Je bent een avondmens en je wilt permanent zomertijd? Juist dan ben je veel meer gebaat bij permanent wintertijd.quote:Op maandag 4 maart 2019 22:04 schreef bloodymary1 het volgende:
Het lijkt mij echt heerlijk, permanent zomertijd. Maar ik geef toe, ik ben een echt avondmens. En sta nooit voor half negen/negen uur op in de winter.
quote:
twitter:Marco_Langbroek twitterde op zaterdag 20-10-2018 om 15:58:32Vastgemaakte tweet om mensen wat minder te laten zoeken:- Draad 1 over zomertijd-wintertijd:https://t.co/Z61Zi4wDRL- Draad 2 over tijdzones en waarom de EU beter niet één tijdzone voor heel de EU kan gaan hanteren:https://t.co/6MK6nrgmQV reageer retweet
Jij bent in de war met zomerweer ipv zomertijd dat je graag wilt.quote:Op maandag 4 maart 2019 22:04 schreef bloodymary1 het volgende:
Het lijkt mij echt heerlijk, permanent zomertijd. Maar ik geef toe, ik ben een echt avondmens. En sta nooit voor half negen/negen uur op in de winter.
Lees de draadjes van Marco Langbroek eensquote:Op maandag 4 maart 2019 22:20 schreef Drekkoning het volgende:
Eigenlijk is het heel simpel, qua bioritme is ons huidige systeem gewoon het beste.
Zomers lekker tot laat licht, in de winter redelijk op tijd licht.
Maar als er verplicht gekozen moet worden (en ik vermoed dat het zo een tempo niet gaat lopen), dan heb ik een persoonlijke voorkeur voor altijd zomertijd.
Gedaanquote:Op maandag 4 maart 2019 22:21 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Lees de draadjes van Marco Langbroek eens
quote:
twitter:Marco_Langbroek twitterde op maandag 04-03-2019 om 22:36:311/6"We stellen voor de zomertijd overal als default te gebruiken", aldus de Belgische europarlementarier @kvanbrempt in dit nieuwsbericht:https://t.co/YzHHHjdYAiMaar voor België, NL, Luxemburg, FR en Spanje is dit een uiterst onverstandige keuze! reageer retweet
twitter:Marco_Langbroek twitterde op maandag 04-03-2019 om 22:36:322/6Het waarom heb ik hier al eerder uiteengezet: met onze standaardtijd ("wintertijd") zitten deze landen eigenlijk al een tijdzone (= een uur) "te ver". In plaats van op Midden Europese Tijd, horen deze landen gezien hun lengtegraad eigenlijk op West Europese Tijd (GMT). reageer retweet
twitter:Marco_Langbroek twitterde op maandag 04-03-2019 om 22:36:323/6Dat deze landen een 'verkeerde, te oostelijke tijdzone hanteren is historisch zo gegroeid: door de Duitsers tijdens de bezetting opgelegd, na de oorlog behouden terwille van een eenheid van tijd in continentaal West Europa. reageer retweet
twitter:Marco_Langbroek twitterde op maandag 04-03-2019 om 22:36:324/6Permanent "zomertijd" gaat in deze landen in de winter problemen opleveren met een zéér late zonsopkomst en een als gevolg daarvan verstoord bioritme, wat gezondheidsimplicaties heeft.Zie ook het dringende negatieve advies van chronobiologen aan de NL regering in deze. reageer retweet
twitter:Marco_Langbroek twitterde op maandag 04-03-2019 om 22:36:325/6"Zomertijd" is voor Duitsland héél wat anders dan "zomertijd" voor de BeNeLux, omdat Duitsland op haar juiste tijdzone zit maar de BeNeLux niét. In Duitsland is "zomertijd" de bij de lengtegraad behorende zonnetijd +1 uur. In de BeNeLux is "zomertijd" de zonnetijd +2 uur. reageer retweet
twitter:Marco_Langbroek twitterde op maandag 04-03-2019 om 22:36:336/6Kortom: bij keuze "permanent zomertijd" raken we in de BeNeLux een uur méér uit pas met ons bioritme, dan in Duitsland.Kortom, @kvanbrempt, voor uw land België en tevens voor NL, Luxemburg, FR en Spanje is de keus "zomertijd overal default" een uiterst onverstandige! reageer retweet
Als avondmens heb ik zelden zo gelachen.quote:Op maandag 4 maart 2019 22:09 schreef Boezeidekoe het volgende:
[..]
Je bent een avondmens en je wilt permanent zomertijd? Juist dan ben je veel meer gebaat bij permanent wintertijd.
Als er iets totaal niet overtuigend is dan is het het gebrabbel van deze pseudowetenschapper wel.quote:Op maandag 4 maart 2019 22:21 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Lees de draadjes van Marco Langbroek eens
Laat deze consultant eerst eens uitleggen waarom het een ramp, maar dan ook echt een complete ramp zou zijn als iemand in Winterswijk voortaan in permanente zomertijd gaat leven, maar voor iemand net over de grens in het zelfs westelijker gelegen Bocholt permanente zomertijd 'meer in de pas zou lopen met het bioritme', dan praten we verder.twitter:Marco_Langbroek twitterde op maandag 04-03-2019 om 22:36:336/6Kortom: bij keuze "permanent zomertijd" raken we in de BeNeLux een uur méér uit pas met ons bioritme, dan in Duitsland.Kortom, @:kvanbrempt, voor uw land België en tevens voor NL, Luxemburg, FR en Spanje is de keus "zomertijd overal default" een uiterst onverstandige! reageer retweet
Precies. Veel avondlicht, dat is voor mij persoonlijk het prettigst.quote:Op maandag 4 maart 2019 22:54 schreef Zelva het volgende:
[..]
Als avondmens heb ik zelden zo gelachen.
Ik snap echt totaal niet dat er mensen zo geïndoctrineerd zijn door alle onzin die gespuwd wordt dat ze echt denken dat avondmensen gebaat zijn bij meer daglicht op momenten dat ze het liefst lekker liggen te snurken en minder daglicht op momenten dat ze actief willen zijn.quote:Op maandag 4 maart 2019 23:08 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Precies. Veel avondlicht, dat is voor mij persoonlijk het prettigst.
Punt is dat het gros van de bevolking werkt van 9 tot 5, en dus al rond 7 a 8 uur opstaat. Als je dan een avondmens bent is het dus erg vervelend als de ochtend niet je ding is en je dan ook qua bioritme nóg eerder op moet.quote:Op maandag 4 maart 2019 23:12 schreef Zelva het volgende:
[..]
Ik snap echt totaal niet dat er mensen zo geïndoctrineerd zijn door alle onzin die gespuwd wordt dat ze echt denken dat avondmensen gebaat zijn bij meer daglicht op momenten dat ze het liefst lekker liggen te snurken en minder daglicht op momenten dat ze actief willen zijn.
Pseudowetenschapper?quote:Op maandag 4 maart 2019 23:03 schreef Zelva het volgende:
[..]
Als er iets totaal niet overtuigend is dan is het het gebrabbel van deze pseudowetenschapper wel.Laat deze consultant eerst eens uitleggen waarom het een ramp, maar dan ook echt een complete ramp zou zijn als iemand in Winterswijk voortaan in permanente zomertijd gaat leven, maar voor iemand net over de grens in het zelfs westelijker gelegen Bocholt permanente zomertijd 'meer in de pas zou lopen met het bioritme', dan praten we verder.twitter:Marco_Langbroek twitterde op maandag 04-03-2019 om 22:36:336/6Kortom: bij keuze "permanent zomertijd" raken we in de BeNeLux een uur méér uit pas met ons bioritme, dan in Duitsland.Kortom, @:kvanbrempt, voor uw land België en tevens voor NL, Luxemburg, FR en Spanje is de keus "zomertijd overal default" een uiterst onverstandige! reageer retweet
Schoenmaker blijf bij je leest.
twitter:Marco_Langbroek twitterde op zondag 16-09-2018 om 19:37:45@RuudTV @ionicasmeets @AnnieSchreijer Het aantal uren daglicht blijft gewoon gelijk in de winter natuurlijk. Maar als we op zomertijd gaan komt de zon rond midwinter pas om 10 uur op. Studies laten zien dat licht in de ochtend effectiever depressie tegenhoudt dan licht in de avond. Dus later licht is niet goed. reageer retweet
Nee hoor, want ik hoef nooit vroeg op.quote:Op maandag 4 maart 2019 22:09 schreef Boezeidekoe het volgende:
[..]
Je bent een avondmens en je wilt permanent zomertijd? Juist dan ben je veel meer gebaat bij permanent wintertijd.
Dat zijn ochtendmensen die voor ons bepalen wat we nodig hebben. Feit is dat ik in die paar weken dat ik in het donker moet op staan even veel moeite heb met op gang komen als erbuiten, maar dat ik van oktober tot februari zwaar depri wordt van het complete gebrek aan daglicht na werk.quote:Op maandag 4 maart 2019 23:12 schreef Zelva het volgende:
[..]
Ik snap echt totaal niet dat er mensen zo geïndoctrineerd zijn door alle onzin die gespuwd wordt dat ze echt denken dat avondmensen gebaat zijn bij meer daglicht op momenten dat ze het liefst lekker liggen te snurken en minder daglicht op momenten dat ze actief willen zijn.
Jep, voor mij exact eender.quote:Op maandag 4 maart 2019 23:37 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Dat zijn ochtendmensen die voor ons bepalen wat we nodig hebben. Feit is dat ik in die paar weken dat ik in het donker moet op staan even veel moeite heb met op gang komen als erbuiten, maar dat ik van oktober tot februari zwaar depri wordt van het complete gebrek aan daglicht na werk.
Ik ben geen ochtendmens maar toch wil ik graag wintertijd. Wat nu? Ben ik nu een zurezeiksnor of niet?quote:Op maandag 4 maart 2019 23:37 schreef bloodymary1 het volgende:
Grappig dat voorstanders voor zomertijd meestal vrolijke, relaxte mensen zijn (avondmensen dus) en voorstanders voor wintertijd vaak van die zure zeiksnorren (ochtendmensen dus).
Even heel cru kort door de bocht. Als je je niet aangesproken voelt, dan ben je het ook niet.
Jawel, wintertijdquote:Op maandag 4 maart 2019 23:50 schreef MadJackthePirate het volgende:
Ik heb liever dat het vroeg licht wordt en vroeg donker, maar die optie bestaat helaas niet.
Dat is ook nog later licht. Maar ik snap wat je bedoelt. Maar ideaal zou ik het vinden als het om 5u licht werd en 6u donker.quote:Op maandag 4 maart 2019 23:54 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Jawel, wintertijddas de beste optie voor jou
Verhuis naar een land dicht bij de evenaar.quote:Op maandag 4 maart 2019 23:58 schreef MadJackthePirate het volgende:
[..]
Dat is ook nog later licht. Maar ik snap wat je bedoelt. Maar ideaal zou ik het vinden als het om 5u licht werd en 6u donker.Maar helaas. Krijg 's ochtends veel energie van de zon, maar als ik thuiskom hoef ik echt geen 4u zon aan te kijken. Mijn mening dan.
Wel.quote:Op maandag 4 maart 2019 23:49 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Ik ben geen ochtendmens maar toch wil ik graag wintertijd. Wat nu? Ben ik nu een zurezeiksnor of niet?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |