Maar 'last' hebben, is vaak subjectief. Het gaat erom dat de overlast onrechtmatig moet zijn, wil zij TS kunnen dwingen maatregelen te treffen of nóg stiller te zijn.quote:Op donderdag 12 december 2019 12:29 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
Hoe asociaal. Ik heb er geen last van en ik hou me aan de regels dus als hun er last van hebben moeten hun maar betalen voor mijn overlast.
Van een kwalitatief goeie subwoofer die op de juiste plaats staat en netjes ingesteld is hebben je buren zo snel geen last hoor.quote:Op donderdag 12 december 2019 12:25 schreef ToT het volgende:
Maar je gaat bijvoorbeeld ook niet van al je buren verlangen dat zij maar geluidsisolatie aanbrengen als je zelf een mega zwaar audiosysteem hebt met dikke woofers enzo en de hele buurt daar last van heeft.
Ja dat zou dan helemaal prima moeten zijn!quote:Op donderdag 12 december 2019 12:36 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Gewoon een uitrol mat die dunner is als die platen maar waar op de verpakking 15 db demping staat wat meer als de 10db die normaal wordt voorgeschreven.
Dit ja.quote:Op donderdag 12 december 2019 12:38 schreef Gia het volgende:
[..]
Maar 'last' hebben, is vaak subjectief. Het gaat erom dat de overlast onrechtmatig moet zijn, wil zij TS kunnen dwingen maatregelen te treffen of nóg stiller te zijn.
Een bepaalde hoeveelheid last heb je maar te dulden van elkaar. Je hebt geen recht op 'totale stilte' in je benedenwoning.
Die moet je dan wel op spikes zetten anders krijg je door direct contact nog steeds veel doorgegeven geluid.quote:Op donderdag 12 december 2019 12:38 schreef vosss het volgende:
[..]
Van een kwalitatief goeie subwoofer die op de juiste plaats staat en netjes ingesteld is hebben je buren zo snel geen last hoor.
De "subwoofers" waar buren doorgaans hinder van ondervinden zijn die rammelkisten van de standaard meuk 5.1 setjes die de term subwoofer niet eens zouden mogen dragen en die volledig ongecontroleerd staan te bonken vanaf een Herz of 200 en niet onder de 75Hz komen.
Dat zijn geen subwoofers.
Een beetje sub begint pas onder de 50Hz mee te spelen en duikt met gemak onder de 20Hz.
Dit, conclusie is altijd:quote:Op donderdag 12 december 2019 12:40 schreef ToT het volgende:
[..]
Dit ja.
Echt, als je sommige afleveringen van Frank Visser enzo ziet...Mensen kunnen echt zeiken! (Zelf ook meegemaakt met buren in een jaren '30 woning overigens.)
Ik heb als student ook wel eens in een flink rumoerige flat gewoond met een bovenbuurvrouw die op blote voeten op d'r hielen door het huis heen stampte. Je kon precies horen welke kant ze op liep. Als de telefoon ging, hoorde je haar keihard richting de telefoon denderen als een dikke kamerolifant.quote:Op donderdag 12 december 2019 13:23 schreef xzaz het volgende:
[..]
Dit, conclusie is altijd:
Doet de persoon er wat aan om geluidsoverlast tegen te gaan?
Ja
Zijn het normale leefgeluiden?
Ja stofzuigen om 7 uur kan je nog over discussiëren.
Met andere woorden. Je doet er al wat aan en je hoeft niet in je eigen huis op je tenen te lopen. Lekker laten dus.
4 uur 's nachts zijn geen normale leefgeluiden. Misschien voor studenten maar niet voor de doorsnee persoon.quote:Op donderdag 12 december 2019 13:26 schreef ToT het volgende:
Om 4 uur 's nachts de muziek fucking KEIhard aan terwijl er nog een hele kudde andere studenten de trap op stampt om naar hen toe te gaan.
Uiteraard; de mijne staat op Soundcare SuperSpikesquote:Op donderdag 12 december 2019 12:53 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Die moet je dan wel op spikes zetten anders krijg je door direct contact nog steeds veel doorgegeven geluid.
Alsof een rechtbank daarin meegaat.quote:Op donderdag 12 december 2019 13:33 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Als jouw vloer conform is, iets wat waarschijnlijk wel zo is want vaak is het verplicht een bepaalde vloer neer te leggen in flats etc., dan kan ze de pot op.
Wat jij omschrijft klinkt als normale leefgeluiden, ze heeft pech gehad.
Zelf zou ik dreigen naar de rechter te stappen vanwege eindeloos lastig vallen om niets en een contactverbod instellen op boete van x euro per overtreding.
Als zij iedere dag staat te bonken, dreigbrieven stuurt en bij elk geluidje voor de deur staat? Jazeker.quote:Op donderdag 12 december 2019 13:37 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
[..]
Alsof een rechtbank daarin meegaat.
Meh, om 7 uur 's ochtends stofzuigen zou ik ook niet echt normaal vinden, maar als het eenmalig gebeurt, zou ik me er verder niet zo druk om maken en ik zou al ZEKER niet bij de buren gaan klagen er over of met vervolgstappen gaan dreigen.quote:Op donderdag 12 december 2019 13:33 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Als jouw vloer conform is, iets wat waarschijnlijk wel zo is want vaak is het verplicht een bepaalde vloer neer te leggen in flats etc., dan kan ze de pot op.
Wat jij omschrijft klinkt als normale leefgeluiden, ze heeft pech gehad.
Zelf zou ik dreigen naar de rechter te stappen vanwege eindeloos lastig vallen om niets en een contactverbod instellen op boete van x euro per overtreding.
De dreigbrieven zou ik sowieso bewaren en verder gewoon een dossier opbouwen van de klachten versus wat er daadwerkelijk aan de hand is. Liefst met foto's of opnames. Duidelijk met datum er bij enzo, voor geval dat ze echt stappen gaat ondernemen. (Maar ook om zelf bij de woningbouw te kunnen klagen over dat mens.)quote:Op donderdag 12 december 2019 13:41 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Als zij iedere dag staat te bonken, dreigbrieven stuurt en bij elk geluidje voor de deur staat? Jazeker.
TS moet het wel bijhouden dat ze dat doet.
Beter probeert hij haar te vriend te houden. Klinkt als een vrouw die nog wel eens heel vervelend kan worden, en dat kan ook zonder contact met ts.quote:Op donderdag 12 december 2019 13:41 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Als zij iedere dag staat te bonken, dreigbrieven stuurt en bij elk geluidje voor de deur staat? Jazeker.
TS moet het wel bijhouden dat ze dat doet.
Of weet je, hij kan beter verhuizen.quote:Op donderdag 12 december 2019 13:49 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
[..]
Beter probeert hij haar te vriend te houden. Klinkt als een vrouw die nog wel eens heel vervelend kan worden, en dat kan ook zonder contact met ts.
Nope, ik ben wel gesteld op prettig kunnen wonen zonder rechtzaken tegen buren en dergelijke. Ik wil hier namelijk nog langer wonen. Dat jij de verhoudingen liever op scherp zet is jouw ding, niet het mijne.quote:Op donderdag 12 december 2019 13:58 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Of weet je, hij kan beter verhuizen.
Dat jij uit angst je zo op zou stellen, moet je zelf weten.
Ik geef TS advies zoals ik het denk dat het 't beste is in deze situatie.
Als iemand mij lastig valt en niet echt mee te praten valt, en ik daar niet van gediend ben maar diegene blijft lastigvallen om de kleinste geluiden etc.. in die scenario zou ik dan degene zijn die iets op scherp zet?quote:Op donderdag 12 december 2019 14:01 schreef Poesje_Mauw77 het volgende:
[..]
Nope, ik ben wel gesteld op prettig kunnen wonen zonder rechtzaken tegen buren en dergelijke. Ik wil hier namelijk nog langer wonen. Dat jij de verhoudingen liever op scherp zet is jouw ding, niet het mijne.
Je zou kunnen beginnen met buurtbemiddeling inschakelenquote:Op donderdag 12 december 2019 14:12 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Als iemand mij lastig valt en niet echt mee te praten valt, en ik daar niet van gediend ben maar diegene blijft lastigvallen om de kleinste geluiden etc.. in die scenario zou ik dan degene zijn die iets op scherp zet?
Wel helemaal lekker?
quote:Op donderdag 12 december 2019 14:04 schreef Gustaf86 het volgende:
We weten niet of ze overdrijft. Ik heb het ook een keer gehad met een op het eerste gezicht hele lieve onderbuurvrouw die al snel constant klaagde over geluidsoverlast. Op een gegeven moment belde ze me rond 2 uur 's nachts huilend op, of het alsjeblieft wat zachter kon, want ze kon niet slapen van mijn gestamp. Ze belde me inderdaad niet wakker. Ik zat net aan mijn ontbijt. In Bali. Toen ben ik tegen haar uitgevallen, want toen wist ik zeker dat het tussen haar oren zat. Ze geloofde me overigens niet.
Ik ben toen een dagboek bij gaan houden waarin staat waar ik wanneer was, met bonnetjes, om aan te tonen dat ik niet thuis was op de momenten wanneer ze klaagde. Ik schreef zelfs op wanneer ik muziek draaide en wanneer ik gasten had. Zodat ik een verhaal had, mocht ze ooit met de politie komen. Die kwam niet.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |