Thanks voor de tips!quote:Op vrijdag 4 oktober 2019 23:41 schreef Debuteer het volgende:
Veel succes! Paar jaar geleden voor het eerst een badkamer gedaan dus ik weet wat een klus en uitzoekwerk het is. Mijn tip is in ieder geval als je grote tegels hebt zo'n levelling systeem met van die clipjes gebruiken voor je tegelwerk. Echt ideaal om de boel goed strak te krijgen. En tegelen volgens de floating buttering methode, dus zowel op de wand als de tegel tegellijm.
Ik heb de naden eerst met wapeningstape bedekt. Vandaag weer opgeschuurd en opgevuld.quote:Op zaterdag 5 oktober 2019 07:25 schreef LorneMalvo het volgende:
Mooie klus zo. Verwacht je niet dat de naadjes uiteindelijk toch zichtbaar blijven van je gipsplaten?
Ik ga vandaag naar de bouwmarkt voor advies. Zie een aantal lasers voor rond de 100 euro (360graden).quote:Op zaterdag 5 oktober 2019 09:10 schreef Debuteer het volgende:
Ik heb zelf ook een laser gebruikt en vond het echt ideaal om alle wanden op precies gelijke hoogte te krijgen. Voor 100 euro koop je al wel een fatsoenlijke hoor.
Naar een bouwmarkt voor advies gaan zou ik niet doen... Die lui zeggen meestal maar wat.quote:Op zaterdag 5 oktober 2019 12:14 schreef dudewhereismycar het volgende:
[..]
Ik ga vandaag naar de bouwmarkt voor advies. Zie een aantal lasers voor rond de 100 euro (360graden).
Lijkt mij ook onmisbaar!
De drain ligt ongeveer 5cm van de muur af. Dit moet wel goed gaan lijkt mij.quote:Op zaterdag 5 oktober 2019 19:38 schreef akatar het volgende:
check ff je drain. niet elke drain is geschikt om tegen de muur te leggen.
Had er ook niet iemand uit het gereedschap tip topic een goedkope laser uit China gehaald voor een paar tientjes die net zo goed was?quote:Op zaterdag 5 oktober 2019 18:40 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Naar een bouwmarkt voor advies gaan zou ik niet doen... Die lui zeggen meestal maar wat.
Dat is precies waar ik nu mee zit te tobben... er zijn hopelijk kranen te vinden die wat meer uitsteken.....quote:Op zondag 6 oktober 2019 10:27 schreef saxohans het volgende:
Welke bad kraan ga je monteren? Kom je met je uitloop over de brede bad rand? Wij hebben hetzelfde bad en de kraan op 1/4 gemonteerd (smalste stukje bad rand)
Toevallig heb ik alles bij de bouwmaat gehaald (pas van de zaak). Probleem is dat die zakken rond de 25 KG zijn, doe dit maal 30. Het viel mij in ieder geval flink tegen (moest 2 x rijden).quote:Op zondag 6 oktober 2019 14:19 schreef Makrolon het volgende:
Beetje mosterd na de maaltijd, maar bij bouwmaat kan je bij sommige vestigingen zandcement voorgemixt ophalen, dan is het alleen nog een kwestie van naar de badkamer dragen, en zorgen dat je in 2 a 3 uur de vloer er in gesmeerd hebt. Wat dan makkelijk lukt.
Ja hier ook inderdaad. Heb uiteindelijk het hele douche en bad gedeelte ingesmeerd met de pasta. Overkill inderdaad, maar beter safe then sorry.quote:Op zondag 6 oktober 2019 14:06 schreef Tom_ het volgende:
Mooi project!
Hier ook zelf de badkamer verbouwd, was meteen het eerste tegelwerk wat ik deed. Wel een kruislijn/360 graden laser aangeschaft omdat dat voor de rest van de verbouwing ook wel makkelijk was, en dat scheelt wel een hoop. Dekvloer ook alleen erin gelegd met vloerverwarming, eigenlijk geen klus om alleen te doen.
Weet niet of het veel uitmaakt maar ik heb mijn wanden muv de onderste tegels eerst gezet en daarna de vloer gedaan, zodat ik daarna de laatste onderste wandtegels op de vloer kon zetten. Leek mij dat als een kitrand zou gaan lekken dat het water iig op de vloer terecht zou komen aangezien die onder de wandtegel doorloopt. Voor de rest hier waarschijnlijk 2x zoveel kimpasta gebruikt dan nodig is, zolang het gevoelsmatig maar goed zit hè.
inderdaad eerst een latje gemonteerd waarop de tegels eerst rusten, dan omhoog werken en een dag of twee na de vloertegels de onderste tegels erin plakken.quote:Op zondag 6 oktober 2019 14:06 schreef Tom_ het volgende:
Weet niet of het veel uitmaakt maar ik heb mijn wanden muv de onderste tegels eerst gezet en daarna de vloer gedaan, zodat ik daarna de laatste onderste wandtegels op de vloer kon zetten. Leek mij dat als een kitrand zou gaan lekken dat het water iig op de vloer terecht zou komen aangezien die onder de wandtegel doorloopt. Voor de rest hier waarschijnlijk 2x zoveel kimpasta gebruikt dan nodig is, zolang het gevoelsmatig maar goed zit hè.
Nadeel daarvan vind ik wel dat als je de onderste rij plakt je de rij er boven niet meer kan stellen mocht dat nodig zijn.quote:Op zondag 6 oktober 2019 15:15 schreef lipje het volgende:
[..]
inderdaad eerst een latje gemonteerd waarop de tegels eerst rusten, dan omhoog werken en een dag of twee na de vloertegels de onderste tegels erin plakken.
Wel het bad voor de helft vullen met water als je gaat kitten, anders gaat de kitrand geheid scheuren zodra je het bad vult.quote:Op dinsdag 8 oktober 2019 13:12 schreef dudewhereismycar het volgende:
De folie haal ik er aan de buitenkanten (muur) straks gedeeltelijk af, zodat ik als het bad 24 uur vol heeft gestaan met water de boel kan afkitten.
Klopt, 24u laat ik hem staan en morgen ga ik afkitten. Nu druk bezig met de douche/bad muur.quote:Op dinsdag 8 oktober 2019 16:02 schreef usernaamvergeten het volgende:
[..]
Wel het bad voor de helft vullen met water als je gaat kitten, anders gaat de kitrand geheid scheuren zodra je het bad vult.
De meest simpele spotjes:quote:Op dinsdag 8 oktober 2019 14:43 schreef egelhond het volgende:
Ideaal zo'n laser. Ik heb er tijdje een gekocht bij de aldi in de budgetbak voor 25 euro.
Ding is perfekt.
Ps. wat voor spotjes heb je? Heb je ze ook dimbaar gemaakt?
Ik bedoel dat je het water erin moet laten tot de kit is uitgehard.quote:Op dinsdag 8 oktober 2019 17:16 schreef dudewhereismycar het volgende:
[..]
Klopt, 24u laat ik hem staan en morgen ga ik afkitten. Nu druk bezig met de douche/bad muur.
Ik kit nu alles af. Wanneer de tegels erop zitten, nog een keer kitten.quote:Op dinsdag 8 oktober 2019 19:43 schreef Debuteer het volgende:
Je moet nog tegelen toch? Waarom nu al afkitten? Maak je je badombouw van ytong blokken? Hier zou ik wel flink kit tussen douwen om kraken te voorkomen als je op de badrand gaat zitten.
Neem nu een goed flexibel blijvende acrylaatkit, en straks silicone badkamerkit.quote:Op dinsdag 8 oktober 2019 20:03 schreef dudewhereismycar het volgende:
[..]
Ik kit nu alles af. Wanneer de tegels erop zitten, nog een keer kitten.
Wellicht overkill, maar kan geen kwaad. De badombouw is ook van Wedi. Die gaat er vanavond in.
Ik heb alles van Wedi gekocht. Alle filmpjes bekeken op internet van Wedi zelf, makkelijk spul en erg stevig!quote:Op dinsdag 8 oktober 2019 21:04 schreef lipje het volgende:
[..]
Neem nu een goed flexibel blijvende acrylaatkit, en straks silicone badkamerkit.
Wedi plaat kan je vastzetten met wat dotten montageschuim
De gehele vloer van de badkamer heeft een waterdichte coating. De nieuwe pasta is nog nat, vandaar het verschil.quote:Op woensdag 9 oktober 2019 00:15 schreef Makrolon het volgende:
Strak weer hoor!!
Doe je het hele douchegedeelte niet met kimpasta? Dus niet alleen de hoeken maar ook de wanden en vloer? Zo heb je altijd een waterdichte laag onder je tegels.
Meestal zit er bij een drain ook een manchet om hem te kimmen, en bij sommige setjes zitten er ook rondjes voor om je muurplaten bij.
Wat ben je nu kwijt aan de wedi platen als ik vragen mag? Best duur spul namelijk.quote:Op dinsdag 8 oktober 2019 22:41 schreef dudewhereismycar het volgende:
[..]
Ik heb alles van Wedi gekocht. Alle filmpjes bekeken op internet van Wedi zelf, makkelijk spul en erg stevig!
Voor de muur toch wel +- 200 euro.quote:Op woensdag 9 oktober 2019 11:39 schreef egelhond het volgende:
[..]
Wat ben je nu kwijt aan de wedi platen als ik vragen mag? Best duur spul namelijk.
Inderdaad, dat is helaas een van de nadelen aan deze douche. Zo zijn er nog wel wat opties: douchegordijn, klapdeur of hangende deur.quote:Op woensdag 9 oktober 2019 12:27 schreef BertV het volgende:
Mooi als je zo handig bent, ik krijg nog geen schilderij solide aan de muur.
Die inloopdouche is mooi, maar onderschat niet het praktische nut van een afgesloten ruimte.
Ik heb zo'n inloopdouche en in jouw tekening gaat het nat worden tot voorbij het toilet... iedere dag...
Heb die dingen ook in mijn badkamer, strak, energie zuinig en betaalbaar! Bij mij zitten ze er nu 2 jaar en functioneren prima. Je zal eerder denken dat de reviewer een fout in zijn installatie heeft.quote:Op dinsdag 8 oktober 2019 17:18 schreef dudewhereismycar het volgende:
[..]
De meest simpele spotjes:
https://www.hornbach.nl/s(...)6030425/artikel.html
Ik heb nu niet gekozen voor een dimmer, maar ze zijn wel dimbaar. Het licht is vrij warm en voldoende licht. Dus voor nu niet nodig.
ps. Lees net op Hornbach iemand waarvan ze steeds stuk gaan... ben benieuwd.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |