haase is meer richting Roermondquote:Op maandag 1 juli 2019 19:07 schreef oh-oh het volgende:
Daag als in dag bij afscheid dacht ik. Maar nu snap ik het. Er zit idd geen verschil tussen eine daag of drei daag! Ik heb nog nooit iemand haas tegen handschoen horen zeggen. Ben echt benieuwd waar ze dat gebruiken. Zal wel regio parkstad zijn, die mensen versta ik nooit?
Zekur geen regio Parkstad. Daar zijn ze denk ik te Hollands voor tonaal. Meer midden/noord.quote:Op maandag 1 juli 2019 19:07 schreef oh-oh het volgende:
Daag als in dag bij afscheid dacht ik. Maar nu snap ik het. Er zit idd geen verschil tussen eine daag of drei daag! Ik heb nog nooit iemand haas tegen handschoen horen zeggen. Ben echt benieuwd waar ze dat gebruiken. Zal wel regio parkstad zijn, die mensen versta ik nooit?
Ik weet niet waar jij woont maar hier is beek en beer dezelfde klank. Geen j of ih ertussen frotten.quote:
Ja:)quote:Op maandag 1 juli 2019 18:02 schreef tombolafan het volgende:
Spreek je meer en meet ook hetzelfde uit dan
Nou ja er staat hierboven ook een officiële uitleg dat het anders klinkt... Dus het ligt niet alleen aan haar ofzoquote:Op maandag 1 juli 2019 21:39 schreef Stippelrientje het volgende:
[..]
Ik weet niet waar jij woont maar hier is beek en beer dezelfde klank. Geen j oh ih ertussen frotten.
Hier is beer (het dier) qua ee ongeveer net als het Amerikaanse beer (bier).quote:Op maandag 1 juli 2019 21:39 schreef Stippelrientje het volgende:
[..]
Ik weet niet waar jij woont maar hier is beek en beer dezelfde klank. Geen j of ih ertussen frotten.
Kennelijk wel..... toegestaan ookquote:Op maandag 1 juli 2019 22:41 schreef Roomsnoes het volgende:
Conclusie: Beer en Beek zijn niet geschikt als kindernamen. Nu weer over op namen
Gelukkig is het meestal Hope tegenwoordig.quote:Op maandag 1 juli 2019 18:38 schreef Lunatiek het volgende:
Noem je je kind Hoop, dan is het oppassen dat je het uitspreekt als hoop (verlangen) en niet als hoop (een slordige stapel)
Jij waarschijnlijk zuidelijk? Daar worden in mijn oren klinkers zuiverder uitgesproken.quote:Op maandag 1 juli 2019 21:39 schreef Stippelrientje het volgende:
[..]
Ik weet niet waar jij woont maar hier is beek en beer dezelfde klank. Geen j of ih ertussen frotten.
Dat is wel mooi uitgelegd, maar als je zoals ik nooit kunt onthouden wat die.fonetische tekens ook weer betekenen, helpt het toch verdraaid weinigquote:Op maandag 1 juli 2019 21:45 schreef tombolafan het volgende:
[..]
Nou ja er staat hierboven ook een officiële uitleg dat het anders klinkt... Dus het ligt niet alleen aan haar ofzo
Sterker nog, de taalmethode staal heeft een hele aparte categorie (-eer, -oor, -eur) gebaseerd op die andere klank (het is dus géén /ee/, géén /oo/ en géén /eu/)
Oh ja die was zo leuk! Met dat triomfantelijke Reet!quote:Op maandag 1 juli 2019 22:42 schreef Burdie het volgende:
Hoe het heurt.
https://www.speakpipe.com/voice-recorder/msg/5zzsx5h6yqc82ux9
(@:kwakz0r)
HALLO IK VOELDE AL EEN INCEPTION MOET IK DE GELUIDSFRAGMENTEN WEER OPRAKELEN?!!?quote:Op maandag 1 juli 2019 13:17 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Maar struikel je dan ook een beetje over koekje, beekje, weekje?
Ik vind dit onderdeel van het topic nog fascinerender dan de namen die soms voorbijkomen.Zoals toen bleek dat sommigen een andere ee uitspreken bij beer dan bij beek.
quote:Op maandag 1 juli 2019 18:04 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
[..]
Die discussie destijds was ook wel een "Wait whut" voor beide kanten ja.@:kwakz0r heeft toen een fragmentje ingesproken met verschillende ee's, maar het was wat mij betreft haar bekakte/Leidse tongval die het verschil maakte. Dus waarschijnlijk heurt
het in sommige regio's inderdaad zo.
Edit:
[..]
Ja, dat denk ik dus ook. Maar voordat dit topic bestond nooit bij stilgestaan.
Ik kan, als ik "beek" begin te zeggen, nog prima op het allerlaatste moment switchen naar "beer". Van "mee" naar "meel" of "meer" kan ik niet, want bij dan krijg ik "meejl" / "meejr". Misschien moet ik ook wat inspreken dan.
Daar is heel niets kakkineus aan! Degelijk abn hoor Kwak.quote:Op maandag 1 juli 2019 22:52 schreef Leandra het volgende:
[..]
Kennelijk wel..... toegestaan ook![]()
https://www.meertens.knaw.nl/nvb/naam/is/Beer
https://www.meertens.knaw.nl/nvb/naam/is/Beek
quote:Op maandag 1 juli 2019 23:29 schreef Roomsnoes het volgende:
[..]
Daar is heel niets kakkineus aan! Degelijk abn hoor Kwak.
Een oude studiegenoot noemde haar zoon Peer.
Dat kunnen een hoop mensen gewoon niet goed uitspreken, maar volgens mij komt dat dan vooral door de Lquote:Op maandag 1 juli 2019 23:32 schreef kwakz0r het volgende:
Ik herinner me vooral dat de mensen die riepen dat t allemaal hetzelfde klonk, zelf ook verschil maakten, maar dat gewoon niet hoorden.
Niet iedereen heeft evenveel gemak in het horen van allofone (niet betekenismakende) verschille ...
On topic: wat vinden we van Paul? Of is dat te veel jut en jul met Pol?
Dat word Ynsjé iddquote:Op maandag 1 juli 2019 23:41 schreef CassElliot het volgende:
Tink, ik stel me bij jou ‘koekje’ een soort Natasha Lyonne’s ‘cockroach’ voor: cock-a-roach
En Roomsnoes, in het Noors wordt Ynskje wel een stuk makkelijker... U-insje is goed te doen
Het voordeel van meerdere dialecten in één huis is dat je een beetje de proef op de som kunt nemen: in het Maastrichts klinkt de ee in beer, beek, meer, meet, veer en reet nagenoeg hetzelfde, de klank dan, maar de toonhoogte verschilt. In het Heerlens verschilt ‘ie wel al meer, daar heeft beer meer een ee en beek meer een i. Hier bij ons in ‘t Leidse klinkt ‘t net als bij kwak: bihjr en beejk. In m’n hometown daar niet ver vandaan klinkt het meer als bih-jer en beik. Ik kan ook echt niet halverwege switchen.
En Paul zeg ik als Pahl, maar mijn man zegt Pool.
Niks mis mee hoor!quote:
quote:Op maandag 1 juli 2019 23:41 schreef CassElliot het volgende:
Het voordeel van meerdere dialecten in één huis is dat je een beetje de proef op de som kunt nemen: in het Maastrichts klinkt de ee in beer, beek, meer, meet, veer en reet nagenoeg hetzelfde, de klank dan, maar de toonhoogte verschilt. In het Heerlens verschilt ‘ie wel al meer, daar heeft beer meer een ee en beek meer een i. Hier bij ons in ‘t Leidse klinkt ‘t net als bij kwak: bihjr en beejk. In m’n hometown daar niet ver vandaan klinkt het meer als bih-jer en beik.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |