quote:
Op maandag 14 januari 2019 19:55 schreef Lucky_Strike het volgende:Leuke VWJW weer
Hoe goed werkt affiliate marketing nou eigenlijk? Wat zijn de valkuilen?
Werken jullie ook samen met bloggers? In hoeverre zijn zij in jouw ervaring eerlijk over in hun reviews?
Leuke vraag!
Affiliate marketing lijkt op het oog heel eenvoudig, maar dat is het gedeeltelijk niet. Je meld je aan bij een affiliate platform en je legt een startup fee neer en maandelijkse fee, waardoor publishers je links/banners kunnen promoten met een daaraan hangende commissie. Het is voor webwinkels vrij eenvoudig op een aantal websites zoals Acties.nl en dergelijke vermeld te worden (alhoewel sommigen weer exclusieve hogere commissie willen alvorens men je plaatst). Maar enkel plaatsen is niet afdoende. Je moet proberen een positieve relatie op te bouwen met die websites, waardoor er meer mogelijk is, zoals betere plaatsing van de banner of een keer meegenomen worden in een mailing (zonder daarvoor te betalen) en daar moet je wel wat salesskills voor hebben en echt voor de lange termijn gaan. Af en toe keer bellen en gezellig keutelen, dat soort dingen.
Ik zal je proberen een recent voorbeeld te geven omtrent affiliate marketing. Wij staan met een webshop op een grote Nederlandse dagaanbiedingsite waar wij niets voor betalen. Enkel wanneer bezoeker klikt en bij ons afrekent, dan krijgt de dagaanbieder een commissie van 7% (platform pakt ook nog 3% overigens, dus 10% totaal).
Toen kwam Black Friday eraan en dan gelden er andere regels

Ik had het plan om met een aantal producten in de eerste rij op deze website te staan en ging eens bellen of dat allemaal kon. Uiteraard kan dat! Dan gaat de commissie bijvoorbeeld naar 12% en een eenmalige bijdrage van 750 EURO per dag, want het is immers Black Friday. Dan is het aan jou als marketeer om te bepalen of dit gaat werken, zonder dat je het ooit hebt geprobeerd. Het is veel fingerspitzengefühl en het is handig als je zelf ervaring hebt in de retail en e-commerce, want dankzij die ervaring weet je vaak wat werkt en wat niet. Uiteraard levert deze deal meer conversie op, maar is dat genoeg om die extra kosten weer te betalen en vice versa.
Wij werken NIET samen met bloggers, aangezien deze firma daar 0 geloof in heeft. Ikzelf overigens wel, maar dat terzijde. Het probleem met die bloggers is dat velen aangesloten zijn bij zogenaamde influencerplatforms die walgelijke prijzen vragen voor kleine blogs met weinig Google authoriteit. Zo heb ik bedragen voorbij zien komen van 1200,- ex btw voor een blog met 2.000 bezoekers per maand die amper 1 jaar oud was en dat was en groot influencerplatform.
In hoeverre de bloggers zelf eerlijk zijn is in principe niet belangrijk, want alle informatie kun je opzoeken met marketingtools zoals Trust Flow, Spam Score, DA en PA.
Dit account is speciaal voor mensen die meedoen met vraag wat je wil.
Wil jij ook meedoen,
meld je aan.