De NPO heeft in feite de grootste vinger in de pap. De EBU hoeft alleen de keuze van de omroep goed te keuren. Het kan natuurlijk wel zo zijn dat ze best intensief contact hebben en tussen de regels door wel hun voorkeur laten blijken.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 18:58 schreef Hawaii_Tim het volgende:
[..]
In hoeverre mag de omroep kiezen en wat is de invloed van de EBU? Stel dat EBU Rotterdam wil en de omroep Maastricht, wie krijgt er dan zijn zin?
Ik denk dat het oprecht niks te maken heeft met waar het productieteam vandaan komt en ook niet en 020-010 gedoetje, men gaat gewoon inschatten waar het op de leukste en veiligste manier gehouden kan worden, en als A daar meer geld voor over heeft dan B, dan word er voor A gekozen.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 18:51 schreef Greys het volgende:
[..]
Wat heeft dit met gunfactor te maken?Oprechte vraag hoor, ik begrijp je verkeerd denk ik of jij mij.
Of bedoel je dat het hen oprecht niets uitmaakt? Maar waarom dan de uitspraak over klik met de stad?
Helemaal eens.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 18:46 schreef Aadrianus het volgende:
Wat mij betreft mag Rotterdam nu in de media wel een tegengeluid geven om de Maastricht hype wat meer in perspectief te zetten. Laat wat van je zien en horen Rotterdam, je hebt een goed bidboek ingeleverd, je bent het waard om er zelf net zo hard in te geloven en dat hoef je niet onder stoelen of banken te steken. Niet in de trant van: wij zijn beter dan zij. Maar wij zijn het waard om het ESF te hosten omdat...
Als het echt een kwestie zou (!) zijn van de ene stad betaalt het dubbele dan zal de NPO daar wellicht wel echt een sterke voorkeur voor mogen uitbrengen. Want dan nul financieel risico.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 18:58 schreef Hawaii_Tim het volgende:
[..]
In hoeverre mag de omroep kiezen en wat is de invloed van de EBU? Stel dat EBU Rotterdam wil en de omroep Maastricht, wie krijgt er dan zijn zin?
twitter:eurotrashsash twitterde op dinsdag 16-07-2019 om 19:01:40why are we looking at drama when we could be looking at this image of Jon Henrik Fjällgren playing cards with a dog who is also wearing glasses https://t.co/nuko5uB1ZV reageer retweet
Ah zo. Denk dat je idd wel gelijk hebt. Had zelf geen idee in hoeverre zulke dingen wel of niet spelen en puur door de 'klik met de stad' opmerking ging ik daar ineens aan denken.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 19:01 schreef PaRoDiUzZ het volgende:
[..]
Ik denk dat het oprecht niks te maken heeft met waar het productieteam vandaan komt en ook niet en 020-010 gedoetje, men gaat gewoon inschatten waar het op de leukste en veiligste manier gehouden kan worden, en als A daar meer geld voor over heeft dan B, dan word er voor A gekozen.
Heeft niks met je eigen voorkeur, het is meer een risico inschatting, waar teveel mensen zich te druk over kunnen maken.
De NPO en vervolgens starten we altijd op plek 2 en worden er wat juryscores omgedraaid als we weer een keer meedoen om de winst.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 18:58 schreef Hawaii_Tim het volgende:
[..]
In hoeverre mag de omroep kiezen en wat is de invloed van de EBU? Stel dat EBU Rotterdam wil en de omroep Maastricht, wie krijgt er dan zijn zin?
Daar ben ik dus zelf wel een beetje bang voor, dat de NPO (waar ook al flink bezuinigd moet worden) dat geld belangrijker vindt dan de zaal zelf. Ik vind het MECC echt niet aantrekkelijk voor zo'n groot evenement, maar misschien kunnen ze het wel heel creatief oplossen volgend jaar.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 18:55 schreef Greys het volgende:
[..]
Goed verhaal.
Maar denk je oprecht niet dat het uit zou maken als Maastricht bv het dubbele biedt aan geld als Rotterdam? Dat die lage zaal dan ineens toch iets minder belangrijk is want nul financieel risico voor de omroep? Serieuze vraag. Geen sneer naar wie dan ook.
Ik ga ervanuit dat NPO/NOS/AvroTros hun keuze goed moeten verantwoorden tegenover de EBU. Als het antwoord is: ja, jammer, de zaal is eigenlijk niet zo mooi, en er kunnen veel minder fans een plekje krijgen, maar Maastricht betaalt meer dan Rotterdam (die er toch ook wel 15 miljoen in wil steken, dus ik vraag me af of Maastricht echt met heel veel meer komt), dan verwacht ik dat EBU toch wel weerwoord geeft. Want het ESF is een belangrijk visitekaartje van de EBU en die wil dus wel dat de organiserende omroepen voor de mooiste beelden gaat zorgen en niet met minder genoegen neemt.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 18:58 schreef Hawaii_Tim het volgende:
[..]
In hoeverre mag de omroep kiezen en wat is de invloed van de EBU? Stel dat EBU Rotterdam wil en de omroep Maastricht, wie krijgt er dan zijn zin?
DIT! Geen idee wat voor butterfly effect dit te weeg gaat brengen.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 19:06 schreef Em31 het volgende:
[..]
De NPO en vervolgens starten we altijd op plek 2 en worden er wat juryscores omgedraaid als we weer een keer meedoen om de winst.
grapje grapjee
Nederland moet verplicht in een taal anders dan Engels gaan zingen, maar welke wordt door loting bepaald.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 19:08 schreef lashatumbai het volgende:
[..]
DIT! Geen idee wat voor butterfly effect dit te weeg gaat brengen.
Een klik geeft doorgaans wel aan dat je zin hebt om tijd of geld te besteden aan een onderwerp.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 19:05 schreef Greys het volgende:
[..]
Ah zo. Denk dat je idd wel gelijk hebt. Had zelf geen idee in hoeverre zulke dingen wel of niet spelen en puur door de 'klik met de stad' opmerking ging ik daar ineens aan denken.Want een klik heeft weinig te maken met financieel of veiligheid.
Ik denk dat het meer is dat er zoveel nieuws en details vanuit Maastricht komt en helemaal niets uit Rotterdam. Dus dan is de keuze als content maker snel gemaakt.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 19:10 schreef Guanabana het volgende:
Ook wel opvallend dat Wiwi (alleen) een Maastrichtfilmpje heeft geupload:
En dat terwijl William zelf voorstander is van Rotterdam. Ik weet niet hoor, maar als je niet beter wist (?) lijkt het wel alsof iedereen omgekocht is
Ja dat is misschien ook weer zo.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 19:11 schreef lashatumbai het volgende:
[..]
Ik denk dat het meer is dat er zoveel nieuws en details vanuit Maastricht komt en helemaal niets uit Rotterdam. Dus dan is de keuze als content maker snel gemaakt.
Rustaahg, er komt nog een Rotterdamfilmpjequote:Op dinsdag 16 juli 2019 19:10 schreef Guanabana het volgende:
Ook wel opvallend dat Wiwi (alleen) een Maastrichtfilmpje heeft geupload:
En dat terwijl William zelf voorstander is van Rotterdam. Ik weet niet hoor, maar als je niet beter wist (?) lijkt het wel alsof iedereen omgekocht is
Noord + Zuidhal samen is 20.000 m2, misschien vergist hij zich met dat getal?quote:Op dinsdag 16 juli 2019 18:23 schreef Greys het volgende:
ESCunited:
[..]
Maar hoe dan, die 20.000?
Kan iemand me dat gewoon in Jip en Janneke taal uitleggen want ik begrijp het echt niet. Moeten er dan mensen in een andere hal op grote schermen kijken oid? Of zie ik nou echt iets over het hoofd?
Ik vraag me af of NPO en co nou direct zo’n financieel risico loopt. Zij zijn toch vooral verantwoordelijke voor de show en voor alles wat daar direct mee te maken heeft.quote:Op dinsdag 16 juli 2019 19:03 schreef Greys het volgende:
[..]
Als het echt een kwestie zou (!) zijn van de ene stad betaalt het dubbele dan zal de NPO daar wellicht wel echt een sterke voorkeur voor mogen uitbrengen. Want dan nul financieel risico.
twitter:MattESCunited twitterde op dinsdag 16-07-2019 om 18:29:10The Netherlands waited almost 45 years for a win and is seriously considering hosting it in Maastricht?!? Those only watching it on tv it wouldn’t really matter. But those actually going there, it’s logistically rough and challenging. Rotterdam please #eurovision #esc2020 reageer retweet
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |