Nee hoor, ik bedoel zwarte soldaten (bevrijders) uit Amerika in Nederland. Die werden hier door de bevolking (uiteraard) goed opgenomen, dus ze gingen kijken bij de sinterklaasintocht en waren toen overrompeld toen ze zwarte pieten zagen. Dat vonden ze racistisch, terwijl ze juist vrij en warm werden ontvangen in Nederland zonder dat iemand belachelijk deed vanwege huidskleur. Nederland was een verademing tegenover het racistische Amerika. Dus ze waren in shock toen ze de zwarte pieten zagen.quote:Op woensdag 28 november 2018 19:44 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Ja, begin 1944 hadden degene die de macht hadden in Nederland het niet zo op negers. Dat heb je goed gelezen. Die zullen graag zwarte piet afgeschaft hebben. Toch lijkt het me niet heel verstandig om die medestanders in de armen te sluiten.
Blijf dromen, het gaat niet om, 2018 is wel het jaar geworden dat het duidelijk is geworden dat Nederland dit niet wiltquote:Op woensdag 28 november 2018 18:47 schreef speknek het volgende:
Oh ze gaan wel om hoor. Nothing stops this train.
(Overigens zijn in tenminste 7 intochten niet alle pieten zwart. Als we de enorme numerieke overwicht van de grote steden achterwege laten, geloof ik ook niet dat we 700 gemeenten hebben)
Nederland zijn geen hooligans.quote:Op woensdag 28 november 2018 19:54 schreef Bottendaal het volgende:
[..]
Blijf dromen, het gaat niet om, 2018 is wel het jaar geworden dat het duidelijk is geworden dat Nederland dit niet wilt
Klopt, dat verhaal stond kennelijk in Vrij Nederland. Ook dat is volgens mij al eens in een van de eerdere deeltjes van deze reeks voorbijgekomen.quote:Op woensdag 28 november 2018 19:50 schreef Moneyfornothing1 het volgende:
[..]
Nee hoor, ik bedoel zwarte soldaten (bevrijders) uit Amerika in Nederland. Die werden hier door de bevolking (uiteraard) goed opgenomen, dus ze gingen kijken bij de sinterklaasintocht en waren toen overrompeld toen ze zwarte pieten zagen. Dat vonden ze racistisch, terwijl ze juist vrij en warm werden ontvangen in Nederland zonder dat iemand belachelijk deed vanwege huidskleur. Nederland was een verademing tegenover het racistische Amerika. Dus ze waren in shock toen ze de zwarte pieten zagen.
dank hiervoor en ook Moneyfornothing voor het ter sprake brengen.quote:Op woensdag 28 november 2018 20:29 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Klopt, dat verhaal stond kennelijk in Vrij Nederland. Ook dat is volgens mij al eens in een van de eerdere deeltjes van deze reeks voorbijgekomen.
[ afbeelding ]
https://www.bndestem.nl/b(...)et-in-1944~a4dbae22/
Eigenlijk vind ik dat graven in het verleden het enige echt leuke aspect van deze discussie, ook omdat je soms nog eens iets verrassends tegenkomt.quote:Op woensdag 28 november 2018 20:34 schreef Wup2 het volgende:
[..]
dank hiervoor en ook Moneyfornothing voor het ter sprake brengen.
Leuke bijkomstigheid van deze hele discussie, dat graven in het verleden.
Wees blij met die paar gemeentes, de zware meerderheid is nog zoals het hoortquote:Op woensdag 28 november 2018 20:10 schreef speknek het volgende:
[..]
Nederland zijn geen hooligans.
In ieder geval, nog een paar jaar NTR en Zapp kijken en kinderen gaan zich afvragen waarom zwarte pieten er zo gek uitzien in hun dorp. Succes met uitleggen dat pappa vasthoudt aan niet-inclusieve feestjes.
2014 Amsterdam
2015 +Utrecht, +Schiedam
2016 +Rotterdam +Den Haag +Den Bosch +Leiden +Maastricht +Sittard
2017 +landelijk
2018 +Arnhem +Middelburg
Tik tok tik tok
Hier 1 gemeente, 11 kernen, elke kern zijn eigen intocht en misschien hebben de gehuchten ook nog festiviteiten.quote:Op woensdag 28 november 2018 18:47 schreef speknek het volgende:
(Overigens zijn in tenminste 7 intochten niet alle pieten zwart. Als we de enorme numerieke overwicht van de grote steden achterwege laten, geloof ik ook niet dat we 700 gemeenten hebben)
https://www.nrc.nl/nieuws(...)lijft-zwart-a2787605quote:„Het is eigenlijk absurd”, zegt Mohamud namens RUTU, „dat heel de intocht staat of valt, of heel de dialoog, bij de behoeften en de gevoeligheden van één persoon, één man.”
Dit weekend de intocht van LR. Het is dat ik dan in Zeeland Sinterklaas aan het vieren ben anders was ik wel even wezen kijken.quote:Op donderdag 29 november 2018 07:42 schreef Montagui het volgende:
Interessant geluid vanuit Rotterdam. De lijfgarde van de Sint bij de officiële intocht aldaar bestaat uit pikzwarte Zwarte Pieten van het SNIC (Sint Nicolaas Intocht Comité). Voor Bert Jansen (oprichter en hoofdpiet) blijven deze Pieten dan ook zwart. Dit, uiteraard, tegen het zere been (of is het zere teen?) van met name RUTU. Namens deze partij spreekt een Mohamud de meest legendarisch hypocriete woorden:
[..]
https://www.nrc.nl/nieuws(...)lijft-zwart-a2787605
En wat vind je nu zelf van zo'n tekst Slayage? Vind je het een goede vergelijking of juist een vergezochte onzinnige poging om zp te ridiculiseren?quote:Op donderdag 29 november 2018 12:57 schreef Slayage het volgende:
Zwarte Piet is gewoon een boerka
Zwarte Piet is onherkenbaar en staat voor achterlijke tradities. Hij is zelfs een bron van criminaliteit.
Geen wet heeft de afgelopen jaren zoveel discussie losgemaakt als het verbod op de boerka, de extreem-islamitische kledij die in Nederland amper wordt gedragen. Het is zo’n heerlijke kaleidoscopische discussie waarin iedereen zichzelf tegenspreekt omdat argumenten en standpunten die bij elkaar horen juist met elkaar in strijd zijn. Dat zit ook in de wet vervat: er is een boerkaverbod onder meer vanuit het idee dat een vrouw slachtoffer is van de boerka maar als er tegen opgetreden wordt is ze juist weer dader. Dat kom je niet vaak tegen: het slachtoffer wordt bestraft als dader. Alleen bij seksueel geweld gebeurt dat: Had ze maar geen kort rokje moeten dragen.
eigenlijk gaat het niet zo zeer over ZP, de vergelijking is niet minder begrijpelijk. een onherkenbaar persoon op straat, net als de burka, integraal helm enz. zoals in de wet beschreven "god mag weten wat hij te verbergen heeft".quote:Op donderdag 29 november 2018 13:15 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
En wat vind je nu zelf van zo'n tekst Slayage? Vind je het een goede vergelijking of juist een vergezochte onzinnige poging om zp te ridiculiseren?
mooi vooruitzicht ditquote:Op woensdag 28 november 2018 20:10 schreef speknek het volgende:
In ieder geval, nog een paar jaar NTR en Zapp kijken en kinderen gaan zich afvragen waarom zwarte pieten er zo gek uitzien in hun dorp. Succes met uitleggen dat pappa vasthoudt aan niet-inclusieve feestjes.
Doei carnaval.quote:Op donderdag 29 november 2018 13:18 schreef Slayage het volgende:
[..]
eigenlijk gaat het niet zo zeer over ZP, de vergelijking is niet minder begrijpelijk. een onherkenbaar persoon op straat, net als de burka, integraal helm enz. zoals in de wet beschreven "god mag weten wat hij te verbergen heeft".
ik woon boven de rivierenquote:
quote:Op donderdag 29 november 2018 13:18 schreef Slayage het volgende:
[..]
eigenlijk gaat het niet zo zeer over ZP, de vergelijking is niet minder begrijpelijk. een onherkenbaar persoon op straat, net als de burka, integraal helm enz. zoals in de wet beschreven "god mag weten wat hij te verbergen heeft".
En jij bent zo verstandelijk beperkt dat je dit serieus een argument vind in de zwartepietendiscussie? Geef dan gewoon toe dat je fel tegenstander van zwarte pieten bent en dat je alles gebruikt om daarvan af te komen.quote:Op donderdag 29 november 2018 13:18 schreef Slayage het volgende:
[..]
eigenlijk gaat het niet zo zeer over ZP, de vergelijking is niet minder begrijpelijk. een onherkenbaar persoon op straat, net als de burka, integraal helm enz. zoals in de wet beschreven "god mag weten wat hij te verbergen heeft".
take a chill pill bro. no hard feelings.quote:
Beetje flauw om zo te reageren. Een inhoudelijke reactie zou sterker zijn.quote:Op donderdag 29 november 2018 13:58 schreef Slayage het volgende:
[..]
take a chill pill bro. no hard feelings.
wat valt er na jaren discussie nog inhoudelijk te reageren? alles wat we de laatste jaren zien is een herhaling van zetten.quote:Op donderdag 29 november 2018 14:01 schreef DavidTwente het volgende:
[..]
Beetje flauw om zo te reageren. Een inhoudelijke reactie zou sterker zijn.
quote:Op donderdag 29 november 2018 14:06 schreef Slayage het volgende:
[..]
wat valt er na jaren discussie nog inhoudelijk te reageren? alles wat we de laatste jaren zien is een herhaling van zetten.
maar mijn reactie is wel oprecht. ik vind dat deze discussie veel te serieus wordt gevoerd. ik bedoel als wij in nederland ons zo druk kunnen maken over een fictief personage hebben we het echt goed. het is eigenlijk een uiting van hoe goed we het hebben in nederland. een beetje net als zeiken over het weer.
Je zit in een reeks waar de meest idiote argumenten naar voren komen om zwarte piet als iets verwerpelijks neer te zetten. Dat jij dit in eerste instantie als een serieus argument in probeerde te brengen zorgt ervoor dat je ook een serieus antwoord krijgt.quote:Op donderdag 29 november 2018 13:58 schreef Slayage het volgende:
[..]
take a chill pill bro. no hard feelings.
de gemiddelde nederlander is in beweging mbt de perceptie van de traditionele pietquote:Op donderdag 29 november 2018 14:11 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Als het aan de gemiddelde Nederlander ligt, dan lacht hij om zulk soort idiote denkbeelden en gaat hij vrolijk verder met zijn feestje met zwarte piet.
Mwah, om dit soort conflicten zijn in het verleden wel doden gevallen en toen waren er meer dan genoeg "serieuzere" issues. Misschien spelen zulke issues op de achtergrond ook wel mee. Sommige zaken die algemeen als belangrijk worden gevoeld zijn niet kwantificeerbaar.quote:Op donderdag 29 november 2018 14:06 schreef Slayage het volgende:
[..]
wat valt er na jaren discussie nog inhoudelijk te reageren? alles wat we de laatste jaren zien is een herhaling van zetten.
maar mijn reactie is wel oprecht. ik vind dat deze discussie veel te serieus wordt gevoerd. ik bedoel als wij in nederland ons zo druk kunnen maken over een fictief personage hebben we het echt goed. het is eigenlijk een uiting van de afwezigheid van serieuzere issues. een beetje net als zeiken over het weer.
[ afbeelding ]
Het probleem in deze discussie is dat de vasthouders van ZP niet verder kunnen (of willen) denken dan jij nu weer doet: alles gooien op een ridiculisering van het probleem. Natuurlijk gaat het er niet om dat ZP als mishandelde slaaf wordt gezien door de hervormers. Klinkt lekker simpel en je haalt er weer witte voetjes mee bij je medestanders: niemand ziet toch ooit Sinterklaas ZP afranselen? Hij hep gelijk! Boeoeoe, weg met KOZP!quote:Op donderdag 29 november 2018 14:11 schreef voetbalmanager2 het volgende:
En natuurlijk is het lachwekkend dat sommige mensen in een figuur als zwarte piet een vastgeketende slaaf zien die door een lachende blankewitte eigenaar afgeranseld word terwijl heel Nederland dat schouwspel juichend toe staat te kijken.
sinterklaas is een feestje/culturele activiteit en dus een van de uitzonderingen in die wetquote:Op donderdag 29 november 2018 13:18 schreef Slayage het volgende:
[..]
eigenlijk gaat het niet zo zeer over ZP, de vergelijking is niet minder begrijpelijk. een onherkenbaar persoon op straat, net als de burka, integraal helm enz. zoals in de wet beschreven "god mag weten wat hij te verbergen heeft".
Voor de gemiddelde gezichtsherkenningssoftware is prima te herkennen wie Zwarte Piet speelt. Dat gaat immers om afstanden tussen gezichtskenmerken als ogen, oren, mond en neus. Dingen die je met er boerka niet kunt zien. Dus domme vergelijking: een gelovig kind is geen technische gadget.quote:Op donderdag 29 november 2018 13:18 schreef Slayage het volgende:
[..]
eigenlijk gaat het niet zo zeer over ZP, de vergelijking is niet minder begrijpelijk. een onherkenbaar persoon op straat, net als de burka, integraal helm enz. zoals in de wet beschreven "god mag weten wat hij te verbergen heeft".
Mogen ze van mij zelf weten, wat mij betreft zelfs naakt!quote:Op donderdag 29 november 2018 16:32 schreef miaeak het volgende:
Ik merk echt dat ik een beetje de pest in deze discussie krijg. Roetveeg pieten hebben ze al. Nou hup.
Je houdt er opvattingen op na die simpelweg extreem-links zijn.quote:Op woensdag 28 november 2018 19:31 schreef speknek het volgende:
[..]
Daar kijk ik inderdaad van op. Ik vind mensenrechten namelijk niks met links of rechts te maken. Economisch ben ik centrumrechts.
[..]
(Ah ik rekende het verschijnen in een wijk niet als intocht, alhoewel we dan ook ruim meer dan 7 intochten met roetpieten hebben.)
Die dictatuur van de meerderheid vind je waarschijnlijk vooral een goed idee zolang het in jouw voordeel blijft. De jongeren zijn al om, als andere groepen omgaan zul je wel een andere maatstaf gaan aannemen. Wat was het laatste aantal, 32% dat verandering wil? Lijken me er iets meer dan 98% waar ze volledig zwart blijven dan. Verder vind ik niet dat je door de meerderheid kan laten beslissen wat wel en niet racisme is. Vroeger noemden we zoiets fascisme, nu is iedereen dan super triggered en claimen ze dat ik extreem links ben.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |