abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_26892938
Spannend hoor, ik vind het altijd erg spannend om mensen te ontmoeten. Ergens ook moeilijk, omdat ik van nature verlegen ben, maar aan de andere kant natuurlijk ook verschrikkelijk leuk!
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_26906388
Zoals de topic titel al aangeeft zit ik met een redelijk groot probleem. Ik ben vijf jaar getrouwd met een heel lieve vrouw en vader van twee heel lieve kinderen.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_26984274
Zijn kinderen zijn 7 en 10.
-Kan me voorstellen dat hij ze dan niet meer wil (....).
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  zaterdag 14 mei 2005 @ 15:08:49 #104
37950 JAM
Sic transit gloria mundi.
pi_27004540
-edit-

JAM, je bazzelt jongen..
Dit topic is serieus bedoeld!!

[ Bericht 43% gewijzigd door Automatic_Rock op 14-05-2005 20:49:55 ]
"The world will note that the first atomic bomb was dropped on Hiroshima, a military base."
  dinsdag 19 juli 2005 @ 14:30:01 #105
65151 ArtyShock
Lurker extraordinaire
pi_28943698
Agent schiet verdachte met neppistool neer.
Ik een taalpurist? En wat dan nog? Of accepteer je geen kritiek omdat ik geen Neerlandici ben?
  dinsdag 19 juli 2005 @ 14:33:49 #106
65151 ArtyShock
Lurker extraordinaire
pi_28943829
"KLM raakt meeste koffers kwijt"

Naar aanleiding van een vergelijkend onderzoek waarbij gebleken is dat bij de KLM meer koffers kwijt raken dan bij andere vliegmaatschappijen.
Ik een taalpurist? En wat dan nog? Of accepteer je geen kritiek omdat ik geen Neerlandici ben?
pi_29070995
*kick*

en tevens TVP

sorrie voor de kick
Tof! Ik ben net op tijd voor de gnoes!
Let's plant a tree
  woensdag 27 juli 2005 @ 09:40:20 #108
65151 ArtyShock
Lurker extraordinaire
pi_29162887
Niet helemáál een ruggenspraak misschien... Uit het Dagblad van het Noorden:

"Xerox verdubbelt winstcijfers"

Tja, dat zal voor Xerox inderdaad niet moeilijk zijn.
Ik een taalpurist? En wat dan nog? Of accepteer je geen kritiek omdat ik geen Neerlandici ben?
  dinsdag 23 augustus 2005 @ 00:47:33 #109
22002 MREn
Met de botte bijl meer plezier
pi_29874711
e laatste tijd heb ik hier een paar keer geschreven over opmerkelijke taalfouten van het type steenvast en scheldkarbonade. Sindsdien krijg ik van lezers geregeld andere voorbeelden toegestuurd. Daar zitten pareltjes tussen die ik u niet wil onthouden. Wat dacht u bijvoorbeeld van inmens? Komt op internet maar liefst bijna zesduizend maal voor: 'het inmense kermisterrein', 'de inmense metropool', 'inmens zwaar, inmens stevig en inmens duur' (in één zin) - het gaat maar door.

Ook veel journalisten geloven, naast de onmens, in de inmens. In de digitale krantenarchieven vinden we deze spelling ruim 250 maal. Vorige week nog in het Rotterdams Dagblad: 'een inmense parelketting'. Oudere voorbeelden zijn, uit Trouw 'de inmense ijsberg'; uit de Volkskrant 'twee inmense kranen', 'een inmens fortuin', 'inmens populair', en van het Algemeen Nederlands Persbureau (ANP) 'de inmense hitte'. In deze krant was een keer sprake van 'het inmense succes' en over 'inmense cruise-schepen' - niet in hetzelfde artikel trouwens, hoewel het een tot het ander had kunnen leiden. Het lijkt er overigens op dat de inmens in opmars is: er komen er steeds meer.

Ook niet te versmaden: de slachttand. Wat is een slachttand? Een tand om iets of iemand mee af te slachten, zo moet de slachttandspeller denken. Mensen hebben geen slachttanden, maar sommige dieren wel - denk bijvoorbeeld aan wilde zwijnen, olifanten en mammoeten of mammoets (beide meervouden zijn correct). Vorige week schreef het ANP nog over visser Pieter Oost, die uit de Noordzee een bijna complete mammoetschedel opviste, 'inclusief bovenkaak en (puntloze) slachttanden'. Het zou interessant zijn om eens te onderzoeken welke bijdrage het ANP levert aan de verbreiding van spelfouten. In dit geval haalden de puntloze slachttanden onder meer het Rotterdams Dagblad en de Gooi- en Eemlander. Acht andere kranten namen het bericht wel over, maar zij gaven de mammoet toch maar slagtanden.

Nog eentje dan: wie scheRtst mijn verbazing. Bij slachttand is sprake van zogenoemde volksetymologie: omdat het woorddeel slag- hier niet meer wordt begrepen maakt men er slacht- van. Waarom die r in schetst wordt tussengevoegd is mij niet duidelijk. Hypercorrectie wellicht? Bij een woord als scherts moet je natuurlijk oppassen, want het zou ook een opzettelijke (ik schreef eerst opzetteRlijke) fout kunnen zijn, een schertsvorming dus. Maar bij wie schertst lijkt dit niet het geval: deze verbinding komt op internet honderden keren voor en bij het overgrote deel is er duidelijk geen sprake van opzet.

Heel opmerkelijk is bovendien dat veel mensen niet schrijven WIE schertst mijn verbazing, maar WAT schertst mijn verbazing. Sterker nog: van de wie-variant vond ik slechts 39 voorbeelden, terwijl 'wat schertst' via Google maar liefst 672 maal op internet te vinden is. In de digitale krantenarchieven komt 'wie schertst' helemaal niet voor, maar 'wat schertst' twee keer. In beide gevallen gaat het om ingezonden brieven.

Wat je hieruit precies moet concluderen weet ik niet. Dat inmens door jonge journalisten steeds minder vaak als fout wordt herkend, maar wie/wat schertst nog wel? Of komt die verbinding in de oorspronkelijke kopij net zo vaak voor als slachttanden, maar voorkomen oudere eindredacteuren dat dit ook werkelijk in de krant komt?

Overigens heb ik mij zelf lang bezondigd aan een vergelijkbare fout: omweer in plaats van onweer. Pas op mijn vijftiende heeft iemand mij er meesmuilend op gewezen dat omweer niet bestaat. Het was de secretaresse van mijn vader. Ik kan nog de blos voelen die toen bij me opkwam. Sindsdien nooit meer fout gedaan, maar zie internet en concludeer dat het omweer in de wereld nog lang niet is uitgewoed.

Veel mensen verdeftigen of verbasteren een woord zonder daar erg in te hebben. Over 'woordinfectie'.

Ja, daar kon ik natuurlijk op wachten. Na het vorige stukje, over taalfouten van het type immens, slachttanden en omweer, stroomde mijn mailbox vol met andere voorbeelden. En met bekentenissen van mensen die - soms tot op hoge leeftijd - iets fout waren blijven schrijven, bijvoorbeeld omdat ze het ooit, in hun kindertijd, verkeerd hadden verstaan of begrepen.

Taalkundigen noemen dit verschijnsel volksetymologie, maar een lezer verzon er een mooier en duidelijker begrip voor: woordinfectie. Het ene woord infecteert het andere en daardoor verandert dat van vorm. Die infectie ontstaat doorgaans doordat we een element in een woord niet herkennen. Voorbeeld: stee in steevast. Wegens de associatie met steen (zo vast als een steen), maken sommigen hier steenvast van.

Meestal genees je van zo'n woordinfectie als je het woord voor het eerst bewust in de goede vorm leest. ,,Ah, schrijf je dat zo? Gek, nooit geweten, altijd fout gedaan.'' Sommige mensen voelen zich op zo'n moment een beetje betrapt en gegeneerd, anderen zijn verbaasd of geamuseerd. Overigens zijn niet alleen kinderen ontvankelijk voor woordinfectie. Ook bij volwassenen komt het volop voor. Hier een eerste selectie uit de voorbeelden die mij werden toegestuurd.

Afwijziging in plaats van afwijzing. Je zou denken dat deze behoorlijk zeldzaam is, maar nee hoor, ruim vierhonderd keer te vinden op internet en toch nog ruim honderd keer in de landelijke dagbladen. Sommige mensen denken dat alleen lager opgeleiden dit soort fouten maken. Iemand schreef: ,,Veel van dergelijke fouten worden gemaakt door mensen zonder ABN-achtergrond. Omdat ze zich inmiddels beter wanen dan hun afkomst (achterbuurt, dialect, plat), denken ze hun imago te kunnen opkrikken met pseudo-geleerd taalgebruik.'' Bij afwijziging is dit niet het geval. Hier is simpelweg sprake van een infectie met wijziging. Een citaat uit Trouw: ,,De afwijziging van de Europese Grondwet heeft grote gevolgen voor de Nederlandse opstelling in Brussel, zei Balkenende in de Kamer.'' Op het taalgebruik van Balkenende valt een hoop af te dingen, maar afwijziging heb ik hem nooit horen gebruiken. Ook in deze krant zijn al heel wat afwijzigingen gepasseerd.

Dagvaardiging in plaats van dagvaarding. Klinkt dagvaardiging ernstiger dan dagvaarding? Is het idee dat je op een dag wordt gevaardigd - wat dat ook moge zijn? Of is zo'n stuk vaardig opgesteld? Hoe dan ook: ruim achthonderd keer te vinden op internet en ruim tweehonderd maal in de dagbladen. Een recent voorbeeld in een kop: 'Dagvaardiging Nokia tegen Nokta Telecom'.

Eensgezinswoning in plaats van eengezinswoning. Een gouwe ouwe op dit gebied. Wat is er fijner dan ergens eensgezind te wonen? Eendrachtig, in harmonie, liefst met een tuin op het zuiden. Dat kan nergens beter dan in de eensgezinswoning. Die extra s sluipt er bijna vanzelf in, ook in eensgezinshuis. Vaak gesignaleerd in dergelijke huizen: het enigst kind in plaats van enig kind.

Episch centrum in plaats van epicentrum. Ook een klassieker. Duikt bij elke aardbeving wel een paar keer op, op radio en tv en natuurlijk in kranten. Heeft in deze krant een keer in een kaartje op de voorpagina gestaan. Hoofdredacteur zelden zo boos gezien. Het lijkt mij niet onwaarschijnlijk dat episch vaker wordt gebruikt in episch centrum dan in episch gedicht. Dat zal wel komen doordat er meer aardbevingen dan epische gedichten zijn.

Extra dementie in plaats van extra dimensie. ,,De lente geeft in Zwitserland een extra dementie aan het prachtige berglandschap'' lezen we op een website. Uit een recent verspreide folder van de HUBO, over een 'vouwhordeur': ,,Het geplisseerde horgaas geeft een extra dementie aan elk interieur.'' Nog niet gevonden in de krantenarchieven, maar dat is een kwestie van tijd.
Deze serie over woordinfectie of hedendaagse volksetymologie begint langzamerhand de spuitgaten uit te lopen, maar vooruit, het is zomer, en ik heb zoveel mooie voorbeelden toegestuurd gekregen dat ik er geen weerstand aan kan bieden.

Aarsrivaal in plaatsvan aartsrivaal. Zonder twijfel is deze al vele malen verzonnen als woordspeling, maar wat mij betreft wordt-ie pas écht leuk als hij serieus wordt gebruikt. Zoals in 2003 in het Rotterdams Dagblad: ,,De beladen derby tussen de Rangers en aarsrivaal Celtic." In kranten kom je de aarsrivaal niet zo vaak tegen, op internet tientallen keren, vooral op sportsites (,,zij wonnen met 1-4 van de aarsrivaal Go Ahead Eagles"). Nog veel frequenter is aarDsrivaal. Aarsrivaal zal teruggaan op een slordige uitspraak, bij aardsrivaal bestaat verwarring met aard(e).

Copuleus in plaats van copieus. Door een lezer aangetroffen in het kooktijdschrift AGA wijs: ,,Ook al was het kerstgevoel destijds nog ver te zoeken, haar mailtjes werden zo knus vergezeld van kerstversieringen en foto's, dat we langzaamaan gingen verlangen naar een boom, een knappende open haard en vooral copuleuze maaltijden." Vanwege dat knus en die open haard zou je nog kunnen denken dat het hier om een woordspeling gaat. Dat is in de volgende zin, gevonden op internet, zeker niet het geval: ,,Na een zeer copuleuze maaltijd, volgde de briefing voor de bestuursleden."

Genitaliën in plaats van initialen. ,,Een vriend van ons", aldus een lezer, ,,kreeg bij een feestelijke gelegenheid een mooi cadeau, een zilveren pen. Een heel persoonlijk cadeau, want zijn genitaliën waren erin gegraveerd (volgens degene die het geschenk aanbood)." Lijkt me een fout die vaker in de spreektaal dan in de schrijftaal voorkomt.

Insex in plaats van incest. Uit een mailtje van een lezer: ,,Mijn ex-echtgenote, die arts is, kwam een aantal jaren geleden terug met het verhaal dat zij die ochtend een man van vijftig jaar op haar spreekuur had gehad, die haar vertelde dat zijn dochter hem beschuldigde van insex. Zij vroeg de man nog twee keer wat het probleem was, maar hij volhardde in dit woord."

Lidteken in plaats van litteken. Sinds de Lewinsky-affaire is wereldwijd bekend dat Bill Clinton een lidteken heeft. Bij mijn weten ging het om een kleine moedervlek. Maar als je over lidtekens leest, bedoelt men doorgaans littekens. Het eerste deel van deze samenstelling is in de Middeleeuwen ontstaan uit lijk in de betekenis 'vlees'. Eerst schreef men lycteken, toen licteken en uiteindelijk litteken. De honderden foutspellers in kranten en elders associëren lid vanzelfsprekend met lid in de betekenis 'zelfstandig beweeglijk deel van het lichaam'.

Moment subliem. Geplukt van internet: ,,Via ingewikkelde methoden probeert men Naomi te bevruchten, maar op het moment subliem is Sol niet in staat een zaadlozing te krijgen." De correcte schrijfwijze is moment suprême maar omdat dit veelal wordt uitgesproken als moment supriem lees je díe vorm ook, samen met Moment suprime en moment suRprime.

Triologie in plaats van trilogie. Dit is er eentje uit de toptien. Komt op internet ruim 4.400 maal voor en in de digitale krantenarchieven ruim 120 maal. Dit is net zo'n 'logische' fout als lidteken. Een trilogie is een letterkundig product dat uit drie delen bestaat die samen één geheel vormen. Trio's bestaan uit drie personen, die proberen samen iets te doen, dus verwarring is simpelweg onvermijdelijk. Ook op allerlei professionele boekensites wemelt het van de triologiën.

Tot slot: voordat allerlei lezers me nu gaan schrijven dat er in spuitgaten een letter te veel staat: dat is mij bekend. Net als de uitdrukking dat loopt in de spuitgaten.
Meer gevallen van woordinfectie. Abdominabel in plaats van abominabel. De infectie wordt hier veroorzaakt door het 'geleerde' woord abdominaal voor 'de onderbuik betreffend'. Het gaat hier trouwens om een internationale infectie: ook aangetroffen in het Engels (onder meer in the Abdominable Snowman) en het Duits.

Accoderen in plaats van accorderen. Zonder twijfel is coderen hier van invloed. Op internet lezen we geregeld over webmasters die iets moeten accoderen of die iets hebben geaccodeerd. Een van de inconsequenties van de huidige spelling is dat je eerst met iets akkoord gaat (met dubbel k) om een en ander vervolgens te accorderen (met dubbel c). Beide woorden gaan terug op het Frans, op respectievelijk accord en accorder.

Advocado in plaats van avocado. Sommige woordinfecties kunnen buitengewoon aanstekelijk zijn. Ooit heb ik op een markt een vrouw advocado's horen bestellen. Ik vond dat zo grappig dat ik het heb overgenomen - niet voor bij de groenteman, maar voor in huiselijke kring. Nadeel: ik heb inmiddels zo vaak advocado gezegd dat het me ook per ongeluk zou kunnen ontvallen. De infectie is hier vanzelfsprekend afkomstig van het woord advocaat, ik vermoed eerder in de betekenis 'drank met eigeel en brandewijn' dan in de betekenis 'rechtsgeleerde'. Komt ook voor in het Engels en Duits.

Afdwingen in plaats van afdingen. Twee weken geleden gesignaleerd in deze krant: ,,Er valt het nodige af te dwingen op beslissingen van de IND.'' Doet het vooral goed op de sportpagina's: ,,Ajax heeft gewoon dik verdiend gewonnen. Was niks op af te dwingen.'' ,, PSV speelde vanavond gewoon goed en daar is niets op af te dwingen.''

Aluminimum in plaats van aluminium. Aluminium is een lastig uit te spreken woord. Je moet er echt je best voor doen. Aluminimum komt er veel makkelijker uit, mede onder invloed van minimum, en daarom lezen we het zo dikwijls. In kranten is het vaak aan te treffen op de economiepagina's, ook in samenstellingen als aluminimumconcern, aluminimumfabrikant, aluminimummijn (helemaal een tongbreker), aluminimumprijs, aluminimumsector en aluminimumverbruik. Ook deze komt internationaal voor, onder meer in het Engels, Duits en Frans.

Enig sinds in plaats van enigszins. In principe hoeft er niks mis te zijn met enig sinds. ,,Wij vonden haar al enig sinds het begin.'' Maar dat is niet hoe het in de volgende zinnen wordt gebruikt. ,,Er zal nog veel tijd over heen gaan voor dit trauma maar enig sinds aanvaard kan worden.'' ,,Enig sinds beschaamd stond ik op.'' Op internet lezen we honderden keren over mensen die bijvoorbeeld ,,enig sinds huiverig'' zijn, ,,enig sinds teleurgesteld'' of ,,enig sinds treurig''.

Geboren en opgetogen. Tot nu toe niet te vinden in de digitale krantenarchieven maar geregeld te horen op radio en tv. En ook op internet zijn er voldoende voorbeelden te vinden: ,,Ik ben geboren en opgetogen in België'', ,,Geboren en opgetogen in het Brabantse Drunen'' enzovoorts. De infectie komt natuurlijk van opgegroeid en van opgetogen in de betekenis 'verrukt'. Komt waarschijnlijk vaker voor bij mensen die iets een beetje chiquer willen zeggen.

Heetgeblakerd in plaats van heetgebakerd. Vroeger werden baby's stevig in doeken gewikkeld - gebakerd - en waar mogelijk voor een vuurmand gelegd. Van een driftig iemand zei men schertsend dat hij al te heetgebakerd was, alsof de wijze van bakeren van invloed was geweest op zijn karakter. Maar ja, we bakeren niet meer, terwijl we des te meer zijn gaan genieten van een blakerende zon. En taarten kunnen lelijk geblakerd uit de oven komen. Gevolg: heetgeblakerd (ook met een spatie na heet). Verontrustende mededeling op een forum van de Taekwondo Bond Nederland: ,,Ik was inderdaad een beetje heetgeblakerd gisteren.''

Ik ken een groenteboer die alfa-alfa verkoopt in plaats van alfafa. Hij is niet de enige. Ook op internet kom je deze groente geregeld tegen, soms zelfs in een ,,heerlijke verse slalade''. Je mag aannemen dat het automerk Alfa hier z'n invloed doet gelden.

In tientallen eetgelegenheden in Nederland kun je championsoep bestellen in plaats van champignonsoep, en in honderden eethuizen en snaktenten wordt gordon blue of gordon bleu geserveerd in plaats van cordon bleu. Zien we hierin de naam van de zanger Gordon terug? Zo ja, dan zal nasi ramses wel verwijzen naar Ramses Shaffy (je krijgt de neiging om Ramses Saffie te schrijven, want meligheid ligt bij dit onderwerp op de loer).

Nog een paar woordinfecties uit de Hollandse keuken: tampenade, tappenade en tappennade voor tapenade, ajoli, ajolie en aiolie voor aïoli (een rotwoord om te spellen), baRvaroise voor bavaroise, honingGraat voor honingraat (wie heeft het niet ooit fout gedaan), kerst-tomaat voor kers-tomaat en expresso voor espresso.

Die laatste komt vele duizenden keren voor en zal straks vast goed worden gerekend, want als genoeg mensen iets 'fout' schrijven wordt het vanzelf goed. Zo is het immers ook gegaan met een culinaire klassieker: de frikadel. Daar heeft men, onder invloed van fricandeau, zo vaak frikaNdel van gemaakt dat dit laatste woord inmiddels als vormvariant in de Grote Van Dale is opgenomen.

Een andere klassieker is haricots verts. Dat is onder andere aangetroffen als haricoverts, haricouverts en - lang voor Harry Potter - als Harry Couverts. Er zijn obers die gerechten met obergien uitserveren in plaats van met aubergine, en sommige mensen halen hun groente van het fornuis als ze bijtgraag is, in plaats van beetgaar of bijtgaar. Pasta verlaat geregeld al dante de pan, in plaats van al dente - een laat eerbetoon aan de schrijver Dante. Hier en daar wordt bij al dit lekkers een glaasje gedeminiraliseerd water geserveerd.

Langzaamaan zou de indruk kunnen ontstaan dat dit soort woordinfecties alleen voorkomen bij halve analfabeten of buitengewoon gemakzuchtige spellers, mensen die te bedonderd zijn om in geval van twijfel een woordenboek of spellinggids uit de kast te pakken. Maar zoals al eerder gezegd, het komt in de beste kringen voor.

Zo lees je op de website www.statenvertaling.info in een voetnoot dat 'zich verheffen' in een bepaalde bijbelpassage betekent 'het hoofd omhoog steken uit hoogvaardij'. Hier zien we een botsing tussen hoogmoed en het verouderende hovaardij. Op de beeldententoonstelling 'De Paleistuin' in Den Haag staat momenteel bij een beeld dat de zeven hoofdzonden voorstelt hoofvaardig voor hovaardig. Elders kan men lezen over hoofdse literatuur, hoofdse liefde, hoofdse ridders en hoofdse zeden - allemaal met een d te veel en voorzover bekend allemaal in teksten van hoogopgeleiden.

Sommige infecties zijn zelfs doorgedrongen tot de Grote Van Dale - ons meest geraadpleegde ijkpunt (op internet honderden keren eikpunt) voor correct Nederlands.

Wat is juist: handelwijze of handelSwijze? Als je bedoelt 'wijze van handelen, manier van doen', dan schrijf je dit zonder tussen-s en zo staat het ook in het Groene Boekje en in de trefwoordenlijst van de Grote Van Dale. Maar in de definities van Van Dale duikt toch een keer handelSwijze op, namelijk in de verklaring van de uitdrukking beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald: ,,Het is beter van gedrag of handelswijze te veranderen op het moment dat men het foute ervan inziet, dan er halsstarrig in te volharden.''

Op internet en in kranten behoort handelSwijze overigens tot de toptien: alleen Google levert al ruim 32.000 vindplaatsen op. Zelden lijkt daarbij 'wijze op het gebied van de handel' bedoeld te worden. (Wordt vervolgd.)

www.nrc.nl/woordhoek (leuke rubriek, verschijnt elke maandag)
"Ik weet namelijk zo veel, dat ik me niet schaam voor de dingen die ik niet weet."
  dinsdag 23 augustus 2005 @ 00:50:12 #110
71480 zoalshetis
eerlijk=eerlijk
pi_29874775
tvp
hoofdletters kosten teveel tijd
don't avoid pain to gain pleasure
niet iedereen is iedereen
  zondag 28 augustus 2005 @ 14:18:20 #111
65151 ArtyShock
Lurker extraordinaire
pi_30054656
Maar weer eens een kickje.

In een interview op radio 1 hoorde ik iemand tijdens een interview over beloningen van hooggeplaatste managers het over "zakkengraaiers" hebben. Een aparte bedrijfscultuur moet daar
heersen.

Ik weet niet meer de excacte quote, maar dit was de strekking: "Sinds de intrede van de cruise contol op grote schaal zijn er steeds minder mensen die met de hand gas geven". Ik kan me voorstellen dat de regering op deze manier pleit voor meer auto's met cruise control.

Nicole Kidman doet het wat rustiger aan tegenwoordig. Ze zal voorlopig niet meer in films te zien zijn. De kop van het artikel luidde: "Nicole Kidman even van toneel".

In de categorie "iets minder grappig":
"Automobilist rijdt door na een dodelijk ongeval." Mja. Misschien alleen leuk als je bij het lezen denkt aan een eenzijdig ongeluk...
Ik een taalpurist? En wat dan nog? Of accepteer je geen kritiek omdat ik geen Neerlandici ben?
pi_31067550
De Safe Sex campagnes zijn niet meer dan het wanhopig zoeken naar een kunstmatige oplossing van een probleem, terwijl de oplossing zó voor de hand liggend is en zó kinderlijk eenvoudig. Geen seks vóór het huwelijk en trouw binnen het huwelijk.

Bron
Iets wat je zelf niet wilt wat ze bij je doen moet je ook niet bij anderen doen. En iets wat je niet wilt wat gedaan word en daar commentaar op geeft moet je het zelf ook niet doen. En laat iedereen in zijn of haar waarden.
  maandag 3 oktober 2005 @ 19:11:47 #113
33470 FlyingFox
Zeer schier.
pi_31152329
Heb zo juist een gratis nummer aangevraagd. Wellicht dat ik na aanleiding daarvan een abbonement neem.
  maandag 3 oktober 2005 @ 19:21:46 #114
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_31152642
quote:
Op maandag 3 oktober 2005 19:11 schreef FlyingFox het volgende:
Heb zo juist een gratis nummer aangevraagd. Wellicht dat ik na aanleiding daarvan een abbonement neem.
't Is wel typisch een blad voor taalpuristen en kommaneukers.
The love you take is equal to the love you make.
  maandag 3 oktober 2005 @ 19:25:19 #115
33470 FlyingFox
Zeer schier.
pi_31152755
quote:
Op maandag 3 oktober 2005 19:21 schreef Lienekien het volgende:

[..]

't Is wel typisch een blad voor taalpuristen en kommaneukers.
Ik kan me kostelijk vermaken met de heisa die gemaakt wordt over kleine taal/spraak/grammatica/afkomst foutjes!
  maandag 3 oktober 2005 @ 19:27:44 #116
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_31152820
quote:
Op maandag 3 oktober 2005 19:25 schreef FlyingFox het volgende:

[..]

Ik kan me kostelijk vermaken met de heisa die gemaakt wordt over kleine taal/spraak/grammatica/afkomst foutjes!
Geen heisa. 't Is gewoon bere-interessant voor wie het interesseert.

In jouw vorige post tel ik vier taalfouten. Wie biedt meer?!
The love you take is equal to the love you make.
  maandag 3 oktober 2005 @ 20:08:03 #117
33470 FlyingFox
Zeer schier.
pi_31154124
quote:
Op maandag 3 oktober 2005 19:27 schreef Lienekien het volgende:
In jouw vorige post tel ik vier taalfouten. Wie biedt meer?!
Abonnement, grote grutjes. Die andere drie?
  maandag 3 oktober 2005 @ 20:17:52 #118
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_31154426
quote:
Op maandag 3 oktober 2005 20:08 schreef FlyingFox het volgende:

[..]

Abonnement, grote grutjes. Die andere drie?
Het onderwerp ontbreekt in de eerste zin. 'Zojuist' is een woord. En het is 'naar aanleiding van'.
The love you take is equal to the love you make.
  woensdag 5 oktober 2005 @ 21:45:19 #119
33470 FlyingFox
Zeer schier.
pi_31217030
Wat ik al zei, ik kan mij dus kostelijk vermaken met die puristen.
  woensdag 5 oktober 2005 @ 23:20:26 #120
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_31220474
quote:
Op woensdag 5 oktober 2005 21:45 schreef FlyingFox het volgende:
Wat ik al zei, ik kan mij dus kostelijk vermaken met die puristen.
En je steekt er nog wat van op ook.
The love you take is equal to the love you make.
pi_31660889
quote:
Ruggespraak gebundeld
De grappigste taalkronkels uit de media

"Bril van Jamai onder de hamer", "Criminelen opereren in ziekenhuis", "Agent schiet man met nepgeweer dood". Al meer dan tien jaar lang ontvangt de redactie van Onze Taal maandelijks tientallen knipsels met allerlei taalkronkels uit de media. De grappigste selecteren we voor de rubriek 'Ruggespraak', achter op het tijdschrift, en de allergrappigste uit die rubriek - zo'n zeshonderd knipsels - zijn nu gebundeld in Door rood en spook gereden. Omdat niet altijd meteen duidelijk is wat er nu precies mis is met zo'n uitglijder, wordt de taalkundige achtergrond van veelvoorkomende misgrepen in korte, luchtige kaderteksten toegelicht.
Voor meer informatie: bron
pi_32679483
recycling bij de NS:
"Dames en heren. Er is een NS-reizigers onderzoeksteam op deze trein aanwezig. Wilt u zo vriendelijk zijn om uw kaartjes erbij te pakken, dan kunnen we daarvan een enquete maken"

Dit werd vandaag in de trein omgeroepen: het is geen rasechte ruggespraak maar ik vind em wel grappig
ik hou van hobby's
pi_34457237
De verplichting tot identificatie vloeit voort uit de Wet identificatie dienstverlening (Wid). Internationale regelgeving leidde in 2003 tot een verscherping van deze wet die, in combinatie met Wet melding ongebruikelijke transacties (MOT), zowel de strijd tegen witwassen als de financiering van terreur moet vergemakkelijken.

De Volkskrant, 24 januari 2006
Iets wat je zelf niet wilt wat ze bij je doen moet je ook niet bij anderen doen. En iets wat je niet wilt wat gedaan word en daar commentaar op geeft moet je het zelf ook niet doen. En laat iedereen in zijn of haar waarden.
pi_34464113
quote:
Op zaterdag 14 januari 2006 00:21 schreef De-oneven-2 het volgende:
Ik heb ook maar weinig op met 't huwelijk,
maar om daar nou een heel gedicht aan te wijten...
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  woensdag 25 januari 2006 @ 22:39:39 #125
62129 De-oneven-2
Wir sind so leicht...
pi_34464224
Ik ben nog grappiger dan ik al dacht.
...dass wir fliegen.
  zondag 29 januari 2006 @ 00:16:21 #126
65151 ArtyShock
Lurker extraordinaire
pi_34567086
quote:
" 't Is toch een klap in je gezicht, zo'n blessure aan je knie."
Ik een taalpurist? En wat dan nog? Of accepteer je geen kritiek omdat ik geen Neerlandici ben?
pi_35542275
Staatssecretaris Ross ziet vandaag in de Volkskrant vooral in de groep jongeren van 10 tot 15 jaar perspectieven:
quote:
'omdat zij nog een open mind hebben wat betreft ontvankelijkheid en vooroordelen.'
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_35647582
In een ingezonden brief in de Volkskrant van een paar dagen geleden werd opgemerkt dat het lespakket met leerstof ter voorbereiding op het Basisexamen Inburgering heet:

Naar Nederland
Iets wat je zelf niet wilt wat ze bij je doen moet je ook niet bij anderen doen. En iets wat je niet wilt wat gedaan word en daar commentaar op geeft moet je het zelf ook niet doen. En laat iedereen in zijn of haar waarden.
  donderdag 2 maart 2006 @ 19:23:09 #129
62129 De-oneven-2
Wir sind so leicht...
pi_35652726
!
...dass wir fliegen.
pi_36231317
Deze is vrij subtiel:
quote:
Op dinsdag 21 maart 2006 11:02 schreef NiGeLaToR het volgende:
Ik vind domme vrouwen een behoorlijke turn down...
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  maandag 27 maart 2006 @ 04:22:09 #131
106776 Nickthedick
Non-smokers die every day
pi_36395539
Deze is wat minder subtiel
quote:
Op maandag 27 maart 2006 04:11 schreef Xennia het volgende:

[..]

Beide foto's zijn van mij en ik kom op beide foto's uit 1978
Doe je vaak aan tijdreizen dan?
- It's always funny until someone gets hurt. Then it's just hilarious
- Digressions, objections, delight in mockery, carefree mistrust are signs of health; everything unconditional belongs in pathology.
pi_36405554
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
  maandag 27 maart 2006 @ 17:01:56 #133
65151 ArtyShock
Lurker extraordinaire
pi_36409118
Geen idee of het nog in de categorie ruggespraak valt, maar een poos terug kopte nu.nl:
quote:
"Plastuit wordt nieuw leven ingeblazen."
Ze zullen ongetwijfeld een doorstart van het concept bedoelen, maar op mij komt het over als een vrij onsmakelijke handeling.

[ Bericht 2% gewijzigd door ArtyShock op 27-03-2006 17:17:34 ]
Ik een taalpurist? En wat dan nog? Of accepteer je geen kritiek omdat ik geen Neerlandici ben?
  dinsdag 28 maart 2006 @ 18:42:39 #134
135281 Brahimov
They misunderestimated me
pi_36441594
Vast al genoemd, maar leuk en deel uitmakend van mijn dagelijks taalgebruik:
- Je wordt op je wenkbrauwen bediend
- Dat wijzigt zich vanzelf
- Doe niet zo recicaltrant
- Daar kraait geen hond naar
- Daar is geen peil aan vast te knopen
etc, etc.
"Whenever I feel blue, I start breathing again"
  dinsdag 28 maart 2006 @ 18:46:22 #135
135281 Brahimov
They misunderestimated me
pi_36441688
En eentje van over de grens:
- Crack In Australia Discovered
"Whenever I feel blue, I start breathing again"
  dinsdag 28 maart 2006 @ 18:51:31 #136
135281 Brahimov
They misunderestimated me
pi_36441845
Nu op TT130:

- Hamasregering Krijgt Fiat Parlement
ik smokkel een beetje met de hoofletters, natuurlijk
"Whenever I feel blue, I start breathing again"
pi_36578752
Onze Taal is weer binnen!

CREME BRULEE
Gebagatelliseerde suiker


Kijk een Aziaat nooit recht in de ogen.
Het is beleefder om ze neer te slaan.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  zondag 2 april 2006 @ 18:30:51 #138
135281 Brahimov
They misunderestimated me
pi_36584181
quote:
Op zondag 2 april 2006 15:18 schreef Claudia_x het volgende:
Onze Taal is weer binnen!

Kijk een Aziaat nooit recht in de ogen.
Het is beleefder om ze neer te slaan.
"Whenever I feel blue, I start breathing again"
  zondag 2 april 2006 @ 19:49:48 #139
85235 Tha_Erik
Erik Jezus Klaas.
pi_36586558
quote:
Op zondag 2 april 2006 15:18 schreef Claudia_x het volgende:
Onze Taal is weer binnen!

Kijk een Aziaat nooit recht in de ogen.
Het is beleefder om ze neer te slaan.
Al die willen te kaap'ren varen, moeten mannen met baarden zijn.
Hoogachtend,
Erik.
pi_36595537
- Wie een beetje ambitie heeft, zorgt ervoor dat hij niet aan alle kanten uitpuilt, zeker niet als hij een vrouw is.

- Gebruik: Driemaal daags 1 capsule bij het ontbijt.

- VVD-leden vinden de stad nog viezer dan hun eigen wethouder Van der Sande.

- EK Atletiek voor blinden en slechtzienden. Albert van der Mee grijpt net naast de medailles.
And it's only the giving
That makes you
What you are
  maandag 3 april 2006 @ 00:25:48 #141
62129 De-oneven-2
Wir sind so leicht...
pi_36596346
quote:
Op zondag 2 april 2006 23:54 schreef OllieA het volgende:
- EK Atletiek voor blinden en slechtzienden. Albert van der Mee grijpt net naast de medailles.[/b]
!
...dass wir fliegen.
  maandag 3 april 2006 @ 23:00:13 #142
65151 ArtyShock
Lurker extraordinaire
pi_36625943
Nog eentje die ik op nu.nl ontdekte naar aanleiding van de Congo-crisis rond Verdonk waarin zij zei nimmer persoonlijke gegevens over asielzoekers naar Congo te sturen:
quote:
'Achteraf', zei Verdonk, 'kun je het woord "nimmer" beter maar nooit gebruiken.'
De wijze les in dezelfde zin gelijk al in de wind slaan...
Ik een taalpurist? En wat dan nog? Of accepteer je geen kritiek omdat ik geen Neerlandici ben?
  woensdag 5 april 2006 @ 11:51:53 #143
65151 ArtyShock
Lurker extraordinaire
pi_36668082
Eentje uit de vorige Onze Taal die ik ook vrij geniaal, danwel luguber vond:
quote:
Indien uw kleren vlam hebben gevat laat u dan op de grond vallen en rol heen en weer over uw as.
Uit de veiligheidsregels van een vakantiehuisje.
Ik een taalpurist? En wat dan nog? Of accepteer je geen kritiek omdat ik geen Neerlandici ben?
  woensdag 5 april 2006 @ 18:38:30 #144
135281 Brahimov
They misunderestimated me
pi_36682946
quote:
Op maandag 3 april 2006 23:00 schreef ArtyShock het volgende:
Nog eentje die ik op nu.nl ontdekte naar aanleiding van de Congo-crisis rond Verdonk waarin zij zei nimmer persoonlijke gegevens over asielzoekers naar Congo te sturen:
[..]

De wijze les in dezelfde zin gelijk al in de wind slaan...


Hopelijk geeft haar campagneleider die zowel voor Mondale als Dukakis gewerkt heeft (dat je die twee ezels als referentie durft op te geven...) haar beter advies. On second thoughts: hopelijk niet.
"Whenever I feel blue, I start breathing again"
pi_36697674
  maandag 10 april 2006 @ 10:16:58 #146
65151 ArtyShock
Lurker extraordinaire
pi_36814926
Weer eentje op nu.nl vanochtend (in een vorm die we al meer hebben gezien):
quote:
Hardloper in onderbroek beboet
En de politie zich maar afvragen waarom men geen respect meer voor ze heeft.
Ik een taalpurist? En wat dan nog? Of accepteer je geen kritiek omdat ik geen Neerlandici ben?
pi_36816165
"Aantal deelnemers wandelvierdaagse loopt achteruit" Ik weet het, het is al een oudje, maar toen ik hem voor het eerst las vond ik hem erg grappig.
"Vrouw rijdt tegen stilstaande boom"
"Man rijdt door rood en spook"
  FOK!-Schrikkelbaas maandag 10 april 2006 @ 12:07:11 #148
334 TARAraboemdijee
Vader!
pi_36817777
Zag ik ooit eens in de krant, advertentie van de slager:

"Kip, met twee extra poten"

[ Bericht 1% gewijzigd door TARAraboemdijee op 10-04-2006 12:20:22 ]
In this world of evil and darkness I'm looking for the one girl that has the power to bring light into my heart. A light so pure that my evil thoughts about this world and the people living on it will vanish and I'll finally experience true love.
pi_36817798
quote:
Op maandag 10 april 2006 12:07 schreef TARAraboemdijee het volgende:
Zag ik ooit eens in de krant, advertentie van de slage:

"Kip, met twee extra poten"
die is leuk!
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_36818080
Advertentie die ik een keer gelezen heb in een plaatselijk verkoop blaadje: "Te koop: drinkbak voor schapen op poten."
pi_36818322
Ik vergeet nog een maffe: Toen mijn moeder jong was (begin jaren 60) woonde ze in slochteren, een erg conservatief dorpje ergens op het Groningse platteland.
Daar was ook een winkel in "garen en band".
De eigenaar was een erg nette man.
In die winkel verkochten ze ook BEHA's. Op een dag hing er een rek buiten met BEHA's met het bijschrift:
"Aanbieding! Laat ze niet hangen!"
Tot op de dag van vandaag weet niemand of dat bewust was
pi_36819677
Heerlijk dat er in dit topic alleen nog maar mensen komen die begrijpen wat een 'ruggespraak' is, en die ook nog eens zoveel leuke posten.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  maandag 10 april 2006 @ 13:12:01 #153
85235 Tha_Erik
Erik Jezus Klaas.
pi_36819737
quote:
Op maandag 10 april 2006 12:26 schreef freecell het volgende:
Ik vergeet nog een maffe: Toen mijn moeder jong was (begin jaren 60) woonde ze in slochteren, een erg conservatief dorpje ergens op het Groningse platteland.
Daar was ook een winkel in "garen en band".
De eigenaar was een erg nette man.
In die winkel verkochten ze ook BEHA's. Op een dag hing er een rek buiten met BEHA's met het bijschrift:
"Aanbieding! Laat ze niet hangen!"
Tot op de dag van vandaag weet niemand of dat bewust was
.
Al die willen te kaap'ren varen, moeten mannen met baarden zijn.
Hoogachtend,
Erik.
  Moderator woensdag 26 april 2006 @ 10:53:41 #154
42184 crew  DaMart
pi_37305464
Met dank aan Taalpost 530:

Wij zoeken ter versterking van het verkoopteam een fulltime medewerker m/v.
Zijn/haar taak is het verkopen en adviseren van onze klanten.
Advertentie in Weekendkrant Duin- en Bollenstreek

De landinrichting voor de Krimpenerwaard dreigde een heiloze onderneming te worden.
Binnenlandsbestuur.nl

Rembrandts moeder verkocht voor 28.000 euro
NRC Handelsblad
  Moderator woensdag 26 april 2006 @ 17:43:54 #155
42184 crew  DaMart
pi_37317374
Ik las net dit als kop in een vakblad:
quote:
Heffing op Chinese schoenen niet ongepast
Betekent dat nou dat er geen heffing rust op Chinese schoenen zolang niemand ze gepast heeft, of is de heffing niet ongepast?
  Moderator donderdag 27 april 2006 @ 21:59:55 #156
42184 crew  DaMart
pi_37359545
In een lokaal krantje stond deze dubieuze advertentie:
quote:
Fulltime schoonmaker gezocht voor afwisselend werk in de auto met collega.
pi_37359928
Nu kun je de wereld nooit meer zonder Ruggespraakogen bezien, Damart.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  Moderator donderdag 27 april 2006 @ 22:10:26 #158
42184 crew  DaMart
pi_37359953
Dat kon ik sowieso al niet... heb er zelfs een aparte sectie voor op mijn website!
pi_37360024
Dat is wel héél fantastisch, DaMart. Hoe lang noteer je die al?
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  Moderator donderdag 27 april 2006 @ 22:13:31 #160
42184 crew  DaMart
pi_37360074
Sinds 2004... er staan er alleen niet zo heel veel op moet ik bekennen... maar ik zal die van de afgelopen dagen zeker toevoegen!
  Moderator donderdag 27 april 2006 @ 22:14:33 #161
42184 crew  DaMart
pi_37360117
Hier staan ze trouwens. Alles boven 'onze taal' heb ik zelf gespot.
pi_37360179
Ja, ik had ze al bekeken. Het is inderdaad de kunst om ze zelf te spotten. Helaas houd ik niet van kranten, maar op fok! vind je ook wel eens een ruggespraakje.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_37363623
he, dat lijkt wel een beetje op een topic van mij pas

Misleidende TT's
Ever noticed how people who believe in creationism look really unevolved
Misleidende TT"s
Mooie auto!
  vrijdag 28 april 2006 @ 00:24:27 #164
65151 ArtyShock
Lurker extraordinaire
pi_37364339
Ik las nog een leuke passage op de frontpage (een zogenaamde quote van een advocate gespecialiseerd in informaticarecht).
quote:
"Degene die bestanden uploadt is wordt vooralsnog alleen bang gemaakt door stichting Brein, maar justitie houdt zich niet bezig met het vervolgen van uploaders. Justitie heeft andere prioriteiten, zoals terrorisme, haatzaaien en kinderporno op het net."
Lekkere jongens daar bij justitie.
Ik een taalpurist? En wat dan nog? Of accepteer je geen kritiek omdat ik geen Neerlandici ben?
  vrijdag 28 april 2006 @ 23:29:57 #165
33470 FlyingFox
Zeer schier.
pi_37392427
Een vriend van die twijfelde over het fiet dat-ie bij mij bleef slapen of niet zei op dat moment: ''Ik neem m'n lenzenvloeistof mee, dan kan ik altíjd nog zien.''
  Moderator zaterdag 29 april 2006 @ 00:47:52 #166
42184 crew  DaMart
pi_37394097
Een kop op nu.nl:

Duitse rechter kleedt streaker uit

Viel er nog iets uit te kleden dan?
pi_37394189
quote:
Op zaterdag 29 april 2006 00:47 schreef DaMart het volgende:
Een kop op nu.nl:

Duitse rechter kleedt streaker uit

Viel er nog iets uit te kleden dan?
Die is wel leuk om op je site te zetten
Tof! Ik ben net op tijd voor de gnoes!
Let's plant a tree
  maandag 1 mei 2006 @ 21:18:09 #168
65151 ArtyShock
Lurker extraordinaire
pi_37466951
Toch even de leukste ruggespraak van Onze Taal hier spammen:
quote:
Door groeispurten en extreem veel belasting kreeg Lars last van zijn knieeën. 'Ook mijn voeten zijn niet mijn sterkste punt. Daar werd tijdens de opleiding de hele tijd op gehamerd.'
Ik vond trouwens het woord "aarsgewei" ook schitterend gevonden, maar da's geen ruggespraak dus off-topic.
Ik een taalpurist? En wat dan nog? Of accepteer je geen kritiek omdat ik geen Neerlandici ben?
  Moderator donderdag 4 mei 2006 @ 10:58:34 #169
42184 crew  DaMart
pi_37538069
Van Webwereld deze titel:
quote:
Downloaden kost Nederlandse filmindustrie 82 miljoen
Misschien moeten ze dan toch maar overstappen op P2Pdownloads, dat scheelt ze een hoop geld!
  Moderator dinsdag 9 mei 2006 @ 17:54:11 #170
42184 crew  DaMart
pi_37694927
Volgens de Staatscourant hebben we agressieve rechters in Nederland.
quote:
Een beveiligingsmedewerker was op staande voet ontslagen, omdat hij wegens mishandeling door de politierechter tot een geldboete was veroordeeld.
pi_39157046
.
  vrijdag 23 juni 2006 @ 19:01:56 #172
33470 FlyingFox
Zeer schier.
pi_39157063
quote:
Op vrijdag 23 juni 2006 19:01 schreef Bazyx het volgende:
[afbeelding].
Ow hell yeah.
  Moderator dinsdag 11 juli 2006 @ 20:47:38 #174
42184 crew  DaMart
pi_39733044
quote:
Laatste lichaam slachtoffer Fourniret gevonden
Volgens deze kop van nu.nl (van vanmiddag) had dat slachtoffer dus meerdere lichamen?
  Moderator woensdag 30 augustus 2006 @ 11:43:02 #175
42184 crew  DaMart
pi_41321323
Nu.nl had weer eens een kop waar ik me toch iets anders bij voorstelde:

Acht maanden cel voor baby in wasdroger

Bleek het toch niet om de jongste delinquent ooit te gaan, of om een baby die werd opgesloten in een cel in een wasdroger...
  zaterdag 9 september 2006 @ 09:57:16 #176
65252 Bart
Slecht voor de gezondheid
pi_41641875
spermabank zit op zwart zaad
stond ooit in de geknipt uit de VN
I have the cape. I make the fucking Whoosh noise.
Op donderdag 12 juli 2012 19:56 schreef Lithia het volgende:
Ik durf hier niets over te zeggen. Bart is koning hier.
  Moderator maandag 11 september 2006 @ 07:43:36 #177
42184 crew  DaMart
pi_41697778
Eentje voor Isa dan, van de website van het Haarlems Dagblad! Misschien wel een idee voor een CUL-topic?

Een ongeval op de Kanaaldijk in IJmuiden waarbij twee bereiders van een quad gewond raakten, veroorzaakte zaterdagmiddag een enorme verkeerschaos.
pi_43195772
Van het forum:

Dat () is al genoegelijk bekend hoor.

Met dank aan Claudia_x, die mij wees waar dergelijke fraaiheden verzameld worden
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  zaterdag 20 januari 2007 @ 15:52:44 #179
140724 Zyggie
Geweldenaar.
pi_45534491
quote:
Op maandag 10 april 2006 13:10 schreef Claudia_x het volgende:
Heerlijk dat er in dit topic alleen nog maar mensen komen die begrijpen wat een 'ruggespraak' is, en die ook nog eens zoveel leuke posten.


Hoe ben ik ooit hier gekomen.

De groetjes aan iedereen!
Zyggie.
  maandag 22 januari 2007 @ 11:50:22 #180
72347 Bupatih
Meet me in Montauk.
pi_45574162
Uit de plaatselijke krant:
quote:
Celstraf voor opa (66)

[...] De zak kwam aan het rollen toen de jongen zijn moeder vertelde, dat opa vieze dingen met hem deed.
Zulks een stomme typefout.
Clementine: Are you nuts?
Joel: It's been suggested...
  vrijdag 26 januari 2007 @ 23:45:35 #181
161756 hierissiedan
second first impression
pi_45713582
wat is nou precies de term ruggespraaK?
(eigenlijk een tvp post)
Als het niet kan zoals het moet, dan moet het maar zoals het kan.
  zaterdag 27 januari 2007 @ 09:45:58 #182
65252 Bart
Slecht voor de gezondheid
pi_45719813
ruggespraak


Eigenlijk zijn het zinnen die grammaticaal correct zijn, inhoudelijk op zich ook wel, alleen als je ze op een bepaalde manier leest, staat er heel wat anders dat meestal grappig of grof of ... is.

Bijvoorbeeld: "Homodisco zoekt pot met geld"

Een homodisco heeft veel geld nodig, de spreekwoordelijke pot met geld onderaan de regenboog. Dit wordt er ook bedoeld. Echter, je kan het ook lezen alsof ze op zoek zijn naar een lesbienne met veel geld, dat, zeker in de combinatie met het feit dat een homodisco ernaar op zoek is, erg grappig is
I have the cape. I make the fucking Whoosh noise.
Op donderdag 12 juli 2012 19:56 schreef Lithia het volgende:
Ik durf hier niets over te zeggen. Bart is koning hier.
pi_45720113
Half jaar geleden, toen in Vorden (gelderland) de bliksem tijdens een storm een boom trof, waar toevallig een rouwende menigte afscheid nam van een dierbare, waarbij 2 doden vielen:

"Dit is een tragisch bericht. In zo'n hechte gemeenschap als die van ons, slaat zoeits hard in.''

Bron: interwview op NOS-journaal
  zaterdag 27 januari 2007 @ 11:07:22 #184
78654 Viking84
Going, going, gone
pi_45720790
quote:
Op zaterdag 27 januari 2007 09:45 schreef Merovingian het volgende:
ruggespraak


Eigenlijk zijn het zinnen die grammaticaal correct zijn, inhoudelijk op zich ook wel, alleen als je ze op een bepaalde manier leest, staat er heel wat anders dat meestal grappig of grof of ... is.

Bijvoorbeeld: "Homodisco zoekt pot met geld"

Een homodisco heeft veel geld nodig, de spreekwoordelijke pot met geld onderaan de regenboog. Dit wordt er ook bedoeld. Echter, je kan het ook lezen alsof ze op zoek zijn naar een lesbienne met veel geld, dat, zeker in de combinatie met het feit dat een homodisco ernaar op zoek is, erg grappig is
zonder jouw uitleg snapte ik het inderdaad niet nee .
Niet meer actief op Fok!
  zaterdag 27 januari 2007 @ 11:37:18 #185
65252 Bart
Slecht voor de gezondheid
pi_45721225
quote:
Op zaterdag 27 januari 2007 11:07 schreef Viking84 het volgende:

[..]

zonder jouw uitleg snapte ik het inderdaad niet nee .
je snapte niet wat ruggespraak is of je snapte homobar-pot niet?
laatste optie is inderdaad wel een " " waard



edit: bekijkt profiel, opleiding nederlands

I have the cape. I make the fucking Whoosh noise.
Op donderdag 12 juli 2012 19:56 schreef Lithia het volgende:
Ik durf hier niets over te zeggen. Bart is koning hier.
  zaterdag 27 januari 2007 @ 11:38:28 #186
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_45721251
quote:
Op zaterdag 27 januari 2007 11:37 schreef Merovingian het volgende:

[..]

je snapte niet wat ruggespraak is of je snapte homobar-pot niet?
laatste optie is inderdaad wel een " " waard

Jij snapt duidelijk niet wat ironie is.
The love you take is equal to the love you make.
  zaterdag 27 januari 2007 @ 11:43:03 #187
65252 Bart
Slecht voor de gezondheid
pi_45721329
Als dat ironie is, dan bleek dat niet duidelijk uit haar post

Zeker niet omdat mijn post gewoon een antwoord is op de vraag van hierissiedan Dan kan iedereen wel posten dat ie het zonder mijn uitleg niet snapte. Behalve bovengenoemde vraagsteller uiteraard. De kunst van ironie is mijns inziens juist met een antwoord komen dat niet iedereen kan geven...

Anders was als ik op jouw post had geantwoord: "Ik snap het wel " ook ironie geweest
I have the cape. I make the fucking Whoosh noise.
Op donderdag 12 juli 2012 19:56 schreef Lithia het volgende:
Ik durf hier niets over te zeggen. Bart is koning hier.
  zaterdag 27 januari 2007 @ 11:47:05 #188
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_45721411
quote:
Op zaterdag 27 januari 2007 11:43 schreef Merovingian het volgende:
Als dat ironie is, dan bleek dat niet duidelijk uit haar post

Zeker niet omdat mijn post gewoon een antwoord is op de vraag van hierissiedan Dan kan iedereen wel posten dat ie het zonder mijn uitleg niet snapte. Behalve bovengenoemde vraagsteller uiteraard. De kunst van ironie is mijns inziens juist met een antwoord komen dat niet iedereen kan geven...

Anders was als ik op jouw post had geantwoord: "Ik snap het wel " ook ironie geweest
De ironie dróóp ervan af. Maar goed, ik ken Viking84 onderhand wel een beetje.

"De kunst van ironie is mijns inziens juist met een antwoord komen dat niet iedereen kan geven..." Dat lijkt me onzin, eerlijk gezegd. Viking84 wilde juist duidelijk maken dat je iets uitlegde wat de meesten zo ook wel snappen.
The love you take is equal to the love you make.
pi_45721586
quote:
Op zaterdag 27 januari 2007 11:47 schreef Lienekien het volgende:
Viking84 wilde juist duidelijk maken dat je iets uitlegde wat de meesten zo ook wel snappen.
Iemand vroeg toch om een uitleg? Hartstikke fijn dat hij een voorbeeld én uitleg geeft. Viking84 heeft er nu eenmaal een handje van om te zeiken.

Na een proef begon Albert Heijn vorige week in 45 winkels met het verkopen van halal vlees. Dat is van dieren die volgens islamitische regels geslacht zijn. Daarbij wordt de halsslagader van het dier met een scherp mes doorgesneden door een moslim. Door het bloedverlies sterft het dier nadat hij de woorden Bismillah, Allahu Akbar (in naam van God, God is groot) heeft gezegd.

(Onze Taal: Volkskrant)
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  zaterdag 27 januari 2007 @ 11:57:01 #190
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_45721631
quote:
Op zaterdag 27 januari 2007 11:55 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

Iemand vroeg toch om een uitleg? Hartstikke fijn dat hij een voorbeeld én uitleg geeft. Viking84 heeft er nu eenmaal een handje van om te zeiken.
[...]
Ja, ruk het even uit zijn verband.
The love you take is equal to the love you make.
pi_45721723
Ik heb er een hekel aan als mensen met " "-smileys strooien. Zo onvriendelijk. Iemand vraagt uitleg, hij krijgt uitleg. Fijn, mooi, tijd voor meer ruggespraken.

Taxihopper verliest helft van passagiers
(Onze Taal: Brabants Dagblad)
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  zaterdag 27 januari 2007 @ 12:02:20 #192
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_45721748
quote:
Op zaterdag 27 januari 2007 12:01 schreef Claudia_x het volgende:
Ik heb er een hekel aan als mensen met " "-smileys strooien. Zo onvriendelijk. Iemand vraagt uitleg, hij krijgt uitleg. Fijn, mooi, tijd voor meer ruggespraken.

Taxihopper verliest helft van passagiers
(Onze Taal: Brabants Dagblad)
Ja, ik ook, maar het ging mij om de gemiste ironie.
The love you take is equal to the love you make.
pi_45721843
Merovingian heeft te veel vertrouwen in de mensheid.

Man vernielt, bedreigt en beledigt agenten.
(Onze Taal: Apeldoornse Courant)

Ik moet toch eens kranten gaan lezen opdat ik ook zélf ruggespraken vind.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  zaterdag 27 januari 2007 @ 12:08:22 #194
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_45721901
Citeer je nou uit de nieuwste Onze Taal, Claudia?
The love you take is equal to the love you make.
pi_45721991
December 2006. Die lag toevallig in de buurt.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  zaterdag 27 januari 2007 @ 12:22:03 #196
106776 Nickthedick
Non-smokers die every day
pi_45722221
"We hebben niet het vermogen alle zelfmoorden te voorkomen, onze taak is wel zoveel mogelijk mensen weer op de rails te krijgen."
- It's always funny until someone gets hurt. Then it's just hilarious
- Digressions, objections, delight in mockery, carefree mistrust are signs of health; everything unconditional belongs in pathology.
  zaterdag 27 januari 2007 @ 12:35:35 #197
106776 Nickthedick
Non-smokers die every day
pi_45722537
"Lacoste vrijetijds schoenen hebben 'n perfecte pasvorm en een prijs die de waarde van de schoen ver overtreft."
- It's always funny until someone gets hurt. Then it's just hilarious
- Digressions, objections, delight in mockery, carefree mistrust are signs of health; everything unconditional belongs in pathology.
  zaterdag 27 januari 2007 @ 12:37:26 #198
106776 Nickthedick
Non-smokers die every day
pi_45722587
"Roep om actieve rol overheid bij kindermishandeling"
- It's always funny until someone gets hurt. Then it's just hilarious
- Digressions, objections, delight in mockery, carefree mistrust are signs of health; everything unconditional belongs in pathology.
  zaterdag 27 januari 2007 @ 12:40:52 #199
78654 Viking84
Going, going, gone
pi_45722658
quote:
Op zaterdag 27 januari 2007 11:47 schreef Lienekien het volgende:
Viking84 wilde juist duidelijk maken dat je iets uitlegde wat de meesten zo ook wel snappen.
precies .

Ik vind het irritant als mensen dingen gaan lopen uitleggen die overduidelijk zijn. Ben geen kleuter meer.

Jullie zeggen dat iemand om uitleg vroeg (dan is het begrijpelijk dat merodinges uitleg gaf), maar ik zie nergens waar iemand uitleg vraagt over die homodisco.
Niet meer actief op Fok!
  zaterdag 27 januari 2007 @ 12:41:46 #200
78654 Viking84
Going, going, gone
pi_45722684
quote:
Op zaterdag 27 januari 2007 11:55 schreef Claudia_x het volgende:
Viking84 heeft er nu eenmaal een handje van om te zeiken.
wat zijn we weer lief . Maar ik laat jullie weer on-topic gaan, aangezien ik zelf geen bijdrage kan leveren momenteel .
Niet meer actief op Fok!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')