Nou duurt het ook nog een maand, ook bij gemeenteraden en provincies komt de campagne altijd wat laat op gang. Zeker nu, de campagnekassen zullen deels leeg zijn bij de partijen dankzij de pronciale verkiezingen.quote:Op donderdag 18 april 2019 11:17 schreef zlotka het volgende:
Dat je er in Nederland op de televisie/radio zo weinig over hoort heeft denk ik te maken met het feit dat het helemaal niet zo leeft. De meeste mensen hebben niet het gevoel dat een Europese stem direct invloed heeft op het beleid van de EU, en dat het dus toch niet uit maakt.
Om eerlijk te zijn heb ik zelf ook geen idee waar ik op ga stemmen. Echt duidelijke standpunten zijn van de meeste partijen ook niet bekend bij de massa.
Hoe zouden ze toch aan dat 'gevoel' komen?quote:Op donderdag 18 april 2019 11:17 schreef zlotka het volgende:
De meeste mensen hebben niet het gevoel dat een Europese stem direct invloed heeft op het beleid van de EU, en dat het dus toch niet uit maakt.
Het gevoel is ook wel logisch: de grootste Nederlandse partij (dus de grootste partij waar wij op kunnen stemmen) is 5 zetels. Van de 751. Niet gek, dat gevoel dat je geen invloed hebt. Wat dat betreft zou stemmen op Europese partijen beter zijn, maar dat heeft weer andere grote nadelen.quote:Op vrijdag 19 april 2019 08:48 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Hoe zouden ze toch aan dat 'gevoel' komen?
In Den Haag Brussel de schuld geven terwijl men in Brussel overal mee instemt. Er kan in Brussel over het algemeen vrij weinig als Den Haag het niet wil.quote:Op vrijdag 19 april 2019 08:48 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Hoe zouden ze toch aan dat 'gevoel' komen?
Alle Nederlandse partijen willen daar van af, Frankrijk heeft een veto om dat tegen te houden.quote:Op vrijdag 19 april 2019 09:15 schreef Hyperdude het volgende:
Is er 1 club die af wil van dat belachelijke Straatsburg-Brussel heen en weer gedoe?
Duidelijker kun je niet zijn. Vijf zetels op de 751.quote:Op vrijdag 19 april 2019 08:54 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het gevoel is ook wel logisch: de grootste Nederlandse partij (dus de grootste partij waar wij op kunnen stemmen) is 5 zetels. Van de 751. Niet gek, dat gevoel dat je geen invloed hebt. Wat dat betreft zou stemmen op Europese partijen beter zijn, maar dat heeft weer andere grote nadelen.
Zou nog kunnen (ben ik het zeker niet helemaal met je eens). Maar dan nog: binnen de fracties wordt niet hetzelfde gestemd. Zie SP en PvdD bij het pulsvissen, die zitten in dezelfde fractie. Dus je stemt op partijen die losse afwegingen maken en de grootste partij waar wij op kunnen stemmen is een partij met nog geen 1 procent van de zetels. Alsof jij bij de landelijke verkiezingen kunt kiezen tussen allemaal partijen die maximaal 1 zetel halen.quote:Op vrijdag 19 april 2019 09:04 schreef rockstah het volgende:
Zoals ik het zie stem je in principe als Europeaan in Europese verkiezingen, als individu en niet als "Nederland". Wanneer je in nationale verkiezingen stemt heb je het ook niet over hoeveel invloed je stad of provincie nu heeft.
Volgens mij geldt er geen fractiediscipline binnen het Europees Parlement. Dit zag je bijvoorbeeld tijdens de stemming over het verbieden van de pulsvisserij. De Groenen stemde voor een verbod terwijl Groenlinks in deze fractie tegen een verbod stemde.quote:Op vrijdag 19 april 2019 09:15 schreef Hyperdude het volgende:
Heb je eigenlijk "fractiediscipline" binnen die clubs; stemmen bv. D66- en VVD-afgevaardigen steeds hetzelfde?
Is er 1 club die af wil van dat belachelijke Straatsburg-Brussel heen en weer gedoe?
Ja, maar je doet nu net alsof een stem je volledige controle over het doen en laten van politici of partijen zou moeten geven en dat is natuurlijk nooit het geval. Bovendien stem je hier officieel op personen dus dat maximaal één zetel verhaal is hier technisch gezien ook gewoon van toepassing. Dat er een sterkere fractiediscipline heerst is niet per se inherent aan het systeem, noch iets wat per se democratischer is.quote:Op vrijdag 19 april 2019 09:36 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zou nog kunnen (ben ik het zeker niet helemaal met je eens). Maar dan nog: binnen de fracties wordt niet hetzelfde gestemd. Zie SP en PvdD bij het pulsvissen, die zitten in dezelfde fractie. Dus je stemt op partijen die losse afwegingen maken en de grootste partij waar wij op kunnen stemmen is een partij met nog geen 1 procent van de zetels. Alsof jij bij de landelijke verkiezingen kunt kiezen tussen allemaal partijen die maximaal 1 zetel halen.
Verder verschuift er altijd vanalles nį de verkiezingen. Allerlei partijen die dan van fractie wisselen, zonder dat voor de verkiezingen aan te kondigen. Je kunt dus ook niet zeggen dat we op een Europese fractie stemmen, want je weet niet eens zeker op welke fractie je stemt.
Ja. En?quote:Op vrijdag 19 april 2019 09:34 schreef Elzies het volgende:
[..]
Duidelijker kun je niet zijn. Vijf zetels op de 751.
Je hebt theoretisch gezien gelijk, ik probeerde alleen dat gevoel van "geen invloed" te verklaren. En in de praktijk stemt iemand op een partij (bijvoorbeeld: VVD) en ziet dan dat 'zijn' partij maar 5 zetels heeft. Nog erger wordt dat als je een andere Nederlandse partij stemt, die hebben allemaal nog minder zetels.quote:Op vrijdag 19 april 2019 09:58 schreef rockstah het volgende:
[..]
Ja, maar je doet nu net alsof een stem je volledige controle over het doen en laten van politici of partijen zou moeten geven en dat is natuurlijk nooit het geval. Bovendien stem je hier officieel op personen dus dat maximaal één zetel verhaal is hier technisch gezien ook gewoon van toepassing. Dat er een sterkere fractiediscipline heerst is niet per se inherent aan het systeem, noch iets wat per se democratischer is.
Daarnaast kunnen individuele politici hier ook gewoon uit de fractie stappen en dat gebeurd ook gewoon, als je daar niet blij mee bent dan kun je ze daar de volgende verkiezing op afrekenen.
Dit soort grappen zijn voor mij wel de reden de EU niet echt te mogen. Ondanks dat we al klein kutlandje wel mee moeten doen.quote:Op vrijdag 19 april 2019 09:53 schreef Kaarslichthouder het volgende:
[..]
...
Het pendelen tussen Straatsburg en Brussel is voor zo'n beetje alle politieke partijen een doorn in het oog. De Franse overheid houdt echter voet bij stuk en wil vasthouden aan de rol van Straatsburg.
Als FvD die fractie in komt, stappen CU en SGP waarschijnlijk over naar de fractie waar het CDA in zit, al zijn die veel minder eurokritisch.quote:Op vrijdag 19 april 2019 19:13 schreef Hawk123 het volgende:
Het ziet er naar mijn idee uit dat een stem op D66 is een stem op VVD gezien het een stem is op ALDE. Net zoals een stem op CU een stem kan betekenen op FvD, ik denk dat beide kampen daar niet zo blij om zullen zijn, D66 / VVD misschien iets minder maar CU & FvD?
Als er toch nauwelijks fractiediscipline is maakt het ook niet zo goed uit.quote:Op vrijdag 19 april 2019 19:35 schreef Hanca het volgende:
[..]
Als FvD die fractie in komt, stappen CU en SGP waarschijnlijk over naar de fractie waar het CDA in zit, al zijn die veel minder eurokritisch.
Ja, euro sceptisch zijn is denk ik niet het belangrijkste punt in het partijprogramma van de CU. Van FvD echter, een zeer belangrijke.quote:Op vrijdag 19 april 2019 22:50 schreef Geytenbeekje het volgende:
En waarom zou de CU niet bij de PSD aan kunnen sluiten ?
Jawel, ze zijn eurosceptisch. Maar tegen een nexit, dat hebben ze tegen op FvD. En ze zijn ook tegen de immigratiestandpunten van FvD. Dat is een principieel standpunt, dus dat laatste gaan ze echt niet overheen stappen. En dus willen ze niet in één adem met FvD worden genoemd in Europa, de plek waar de immigratieregels grotendeels worden opgesteld.quote:Op vrijdag 19 april 2019 22:58 schreef Hawk123 het volgende:
[..]
Ja, euro sceptisch zijn is denk ik niet het belangrijkste punt in het partijprogramma van de CU. Van FvD echter, een zeer belangrijke.
Ze zouden niet bij de sociaal-democraten kunnen maar anders stemmen als het gaat om Israel of andere ethische kwesties ?quote:Op vrijdag 19 april 2019 23:04 schreef Hanca het volgende:
[..]
Jawel, ze zijn eurosceptisch. Maar tegen een nexit, dat hebben ze tegen op FvD. En ze zijn ook tegen de immigratiestandpunten van FvD. Dat is een principieel standpunt, dus dat laatste gaan ze echt niet overheen stappen. En dus willen ze niet in één adem met FvD worden genoemd in Europa, de plek waar de immigratieregels grotendeels worden opgesteld.
Het is een CU en SGP combi, SGP gaat echt niet bij de sociaal democraten. Nog los van het feit dat op de voor die partijen echt belangrijke punten ze wel wat partijen hebben die redelijk dicht bij hen staan bij de Europese Volkspartij (de grootste daar is ook de CDU, er zijn veel meer christelijke partijen die daar zijn aangesloten), niemand bij de Sociaal Democraten. Ik zie ook niet waarom CU/SGP liever bij de Sociaal Democraten zouden willen, ze zijn toch eerder conservatief.quote:Op zaterdag 20 april 2019 07:39 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
Ze zouden niet bij de sociaal-democraten kunnen maar anders stemmen als het gaat om Israel of andere ethische kwesties ?
Dan gaat CU toch apart ?quote:Op zaterdag 20 april 2019 07:55 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het is een CU en SGP combi, SGP gaat echt niet bij de sociaal democraten. Nog los van het feit dat op de voor die partijen echt belangrijke punten ze wel wat partijen hebben die redelijk dicht bij hen staan bij de Europese Volkspartij (de grootste daar is ook de CDU, er zijn veel meer christelijke partijen die daar zijn aangesloten), niemand bij de Sociaal Democraten. Ik zie ook niet waarom CU/SGP liever bij de Sociaal Democraten zouden willen, ze zijn toch eerder conservatief.
Apart halen ze beide geen zetel.quote:Op zaterdag 20 april 2019 07:59 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
Dan gaat CU toch apart ?
CU was altijd een echte links-christelijke partij maar daar i weinig van over...
Je zei pas dat ze meer voor de boer waren.quote:Op zaterdag 20 april 2019 08:00 schreef Hanca het volgende:
[..]
Apart halen ze beide geen zetel.
En CU is altijd centrumlinks geweest en is dat zeker nog steeds.
Meer voor de boer zijn ze echt al sinds hun oprichting. Zelfs sinds de oprichting van hun voorgangers. In de achterban zitten dan ook veel boeren en ze zijn natuurlijk groot in veel boerendorpen en natuurlijk de vissersdorpen.quote:Op zaterdag 20 april 2019 08:02 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
Je zei pas dat ze meer voor de boer waren.
Ook zie ik in stemgedrag terug dat ze wel degelijk maar naar het CDA zwalken
Het liefst had ik gewild dat er tenminste 1 iemand was opgestapt.quote:Op zaterdag 20 april 2019 08:05 schreef Hanca het volgende:
[..]
Meer voor de boer zijn ze echt al sinds hun oprichting. Zelfs sinds de oprichting van hun voorgangers. In de achterban zitten dan ook veel boeren en ze zijn natuurlijk groot in veel boerendorpen en natuurlijk de vissersdorpen.
En van CU kun je veel zeggen, maar niet dat ze zwalken. Eigenlijk zijn ze op ieder dossier vrij duidelijk waar ze voor staan. En natuurlijk, momenteel stemmen ze meestal mee met de coalitie in Nederland. Maar ze maken dan ook wel vaak duidelijk als dat tegen hun eigenlijke standpunt is.
Wat bedoel je hiermee?quote:Op zaterdag 20 april 2019 08:07 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
Het liefst had ik gewild dat er tenminste 1 iemand was opgestapt.
Lijkt me erg lijken op GroenLinksquote:Op dinsdag 30 april 2019 19:44 schreef Tailless het volgende:
Zijn er mensen hier die zouden stemmen op van de regio/ Piraten partij?
Waarin vind je dat dan?quote:Op dinsdag 30 april 2019 19:44 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
Lijkt me erg lijken op GroenLinks
Willen ook bij de GROENEN/VEA horen net als GroenLinksquote:Op dinsdag 30 april 2019 19:46 schreef Tailless het volgende:
[..]
Waarin vind je dat dan?
Vind ze zelf niet echt te vergelijken met GL
piraten niet hoor. Die willen bij de CEEP komenquote:Op dinsdag 30 april 2019 19:48 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
Willen ook bij de GROENEN/VEA horen net als GroenLinks
Wat is dat dan ?quote:Op dinsdag 30 april 2019 19:49 schreef Tailless het volgende:
[..]
piraten niet hoor. Die willen bij de CEEP komen
Samen werking tussen andere piraten.quote:Op dinsdag 30 april 2019 19:49 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
Wat is dat dan ?
Een nog niet bestaande fractie ?
Moeten ze wel minstens 25 zetels halen en uit 7 landen komen.quote:Op dinsdag 30 april 2019 19:51 schreef Tailless het volgende:
[..]
Samen werking tussen andere piraten.
https://european-pirateparty.eu/category/ceep/
zijn wel in veel landen actief. Nu nog de 25 zetelsquote:Op dinsdag 30 april 2019 19:52 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
Moeten ze wel minstens 25 zetels halen en uit 7 landen komen.
Als ze dat niet halen denk ik dat ze bij de Groenen aanschuiven.
Maar jij wilt wel op hen stemmen begrijp ik ?quote:Op dinsdag 30 april 2019 19:53 schreef Tailless het volgende:
[..]
zijn wel in veel landen actief. Nu nog de 25 zetels
Misschien dat ex D66 stemmers D66 te pro vinden ?quote:Op dinsdag 30 april 2019 19:55 schreef Oostwoud het volgende:
Peiling Europees Parlement: VVD en FVD gelijk aan kop
De chaos bij FvD heeft vooralsnog nauwelijks gevolgen voor de partij. Zoals ze feitelijk nek-aan-nek lag met de VVD bij de PS-verkiezingen, waar FvD 1 zetel meer haalde, zo ligt ze dat nu ook bij een serieuze peiling voor de EP-verkiezingen.
Wat VVD nog altijd zo hoog doet na jaren de lijst te hebben aangevoerd met schandalen is mij een raadsel.
Mijn stem hebben ze. Al dan wel op een piraatquote:Op dinsdag 30 april 2019 19:54 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
Maar jij wilt wel op hen stemmen begrijp ik ?
Weet je waar 50PLUS bij aan zal sluiten ?
k twijfel tussen SGP/CU en JezusLeeftquote:Op dinsdag 30 april 2019 20:03 schreef Tailless het volgende:
[..]
Mijn stem hebben ze. Al dan wel op een piraat
Is geloof in de politiek zo belangerijk voor je dan?quote:Op dinsdag 30 april 2019 20:07 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
k twijfel tussen SGP/CU en JezusLeeft
Ja, CU/SGP benadrukt ok bijv. de christenvervolging.quote:Op dinsdag 30 april 2019 20:09 schreef Tailless het volgende:
[..]
Is geloof in de politiek zo belangerijk voor je dan?
Okequote:Op dinsdag 30 april 2019 20:17 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
Ja, CU/SGP benadrukt ok bijv. de christenvervolging.
Ik vind dat wel belangrijk ja;
Al vind ik ze vrij rechts daarom misschien wel op een partij die christelijk-links is.
Hoe groot is de kans dat JezusLeeft een zetel haalt? Ik schat dat echt op 0 procent. Ik snap je bezwaar tegen de rechtsheid van de SGP kant van de CU/SGP combi, maar ik denk dat een stem op Jezus Leeft gewoon een weggegooide stem is. Het enige wat JezusLeeft al jaren doet is stemmen bij de CU weghalen. Ondanks dat ik hun overtuigingen best heel sympathiek vind, denk ik wel dat ze dus eigenlijk juist tegen hun eigen doelen werken, omdat de CU er toch vrij dicht tegenaan zit.quote:Op dinsdag 30 april 2019 20:07 schreef Geytenbeekje het volgende:
[..]
k twijfel tussen SGP/CU en JezusLeeft
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |