Nee want dan krijg ik dezelfde antwoorden als gewoonlijk en ik vraag dit nu aan mensen die zelf depressief zijn. Evt mensen die iemand met een depressie in hun omgeving hebben kan ook nog.quote:Op donderdag 12 december 2019 19:29 schreef Lienekien het volgende:
Misschien kun je er iets meer moeite in steken om te verwoorden waar jij in jouw geval, met je depressieve echtgenote, tegenaan loopt.
Een vraag als ‘is het normaal dat’ gaat je echt niet helpen.
Uit al je vragen blijkt wel heel duidelijk je oordeel. Jij vindt dat ze zich verschuilt en dat ze je tot last is. En je bent het er niet mee eens dat zij er zo mee omgaat.quote:Op donderdag 12 december 2019 19:43 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
[..]
Nee want dan krijg ik dezelfde antwoorden als gewoonlijk en ik vraag dit nu aan mensen die zelf depressief zijn. Evt mensen die iemand met een depressie in hun omgeving hebben kan ook nog.
Zelf voel ik me prima, maar heb wel enkele mensen in mijn omgeving met dit issue. En ook depressieve mensen zijn net mensen, en dus verschillend; sommigen dachten dat ze anderen ontzettend tot last waren (en voelden zich daardoor nog slechter), maar er was er ook een bij die zich vol overgave in een slachtofferrol stortte. Er valt dus niet een eenduidig antwoord te geven.quote:Op donderdag 12 december 2019 19:43 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
[..]
Nee want dan krijg ik dezelfde antwoorden als gewoonlijk en ik vraag dit nu aan mensen die zelf depressief zijn. Evt mensen die iemand met een depressie in hun omgeving hebben kan ook nog.
Hmm oké dankjewelquote:Op donderdag 12 december 2019 19:56 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Zelf voel ik me prima, maar heb wel enkele mensen in mijn omgeving met dit issue. En ook depressieve mensen zijn net mensen, en dus verschillend; sommigen dachten dat ze anderen ontzettend tot last waren (en voelden zich daardoor nog slechter), maar er was er ook een bij die zich vol overgave in een slachtofferrol stortte. Er valt dus niet een eenduidig antwoord te geven.
En er zelf wat van vinden mag niet? Vandaar dat ik wil weten hoe mensen die zelf depressief zijn hier over denken.quote:Op donderdag 12 december 2019 19:48 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Uit al je vragen blijkt wel heel duidelijk je oordeel. Jij vindt dat ze zich verschuilt en dat ze je tot last is. En je bent het er niet mee eens dat zij er zo mee omgaat.
Maar ook niet elke persoon met een depressie is hetzelfde.quote:Op donderdag 12 december 2019 19:43 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
[..]
Nee want dan krijg ik dezelfde antwoorden als gewoonlijk en ik vraag dit nu aan mensen die zelf depressief zijn. Evt mensen die iemand met een depressie in hun omgeving hebben kan ook nog.
En dit. Zijn niet echt open vragen zo...quote:Op donderdag 12 december 2019 19:48 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Uit al je vragen blijkt wel heel duidelijk je oordeel. Jij vindt dat ze zich verschuilt en dat ze je tot last is. En je bent het er niet mee eens dat zij er zo mee omgaat.
Nou. Dat is ook een manier ja.quote:Op donderdag 12 december 2019 20:11 schreef Lospedrosa het volgende:
Mensen om je heen met depressie zoveel mogelijk mijden, een omgeving opbouwen met positieve mensen brengt je veel verder.
Maar vind je het dan niet superkut als je zelf hulp nodig hebt hij die dan niet kan geven? Het kan toch niet alleen maar steeds geven zijn en nooit iets terug krijgen? Ja ik snap dat je het niet zomaar aan of uit kan zetten maar het vraagt gewoon veel aanpassing van de niet depressieve persoon in de relatie. En je krijgt weinig tot niets terug.quote:Op donderdag 12 december 2019 20:11 schreef silliegirl het volgende:
Ja hoi. Mijn partner is depressief. Wat wil je precies weten?
Maar een voorzetje: ja, ik hou rekening met hem. Dat moet ook, want sommige dingen lukken hem nu gewoon niet. Dagelijkse taken vallen hem zwaar, veel zwaarder dan voor de depressie. Op slechte dagen is uberhaupt opstaan al een worsteling. Die depressie is er nu altijd, 24/7. De ene keer meer dan de andere, maar toch, hij is er. Ik kan niet alles van mijn partner vragen, en soms zijn zelfs simpele verzoeken al te veel. Laat staan als ik zelf hulp nodig heb, daar heeft partner nu totaal de ruimte niet voor.
Is dat ook zwaar voor mij? Ja. Baal ik daar soms van? Ja. Maar het is nu even wat het is en het hoort bij het ziektebeeld. Of dat verschuilen is? Ik denk het niet. Je zet die depressie niet even aan of uit, dat is er, daar baalt mijn man net zo goed van.
Gelukkig zie ik dat zelf toch anders.quote:Op donderdag 12 december 2019 20:16 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Een hotel nemen tot het over is?
Of scheiden hè.
Dat is af en toe redelijk kut ja. En geloof me dat er zat momenten zijn geweest waarbij ik daar ook heel boos om ben (geweest.). Het vraagt inderdaad heel veel aanpassen. En nee, daar krijg je niet perse iets voor terug.quote:Op donderdag 12 december 2019 20:16 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
[..]
Maar vind je het dan niet superkut als je zelf hulp nodig hebt hij die dan niet kan geven? Het kan toch niet alleen maar steeds geven zijn en nooit iets terug krijgen? Ja ik snap dat je het niet zomaar aan of uit kan zetten maar het vraagt gewoon veel aanpassing van de niet depressieve persoon in de relatie. En je krijgt weinig tot niets terug.
Oké duidelijk. Ik ben dus niet de enige die dit kut vind. En ik heb het ook helemaal gehad met steeds maar begripvol zijn.quote:Op donderdag 12 december 2019 20:37 schreef silliegirl het volgende:
[..]
Gelukkig zie ik dat zelf toch anders.
[..]
Dat is af en toe redelijk kut ja. En geloof me dat er zat momenten zijn geweest waarbij ik daar ook heel boos om ben (geweest.). Het vraagt inderdaad heel veel aanpassen. En nee, daar krijg je niet perse iets voor terug.
En zonder in detail te treden; er waren ook echt voor mij emotioneel zware zaken afgelopen tijd. Waar ik normaliter samen met man doorheen zou ploegen, door erover te praten en het te delen. Maar nu gaat dat niet. Dus deed (en doe) ik het alleen. Daar heb ik regelmatig ook best verdriet om.
Maar; ik zie ook mijn man onwijs knokken om uit dat donkere dal te komen. Om weer de man en vader te kunnen zijn die hij eigenlijk is. Dus ik pas me aan, met liefde, zodat hij alle ruimte heeft om te knokken. En ik zie dit dus als iets tijdelijks;
die depressie overleven we wel, en daarna komt er hopelijk wel weer iets terug.
Voor het gemak negeer je haar laatste alinea maar even, degene die juist de kern van het verhaal is en hoe ze er in staat.quote:Op donderdag 12 december 2019 20:44 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
[..]
Oké duidelijk. Ik ben dus niet de enige die dit kut vind. En ik heb het ook helemaal gehad met steeds maar begripvol zijn.
Dat lukt mij ook de ene keer beter dan de andere hoor, begripvol zijn.quote:Op donderdag 12 december 2019 20:44 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
[..]
Oké duidelijk. Ik ben dus niet de enige die dit kut vind. En ik heb het ook helemaal gehad met steeds maar begripvol zijn.
Niet zozeer bevestiging meer dat ik geen zin heb om iedere keer als een narcistische egoïstische lul weggezet te worden.quote:Op donderdag 12 december 2019 20:58 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Voor het gemak negeer je haar laatste alinea maar even, degene die juist de kern van het verhaal is en hoe ze er in staat.
Je bent op zoek naar bevestiging, maar elk mens is nu eenmaal anders. Dat geldt voor depressieve en niet-depressieve mensen.
Word je dan ook boos op je man? Als je zo'n weinig begrip moment heb bedoel ik.quote:Op donderdag 12 december 2019 21:00 schreef silliegirl het volgende:
[..]
Dat lukt mij ook de ene keer beter dan de andere hoor, begripvol zijn.
Wat mij wel helpt is, is mijn “kennis” over depressiviteit (ben zelf psycholoog), dus ik snáp ook hoe het werkt en waarom het zo gaat. Wellicht helpt het jou ook om je er goed in te verdiepen. Kan meestal ook wel door in gesprek te gaan met de behandelaar van je vrouw.
Ja. Maar niet in de zin dat ik dan tegen hem ga schreeuwen oid. In de meeste gevallen merkquote:Op donderdag 12 december 2019 21:12 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
[..]
Word je dan ook boos op je man? Als je zo'n weinig begrip moment heb bedoel ik.
Maar dan blijf je zelf dus met boosheid zitten? Wel knap dat je het kunt trouwens, ik kan het nietquote:Op donderdag 12 december 2019 21:16 schreef silliegirl het volgende:
[..]
Ja. Maar niet in de zin dat ik dan tegen hem ga schreeuwen oid. In de meeste gevallen merk
ik rustig op dat ik boos word, en ga dan maar even weg om tot 10 te tellen. Of tot 100.
Nee. Mij helpt het dus om te bedenken dat man er ook niks aan kan doen, die depressie is kut maar niemand heeft er schuld aan. Dan word ik zelf ook weer rustiger. Ik kan ook wel boos worden, maar daar schiet niemand wat mee op. Man wordt daar enkel somberder van en mij helpt het ook niet.quote:Op donderdag 12 december 2019 21:25 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
[..]
Maar dan blijf je zelf dus met boosheid zitten? Wel knap dat je het kunt trouwens, ik kan het niet
Dat ben je niet. Het is echt doodnormaal dat dit alles loodzwaar is voor je.quote:Op donderdag 12 december 2019 21:08 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
[..]
Niet zozeer bevestiging meer dat ik geen zin heb om iedere keer als een narcistische egoïstische lul weggezet te worden.
Dat is wel heel lief eigenlijk.quote:Op donderdag 12 december 2019 20:37 schreef silliegirl het volgende:
[..]
Gelukkig zie ik dat zelf toch anders.
[..]
Dat is af en toe redelijk kut ja. En geloof me dat er zat momenten zijn geweest waarbij ik daar ook heel boos om ben (geweest.). Het vraagt inderdaad heel veel aanpassen. En nee, daar krijg je niet perse iets voor terug.
En zonder in detail te treden; er waren ook echt voor mij emotioneel zware zaken afgelopen tijd. Waar ik normaliter samen met man doorheen zou ploegen, door erover te praten en het te delen. Maar nu gaat dat niet. Dus deed (en doe) ik het alleen. Daar heb ik regelmatig ook best verdriet om.
Maar; ik zie ook mijn man onwijs knokken om uit dat donkere dal te komen. Om weer de man en vader te kunnen zijn die hij eigenlijk is. Dus ik pas me aan, met liefde, zodat hij alle ruimte heeft om te knokken. En ik zie dit dus als iets tijdelijks;
die depressie overleven we wel, en daarna komt er hopelijk wel weer iets terug.
Precies dat dus. Jij kunt je niet inleven in haar situatie, je toont een voortdurend gebrek aan empathie tegenover haar. En als jij zielig bent moet zij maar even haar ziekte opzij schuiven om jou in je egocentrisme te bevestigen. Waarom zou ze jou steunen nadat je haar voortdurend dwarsboomt en ook nu niks wilt weten van haar gevoelens? Volgens mij is zij degene die je rouwende dochter opvangt als jij werken bent.quote:Op donderdag 12 december 2019 23:04 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
Ik heb haar vertrouwen beschadigd? Eerder andersom.
En als je nog geen greintje steun kunt opbrengen voor je man die net z'n pa heeft begraven vind ik dat niet kunnen. Ik heb het hele jaar voor haar klaar gestaan, alles gedaan wat binnen mijn kunnen lag om haar te helpen, ik spaar pandapunten terwijl ik gewoon getrouwd ben. En dan zou ik haar vertrouwen zo ernstig beschadigd hebben dat ze niet een klein beetje steun kan opbrengen? Die gaat er bij mij niet in.
Dat hoeft ze niet te doen en dan kan ik gelijk mijn conclusies trekken. En nee ze vangt niemand op.quote:Op donderdag 12 december 2019 23:14 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Precies dat dus. Jij kunt je niet inleven in haar situatie, je toont een voortdurend gebrek aan empathie tegenover haar. En als jij zielig bent moet zij maar even haar ziekte opzij schuiven om jou in je egocentrisme te bevestigen. Waarom zou ze jou steunen nadat je haar voortdurend dwarsboomt en ook nu niks wilt weten van haar gevoelens? Volgens mij is zij degene die je rouwende dochter opvangt als jij werken bent.
Dat past anders wel bij het ziektebeeld.quote:Op donderdag 12 december 2019 23:04 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
Ik heb haar vertrouwen beschadigd? Eerder andersom.
En als je nog geen greintje steun kunt opbrengen voor je man die net z'n pa heeft begraven vind ik dat niet kunnen. Ik heb het hele jaar voor haar klaar gestaan, alles gedaan wat binnen mijn kunnen lag om haar te helpen, ik spaar pandapunten terwijl ik gewoon getrouwd ben. En dan zou ik haar vertrouwen zo ernstig beschadigd hebben dat ze niet een klein beetje steun kan opbrengen? Die gaat er bij mij niet in.
Ja dat ga ik ook doen. Ik wacht alleen even op het juiste moment om het te vertellen.quote:Op vrijdag 13 december 2019 06:45 schreef DW457 het volgende:
Waarom ga je eigenlijk niet bij haar weg in plaats van 40.000 topics te openen waarin je over je vrouw klaagt?
Ze KAN het ook niet doen. Zo’n depressie slurpt alles op. Je eigen emoties (alles wordt zwart), maar ook je vermogen om je te verplaatsen in een ander. Empathie kost ook energie en dat is er niet, want alles wordt door de depressie verbruikt. Je vrouw is ziek. Van iemand die doodziek en daardoor nauwelijks aanspreekbaar verwacht je ook minder qua steun en medeleven. Een depressie is écht niet anders.quote:Op vrijdag 13 december 2019 00:06 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
[..]
Dat hoeft ze niet te doen en dan kan ik gelijk mijn conclusies trekken. En nee ze vangt niemand op.
Het is niet zozeer dat maar meer het feit dat ze denkt dat mijn wereld om haar draait. Woensdag was de begrafenis van mijn vader, ze wilde mee zodat ze mij kon steunen volgens haar eigen zeggen. Maar ons pa was nog niet gearriveerd bij het uitvaartcentrum of madam begon te miepen dat ze het toch terug naar huis wou want ze vond het te druk en ze kende niemand. En die is net zo lang aan m'n kop blijven zeuren dat ik haar heb gezegd dat ze in de auto moest gaan zitten en wachten tot ik terug was. En daar was ze boos over en zodoende heb ik haar direct na de uitvaartdienst terug gebracht en was ik te laat bij het kerkhof, want de kist lag al in het graf en de mensen waren al begonnen met er aarde op te gooien. Het gaat mij dus meer om dat gemauw van ik ben ziek en jij moet jezelf schikken naar wat ik wil en wel nu meteen.quote:Op vrijdag 13 december 2019 06:53 schreef MevrouwPuff het volgende:
Omgaan: bij veel mensen werkt empathisch directief wel. Vriendelijk en steunend, maar wel een duwtje geven in het oppakken van (kleine) taken. Dat moet je natuurlijk wel doseren. Achteraf ook aangeven hoe fijn je het vindt dat het gelukt is, welgemeend en niet slijmerig uiteraard.
De behandelaren zeggen dat je elke dag even moet wandelen, ga je mee?
Lukt het je vandaag om [de was] te doen?
Heeft de instelling van je vrouw geen hulp aan familieleden? Als ik jou was zou ik daar contact mee opnemen.
Nou, duidelijk.quote:Op vrijdag 13 december 2019 06:57 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
[..]
Ja dat ga ik ook doen. Ik wacht alleen even op het juiste moment om het te vertellen.
quote:Op vrijdag 13 december 2019 06:57 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
[..]
Ja dat ga ik ook doen. Ik wacht alleen even op het juiste moment om het te vertellen.
Jawel, het is mij nu duidelijk dat mensen die depressief zijn en een persoonlijkheidsstoornis hebben gewoon onmogelijk zijn om mee te leven en dat je dat maar moet accepteren want ze zijn tenslotte ziek en kunnen niks aan hun gedrag doen. Ik denk daar anders over maar de paar antwoorden bevestigen wat ik eigenlijk al dacht.quote:Op vrijdag 13 december 2019 07:15 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Nou, duidelijk.
Dus die vragen uit de OP hadden inderdaad geen enkele zin.
Ik ga zo lang niet wachten.quote:Op vrijdag 13 december 2019 07:24 schreef herverwijderd het volgende:
[..]
20 januari is blue Monday, de meest deprimerende dag van het jaar (zeggen ze). Doe met deze info wat je wil.
Klote dat je er 4 jaar over hebt gedaan om tot die conclusie te komen. Ik ben gelukkig nu al tot die conclusie gekomen dankzij Fok.quote:Op vrijdag 13 december 2019 07:12 schreef Seven. het volgende:
M'n ex had een angststoornis die een zware stempel drukte. Na 4 jaar rekening houden met, veel praten, veel begrip, veel ruzie etc, kwam ik tot een conclusie dat er niets zou veranderen.
Mijn ex deed altijd moeilijk als ik alleen de deur uit wilde (ik ben dus 2 keer op stap geweest in die tijd). Hij deed moeilijk als ik naar m'n ouders wilde, dus dat gebeurde ook zelden. Die enkele keer dat we wel gingen, verziekte hij de sfeer. Mijn ex deed moeilijk als mijn familie bij mij wilde komen, dan verziekte hij ook de sfeer (er op staan dat hij mee ging naar Londen, en dan ruzie maken).
Na 4 jaar praten over hulp zoeken en na maandelijks toezeggingen van zijn kant.. niks. Hij is nog steeds boos dat ik ben weggegaan bij hem, en hij snapt het niet.
Depressie is in de regel tijdelijk. Een paar jaar is wel te doen als je van elkaar houdt en samen kinderen hebt, maar er zijn grenzen.
De depressie van zijn vrouw is gerelateerd aan haar zwangerschapshormonen. Het herstellen van die depressie kan dus pas echt beginnen na de bevalling. Bij hun vorige kind was dat ook zo, maar TS heeft haar toch 'per ongeluk' opnieuw zwanger geprikt omdat hij per se wilde neuken.quote:Op vrijdag 13 december 2019 06:45 schreef DW457 het volgende:
Waarom ga je eigenlijk niet bij haar weg in plaats van 40.000 topics te openen waarin je over je vrouw klaagt?
Seven. is echter wel zo slim geweest om zich niet voort te planten met die dude. Dan is het na 4 jaar ook echt klaar en blijf je niet voor altijd verbonden vanwege de kinderen.quote:Op vrijdag 13 december 2019 07:30 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
[..]
Klote dat je er 4 jaar over hebt gedaan om tot die conclusie te komen. Ik ben gelukkig nu al tot die conclusie gekomen dankzij Fok.
Gelukkig maar want ik ben geen geduldig type.quote:Op vrijdag 13 december 2019 07:28 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
[..]
Ik ga zo lang niet wachten.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |