizen verkopen en samen 1 huis kopen dat jij dan als "echtgenote van" wordt neergezet, helemaal omdat het nieuwe gemeenschap van goederen al op jullie van toepassing is.quote:Op donderdag 30 januari 2020 11:09 schreef Syrena het volgende:
[..]
Sinds juni getrouwd, dus beperkte gemeenschap van goederen. Zijn huis is in dec 2016 verkocht, hij hoeft zijn overwaarde niet meer in te brengen, maar doet dat wel. Overwaarde was ca 5000 euro.
Mijn woning wordt nu verkocht, overwaarde ca 30000-40000.
En dan willen we nog spaargeld inleggen, even kijken hoeveel, om te zien of we onder de 60% grens kunnen komen.
Maar ik zie dat je inmiddels gemaild hebt, heel verstandigquote:hierna (tezamen) te noemen: koper
Dat impliceert wat mij betreft dat er echt diverse varianten zijn waarbij de ene partij de enige koper is, maar die niet zonder toestemming onroerend goed kan (ver)kopen, terwijl in jullie geval er helemaal geen sprake is van één koper, maar gewoon van 2 kopers.quote:De onder (A) genoemde personen hierna te noemen "verkoper"
Verkoper verklaart voor zover nodig te handelen met toestemming van zijn echtgeno(o)t(e)/geregistreerd partner die als bewijs daarvan deze akte medeondertekent.
Dat hierna te noemen kopers staat er wel al in. En ergens 'koppel'.quote:Op donderdag 30 januari 2020 11:32 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dan zou ik zeker wat aan die benaming doen, dat is echt bizar als jullie 2 huizen verkopen en samen 1 huis kopen dat jij dan als "echtgenote van" wordt neergezet, helemaal omdat het nieuwe gemeenschap van goederen al op jullie van toepassing is.
Ik moest toch ons koopcontract erbij hebben omdat ik de aanbetaling voor de kavel vandaag moest overmaken aan de projectontwikkelaar die de kavel verkoopt, en daar staat in:
[..]
Maar ik zie dat je inmiddels gemaild hebt, heel verstandig
Maarre.... je moet casanova hebben voor die aanpassing?quote:Op donderdag 30 januari 2020 11:53 schreef Syrena het volgende:
[..]
Dat hierna te noemen kopers staat er wel al in. En ergens 'koppel'.
Vroeger was het zo. Bij de verkopers van ons huis stond hij als koper maar week dat hij zonder zijn vrouw niet kon verkopen. Oude mensen al Maar ze liet wel doorschemeren het niet helemaal correct te vinden.quote:Op donderdag 30 januari 2020 11:48 schreef Leandra het volgende:
In het verkoopcontract staat "verkopers" en dan onze namen en daaronder:
[..]
Dat impliceert wat mij betreft dat er echt diverse varianten zijn waarbij de ene partij de enige koper is, maar die niet zonder toestemming onroerend goed kan (ver)kopen, terwijl in jullie geval er helemaal geen sprake is van één koper, maar gewoon van 2 kopers.
Overigens zou dat in ons verkoopcontract ook echt niet anders kunnen, want toen we het kochten waren we nog (net) niet getrouwd.
Maar ook voor de hypotheek lijkt het me handig als je ook als koper cq eigenaar geregistreerd staat.
Bij het koopcontract van mijn ouders idem, en gezien zij de verkopers waren van ons huis.... het grappige was ook dat mijn vader daardoor juridisch de eigenaar was, en hij dus ook aanslagen gemeentelijke belastingen en dergelijke kreeg, terwijl mijn moeder een maandje ouder is.quote:Op donderdag 30 januari 2020 12:07 schreef F_r het volgende:
[..]
Vroeger was het zo. Bij de verkopers van ons huis stond hij als koper maar week dat hij zonder zijn vrouw niet kon verkopen. Oude mensen al Maar ze liet wel doorschemeren het niet helemaal correct te vinden.
Op dat contract ben jij wel de verkoper dan, maar omdat je iemands echtelijke woning niet zonder toestemming kunt verkopen moet hij wel tekenen voor de verkoop van jouw huisquote:Op donderdag 30 januari 2020 12:11 schreef Syrena het volgende:
Ja, dat weet hij.
Ik laat mijn man met casanova communiceren. Dat dan weer wel
Dan is hij ouder dan jij.quote:Op donderdag 30 januari 2020 12:32 schreef F_r het volgende:
Mijn man krijgt in alle aanslagen zo stom. We zijn beide 50% eigenaar.
Dat is omdat hij ouder is. Mijn man krijgt ze ook, maar ik gebruik zijn Digid vaker dan hijzelf, dus mij boeit dat allemaal niet zo. Ik regel hier alles. Ooit had mijn man een huis samen met een ex die de oudste was en niet in dat huis woonde. Kreeg die ex de aanslagen voor de eigenaren en mijn man als bewoner de andere aanslagen.quote:Op donderdag 30 januari 2020 12:32 schreef F_r het volgende:
Mijn man krijgt in alle aanslagen zo stom. We zijn beide 50% eigenaar.
Maar hij kijkt daar dus nooit. En dan ineens ik had een mail kun jij even inloggen. Ik zou het fijner vinden als je kunt kiezen wie het krijgt.quote:Op donderdag 30 januari 2020 12:38 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Dat is omdat hij ouder is. Mijn man krijgt ze ook, maar ik gebruik zijn Digid vaker dan hijzelf, dus mij boeit dat allemaal niet zo. Ik regel hier alles. Ooit had mijn man een huis samen met een ex die de oudste was en niet in dat huis woonde. Kreeg die ex de aanslagen voor de eigenaren en mijn man als bewoner de andere aanslagen.
Ja, je bent ook hoofdelijk verantwoordelijk, maar je kunt het niet eens inzien.quote:
Ik zou het logischer vinden als een ieder die aansprakelijk is het zou kunnen inzien.quote:Op donderdag 30 januari 2020 12:45 schreef F_r het volgende:
[..]
Maar hij kijkt daar dus nooit. En dan ineens ik had een mail kun jij even inloggen. Ik zou het fijner vinden als je kunt kiezen wie het krijgt.
Oh, zijn mail van Mijnoverheid komt in mijn mailbox (dat spreekt voor zich). Laat hem dat daar even aanpassen dan, da’s voor jou veel makkelijker.quote:Op donderdag 30 januari 2020 12:45 schreef F_r het volgende:
[..]
Maar hij kijkt daar dus nooit. En dan ineens ik had een mail kun jij even inloggen. Ik zou het fijner vinden als je kunt kiezen wie het krijgt.
Bizar toch? En dan was jij niet eens (mede-)eigenaar....quote:Op donderdag 30 januari 2020 13:06 schreef miss_sly het volgende:
Ik woonde koud een maand officieel bij schaap in zijn koophuis, en toen kwam de waterschapsbelasting al op mijn naam binnenIk ben inderdaad ouder.
Nope. We woonden wel officieel samen, maar wel in zijn huis.quote:Op donderdag 30 januari 2020 13:25 schreef Leandra het volgende:
[..]
Bizar toch? En dan was jij niet eens (mede-)eigenaar....
Dat kan. Maar ik vind het gewoon stom dat je niet zelf kunt kiezen op wie zijn naam het binnenkomt. Eigenlijk vind ik sinds digid moet je beide krijgen. Waarom kan ik de woz gegevens niet inzien? het is ook mijn woningquote:Op donderdag 30 januari 2020 12:55 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Oh, zijn mail van Mijnoverheid komt in mijn mailbox (dat spreekt voor zich). Laat hem dat daar even aanpassen dan, da’s voor jou veel makkelijker.
Helemaal als je nagaat wat je wel kunt inzien.quote:Op donderdag 30 januari 2020 13:58 schreef F_r het volgende:
[..]
Dat kan. Maar ik vind het gewoon stom dat je niet zelf kunt kiezen op wie zijn naam het binnenkomt. Eigenlijk vind ik sinds digid moet je beide krijgen. Waarom kan ik de woz gegevens niet inzien? het is ook mijn woning
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |