Voeren met wat? Hooi horen ze toch al gewoon onbeperkt te krijgen?quote:Op vrijdag 16 oktober 2020 00:27 schreef KapiteinIglo het volgende:
[..]
Je zou ze eens gewoon allebei heel veel kunnen voeren.
Liefde gaat door de maag.
Mijn konijnen gingen ook ruZie maken na 2 maanden. Is na een nachtje apart weer goed gekomen. Zijn wel een mannetje en vrouwtje.
Normaal gesproken hebben ze toch wel een standaard plekje? Desnoods zal ik een bakje ofzo ergens neerzetten met zaagsel, gaan ze daar vanzelf zitten.quote:Op vrijdag 16 oktober 2020 14:25 schreef Hupje het volgende:
Sfeermaker, lastig is dat, als het ineens zo verandert. Een ander koppel maken (of een gecastreerde ram erbij als trio) kan beter zijn. Succes!
Andere vraag: onze ren stond altijd op ons terras. Dat waren oude tegels, dus niks aan verlorenNu is ons terras vernieuwd (mooie tegels en nette voegen). Qua tegels hadden we keramiek gekozen zodat nagels en uitwerpselen geen schade geven, maar ik was de voegen vergeten... daar zal konijnenplas wel op uitbijten, vrees ik. Hoe is dat bij jullie? Of zijn er knaagproof en weerproof ondergronden die hier geschikt voor zijn?
Ik strooi ipv 1x per dag nu 2x per dag met biks. En dan zo dat ze allebei kunnen eten.quote:Op vrijdag 16 oktober 2020 00:56 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Voeren met wat? Hooi horen ze toch al gewoon onbeperkt te krijgen?Enorm veel biks of groente/fruit geven raad ik echt heel sterk af. Dan heb je straks twee zieke konijnen met gasbuiken en al die ellende.
Oh ja, strooien doe ik ook altijdquote:Op zaterdag 17 oktober 2020 17:26 schreef KapiteinIglo het volgende:
[..]
Ik strooi ipv 1x per dag nu 2x per dag met biks. En dan zo dat ze allebei kunnen eten.
Hij zat in haar te duwen met zijn neus net en wenste daarna geaaid te worden door mij (zeldzaamheid, normaal mag alleen onze dreumes hem aaienquote:Op vrijdag 1 januari 2021 22:37 schreef Candaasje het volgende:
Ach, wat verdrietig. Sterkte DE, hoe is Midas eronder?
Ocharm zeg, sterkte ermeequote:Op vrijdag 1 januari 2021 22:36 schreef douche-eendje het volgende:
En toen was onze Molly er ineens niet meer. Net met eten geven lag ze levenloos in het hok. Arme Midas, weer een maatje kwijt.
Midas gaat terug naar het asiel. Molly was al een tijdelijk maatje, maar Midas is door zijn karakter best wel lastig te koppelen. Ik denk dat ze daar wellicht hem het beste kunnen koppelen aan een leuke dame en dan samen kunnen plaatsen. Hij staat nu op de wachtlijst, dus voorlopig blijft hij nog even bij ons.quote:Op zaterdag 2 januari 2021 08:50 schreef Hupje het volgende:
Ach d-e, wat een stom begin van het jaar. Sterkte.
Gaan jullie Midas naar het asiel brengen? Of ga je een tijdelijk maatje zoeken?
Ja lastig is het zeker... Maar weer een konijn erbij, het was voor ons geen optie meer. En Midas is niet gemaakt om alleen te zijn, dus deze beslissing is geheel in zijn belang genomen. Dat hij maar snel een nieuwe liefde heeftquote:Op maandag 25 januari 2021 14:42 schreef Hupje het volgende:
Dat lijkt me lastig, @:douche-eendje Je konijn naar een opvang brengen. Maar knap dat je het doet.
Hij had bijna kunnen overstappen naar hier... De afgelopen dagen heb ik een aantal keer gedacht dat mijn ram het niet ging redden. Hij gnorft, piept en proest na het rennen. Maar hij lijkt elke dag weer wat beter te gaan nu.
Ik duim mee voor 'mquote:Op maandag 25 januari 2021 14:25 schreef douche-eendje het volgende:
Nou, Midas heb ik zojuist naar het asiel gebracht. Wel gek zo...
Mocht iemand hier nou denken: och, midas. Kom maar bij mij wonen! Dat kan natuurlijk. Klikkerdeklik hier voor Midas
Achquote:Op vrijdag 29 januari 2021 23:27 schreef Hupje het volgende:
Ik heb ons rammetje vanmiddag laten inslapen.Het ging nog steeds niet heel veel beter. Volgens de dierenarts had hij een longontsteking en er waren ook weer haken op zijn kiezen te zien, hij was ook weer veel afgevallen. Het vooruitzicht was te sneu.
Niet doenquote:Op zaterdag 30 januari 2021 12:52 schreef Hupje het volgende:
Ik voel me een beetje een moordenaarDit is het enige konijn wat ik ooit heb laten inslapen, alle 8 vorige konijnen gingen zelf dood...
Klinkt al heel goed hoor! Konijnen kunnen goed tegen de kou, wind/tocht is gevaarlijker, maar daar heb je al maatregelen voor genomen. Als ze al die tijd al buiten zitten hebben ze nu een goede wintervacht, en ze hebben ook elkaar om tegenaan te kruipen.quote:Op donderdag 4 februari 2021 12:30 schreef Flippiee het volgende:
Hoi,!
Met het mogelijke koude weer en sneeuw op komst, vroeg ik me af of jullie misschien nog wat adviezen hebben.
Ik heb plexiglas over de open delen waar de wind wel eens op staat en er ligt een dikke laag stro standaard in het nachthok en beneden verdieping.
Rondom het ren dekte ik het af als er regen op stond.
(Hok heeft dus 2 verdiepingen met een ren eraan vast)
Ik las iets over zo'n warmtekussen maar ik ben bang dat ze dat kapot knagen als ik er niet op let.
Zijn er nog andere dingen die jullie aanraden?
Of maak ik me te druk en redden ze het wel?
Ik ga daareven naar kijken!quote:Op donderdag 4 februari 2021 12:32 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Klinkt al heel goed hoor! Konijnen kunnen goed tegen de kou, wind/tocht is gevaarlijker, maar daar heb je al maatregelen voor genomen. Als ze al die tijd al buiten zitten hebben ze nu een goede wintervacht, en ze hebben ook elkaar om tegenaan te kruipen.
Voor heel strenge nachten kun je kijken of je een "Snuggle Safe' in het hok wil leggen, die zijn knaag-proof![]()
(Moet je wel in een magnetron opwarmen.)
Ik heb al jaren konijnen buiten en als ze uit de wind staan en lekker veel stro hebben, gaat het eigenlijk altijd goed. Met hele gure oostenwind kun je nog een deken over de bovenkant van het hok hangen, maar dat doe ik eigenlijk nooit, want het resultaat is dan dat ze sowieso buiten gaan liggen. Eigenwijs is eigenwijs.quote:Op donderdag 4 februari 2021 12:30 schreef Flippiee het volgende:
Hoi,!
Met het mogelijke koude weer en sneeuw op komst, vroeg ik me af of jullie misschien nog wat adviezen hebben.
Ik heb plexiglas over de open delen waar de wind wel eens op staat en er ligt een dikke laag stro standaard in het nachthok en beneden verdieping.
Rondom het ren dekte ik het af als er regen op stond.
(Hok heeft dus 2 verdiepingen met een ren eraan vast)
Ik las iets over zo'n warmtekussen maar ik ben bang dat ze dat kapot knagen als ik er niet op let.
Zijn er nog andere dingen die jullie aanraden?
Of maak ik me te druk en redden ze het wel?
Ik had ook voor het eerst sneeuw onder in het hok. Dat zit bij mij ook onder een uitstekend dak. Maar tegen wat er gisteren en vandaag is gevallen was niks opgewassen. Boven is natuurlijk wel droog gelukkig.quote:Op zondag 7 februari 2021 17:58 schreef Hupje het volgende:
@:livelink Heerlijk toch![]()
Mijn dame zat veel in het nachthok. Maar net was ze toch even in de sneeuw. Ze heeft wat rondgelopen om te kijken en was aan het graven en bijten in de sneeuw.
[ afbeelding ]
Het hok staat onder een afdak wat zo'n anderhalve meter uitsteekt. Nog nooit sneeuw tot in het hok gehad...
quote:Op donderdag 11 februari 2021 22:04 schreef Hupje het volgende:
Vandaag een poosje losgelopen. Ze vond de sneeuw leuk! Heeft een beetje rondgelopen, wat gegraven, ervan gegeten en toen ging ze weer terug haar ren in.
[ afbeelding ]
Zo zonder wind, en zeker met het zonnetje, maak ik me ook niet veel zorgen om kou.
Leuk! Heb je al een ram op het oog?quote:Op maandag 22 maart 2021 21:12 schreef Hupje het volgende:
Ik heb een afspraak gemaakt met een opvang om te kijken of we een nieuw maatje voor onze voedster kunnen vinden. Het lijkt haar nog steeds weinig te doen dat ze alleen is, maar ik vind het sneu zo. Ik hoop dat het klikt.
Ahw, wat lief!quote:Op zondag 4 april 2021 11:02 schreef Hupje het volgende:
Het duurde wat langer dan gepland. Maar ik ben bij een opvang geweest en we hebben er een ram gevonden. Qua uiterlijk niet helemaal mijn smaak, maar wel ontzettend lief.
De kennismaking verliep ... bijzonder. Mijn voedster deed vooral niets. Ze ging liggen bij de rand van de ren en negeerde het vreemde konijn. Hij wilde wel contact maken, maar toen er geen reactie kwam ging hij maar gras eten. Haha.
Eenmaal thuis dook zij haar vertrouwde nachthok in en hij ging het hok en de ren verkennen. Het is wel een boefje, volgens mij.
's Avonds bij het eten was er wat gemopper onderling, maar allebei lieten ze zich niet wegjagen door de ander. Ze zitten vandaag nog niet heel vaak bij elkaar, maar zoeken elkaar wel af en toe op.
Het is een schatje, hij is dol op aaien.![]()
[ afbeelding ]
quote:Op donderdag 22 juli 2021 12:24 schreef Hupje het volgende:
Mijn konijn sjanst met een van de werkmannen die hier rondlopen
Te schattig beiden.quote:Op zondag 16 mei 2021 20:08 schreef Guppy het volgende:
Wat een zoetigheid![]()
Hier gaat het goed met de konijnen! Ik heb Benjamin laatst gekamd![]()
[ afbeelding ]
Er was nog konijn over, nadien![]()
[ afbeelding ]
En Katara heeft ook nog steeds haar![]()
[ afbeelding ]
Ja hoor, ze maken het goed alleen zijn ze nog een beetje schrikkerig. Ze huppelen rond en eentje laat zich door me aaien, maar de ander is een beetje bang nog. Zodra ik hem wil aaien is hij snel het hok in. Maar zodra ik eten kom brengen zijn ze maar wat blijquote:Op zondag 1 augustus 2021 11:59 schreef Hupje het volgende:
@:El_Thijs Alles goed met de logees?
Ik had wilgentakken gezocht. Viel erg in de smaak.
[ afbeelding ]
Hopelijk helpt het ook een beetje tegen het knagen aan het binnenhokIk heb de randjes inmiddels opnieuw gebeitst, als dat niet helpt maar even nieuwe profieltjes kopen (heb niks meer liggen, lang niet meer zo'n knager gehad).
Ik gebruikte zo'n metalen bakschaalquote:Op zondag 15 augustus 2021 08:26 schreef Hupje het volgende:
Mijn tweetal knaagt aan hun toilet en trekt de bak steeds uit de hoek. Ik heb hem al verzwaard met een halve baksteen erin en er ligt een baksteen naast om de bak op zijn plaats te houden. maar ze blijven de boel verbouwen. En het ergste: het geluid klinkt behoorlijk luid zo 's ochtends vroeg als het nog stil is in de buurt.
Wat kan ik hier aan doen? Iets wat je vast moet haken werkt niet, ik kan er op die plek niet bij.
Zou ik bijv een zwaardere ovenschaal kunnen gebruiken? Of zouden ze dat ook kapot kunnen knagen?
Is dat een beetje zwaar? Zou wel mooi zijn, is niet breekbaar en een ovenschaal natuurlijk wel.quote:Op zondag 15 augustus 2021 13:52 schreef livelink het volgende:
[..]
Ik gebruikte zo'n metalen bakschaal
Dit soort, maar dan goedkoop bij de Action. Konden ze niet aan knagen en sleurden ze ook niet door het hok heen.
[ afbeelding ]
Het is niet echt heel zwaar, maar wel zwaarder dan plastic en het nodigt niet uit om je tanden erin te zetten en het door het hok te sleuren. Bij mij werkte het, maar ik garandeer niksquote:Op zondag 15 augustus 2021 17:54 schreef Hupje het volgende:
[..]
Is dat een beetje zwaar? Zou wel mooi zijn, is niet breekbaar en een ovenschaal natuurlijk wel.
Zolang hij dan maar geen gekke gedachtes krijgt!quote:Op zondag 15 augustus 2021 20:24 schreef Guppy het volgende:
Ja, dan is het niet praktisch... Dan is een zwarte ovenschaal denk ik wel een goede optie!
Ik grapte gisteren al dat als ze zelf in de ovenschaal gaan zitten, ik het makkelijk heb voor het etenquote:Op maandag 16 augustus 2021 14:02 schreef El_Thijs het volgende:
[..]
Zolang hij dan maar geen gekke gedachtes krijgt!
Oh god, helemaal een trauma dat beestquote:Op maandag 16 augustus 2021 14:02 schreef El_Thijs het volgende:
[..]
Zolang hij dan maar geen gekke gedachtes krijgt!
Dank je! Ik wil ze ook uit een opvang halen, en dan een leuk koppeltje. Mijn achtertuin kan ik zo inrichten dat ze genoeg ruimte hebben om hun pootjes te strekken. De Franse hangoor lijkt me een goede keuze, omdat ik uit verhalen opmaak heb vernomen dat ze heel toegankelijk en niet heel 'bang' aangelegd zijn. Maar wie weet wordt het toch een ander rasquote:Op maandag 16 augustus 2021 21:00 schreef Guppy het volgende:
Wat leuk!
Denk dan ook vooral eens aan de asielen, daar zitten ook vaak grote rassen als Vlaamse Reuzen, Franse Hangoren en zo. Of kruisingen, vaak ook heel leuk
Maar, supergoed dat je je sowieso voorbereid!
Spannend! Konijnen beoordelen elkaar op heel andere dingen dan wij mensenquote:Op woensdag 25 augustus 2021 15:55 schreef MizzezAmy het volgende:
Ik ga vrijdag naar het asiel om mijn dame te koppelen aan een nieuwe man, haar vorige is een aantal weken geleden overleden en het was lastig een afspraak te krijgen. Nu zijn er 2 mannetjes gereserveerd, ik hoop dat het klikt met een van beide, zo'n knuffel is ook niet alles.
[ afbeelding ]
Doen jullie je konijnen in hetzelfde reismandje als ze ergens heen gaam, of beiden een eigen reismandje naast elkaar?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Cause there is always a wrong to your right 🎶
Wanna play?: https://www.torn.com/3899578
Benjamin zou op koppelvakantie gaan om met Katara te daten. Maar omdat het in de opvang meteen dik aan was, hebben we de gok gewaagd om ze meteen mee te nemen. Ergens wilde ik dat niet, want ik heb echt een hekel aan koppelen, maar vooruitquote:Op woensdag 6 oktober 2021 18:49 schreef livelink het volgende:
Ik heb toch maar een aanvraag gedaan voor een voedster voor mijn rammelaar erbij.
Ik krijg net een reactie van de opvang dat ze tegenwoordig koppelen via een koppelvakantie. Ik moet mijn konijn dan woensdag brengen ik kan hem zaterdag (hopelijk met voedster) ophalen.
Ik vind het aan de ene kant fijn dat ik het koppelen zelf niet direct hoef te doen, maar ik vind het ook wel heel wat om mijn konijn een paar dagen weg te doen. Het is al zo'n stresskip.
Heeft iemand hier ervaring met deze manier van koppelen?
Huize Pluis in Bennekom. Daar heb ik al meer konijnen vandaan. Mijn rammelaar komt daar ook vandaan.quote:Op woensdag 6 oktober 2021 18:56 schreef Guppy het volgende:
[..]
Benjamin zou op koppelvakantie gaan om met Katara te daten. Maar omdat het in de opvang meteen dik aan was, hebben we de gok gewaagd om ze meteen mee te nemen. Ergens wilde ik dat niet, want ik heb echt een hekel aan koppelen, maar vooruit![]()
Welke opvang ga je naar toe?
Ah, wij zouden toen koppelen via Flappus. Ik vond het ook wel een beetje spannend hoorquote:Op woensdag 6 oktober 2021 18:58 schreef livelink het volgende:
[..]
Huize Pluis in Bennekom. Daar heb ik al meer konijnen vandaan. Mijn rammelaar komt daar ook vandaan.
Ik ben zelf ook niet goed in koppelen, dus ik vind het eigenlijk wel een oplossing. Mijn man heeft er meer moeite mee, maar doet normaal het koppelen ook niet.quote:Op woensdag 6 oktober 2021 20:31 schreef Hupje het volgende:
Ik had wel gelezen dat dat aangeboden wordt, maar nog nooit gezien dat het verplicht is. Als je je zorgen maakt over je konijn en je denkt dat je het zelf prima kunt, kun je erover in gesprek gaan?
Straks wil hij niet meer terugquote:Op woensdag 6 oktober 2021 20:40 schreef Hupje het volgende:
@:livelink Dan zou ik het gewoon proberen. Ze weten in ieder geval hoe ze voor konijnen moeten zorgendus met je ram komt het vast ook goed.
Spannend, succes!quote:Op woensdag 13 oktober 2021 08:07 schreef livelink het volgende:
Nou, mijn konijntje gaat vandaag op koppelvakantie.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |