Zouden de dames niet tevreden zijn geweest over het geleverde werk?quote:Twee vrouwen van 18 en 39 jaar zijn vandaag opgepakt in het Nederlandse Steenbergen. Ze worden verdacht van betrokkenheid bij de verdwijning van de 56-jarige Belg Johan Van Der Heyden in juni. Momenteel is een uitgebreid sporenonderzoek aan de gang in een loods en een woonwagenpark in Steenbergen. Volgens het Antwerps parket zijn er aanwijzingen van een gewelddadig overlijden.
Johan Van Der Heyden werd op zondag 2 juni voor het laatst gezien in Lint. De 56-jarige loodgieter verliet die dag rond 20.30 uur in een witte bestelwagen zijn woning. Sindsdien ontbreekt ieder spoor van de man.
Tijdens het onderzoek van de Belgische politie, kwamen verschillende zaken in Nederland aan het licht. Een Nederlands rechercheteam werd ingeschakeld, waarna de twee vrouwen in Steenbergen werden aangehouden. Het duo wordt op dit moment in Nederland verhoord. De link tussen de vrouwen is officieel nog niet duidelijk, maar volgens een betrouwbare bron gaat het om een moeder en haar dochter, meldt de lokale nieuwssite BN De Stem.
Hun woonwagen en een aangrenzende loods worden al de hele dag minutieus met alle mogelijk middelen onderzocht. Een Belgisch forensisch team en een ploeg van de cel vermiste personen nemen deel aan het onderzoek, een samenwerking tussen de Belgische en Nederlandse politie. Er zouden aanwijzingen zijn van een gewelddadig overlijden, meldt het Antwerpse parket. Eerder liet een Nederlandse politiewoordvoerder al weten dat er rekening gehouden wordt met een ernstig misdrijf.
Journalisten die de verdwijningszaak van dichtbij volgen, vermoeden dat de loodgieter al geruime tijd dood is. Ze weten dat de vermiste man vanuit zijn woonplaats Lint, regelmatig in Nederland ging werken. Hij en zijn witte Peugeot-klusbus zouden het laatst gezien zijn in de omgeving van Den Bosch en Eindhoven.
Woonwagens hebben geen keldersquote:Op zaterdag 5 oktober 2019 17:25 schreef Hyaenidae het volgende:
Zouden ze hem als seksslaafje in hun kelder hebben gestopt?
Maar in die aangrenzende loods is dat wel een mogelijkheid.quote:
Dat dan weer wel.quote:Op zaterdag 5 oktober 2019 17:30 schreef Hathor het volgende:
[..]
Maar in die aangrenzende loods is dat wel een mogelijkheid.
quote:De verdwenen loodgieter Johan van der Heyden (52) uit België is mogelijk slachtoffer geworden van een gruwelijke (roof)moord. De politie houdt er rekening mee dat zijn lichaam in stukken is gesneden in de loods in Steenbergen, waar de recherche zaterdag minutieus naar bloedsporen heeft gezocht.
Dat blijkt uit onderzoek van deze krant en gesprekken met bronnen uit onder meer de omgeving van de verdachten. Het is duidelijk dat de Belgische en Nederlandse politie zeker vier verdachten al geruime tijd op het oog heeft. Behalve de afgelopen weekeinde aangehouden moeder (39) en dochter (18) uit Steenbergen, zijn dat een ex-vriend uit Bergen op Zoom van de moeder en diens nieuwe vriendin, een vrouw uit Zoersel in België.
Prostituee
De inwoonster van Zoersel blijkt twee maanden geleden al te zijn aangehouden. Ze zit sindsdien vast. Haar partner, de (hoofd)verdachte uit Bergen op Zoom, is voor zover bekend niet aangehouden en vermoedelijk voortvluchtig. De twee vrouwen uit Steenbergen zijn al eerder gehoord in de verdwijningszaak maar werden toen niet vastgezet.
Volgens bronnen had Van der Heyden een betaalde seksuele relatie met de verdachte uit Zoersel. De prostituee en haar Nederlandse partner zouden afgelopen zomer het plan hebben opgevat om de loodgieter te beroven omdat ze dachten dat hij steenrijk was.
Gelokt
Op de dag van zijn verdwijning, zondag 2 juni, was Van der Heyden 's avonds vanuit zijn woning in Lint bij Antwerpen naar de vrouw in Zoersel gereden. Mogelijk is hij die avond onder valse voorwendselen naar Nederland gelokt bijvoorbeeld voor een klus.
De politie lijkt echter ook rekening te houden dat het scenario dat het slachtoffer in België is omgebracht en door één of meer verdachten in zijn eigen busje naar Steenbergen is gereden. De onderzoekers beschikken over een foto van de witte Peugeot Boxer terwijl die op de snelweg bij Bergen op Zoom over de grens rijdt richting Nederland. Achter het stuur zit vermoedelijk een vrouw en zeker niet Van der Heyden.
Lichaam niet gevonden
De rit zou volgens dit draaiboek zijn geëindigd op het woonwagenkampje in Steenbergen waar de ex van de verdachte uit Bergen op Zoom woont. Deze vrouw en haar dochter werden zaterdagochtend elders in hun woonplaats aangehouden.
In een loods van de bewoonster zette de recherche onder meer een speurhond in en verrichtte ze zogeheten luminol-onderzoek naar bloedsporen en ander (dna-)bewijs. De politie onderzoekt of het lichaam van het slachtoffer in de loods in stukken is gesneden om het beter te kunnen wegmaken. Wat er verder met het stoffelijk overschot is gebeurd, is niet duidelijk. Hoe dan ook is het lichaam zaterdag niet gevonden.
Busje gevonden
Het witte busje is later bij toeval aangetroffen in Den Bosch en op sporen onderzocht. Vanaf dat moment wisten de onderzoekers vrijwel zeker dat de Belg niet meer in leven was. Het busje zou volgens Misdaadjournalist.nl zijn doorverkocht voor 500 euro. Een bron vertelde deze site dat de buit van de roofmoord slechts 60 euro bedroeg.
De Roosendaalse Advocaat Henk van Asselt van de verdachte moeder uit Steenbergen zegt niet te kunnen reageren omdat zijn cliënte in alle beperkingen in de cel zit. Het is niet duidelijk of en wat de in België aangehouden verdachte vrouw uit Zoersel heeft verklaard, maar het lijkt erop dat zij de politie op weg heeft geholpen. De Belgische en Nederlandse politie doen geen verdere mededelingen over het onderzoek.
quote:Hoewel het lichaam van de vermiste loodgieter Johan van der Heyden nog niet is gevonden, blijven de twee vrouwen uit Steenbergen die eerder werden opgepakt, toch langer vastzitten. Justitie gaat ervan uit dat de Belg dood is en dat de moeder en dochter bij zijn dood betrokken zijn.
De 56-jarige Van der Heyden verdween op 2 juni vanuit zijn huis in Lint in België en sindsdien is hij spoorloos. De twee verdachte vrouwen werden zaterdagochtend aangehouden in Steenbergen.
In stukken gesneden
Volgens BN DeStem houdt de politie er rekening mee dat zijn lichaam in stukken is gesneden in een garagebox in Steenbergen. Er zouden ook nog twee andere verdachten in het vizier zijn.
De twee vrouwen van 18 en 39 jaar zitten in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat. Het voorarrest is met twee weken verlengd.
quote:Het lijkt erop dat het onderzoek naar de vermissing van loodgieter Johan Van Der Heyden (56) uit het Belgische Lint in een stroomversnelling komt. De kinderen van verdachte Wanda V.R. hebben gedetailleerde verklaringen afgelegd.
Na hun arrestatie in november hebben de twee minderjarige zonen van prostituee Wanda V.R. (39) uit Zoersel uitgebreide verklaringen afgelegd over wat er volgens hen gebeurd is met de vermiste man. De 56-jarige loodgieter vertrok in juni met zijn bestelwagen en is sindsdien spoorloos.
Begin oktober werden voor de eerste keer verschillende verdachten opgepakt door Belgische en Nederlandse politie. Onder meer een moeder en dochter uit Steenbergen belandden achter de tralies.
Prostituee Wanda
Net als de Zoerselse prostituee Wanda V.R. Kort daarop werden nog drie personen opgepakt in Nederland. Het ging om Nicky S. (30) en twee jongens van 16 en 17 jaar, respectievelijk de vriend en de zonen van V.R.
Meerdere bronnen dicht bij het onderzoek bevestigen nu aan Het Nieuwsblad dat de twee jongens tot in detail verklaard hebben wat ze weten over de vermiste Van Der Heyden.
In stukken gesneden
Verklaringen die bevestigen wat iedereen al vreesde, namelijk dat de Lintenaar niet meer in leven is. De jongens bevestigden tijdens het verhoor dat het lichaam van Van Der Heyden in stukken gesneden werd. Vervolgens zouden Nicky S. en Wanda V.R. een kampvuur gemaakt hebben waarin de verschillende lichaamsdelen een voor een verbrand werden.
Volgens bronnen van Nieuwsblad komt die verklaring van de zonen overeen met een andere getuigenis. Zo zou een buurtbewoner van het woonwagenpark in Steenbergen gezegd hebben dat het gedurende enkele dagen naar ‘gebakken spek’ rook in de buurt.
Over het motief van de moord zouden de twee minderjarigen geen duidelijkheid hebben gegeven. Een van de theorieën is dat Wanda V.R. en Nicky S. de man, een vaste klant van de prostituee, wilden beroven omdat ze gehoord hadden dat hij erg rijk zou zijn.
In het onderzoek naar de verdwijning en de moord op Van Der Heyden zitten op dit moment nog vier verdachten in de cel.
Wanda V.R. verblijft in de Begijnenstraat in Antwerpen, haar vriend Nicky S. zit in een Nederlandse gevangenis. Ook zitten bij ons een 39-jarige moeder en haar 18-jarige dochter uit Steenbergen vast.
Versnijden van lichaam
Die moeder is een ex van Nicky S. en is de eigenares van de loods waar het versnijden van het lichaam mogelijk gebeurde. De man die de bestelwagen van Van Der Heyden in zijn bezit had na de verdwijning werd vrijgelaten, maar is nog steeds verdachte.
Wanda V.R. ontkende de afgelopen maanden steeds alle betrokkenheid bij de verdwijning. Ze verklaarde steeds dat Johan Van Der Heyden ‘gewoon vertrokken was’ bij haar.
Het is onduidelijk of ze al gehoord heeft wat haar zonen hebben verklaard. De advocaat van de Zoerselse, Xavier Potvin, wilde geen commentaar geven aan de krant.
quote:De vermiste Belgische loodgieter Johan van der Heyden (56) uit Lint in België is na zijn verdwijning op 2 juni vermoedelijk dagenlang gegijzeld in zijn eigen bestelbus. Waarschijnlijk dachten de daders dat de Belg zeer vermogend was. Van der Heyden is volgens de politie met geweld om het leven gebracht.
Volgens de politie zou zijn lichaam met een cirkelzaag in stukken zijn gesneden en vervolgens verbrand op het woonwagenkamp in Steenbergen. De resten zouden daarna in een speciekuip zijn vervoerd naar het buitengebied van Steenbergen, waar ze vermoedelijk in het Schelde-Rijnkanaal zijn gedumpt.
De politie denkt dat zijn stoffelijke resten bij de brug naar Oud-Vossemeer of Sint-Philipsland in het water zijn gegooid. Dat bleek dinsdagavond in het tv-programma Opsporing Verzocht dat aandacht besteedde aan de vermissingszaak.
Noodklus
Van der Heijden vertrok op 2 juni van huis met de mededeling dat hij naar een noodklus in Zoersel moest. In werkelijkheid ging hij naar Wanda waar hij een relatie mee had. Wanda is een van de verdachten en komt uit Nederland. Na die tijd is Van der Heijden niet meer gezien.
De bestelbus van de loodgieter is op 3 juni gefilmd toen de bus op de A4 de Belgisch-Nederlandse grens passeerde. Voor de politie staat vast dat Van der Heyden de bus niet zelf bestuurde. De bus heeft vervolgens enkele dagen vlakbij het woonwagenkamp aan de Westlandseweg Langeweg in Steenbergen gestaan.
Op 5 juni is de bus vanaf de Schansdijk in Steenbergen verkocht. Volgens de koper was de laadruimte zonder gereedschap en houten bekisting. Bij het sporenonderzoek is in de laadruimte bloed gevonden van Van der Heyden.
Op 17 november werden twee jongens aangehouden. De jongens zijn de zonen van de 39-jarige verdachte Wanda. Ze werden opgepakt samen met de 30-jarige Nicky S., de partner van Wanda V.R. In totaal zijn er zeven mensen aangehouden. Ook de koper van de bestelbus is aangehouden geweest.
Volgens de politie zitten nog vier verdachten vast. De anderen zijn op vrije voeten, maar zijn nog wel verdachte.
Dinsdagavond besteedde Opsporing Verzocht aandacht aan de zaak. Er kwamen negen tips binnen.
quote:De politie is vrijdag met duikers en sonarapparatuur op zoek naar het lichaam 'of delen van het lichaam' van de vermiste Belgische loodgieter Johan van der Heyden (56). De politie zoekt sinds tien uur in het Schelde-Rijnkanaal bij Sint Philipsland in Zeeland omdat er 'aanwijzingen zijn dat er iets gedumpt is'. Het zoeken gaat waarschijnlijk nog uren duren.
Volgens de politie zou zijn lichaam met een cirkelzaag in stukken zijn gesneden en vervolgens verbrand op het woonwagenkamp in Steenbergen. De resten zouden daarna in een speciekuip zijn vervoerd naar het buitengebied van Steenbergen, waar ze vermoedelijk in het Schelde-Rijnkanaal zijn gedumpt.
De politie denkt dat zijn stoffelijke resten bij de brug naar Oud-Vossemeer of Sint-Philipsland in het water zijn gegooid. Dat bleek dinsdagavond 3 december in het tv-programma Opsporing Verzocht dat aandacht besteedde aan de vermissingszaak.
De politie is met vier duikers en twee boten aanwezig. In totaal helpen er dertien mensen mee, zegt een woordvoerder. Het scheepvaartverkeer op het kanaal is tijdelijk stilgelegd voor de zoekactie.
Verdwijning
De vermiste loodgieter Johan van der Heyden uit Lint in België is na zijn verdwijning op 2 juni vermoedelijk dagenlang gegijzeld in zijn eigen bestelbus. Waarschijnlijk dachten de daders dat de Belg zeer vermogend was. Van der Heyden is volgens de politie met geweld om het leven gebracht.twitter:Politie_Rdaal twitterde op vrijdag 20-12-2019 om 11:54:28Het scheepvaartverkeer op het Schelderijnkanaal thv #Steenbergen en #StPhilipsland wordt tijdelijk stilgelegd ivm een zoekactie in het water door duikers en een sonarboot. Eea heeft maken met het recherche-onderzoek naar Johan vd Heyden. https://t.co/LXAIB73VU0 reageer retweet
quote:STEENBERGEN - De 40-jarige Wanda van R. is vrijdag door de Belgische autoriteiten aan de Nederlandse Justitie en politie overgeleverd. Zij wordt verdacht van betrokkenheid bij de verdwijning en waarschijnlijke dood van de Belgische loodgieter Johan van der Heyden (56). De opsporingsdiensten gaan ervan uit dat hij bij een woonwagenkamp in Steenbergen is omgebracht.
De vrouw zat in verband met het onderzoek al in voorarrest in België. Zij is in beperkingen geplaatst. Mede in verband hiermee worden over de aard van de verdenkingen en haar rol geen verdere mededelingen gedaan door de politie.
Relatie met prostituee
Johan van der Heyden kreeg een relatie met de Nederlandse Wanda van R., nu één van de hoofdverdachten in de zaak. Op de avond van 2 juni kreeg hij waarschijnlijk een berichtje van haar. ,,Ik moet nog even wat gaan werken", excuseerde hij zich bij zijn vrouw. ,,Een noodgeval." De politie gaat uit van meerdere scenario's rondom de verdwijning. Mogelijk had hij zondagavond 2 juni betaalde seks met verdachte Wanda van R. Daarna is hij vastgehouden. Zeker is dat de bus van Van der Heyden een dag later de Nederlandse grens passeerde. Wellicht leefde het slachtoffer toen nog. Het lijkt erop dat ze naar Steenbergen zijn gereden.
Sinds zondag 2 juni is niets meer vernomen van Johan van der Heyden uit Lint in België. De politie gaat ervan uit dat hij niet meer leeft.
Omgebracht bij woonwagenkamp Steenbergen
De opsporingsdiensten gaan er vanuit dat de 56-jarige loodgieter in de eerste week van juni is omgebracht op of bij een woonwagenkamp in Steenbergen. Daarna zou het lichaam in stukken zijn gesneden of gezaagd. De politie houdt er rekening mee dat de verbrande resten van vermiste Belgische loodgieter Johan van der Heyden vanaf een brug in het Schelde-Rijnkanaal zijn gedumpt. In Opsporing Verzocht en Faroek werd begin december 2019 aandacht gevraagd voor de verdwijning.
Nu Wanda van R. is overgeleverd aan Nederland, betekent dit dat het onderzoek hier wordt afgedaan. Mocht er een rechtszaak komen, dan vindt die waarschijnlijk in Nederland plaats. Naast de 40-jarige vrouw zitten nog een man en een vrouw vast. De vier die zijn heengezonden, blijven wel verdachte in deze zaak.
quote:De rechtbank in Breda buigt zich vandaag over de zaak tegen drie verdachten die te maken zouden hebben met de verdwijning van de Belgische loodgieter Johan van der Heyden. Het gaat om een inleidende zitting, waarin de zaak nog niet inhoudelijk wordt behandeld.
Van der Heyden verdween spoorloos nadat hij op zondag 2 juni vorig jaar zijn woning had verlaten in Lint. De politie vermoedt dat hij in de directe omgeving van een woonwagenkamp in de buurt van Steenbergen is gegijzeld en gedood. Zijn lichaam zou daarna in stukken zijn gesneden en verbrand. De stoffelijke resten zouden vervolgens zijn vervoerd in een speciekuip en zijn gedumpt in het buitengebied van Steenbergen of vanaf een brug in het Schelde-Rijnkanaal gegooid.
Busje leeg teruggevonden
Het witte busje van de man, een Peugeot Boxer, werd na zijn verdwijning leeg teruggevonden in de Noord-Brabantse hoofdstad Den Bosch. Volgens de politie is de auto ook in Steenbergen geweest, niet ver van Roosendaal en Bergen op Zoom. Hoewel nog veel onduidelijk is, vermoedt de politie dat geld het motief was om de man om het leven te brengen.
In de zaak zijn de afgelopen maanden zeven mensen aangehouden, van wie twee vrouwen en een man nog vastzitten. Wat hun precieze relatie met Van der Heyden was, is onduidelijk.
quote:De politie zoekt donderdag opnieuw naar delen van het lichaam van de vermiste Belgische loodgieter Johan van der Heyden (56) in het Schelde-Rijnkanaal. Het is de tweede zoektocht in dat kanaal in korte tijd. Dit keer wordt wel op een andere plek, bij een andere brug, gezocht.
Eind december zocht de politie hier ook al met duikers en sonarapparatuur naar een deel van het lichaam van Van der Heyden. Dit gebeurde na 'aanwijzingen dat er 'iets gedumpt zou zijn'.
In stukken gezaagd
De Belgische loodgieter verdween 2 juni. Daarna werd niets meer van hem vernomen. Onderzoek naar zijn verdwijning leidde naar Nederland. Op beelden van snelwegcamera's bij de A4 onder Bergen op Zoom was namelijk zijn bus te zien. Maar achter het stuur zat niet Johan maar iemand anders.
Dit spoor leidde vervolgens naar een woonwagenkamp aan de Westlandselangeweg in Steenbergen. Daar woont Edna (40) met haar dochter (19). In hun woning of garagebox zou Johan zijn vermoord en in stukken gezaagd.
Moeder en dochter zouden dit niet zelf hebben gedaan. De politie denkt dat medeverdachte Nicky S. (31) dit deed. S. werd afgelopen najaar opgepakt in Hoogerheide.
Verklaring
Een van de verdachten, een 19-jarige vrouw uit Steenbergen, heeft inmiddels een verklaring afgelegd. Dat werd maandagochtend bekend tijdens de eerste openbare rechtszitting in Breda. Wat ze heeft verteld aan de politie is niet bekendgemaakt.
Van der Heyden is vermoedelijk dagenlang gegijzeld in zijn eigen bestelbus. Waarschijnlijk dachten de daders dat de Belg zeer vermogend was. Volgens de politie zou het lichaam van Van der Heyden uiteindelijk met een cirkelzaag in stukken zijn gesneden en verbrand op het woonwagenkamp in Steenbergen. De resten zouden daarna in een speciekuip zijn vervoerd naar het buitengebied van Steenbergen, waar ze vermoedelijk in het Schelde-Rijnkanaal zijn gedumpt.
Heel kleine botresten
De officier van justitie vertelde maandag dat het onderzoek naar de verdwijning van Van der Heyden nog loopt. Het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) heeft onder meer het riool doorzocht bij het woonwagenkamp in Steenbergen. Daarin zijn 'resten van een mens of primaat' gevonden. Het zou gaan om heel kleine botresten.
Er zijn daar drie grote bruggen...quote:Op donderdag 23 januari 2020 12:52 schreef maily het volgende:
Nieuwe zoektocht naar vermiste loodgieter Johan van der Heyden in Schelde-Rijnkanaal
[..]
Ik hoop het ook .....quote:Op donderdag 23 januari 2020 13:00 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Er zijn daar drie grote bruggen...
Maar ze zoeken dus naar een grote klomp beton ter grote van een speciekuip in het kanaal, beton sluit de binnenruimte af dus die resten zijn nog maanden in goede staat terug te vinden.
Ik hoop dat het ze lukt.
Da's wat logischer.quote:Op donderdag 23 januari 2020 13:02 schreef maily het volgende:
[..]
Ik hoop het ook .....
Ze zoeken nu bij de brug tussen Oud- en Nieuw-Vossemeer
quote:Politieduikers hebben donderdagmiddag in de zoektocht naar de vermiste Johan Van der Heyden een speciekuip gevonden in het Schelde-Rijnkanaal bij Nieuw-Vossemeer, met mogelijk stoffelijke resten daarin. Dat meldt de politie.
De duikers waren voor de tweede keer in korte tijd in het Schelde-Rijnkanaal aan het zoeken, naar aanleiding van een specifieke tip.
Er was een gerucht dat het lichaam van Johan van der Heyden (56) in beton zou zijn gegoten en in het water is gegooid, laat de politie weten. Donderdagmiddag rond drie uur vonden de politieduikers inderdaad een speciekuip met beton in het water van het Schelde-Rijnkanaal.
De kuip is uit het water gehaald en wordt naar het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) gebracht. Daar wordt onderzocht wat er precies inzit.
De familie van Johan Van der Heyden is inmiddels op de hoogte gebracht van de vondst in het water.
Vermist
De Belg Johan Van der Heyden uit Lint wordt sinds 2 juni vorig jaar vermist. De politie gaat er al een poos van uit dat hij niet meer in leven is. Ondanks inmiddels zeven aanhoudingen in deze zaak, is nog altijd niet precies duidelijk wat er met hem gebeurd is. Ook zijn lichaam is nog altijd niet gevonden. Het spoor van de vermissing leidde naar Nederland.
Hoofdverdachte in de zaak zijn Nicky S (31) en zijn vriendin Wanda. De politie denkt dat zij Johan hebben gegijzeld in zijn eigen bestelbus. Daarin zouden ze hem naar Nederland hebben gereden, naar Steenbergen. Op een woonwagenkamp aan de Westlandseweg in Steenbergen zou hij vervolgens zijn vermoord en in stukken zijn gezaagd.
Echt he ... en dat kinderen van de verdachte(n) toch tegen hen hebben getuigd ....quote:Op donderdag 23 januari 2020 17:54 schreef Gia het volgende:
Ik vind dit toch zo'n lugubere zaak. Echt bizar waar mensen toe in staat zijn.
Iets wat in beton gegoten is, blijft goed. Wordt niet aangetast door elementen zoals water en lucht. Domme daders.quote:
quote:De kettingzaag waarmee het lichaam van de Belgische loodgieter Johan van der Heyden in stukken is gezaagd, is woensdag uit het water gevist. Politie en justitie hebben daarmee een nieuw en cruciaal bewijsstuk in handen in de zaak tegen de verdachten van de gruwelijke moord.
Wie van de verdachten zou zoveel details gegeven hebben?quote:Op woensdag 11 maart 2020 14:37 schreef maily het volgende:
Cruciaal bewijsstuk in zaak loodgietermoord; kettingzaag uit het water gevist
[..]
Ik denk een van die kinderen ...quote:Op woensdag 11 maart 2020 14:55 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Wie van de verdachten zou zoveel details gegeven hebben?
Helaas verder premium-artikel.quote:STEENBERGEN - De politie sluit niet uit dat ze op korte termijn meer verdachten gaat aanhouden voor de gruwelmoord op de Belgische loodgieter Johan van der Heyden (56) in Steenbergen. Dat bevestigt politiewoordvoerder Willem van Hooijdonk op vragen van deze krant.
Er staat eigenlijk alleen dat onduidelijk is of er meer mensen bij betrokken zijn, iedereen wijst naar elkaar en verklaart dat ze X wel gedaan hebben, maar niet Y.quote:Op donderdag 4 juni 2020 13:47 schreef maily het volgende:
Kettingzaagmoord Belgische loodgieter; nieuwe aanhoudingen verwacht
[..]
Helaas verder premium-artikel.
Ben benieuwd .....
Daarom hou ik het hier bij.quote:Op donderdag 4 juni 2020 14:12 schreef Ceviche het volgende:
[..]
Er staat eigenlijk alleen dat onduidelijk is of er meer mensen bij betrokken zijn, iedereen wijst naar elkaar en verklaart dat ze X wel gedaan hebben, maar niet Y.
Maar dan in heel veel woorden.
Bedankt voor de updatesbuiten dit topic lees/hoor ik nooit iets over deze zaak
Nieuwe aanhouding:quote:Op donderdag 4 juni 2020 13:47 schreef maily het volgende:
Kettingzaagmoord Belgische loodgieter; nieuwe aanhoudingen verwacht
[..]
Helaas verder premium-artikel.
Ben benieuwd .....
En weer een nieuwe aanhouding: Nieuwe aanhouding in zaak gruwelmoord op Belgische loodgieter; 23-jarige man gearresteerdquote:Op dinsdag 9 juni 2020 11:05 schreef Zipportal het volgende:
[..]
Nieuwe aanhouding:
Vrouw opgepakt in gruwelijke moordzaak loodgieter Johan van der Heyden
https://www.omroepbrabant(...)johan-van-der-heyden
quote:Er is opnieuw iemand gearresteerd in het onderzoek naar de verdwijning en gruwelijke moord op de Belgische loodgieter Johan van der Heyden. Het gaat om een 23-jarige man. Hij is donderdagochtend aangehouden in Middelburg. Het is de achtste arrestatie binnen de complexe zaak.
De aanhouding vond plaats met toestemming van de Officier van Justitie, meldt de politie. Die verdenkt hem van diefstal met geweld, afpersing, opzettelijke vrijheidsberoving en gijzeling. Voor diezelfde feiten werd dinsdag de 42-jarige J.J. uit Bergen op Zoom gearresteerd. Zij is mogelijk hét cruciale puzzelstukje voor de recherche. Een jaar eerder werd ze namelijk al verhoord.
Spoorloos verdwenen
De 57-jarige Van der Heyden (57) verliet op zondag 2 juni 2019 rond 20.30 uur zijn woning in het Belgische Lint. Sindsdien werd niets meer van hem vernomen. De Nederlandse en Belgische recherche doen al langere tijd uitgebreid onderzoek. Dat spoor leidde naar een loods in Steenbergen.
Speciekuip met stoffelijke resten
De speurders gaan er vanuit dat van der Heyden door geweld om het leven is gebracht. Een belangrijke aanwijzing was de vondst van een speciekuip waarin door het NFI stoffelijke resten van de loodgieter werden aangetroffen. Ook werd in verband met dit onderzoek op 11 maart nog door duikers een kettingzaag in het Bergsche Water gevonden. Daarmee zou hoofdverdachte Nicky S. het lichaam van Van der Heyden in stukken hebben gezaagd.
Het onderzoek naar de toedracht wordt voortgezet. Naast de 42-jarige vrouw uit Bergen op Zoom en Nicky S. (31) zitten nog twee 40-jarige vrouwen - Wanda van R., Edna V. - in voorarrest. De recherche beschikt over heel wat bewijs, zoals afgeluisterde telefoongesprekken, tekstberichten, dna-sporen, stoffelijke resten, de kettingzaag die vermoedelijk is gebruikt en verklaringen van getuigen.
Kettingzaagmoord
Van der Heyden verdween na een bezoek in Zoersel (B.) aan de Nederlandse ex-prostituee Wanda van R. en haar vriend Nicky S. (31) uit Bergen op Zoom. Het zou om een uit de hand gelopen beroving gaan waarbij het slachtoffer met werd gedrogeerd met slaappillen, mishandeld en in zijn eigen bus ontvoerd naar Steenbergen.
De politie gaat ervan uit dat het lichaam Van der Heyden daar, in de loods van S.’ ex-vriendin Edna V. (40) en haar dochter Cheyenne, in stukken is gezaagd en verbrand in een ton. De politie vond de gedumpte stoffelijke resten terug in een kuip met cement op de bodem van het Schelde-Rijnkanaal.
Het OM denkt dat ze de Belg wilden beroven omdat ze dachten dat hij over 500.000 euro cash beschikte.
quote:De drie belangrijkste verdachten in de zaak over de gruwelijke moord op de Belgische loodgieter Johan van der Heyden (56) worden eind deze zomer opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Daar zullen deskundigen kijken of en wat er mis is met de verdachten.
Alle drie blijven zolang in de gevangenis, besloot de rechtbank in Breda vrijdag. Van der Heyden verdween 2 juni vorig jaar. In januari dook de politie een met beton gevulde speciekuip op met daarin stoffelijke resten van de man. De speciekuip lag in het Schelde-Rijnkanaal bij het Brabantse Nieuw-Vossemeer. Het lichaam bleek te zijn verbrand en in stukken gezaagd met een kettingzaag.
Verdachten
De drie wijzen vooral naar elkaar als het gaat om wie verantwoordelijk is voor de dood van de loodgieter. Hoofdverdachte Nicky S. (31) maakte er vrijdag vooral een punt van dat justitie een iPad moet ophalen bij de zus en zwager van zijn ex-vriendin en medeverdachte Wanda van R. Daarop zouden gesprekken zijn opgenomen die hem kunnen vrijpleiten. De rechtbank droeg het Openbaar Ministerie onderzoek te doen naar de iPad en die zo mogelijk in beslag te nemen.
S. en Van R. zouden de Belg hebben gegijzeld in Zoersel en hem daarna met zijn eigen bestelbus naar Steenbergen hebben gebracht. Ze zouden hem in eerste instantie alleen hebben willen beroven, maar dat liep uit de hand en het slachtoffer overleed. Daarna, zo lijkt uit het strafdossier te volgen, is het lichaam op de barbecue verbrand.
Het OM is nog bezig met het onderzoeken van de zaak. Dat duurt nog tot eind september, vertelde de officier van justitie.
https://www.omroepbrabant(...)-pieter-baan-centrum
Ik lees het net. Dank voor je aanvullingquote:Op vrijdag 10 juli 2020 13:20 schreef Nober het volgende:
Verdachten speciekuipmoord onderzocht in Pieter Baan Centrum
[..]
Iemand zei wel dat het naar verbrand spek rook .....quote:Op vrijdag 10 juli 2020 13:57 schreef StateOfMind het volgende:
Het lichaam is in stukken gezaagd en is verbrand op de bbq.
Zouden ze de buurt daar ook voor uitgenodigd hebben?
Helaas premiumartikel.quote:De rechtbank in Breda heeft het Openbaar Ministerie vrijdag opgedragen onderzoek te doen naar een iPad waarop mogelijk geheime opnames zijn gemaakt van gesprekken over de Steenbergse speciekuipmoord.
Staat niets nieuws in, behalve dat ze ovj de iPad niet in beslag kon nemen en nu wel, want moet van de rechter. En de rest is gewoon een samenvatting van de zaak.quote:Op vrijdag 10 juli 2020 17:19 schreef maily het volgende:
Onderzoek nodig naar Ipad met geheime opnames over Steenbergse speciekuipmoord
[..]
Helaas premiumartikel.
quote:Een van de hoofdverdachten in de kettingzaagmoord heeft een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. De man zegt dat hij het lichaam van loodgieter Johan van der Heyden heeft gedumpt. Een andere verdachte zegt dat ze toeliet dat het lijk van de Belgische loodgieter werd verbrand op haar erf. Volgens politie en Openbaar Ministerie ontbreekt ‘een groot deel’ van het lichaam nog steeds.
Dat werd woensdagmiddag bekend op een tussentijdse zitting over een van de gruwelijkste zaken van de voorbije jaren in Brabant. De drie hoofdverdachten zaten voor het eerst bij elkaar in de zaal.
Nicky S. heeft volgens de recherche het lichaam van Johan van der Heyden met een kettingzaag in stukken gezaagd en gedumpt. Dat deed hij vorig jaar zomer bij de brug van Nieuw-Vossemeer, over het Schelde-Rijnkanaal. Daar is later een speciekuip gevonden met inderdaad de resten van het slachtoffer.
Bekentenis
De rechtbank stelde vragen over het lichaam aan Nicky S. Die beantwoordde iedere vraag van de rechtbank met het woord ‘zwijgrecht’. Maar voor het eerst gaf hij in het openbaar toe dat hij met de verdwijning van het slachtoffer te maken had. “Ik heb hem in het water gegooid. Dat is het enige wat ik heb gedaan.”
Toen de rechter vroeg waar de rest van het lijk is, moest hij dat antwoord schuldig blijven. “Dat weet ik niet. Er is geen rest.” Meteen gevolgd door het woord ‘zwijgrecht’. Maar hij benadrukte daarna: “Misschien moet u het eens bij de anderen vragen.“ Dat deed de rechtbank.
Pillen
Verdachte Edna V. uit Steenbergen doorbrak ook het stilzwijgen. Ze gaf toe dat ze 'twee tot drie' pillen had gegeven aan het slachtoffer. Ze vertelde de rechter waar het over ging. “Dan zouden ze geld van de huur afpakken.” Ze had het nadrukkelijk over ‘ze’ en niet over ‘we’. V. benadrukte niks te weten over moord of doodslag. “Hij zou de volgende ochtend wakker worden in zijn bus.”
'Je moet bij Nicky zijn'
De rechtbankvoorzitter vroeg of ze wist dat het toch ontvoering is waar ze zich schuldig aan maakte. De officier van justitie noemde het een bekentenis, maar dat bleef ze ontkennen. “Er was een afspraak dat die man weg zou gaan de volgende dag.”
De rechtbank vroeg of zij misschien wist hoe het slachtoffer is gestorven. “Nee”, zei de verdachte. Ze keek naar Nicky S. “U moet niet bij mij zijn, maar je moet bij Nicky zijn.”
Lichaam verbrand
Drie dagen lang brandde de barbecue op het erf van Edna V. aan de Westlandse Langeweg in Steenbergen. Daar wist ze van, van dat vuur, zei ze. Op de barbecue zouden resten van de Belg zijn verbrand. De officier van justitie vergeleek dat met een crematie.
“Maar daarbij blijft een deel van een lichaam bestaan. Hier werd het bij lange na niet zo warm. Het kan niet anders dan dat er ergens nog stukjes lichaam over moeten zijn. Ik vind het heel erg om het zo te moeten zeggen", terwijl ze naar de nabestaanden keek. “Ik denk dat er veel meer kennis bij deze verdachten zit.”
Resten in vuilniszakken?
Omdat die verder niets wilden zeggen, vertelde de officier dan maar zelf wat ze denkt dat er gebeurde. Ze zei dat Nicky S. asresten in drie vuilniszakken heeft gedaan en naar de vuilstort heeft gebracht. De speciekuip heeft hij opgepakt en in de auto gezet. Nicky zou toen hebben verteld aan Edna dat Johan erin zat.
Het OM gaat er nog steeds van uit dat de Belg is gedood maar heeft dat nog steeds niet specifiek ingevuld in het dossier, zo bleek op de zitting. De rechtbank noemde letterlijk de diverse mogelijkheden op: ‘een natuurlijke dood, verstikking, mishandeling, doodslaan, doodsteken’.
Onderzoek loopt nog
Er is nog steeds onderzoek bezig naar de speciekuip. Dat richt zich nu op het beton dat over de lichaamsresten van Johan is gestort. Daarin zitten mogelijk ook nog meer resten van hem. Ook wordt gezocht naar eventuele schotresten.
Wanda van R. zweeg tijdens de hele zitting. Haar advocaat vroeg niet om vrijlating. Dat vroeg de advocaat van Nicky S. wél maar dat werd afgewezen omdat de verdenking te zwaar is. Voor Edna V. besloot de rechtbank dat ze naar huis mag. Daarmee lijkt de rechtbank haar vooral te zien als medeplichtige van de ontvoering en niet van moord of doodslag.
De rechtszaak gaat begin volgend jaar verder. De drie hoofdverdachten Wanda, Edna en Nicky hebben aangekondigd dat ze de komende maanden nog met een verklaring komen.
quote:Hoofdverdachte Nicky S. van de moord op de Belgische loodgieter Johan van der Heyden is vorige week in België veroordeeld tot twee jaar cel voor hennepteelt. Een broer en een derde verdachte kregen dezelfde straf.
Verdachte kettingzaagmoord 'Mr X' duikt op in grote drugszaak: 'Door hem is alle gezeik gekomen'quote:Het slachtoffer was een klant van de voormalige prostituee. De twee kregen een relatie en daarbij betaalde hij de huur van haar woning in Zoersel. Ook betaalde hij een deel van de inrichting, de energienota, handgeld en deed hij het onderhoud aan de woning. Intussen had Van der Heyden ook zelf nog een gezin.
Toen Van R. later medeverdachte Nicky S. uit Bergen op Zoom leerde kennen, werd ze verliefd op hem. In het weekend van 1 en 2 juni 2019 ontstond het plan om Van der Heyden van z’n geld te beroven, zo legde de vrouw uit. Van R.: “Johan had weleens verteld dat hij veel zwart geld had en waar hij dat verstopte.” Ze vertelde daarna hoe ze de loodgieter naar haar woning lokten en met een slaapmiddel drogeerden. S. zou daarnaast een prop in de mond van het slachtoffer hebben gestopt en ducttape erover hebben geplakt. Van R. zei ook dat ze het zelf niet wilde, maar dat ze meewerkte nadat S. haar met een pistool bedreigde.
Uiteindelijk werd de man gedood. Over hoe dat ging, spreekt de rechtbank maandagmiddag. Dan komt ook Nicky S. aan het woord, die van de feitelijke moord wordt verdacht.
In januari 2020 dook de politie een met cement gevulde speciekuip op, met daarin stoffelijke resten van de man. De speciekuip lag in het Schelde-Rijnkanaal bij Nieuw-Vossemeer. Het lichaam bleek in Steenbergen te zijn verbrand en in stukken gezaagd met een kettingzaag.
https://www.bndestem.nl/b(...)ekuipmoord~a6130baa/
quote:De man die het lijk van de Belgische loodgieter Johan van der Heyden in stukken zou hebben gezaagd en gedumpt, speelde ook een rol in een geruchtmakende drugszaak. Hij is de 'Mr X' die in rechercheonderzoek Kandinsky wordt genoemd. Maandag sprak de schoonzoon van Klaas Otto nog over deze Mr X zonder hem bij naam te noemen. Anderen noemen wél zijn naam. Daarmee is duidelijk geworden om wie het gaat: Nicky S. (32) uit Bergen op Zoom. Maar wat had hij te zoeken in deze kringen en kloppen de beschuldigingen wel?
"Door hem is alle gezeik gekomen", zegt verdachte Wesley P. (21) Hij is éen van de drie Zeeuwse vrienden die maandag in het beklaagdenbankje zat en zijn naam noemde. Dat deed ook de maat van Wesley, Rico B. (22) Hij zat samen met Nicky in de gevangenis in Middelburg in januari 2017. "Ik kende hem, ik heb hem daar wel gezien." Jaren later stonden ze nog even ingeschreven op hetzelfde adres. Wesley leerde hem later kennen. "Ik vind het gewoon een goeie gozer, ben een keer bij hem thuis op een feestje geweest." De andere Zeeuw Martijn K. (21) knikte ook bij de naam van Nicky, inderdaad beter bekend als Mr X. bevestigden ze de rechtbank.
Boswandeling
Hoofdverdachte Paul G. en schoonzoon van Klaas Otto vertelde diezelfde rechtbank eerder op de dag al over deze mysterieuze Mr. X. Over hun afspraak in het bos aan de rand van Bergen op Zoom en over de gesprekken die ze hadden over synthetische drugs. "De locatie was er al. Die had meneer X geregeld." Het was een schuur in Rilland bij Goes, voor de opslag van een drugslab.
Paul G. stelde bij de boswandeling ook een laborant voor aan deze Mr X. Het ging om drugskok Raymond H. uit Hengelo. Volgens de politie was hij hij de laborant van het drugslab in Esch.
De boswandeling leek trouwens zonder pottenkijkers. Maar wat de verdachten niet wisten was dat een observatieteam van de politie stiekem meekeek.
Lichaamsresten
Na een tijdje verdween Nicky S. (32) 'Spoorloos' zei Paul G. maandag. Maar hij wist waarschijnlijk wel beter. De politie pakte Nicky in een huis in Hoogerheide op, in verband met de vermissing van Johan van der Heyden. Zijn resten werden kort daarna deels teruggevonden in een speciekuip. Die lag op de bodem van het Schelde Rijnkanaal bij Nieuw Vossemeer.
Na de arrestatie van Nicky, in november 2019, ging Paul G. door met de drugsplannen. Samen met de drie Zeeuwse vrienden. Hij omschreef het drietal tegenover de rechter als 'de ventjes', omdat ze nog zo jong zijn.
'Superdom'
Paul G. leende ze geld voor een drugslab annex opslagplaats in Rilland. 'De ventjes' wilden daarover niet veel zeggen. Behalve dat ze G. een aardige gast vonden. G. stak naar eigen zeggen een paar duizend euro in hun onderneming. "Nog geen tien. Ja hij was financier. Superdom", gaf Paul G. toe aan de rechtbank.
De drie Zeeuwen zelf waren ook niet echt trots op hun drugsonderneming. Ze vertelden over hun plannen voor een wietkwekerij. Twijfels waren er over een drugslab. Geld verdienen stond voorop. "Maar het eindigde in een flop" zei een van hen. Ze gaven toe dat ze ook zijn gaan kijken in het drugslab van Esch. "Om te zien of dat iets voor ze was". Wesley zat echt omhoog om geld en kampte met schulden toen. "Ik mocht even roeren in de pan", erkende de Zeeuw.
Baas of bemiddelaar?
Of ze hun gezamenlijke rol met opzet kleiner maakten voor de rechtbank dat wordt later duidelijk. Dinsdag komen de laatste andere verdachten. Mogelijk dat zij nog iets zeggen over Nicky S. alias Mr X.
Onder de advocaten leidt deze Nicky S. tot discussie. De ene advocaat ziet hem als een belangrijke speler, een initiatiefnemer zelfs, de andere advocaat denkt eerder dat hij een bemiddelaar was tussen diverse drugscriminelen. Maar er zijn ook kritische geluiden: de verdachten willen de schuld in de schoenen van een ander schuiven.
Het openbaar ministerie (OM) heeft er nog niets over gezegd. Feit is dat Nicky S. geen verdachte is in deze zaak. En dat komt bijna altijd omdat er geen bewijs is.
Hij is eigenlijk ook niet eerder genoemd tijdens de tussentijdse zittingen. Maar een van de rechters noemde hem al wel "een hele belangrijke schakel" zonder daar verder op in te gaan. Hoe het kan dat hij niet in de strafbank zit, dat wordt mogelijk donderdag duidelijk. Dan is het openbaar ministerie aan zet met het hele verhaal, alle bewijs en de strafeisen.
https://www.omroepbrabant(...)-alle-gezeik-gekomen
quote:De weduwe van de vermoorde Johan van der Heyden mocht dinsdag het woord voeren tijdens het proces van de speciekuipmoord: “De mensen die dit deden zijn criminelen. Ik zou willen dat zij afzien. Dit is monsterlijk”, zei Rita, die zich nog steeds afvraagt waarom haar man Johan dood moest. Verdachte Wanda was na die emotionele verklaring de enige die reageerde. “Het was puur omdat mensen geld wilden hebben. Het spijt me en ik zal me altijd schuldig voelen.”
De weduwe, haar twee zoons en een broer van Johan mochten dinsdag voor de rechtbank in Breda uitleggen wat de verdwijning en dood van Johan met ze had gedaan. Er vloeiden veel tranen.
“Zondag 2 juni 2019, een mooie zomerdag. We hadden gepland om naar een mooi park te gaan. Johan was stil en in zichzelf gekeerd. Ik voelde een zekere spanning bij hem”, las de weduwe voor.
Die avond vertelde Johan over Wanda, de prostituee die Johan al sinds 2012 bezocht. Hij betaalde ook al een tijdje haar huur en meubels, maar ze kwam steeds verder in de financiële problemen. “We kregen ruzie. Ik moet die vrouw gaan redden”, zei Johan tegen zijn vrouw Rita. Niet wetende dat hij in een val zou worden gelokt, zo denkt justitie.
Johan verdween die zondag en kwam nooit meer terug. “Ik belde zijn werkgever, hij was niet komen opdagen. En ik belde de politie", zei de weduwe.
Dagen van angst en onzekerheid braken aan.“ Er waren eindeloze telefoontjes naar de recherche. Diep in mijn binnenste voelde ik dat er meer aan de hand was. Ik liep verstijfd rond. Ik kreeg over mijn hele lichaam stekende pijnen." De vrouw belandde in het ziekenhuis en ze raakte in een depressie.
En toen kwam het bericht in januari 2020 dat er delen van Johan waren gevonden in het Schelde-Rijnkanaal bij Nieuw-Vossemeer. “Het moment dat Johan werd gevonden, heb ik als een opluchting ervaren. Daarna kwam de klap. Zijn onderste ledematen waren spoorloos. Wat hadden die gekken ermee gedaan? Dachten ze dat ze er mee weg kwamen?“
“Wat ons raakt is het liegen en bedriegen van de verdachten, het wijzen naar elkaar. Dit is monsterlijk. Het onmenselijke in deze horror is dat we geen afscheid konden nemen. Je kunt er geen ritueel aan verbinden. Het is zo bizar en niet uit te leggen wat dit met je doet. Zijn toekomstige kleinkinderen zullen opa niet kennen, geen knuffel meer van hem. Ik voel het gemis van alle kanten op me afkomen."
Pas kort voor het proces mochten de nabestaanden het bewijs zien. “1 mei 2021 mochten we de foto's zien van zijn verbrande en in stukken gezaagd lichaam. Begin juni heb ik eindelijk afscheid kunnen nemen van mijn man en de vader van mijn kinderen. De mensen die dit deden zijn criminelen. Ik zou willen dat zij afzien. Ik wil dat de daders zwaar gestraft worden”
Terug op de publieke tribune schoot ze in tranen en werd ze getroost door onder andere haar zoons. Die vertelden allebei hoe zij dit beleefden. "Waarom was dit nodig? Nu blijven nog steeds duizend vragen onbeantwoord voor de rest van ons leven.”
Een broer van Johan zei: “Deze mensen horen alleen thuis in een kooi, voor de rest van hun leven."
Na afloop ging de rechtbankvoorzitter iedere verdachte afzonderlijk af met de vraag: 'Waarom?’ Nicky S. wilde 'geen mededelingen' doen. Edna V. die duidelijk in tranen was, en haar dochter Cheyenne evenmin.
Wanda was duidelijk geraakt door de woorden van de familieleden van Johan. “Puur omdat mensen geld wilden hebben. Het spijt me en ik zal me altijd schuldig voelen. Ik heb geen woorden voor wat de familie heeft moeten meemaken. Het spijt me echt heel erg dat ze zoveel pijn hebben moeten lijden”
Het OM komt dinsdagmiddag met de aanklacht en de strafeisen tegen de vier verdachten.
quote:Die avond vertelde Johan over Wanda, de prostituee die Johan al sinds 2012 bezocht. Hij betaalde ook al een tijdje haar huur en meubels, maar ze kwam steeds verder in de financiële problemen. “We kregen ruzie. Ik moet die vrouw gaan redden”, zei Johan tegen zijn vrouw Rita. Niet wetende dat hij in een val zou worden gelokt, zo denkt justitie.
quote:De hoofdverdachte uit Steenbergen hoorde daarvoor 22 jaar cel eisen en tbs met dwangverpleging. Volgens de officieren van justitie is Nicky een gevaarlijk sujet met een persoonlijkheidsstoornis. Hij heeft geen grip op zijn agressie en emoties. Op zijn strafblad staat een lange reeks bedreigingen en geweldsincidenten. ,,Onbehandeld in de maatschappij is de kans op herhaling groot en is hij een gevaar voor anderen”, aldus aanklager Paul Emmen.
Het Openbaar Ministerie acht hem schuldig aan gekwalificeerde doodslag, vrijheidsberoving, poging tot diefstal en afpersing en het wegmaken van het lijk.
Ook jarenlange celstraffen geëist tegen medeverdachten
De andere verdachten, Wanda van R. (41) en Edna V. (41) wordt poging diefstal met geweld, poging afpersing met de dood tot gevolg verweten, evenals het medeplegen van vrijheidsberoving en het wegmaken van het lijk. Tegen hen werd respectievelijk twaalf en tien jaar geëist.
De jongste van het stel, Cheyenne (20), de dochter van Edna, wordt ervan beschuldigd dat zij betrokken was bij het wegmaken van het lijk. Zij gaat als het aan justitie ligt 15 maanden de cel in waarvan 5 maanden voorwaardelijk.
,,De uitvoering van het plan om Johan van der Heyden te beroven tart iedere verbeelding. De verdachten hebben ieder respect voor het leven met voeten getreden. Een lange, verschrikkelijke periode van onzekerheid voor de familie, die uitmondt in de vondst van zijn stoffelijk overschot in een speciekuip”, aldus de officier van justitie.
Zwart geld
Volgens de officieren is Johan van der Heyden op maandagmiddag 3 juni 2019 overleden door het geweld dat S. op hem uitoefende. Dat gebeurde in de laadruimte van zijn eigen werkbus. Die reed toen nog rond in België met Wanda van R. achter het stuur en Nicky achterin.
Dat was nadat Nicky in de woning van het slachtoffer in Lint vergeefs had gezocht naar de veronderstelde tonnen zwart geld. Toen ze terugkwamen lag Johan van der Heyden nog gekneveld en bebloed in de woning van Wanda in Zoersel. Waarschijnlijk wilde ze Johan ophalen zodat hij zelf alsnog het geld aan kon wijzen. Vermoedelijk heeft het slachtoffer toen in wanhoop gezegd dat het geld verstopt zat in zijn bus. Toen het ook daar niet werd aangetroffen, ging Nicky S. volkomen door het lint. En dat werd Johan fataal.
Uiteindelijk ging het gezelschap met de inmiddels overleden Johan naar het woonwagenkamp in Steenbergen. Daar werd het stoffelijk overschot in stukken gezaagd, verbrand en in het Rijn-Scheldekanaal gedumpt in een speciekuip.
https://www.bndestem.nl/b(...)tbs-geeist~a6e49d9d/
quote:
quote:Johan van der Heyden werd vermoord en zijn lijk werd in Steenbergen in stukken gezaagd en gedumpt bij de Vossemeerse brug. De vermoedelijke daders kregen hoge straffen maar ze vonden die veel te zwaar en gingen in hoger beroep. Maar voor de rechters van het hof in Den Bosch leverde dat maandag geen nieuwe inzichten op, wel opnieuw hoge strafeisen. En opname van beide verdachten in een tbs-kliniek met dwangverpleging. Want volgens het Openbaar Ministerie (OM) zijn beide daders een gevaar voor de samenleving.
De Belgische loodgieter Johan van der Heyden verdween in juni 2019 spoorloos. Toen de politie ging speuren, werd snel duidelijk dat het goed mis was. Diverse verdachten kwamen in beeld bij het politieonderzoek.
Prostituee
De politie zette een Belgisch-Nederlands onderzoeksteam op en ontdekte dat Johan een dubbelleven leidde. Een van de verdachte vrouwen was een prostituee: Wanda van R. (45)
Johan had een geheime relatie met Wanda en betaalde haar huur en levensonderhoud. Deze Wanda had ook een liefje in Bergen op Zoom: de crimineel Nicky S. (35)
Zwart geld
Johan had Wanda verklapt dat hij bulkte van zwart geld. Dat geld bleek het motief voor de verdwijning. “Ik wou zijn geld hebben”, zei Nicky tijdens het proces maandag.
De verdachten drogeerden Johan, bonden hem vast in het huis van Wanda in België en gingen zoeken naar het geld maar vonden niks. Daarna liep het uit de hand. Johan werd zwaar mishandeld achterin zijn klus-bus en overleed.
Klus-bus
“Ik heb hem geslagen, ja”, erkent Nicky. Maar niet met gereedschap, koffers of met een pistool. Wanda zegt dat Nicky hem wel degelijk aftuigde in de klus-bus. Al rijdend door Antwerpen. “Ik hoorde Johan hard gillen van de pijn. Heel de bus zat onder het bloed”, verklaarde ze later bij de politie.
Wat de exacte doodsoorzaak was, is nooit vastgesteld. Extreem geweld, een pistoolschot of een dodelijke injectie. Alles is geopperd, ook door de verdachten die vooral naar elkaar wijzen.
Na de gebeurtenissen probeerden de verdachten drie keer bij het huis van Johan binnen te komen voor het vermeende geld maar dat mislukte.
Rechtszaak
De rechtszaak diende in 2021 in Breda. Een vrouw uit Steenbergen kreeg 8 jaar celstraf voor het laten verdwijnen van het lijk. Haar dochter ging vrijuit. De hoofdverdachten kregen hoge straffen. Nicky S. kreeg 17 jaar celstraf en tbs (eis: 22 jaar en tbs) Wanda van R. kreeg 10 jaar (eis: 12 jaar)
Nicky en Wanda vonden de straffen te hoog en tekenden hoger beroep aan. S. wil ook geen tbs, want hij noemt zichzelf een 'vriendelijke en aardige man'. Experts zien juist een licht verstandelijk beperkte, dominante, impulsieve man met losse handjes. Iemand die moet worden behandeld volgens deskundigen.
Net als bij de rechtbank in Breda schuiven Nicky en Wanda ook voor het hof in Den Bosch elkaar nog steeds de schuld in de schoenen.
'Krapuul'
De nabestaanden van Johan mochten maandag opnieuw een woordje doen. De weduwe vroeg om de allerhoogst mogelijke straf. "In mijn ogen is het krapuul, sluit beiden op voor de rest van hun leven".
De beide zoons van Johan vroegen om openheid. "Wat is de waarheid?" Nicky S. reageerde door ze uit te nodigen in de gevangenis voor een gesprek.
Vragen
De aanklager van het OM in hoger beroep noemde het triest dat de nabestaanden nog steeds met allerlei vragen zitten over de laatste momenten van Johan. "Hij heeft urenlang in doodsangst moeten leven."
Voor het hof kwamen opnieuw de gruwelijke details ter sprake over het lichaam van Johan dat in stukken werd gezaagd, verbrand en gedumpt in het Schelde-Rijnkanaal. "Deze zaak is zo bizar, gruwelijkheid na gruwelijkheid stapelt zich op."
De leidende rol ligt volgens het OM bij Nicky S. Maar volgens de aanklager speelt Wanda van R. de vermoorde onschuld. Ze noemde hen allebei een gevaar voor de samenleving.
Daarom eiste ze 22 jaar tegen Nicky S. en tegen Wanda van R. 12 jaar net zoals in Breda werd geëist. Maar nu voor beiden dus ook tbs met dwangverpleging. Of 15 jaar voor Wanda van R. als er geen tbs voor haar wordt opgelegd.
Ontsnapping
Nicky S. kwam na zijn veroordeling in oktober 2022 nog in het nieuws toen hij probeerde uit zijn cel te ontsnappen. De gebeurtenissen werden kort vermeld tijdens het proces maar niet meer dan dat.
Volgende week komen de advocaten aan het woord. Een datum voor de uitspraak is nog niet bekendgemaakt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |