Goed punt.quote:Op zondag 16 september 2018 23:29 schreef Lunatiek het volgende:
Waarom denk je dat er zoveel schoonmoedergrappen zijn?
Ja mijn vriend baalt er erg van, maar vooral ook dat ik het zo persoonlijk neem, het niet altijd kan loslaten en ik soms huilend naast hem weer naar huis ga. Als we het er dan over hebben zegt hij vaak dat zijn ouders ook niet heel open zijn van zichzelf en dat prestaties en zekerheden in de toekomst (veel geld hebben) eenmaal van belang is binnen de familie. Dat ik wat meer moet gaan bluffen over mijzelf en dat de baankansen perfect zijn binnen mijn studie. Dat ik sommige dingen net wat beter moet verwoorden en niet onzeker moet zijn bij alles wat ik zeg, mijzelf moet zijn. Maarja dat durf ik onderhand niet meer en dat snapt hij enigszins ook wel...het is erg dubbel allemaal en hij weet het ook niet zo goed.quote:Op zondag 16 september 2018 23:45 schreef MadJackthePirate het volgende:
Wat vind je vriend er van dat het niet klikt?
Persoonlijk kan ik wel ergens begrijpen dat ze opleiding e.d. belangrijk vinden, maar dan zou ik eerder denken aan dat zoonlief niet met iemand met MBO-2 thuiskomst bijvoorbeeld (hoewel dat ze nog steeds in feite niks aangaat.). Maar verwachten dat iemand nominaal een bijzonder moeilijk studie doet en daarna gaat promoveren en 'gewoon' universiteit niet voldoende vinden? Dat klinkt als een onrealistische verwachting.
Het is oprecht een aardige en slimme gozer en hij past perfect bij mijn vriends zus. Dus ik kan hem niet echt haten helaas hahahaquote:Op zondag 16 september 2018 23:58 schreef MCH het volgende:
Waarom zou je als afgestuurd econometrist een phd doen als je ook miljoenen kan verdienen. Volgende mij is hij de loser en jij de doorzetter, be proud
Waarom?quote:Op zondag 16 september 2018 23:27 schreef Walnoot123 het volgende:
[..]
Dat het klikt tussen mij en zijn ouders is erg belangrijk voor mij ..
[..]
Wees gewoon een goed mens en de beste zelf die je kan zijn. Als dat niet genoeg is, dan is er iets mis met hen en hoef jij je nergens druk over te maken.quote:Op zondag 16 september 2018 23:55 schreef Walnoot123 het volgende:
[..]
Ja mijn vriend baalt er erg van, maar vooral ook dat ik het zo persoonlijk neem, het niet altijd kan loslaten en ik soms huilend naast hem weer naar huis ga. Als we het er dan over hebben zegt hij vaak dat zijn ouders ook niet heel open zijn van zichzelf en dat prestaties en zekerheden in de toekomst (veel geld hebben) eenmaal van belang is binnen de familie. Dat ik wat meer moet gaan bluffen over mijzelf en dat de baankansen perfect zijn binnen mijn studie. Dat ik sommige dingen net wat beter moet verwoorden en niet onzeker moet zijn bij alles wat ik zeg, mijzelf moet zijn. Maarja dat durf ik onderhand niet meer en dat snapt hij enigszins ook wel...het is erg dubbel allemaal en hij weet het ook niet zo goed.
Ohja, hij heeft wel bevestigd dat mijn MBO tijdperk gewoon voetsporen hebben nagelaten bij zijn moeder...Hij zegt vaak dat ze me op een 'verkeerd' moment hebben leren kennen...Maarja daar kan ik erg boos om worden. Ik ben precies hetzelfde, ik doe nu alleen WO ipv MBO. Mijn brein is niet veranderd, alleen ja dat kunnen zij niet weten, omdat ze me nooit iets vragen...grrrrr
quote:Op maandag 17 september 2018 02:37 schreef Kamina het volgende:
[..]
Wees gewoon een goed mens en de beste zelf die je kan zijn. Als dat niet genoeg is, dan is er iets mis met hen en hoef jij je nergens druk over te maken.
precies,quote:Op maandag 17 september 2018 02:37 schreef Kamina het volgende:
[..]
Wees gewoon een goed mens en de beste zelf die je kan zijn. Als dat niet genoeg is, dan is er iets mis met hen en hoef jij je nergens druk over te maken.
dit.quote:
Wat een laffe houding van je vriend zeg. Hij spreekt zijn moeder blijkbaar niet eens aan op haar arrogante gedrag en geeft jou de tip om meer te bluffen. Ook als je daadwerkelijk een teruggetrokken schuw vogeltje zou zijn voor wie een mbo opleiding het hoogst haalbare was hoef je niet zo behandeld te worden.quote:Op zondag 16 september 2018 23:55 schreef Walnoot123 het volgende:
[..]
Ja mijn vriend baalt er erg van, maar vooral ook dat ik het zo persoonlijk neem, het niet altijd kan loslaten en ik soms huilend naast hem weer naar huis ga. Als we het er dan over hebben zegt hij vaak dat zijn ouders ook niet heel open zijn van zichzelf en dat prestaties en zekerheden in de toekomst (veel geld hebben) eenmaal van belang is binnen de familie. Dat ik wat meer moet gaan bluffen over mijzelf en dat de baankansen perfect zijn binnen mijn studie. Dat ik sommige dingen net wat beter moet verwoorden en niet onzeker moet zijn bij alles wat ik zeg, mijzelf moet zijn. Maarja dat durf ik onderhand niet meer en dat snapt hij enigszins ook wel...het is erg dubbel allemaal en hij weet het ook niet zo goed.
Ohja, hij heeft wel bevestigd dat mijn MBO tijdperk gewoon voetsporen hebben nagelaten bij zijn moeder...Hij zegt vaak dat ze me op een 'verkeerd' moment hebben leren kennen...Maarja daar kan ik erg boos om worden. Ik ben precies hetzelfde, ik doe nu alleen WO ipv MBO. Mijn brein is niet veranderd, alleen ja dat kunnen zij niet weten, omdat ze me nooit iets vragen...grrrrr
quote:
Dit. Mijn schoonfamilie is niet zo open en gastvrij als die van mijn vriendin. Vervelend en soms reden voor onbegrip, maar ik zit hier niet voor mijn schoonfamilie dus fuck dát!quote:Op zondag 16 september 2018 23:37 schreef Roellie80 het volgende:
Hier een soortgelijk scenario. Accepteer maar dat het niet klik, en dat zal het ook niet worden. Doe geen verspilde moeite waarna je weer teleurgesteld gaat worden. Geef je ergenis aan bij je vriend, al is die ongetwijdeld al op de hoogte. Ik zonder me regelmatig af, beetje klooien met je mobiel, tv kijken. En dan na een paar uur door met je leven. Ze waarderen je maar voor wie je bent, en anders maar niet. Sta er boven
Wauw.. sorry maar dit vind ik ook heel naar van je vriend. Niet alleen van je schoonmoeder. Wat als het wel bij MBO was gebleven? Dan was je toch nog steeds een leuk lief mens dat de moeite waard is om te leren kennen en mee om te gaan?quote:Op zondag 16 september 2018 23:55 schreef Walnoot123 het volgende:
Ohja, hij heeft wel bevestigd dat mijn MBO tijdperk gewoon voetsporen hebben nagelaten bij zijn moeder...Hij zegt vaak dat ze me op een 'verkeerd' moment hebben leren kennen...
En nominaal dan?quote:Op maandag 17 september 2018 01:07 schreef Kamina het volgende:
Taffes?
Je kan een kind uit de ghetto halen maar de ghetto niet uit het kind.
Soms dan.
Zelfs dan moet haar vriend voor haar opkomen en op z'n minst moeite doen om haar het gevoel geven dat ze op hem kan steunen.quote:Op maandag 17 september 2018 01:07 schreef Kamina het volgende:
Je kan een kind uit de ghetto halen maar de ghetto niet uit het kind.
Soms dan.
Ik zou eigenlijk ook wel verwachten dat hij op zijn minst aanbiedt om er met zijn ouders over te praten. Ipv hun gedrag goedpraten en jou in de kou laten staan met je probleem.quote:Op maandag 17 september 2018 08:33 schreef Chai het volgende:
[..]
Wat een laffe houding van je vriend zeg. Hij spreekt zijn moeder blijkbaar niet eens aan op haar arrogante gedrag en geeft jou de tip om meer te bluffen. Ook als je daadwerkelijk een teruggetrokken schuw vogeltje zou zijn voor wie een mbo opleiding het hoogst haalbare was hoef je niet zo behandeld te worden.
Verder staat dit hele goede ook los van jou en zegt het meer over je schoonfamilie. Hoewel het vooral om je schoonmoeder lijkt te gaan. Als je daar dan toch weer heen moet, ga dan eens het gesprek aan met je zwager voordat hij geclaimd wordt door je schoonmoeder. En richt je verder ook op andere personen dan schoonma. 1 op 1 zullen ze je vast wel waarderen en dan sneeuw je minder gauw onder in de spierballengroepsdynamiek van dat gezin.
Uit onderstaande dacht ik op te maken dat zo'n gesprek er was geweest en dat toen die opmerking dus was gemaakt. En dat vriend dat slechts ter kennisgeving heeft aangenomen, dan heeft zo'n gesprek dus ook geen nut verder.quote:Op maandag 17 september 2018 14:53 schreef probeer het volgende:
[..]
Ik zou eigenlijk ook wel verwachten dat hij op zijn minst aanbiedt om er met zijn ouders over te praten. Ipv hun gedrag goedpraten en jou in de kou laten staan met je probleem.
Vooral die 'op het verkeerde moment leren kennen' opmerking. Alsof er iets mis met jou was tijdens je mbo tijd.
quote:Ohja, hij heeft wel bevestigd dat mijn MBO tijdperk gewoon voetsporen hebben nagelaten bij zijn moeder...Hij zegt vaak dat ze me op een 'verkeerd' moment hebben leren kennen...
Laten we het hopen, want op mij komt het over alsof die 'verkeerde periode' niet alleen iets is wat zijn moeder zo ervaren heeft (let wel; háár ervaring, want het is gewoon onzin) en hij zijn vriendin inlicht over dat beeld van zijn moeder. Maar eerder dat het iets is hij ook zelf zo ziet.quote:Op maandag 17 september 2018 15:14 schreef Chai het volgende:
[..]
Uit onderstaande dacht ik op te maken dat zo'n gesprek er was geweest en dat toen die opmerking dus was gemaakt. En dat vriend dat slechts ter kennisgeving heeft aangenomen, dan heeft zo'n gesprek dus ook geen nut verder.
[..]
De reden waarom het zo belangrijk voor me is, is omdat mijn eigen ouders geen contact met mij hoeven. Ik mis eigenlijk gewoon een thuissituatie en had gehoopt dat ik dat gemis bij mijn vriend een stukje zou kunnen opvullen.quote:
Fijn dat het bij jou aan de andere kant wel is gelukt! Lijkt me erg fijn dat je dat stukje erkenning eindelijk hebt verkregenquote:Op maandag 17 september 2018 15:28 schreef Nismo91 het volgende:
Zo ging het bij ons thuis ook, mijn ouders dan.
In het verleden ook heel veel gezeik mee gehad (dan heb ik het over mijzelf) niet een hele goede band met mijn ouders.
Toen ik met mijn vriendin (inmiddels mijn vrouw en moeder van mijn kinderen) niet accepteerde hebben wij na jaren lang gezeik gebroken met mijn ouders. Ik heb nooit een hele goede band met ze gehad vanwege alles wat er is gebeurt dus voor ons geeft het enorm veel rust. Geen awkwardness meer tijdens verjaardagen en gezeik met feestdagen.
Dan is dit wel heel extreem natuurlijk maar ik was er zo klaar mee, ook met name voor de kinderen hebben wij er een punt achter gezet met hun. Inmiddels weten ze niet eens meer waar we wonen.
Heerlijk zo !
En haar ouders behandelen mij als hun eigen kind, al vanaf ik daar kom, toen had ik ook zoiets van zo kan het ook zijn !
Dat vind ik heel vervelend voor je en ik kan mij niet echt een voorstelling maken bij hoe dat voelt. Alleen je kan dit ook anders bekijken. Je eigen ouders hoeven geen contact en dat heb je ook overleefd. Je bent toch in staat om wat van je leven te maken. Je bent o.a. opgeklommen qua studie, zonder steun van het thuisfront, dus je kan eigenlijk best zonder die bevestiging.quote:Op dinsdag 18 september 2018 01:54 schreef Walnoot123 het volgende:
[..]
De reden waarom het zo belangrijk voor me is, is omdat mijn eigen ouders geen contact met mij hoeven. Ik mis eigenlijk gewoon een thuissituatie en had gehoopt dat ik dat gemis bij mijn vriend een stukje zou kunnen opvullen.
Het probleem is dus vooral dat ik het erg persoonlijk neem. Eigenlijk is dit een extra bevestiging dat ik weer niet goed genoeg ben en dat knaagt vrij onaangenaam.
Ik vind dit vrij heftig om te lezen...met deze achtergrond mag je des te trotser op jezelf zijn.quote:Op dinsdag 18 september 2018 01:54 schreef Walnoot123 het volgende:
[..]
De reden waarom het zo belangrijk voor me is, is omdat mijn eigen ouders geen contact met mij hoeven. Ik mis eigenlijk gewoon een thuissituatie en had gehoopt dat ik dat gemis bij mijn vriend een stukje zou kunnen opvullen.
Het probleem is dus vooral dat ik het erg persoonlijk neem. Eigenlijk is dit een extra bevestiging dat ik weer niet goed genoeg ben en dat knaagt vrij onaangenaam.
Miljoenen? Miljarden zul je bedoelen! MILJARDEN!quote:Op zondag 16 september 2018 23:58 schreef MCH het volgende:
Waarom zou je als afgestuurd econometrist een phd doen als je ook miljoenen kan verdienen. Volgende mij is hij de loser en jij de doorzetter, be proud
Genoeg therapie gehad, maar zo iets slijt natuurlijk nooit helemaal. Het niet kunnen terugvallen op iets waar anderen normaal houvast en warmte kunnen krijgen is altijd vervelend en dit zal nooit veranderen en ook nooit uit mijn achterhoofd verdwijnen. Al heb ik het wel geaccepteerd dat het zo is, nog zijn er soms situaties waarin dat gemis even bij me naar boven komt en ik denk dat zo’n gemis en verlangen naar iets wat voor anderen normaal is, maar dat je zelf nooit hebt gehad niet een onnatuurlijke en pshychisch verknipte reactie is op wat er is gebeurd.quote:Op dinsdag 18 september 2018 09:45 schreef Jaeger85 het volgende:
Heb je therapie gehad of overwogen voor je slechte band met je ouders? Het lijkt me dat het wat psychische schade heeft opgeleverd en je daarom deze ongezonde drang ervaart om wel een goede band met je schoonmoeder te hebben. Als je de slechte band met je ouders beter een plekje kunt geven verdwijnt die drang wellicht ook. Want je kunt er vanuit gaan dat dit nooit gaat veranderen. Die schoonmoeder heeft een bepaald beeld van je en je in een hokje geplaatst en gaat dat niet meer veranderen. Het enige wat je kunt doen is dat accepteren en er concequenties aan verbinden.
je kunt niet door de een te laten vallen of de rug toe te keren de liefde voor de ander bevestigenquote:Op dinsdag 18 september 2018 11:08 schreef Ersa het volgende:
Niet achter ze aan rennen....je bent het waard om gerespecteerd te worden en als ze dat niet kunnen, pech voor hen.
Jij hebt al heel wat gepresteerd, heeft schoonloeder dat ook gedaan?
Dat ze lekker in de soep valt, je hebt haar goedkeuring niet nodig en als je vriend echt van je houd zegt ie ook "ga maar lekker fietsen, ik bepaal zelf met wie ik mijn leven deel" tegen zijn ouders.
Erg naar om te lezen. En hartstikke begrijpelijk dat je die behoefte hebt en die met je schoonfamilie enigszins probeert te vullen.quote:Op dinsdag 18 september 2018 01:54 schreef Walnoot123 het volgende:
[..]
De reden waarom het zo belangrijk voor me is, is omdat mijn eigen ouders geen contact met mij hoeven. Ik mis eigenlijk gewoon een thuissituatie en had gehoopt dat ik dat gemis bij mijn vriend een stukje zou kunnen opvullen.
Nee. Absoluut niet. Dat je je dit zo persoonlijk aantrekt is GEEN tekortkoming van jouw kant.quote:Het probleem is dus vooral dat ik het erg persoonlijk neem. Eigenlijk is dit een extra bevestiging dat ik weer niet goed genoeg ben en dat knaagt vrij onaangenaam.
Ik zeg ook niet dat ie ze moet laten vallen, maar wel duidelijk moet maken dat het hun keuze is dat ze bij elkaar zijn en niet die van zijn ouders.quote:Op dinsdag 18 september 2018 11:16 schreef dop het volgende:
[..]
je kunt niet door de een te laten vallen of de rug toe te keren de liefde voor de ander bevestigen
Dat is ook niet nodig.
Samen zijn met de Ts en haar te steunen waar nodig is voldoende.
Hij hoeft de relatie met zijn ouders daar voor niet op te geven, ook al is die misschien niet 100%.
Ik snap echt hartstikke goed dat je dat graag wilt. Maar 'je thuis mogen voelen' (of, deel van de familie zijn) is denk ik niet zozeer iets wat je kan verdienen, maar eerder iets wat je geschonken krijgt, waar je in uitgenodigd wordt. Natuurlijk, zoals bij elke normale sociale relatie is er de voorwaarde dat je een goede deelnemer van die relatie probeert te zijn, en op dat punt kan je dan ook best in jullie relatie investeren (wat je dus ook al erg doet). Maar uiteindelijk is een belangrijke voorwaarde voor het voor jou creëren van dat thuis gevoel met/bij je schoonfamilie, dat zíj jou daar deel van willen maken.quote:Op dinsdag 18 september 2018 10:00 schreef Walnoot123 het volgende:
[..]
Genoeg therapie gehad, maar zo iets slijt natuurlijk nooit helemaal. Het niet kunnen terugvallen op iets waar anderen normaal houvast en warmte kunnen krijgen is altijd vervelend en dit zal nooit veranderen en ook nooit uit mijn achterhoofd verdwijnen. Al heb ik het wel geaccepteerd dat het zo is, nog zijn er soms situaties waarin dat gemis even bij me naar boven komt en ik denk dat zo’n gemis en verlangen naar iets wat voor anderen normaal is, maar dat je zelf nooit hebt gehad niet een onnatuurlijke en pshychisch verknipte reactie is op wat er is gebeurd.
Tuurlijk het moet geen drang worden, maar het lijkt mij gewoon een keer fijn om ergens ECHT thuis te komen en Ik zie/zag dit als een kans om dat eens te voelen. En tuurlijk als het teveel is gevraagd is dat even pijnlijk, maar had het al wel geaccepteerd in die drie jaar. De teleurstelling is pas echt aangewakkerd dit jaar nu ik zie dat het wel lukt bij de vriend van de zus, maar niet bij mij.
Maargoed ik hoef hier niet perse het slachtoffer uit te hangen, zou vooral graag ervaringen van anderen willen horen en hoe zij het vervolgens hebben aangepakt.
Aan een kant is het moeilijk om het niet persoonlijk op te nemen, maar aan de andere kant ben jij je opleiding niet. Als dat hun focus is, dan wordt de andere schoon daar net zo goed op beoordeelt en dus ook niet op wie ze verder zijn. Dat kan je rationeel sterken en wellicht emotioneel ook wat meer afstand geven.quote:Op dinsdag 18 september 2018 01:54 schreef Walnoot123 het volgende:
[..]
De reden waarom het zo belangrijk voor me is, is omdat mijn eigen ouders geen contact met mij hoeven. Ik mis eigenlijk gewoon een thuissituatie en had gehoopt dat ik dat gemis bij mijn vriend een stukje zou kunnen opvullen.
Het probleem is dus vooral dat ik het erg persoonlijk neem. Eigenlijk is dit een extra bevestiging dat ik weer niet goed genoeg ben en dat knaagt vrij onaangenaam.
Eens, zoiets kan gewoon bij je gaan horen. Maar het kan wel iets zeggen over de mate van verwerking als je het aan één kant niet zozeer iets als bij jezelf hoort vindt en daar dan iets van je schoonouders voor nodig hebt.quote:Op dinsdag 18 september 2018 10:00 schreef Walnoot123 het volgende:
[..]
Genoeg therapie gehad, maar zo iets slijt natuurlijk nooit helemaal. Het niet kunnen terugvallen op iets waar anderen normaal houvast en warmte kunnen krijgen is altijd vervelend en dit zal nooit veranderen en ook nooit uit mijn achterhoofd verdwijnen. Al heb ik het wel geaccepteerd dat het zo is, nog zijn er soms situaties waarin dat gemis even bij me naar boven komt en ik denk dat zo’n gemis en verlangen naar iets wat voor anderen normaal is, maar dat je zelf nooit hebt gehad niet een onnatuurlijke en pshychisch verknipte reactie is op wat er is gebeurd.
Is dat dan wel echte acceptatie als het puur om zijn papiertje gaat?quote:Tuurlijk het moet geen drang worden, maar het lijkt mij gewoon een keer fijn om ergens ECHT thuis te komen en Ik zie/zag dit als een kans om dat eens te voelen. En tuurlijk als het teveel is gevraagd is dat even pijnlijk, maar had het al wel geaccepteerd in die drie jaar. De teleurstelling is pas echt aangewakkerd dit jaar nu ik zie dat het wel lukt bij de vriend van de zus, maar niet bij mij.
Ik heb geen contact met een van mijn ouders en ben met eerdere schoonouders ook niet altijd even gezellig onthaald. Wat voor mij sowieso heel belangrijk is gebleken dat ik doe wat ik nodig vind en het niet moet proberen te doen om iets van die ander(en) te merken of gedaan te krijgen. Ik leg mijzelf langs mijn eigen meetlat en als een ander dat niet goed genoeg vindt, dan vind ik dat nog steeds jammer. Maar omdat ik langs die eigen meetlat wel kan meten dat ik mijn best heb gedaan/doe, hoef ik mij geen minder persoon te voelen. Makkelijker gezegd dan gedaan, maar je kan niet met iedereen beste maatjes worden en zat mensen die genoeg eigen shit aan trauma's hebben waar ik ook geen kut meer aan doen. Dat besef gaf me de ruimte om bepaalde dingen ook gewoon bij de ander te kunnen laten en niet op mezelf te (blijven) betrekken.quote:Maargoed ik hoef hier niet perse het slachtoffer uit te hangen, zou vooral graag ervaringen van anderen willen horen en hoe zij het vervolgens hebben aangepakt.
Vreemde zin.. Je schoonfamilie IS toch de familie van je vriendin?quote:Op maandag 17 september 2018 13:45 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Dit. Mijn schoonfamilie is niet zo open en gastvrij als die van mijn vriendin.
Het zegt vooral iets over zijn ouders. Niet over jou. Dus moet je het ook niet over jou gaan maken, want daar word je onzeker van.quote:Op zondag 16 september 2018 23:27 schreef Walnoot123 het volgende:
...en ik baal er van.
Wat ik ook doe, hoe hard ik ook probeer, ze ruilen me net zo lief in voor een andere meid. Het is dat ze zien dat mijn vriend ontzettend veel van mij houdt, en dat ze hierom wel aardig proberen te doen, maar je merkt het aan alles. Het doet taffes veel pijn en het maakt mij ontzettend onzeker.
De voornaamste reden hiervoor is dat de moeder van mijn vriend erg prestatie gericht is. Studie staat voorop en hoe het met je gaat staat op 2. Dit merk je ook wel bij haar zoon en dochter, vooral het onderwerp studie komt ter sprake. Hoeft niet verkeerd te zijn uiteraard, maar het probleem is wel dat ze mij leerde kennen toen ik nog MBO deed. Nu 3 jaar later studeer ik nominaal aan de universiteit. En hoe prestatiegericht ik zelf nu ook ben, ze zal altijd in haar achterhoofd houden dat ik vroeger wellicht niet mijn best gedaan heb voor VWO en dat ik een omweg heb gemaakt. Wanneer ben ik goed genoeg? Het vriendje van de zus van mijn vriend heeft daarintegen nominaal econometrie bachelor en master afgerond en gaat straks starten aan zijn PhD, uiteraard lekker gefixt, maar het verschil is helaas duidelijk te merken. Waar ze mij eigenlijk nooit iets vraagt, kan ze met hem uren een gesprek voeren (al is dat wel vaak studiegericht). Maar toch, het verschil in interesse is duidelijk te zien, en dat doet pijn. Waar hij nog maar net in beeld is, heeft hij al zonder moeite vele complimenten weten te krijgen, en wordt hij met trots schoonzoon genoemd. Je raad het al, schoondochter is nooit tegen mij gezegd.
Als ik langs kom begin ik met vragen hoe het gaat, en soms krijg ik ook een 'hoe gaat het met jou' terug. En hoe erg ik ook probeer deel te nemen aan de gesprekken over de interesses van de rest van het gezin, oprechte interesse in mij is ver te zoeken.
Dat het klikt tussen mij en zijn ouders is erg belangrijk voor mij, maar de situatie blijft al 4 jaar zielig hetzelfde. Elke keer weer ben ik teleurgesteld dat het niet gelukt is. En ik ben echt ten einde raad. Ik vind het oprecht lastig om mijzelf te zijn daar, wat eigenlijk best triest is, maar gaat onbewust. Dit valt mijn vriend ook op. Ik ben stiller en probeer erg op mijn woorden te letten, geen fouten te maken, waardoor er niet veel meer van mijn karakter over blijft. Deze manier van doen lijkt alleen ook niet te werken...
Ik hoop eigenlijk dat hier mensen zijn met soortgelijke ervaringen, wellicht ook '(schoon)ouders' die zich hierin erg goed kunnen verplaatsen en mij tips kunnen geven hoe ik een eventuele band kan versterken. Ik wil nog niet helemaal opgeven, hoeveel energie het ook zal kosten...
Alvast bedankt!
Ja. We hebben allebei een schoonfamiliequote:Op dinsdag 18 september 2018 22:25 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Vreemde zin.. Je schoonfamilie IS toch de familie van je vriendin?
Dit verklaart je rare zin totaal niet.quote:Op dinsdag 18 september 2018 23:30 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Ja. We hebben allebei een schoonfamilie
Wat is er zo raar aan zijn zin dan? 'die' verwijst naar de schoonfamilie van zijn vriendin.quote:Op vrijdag 21 september 2018 09:51 schreef Klaploper het volgende:
[..]
Dit verklaart je rare zin totaal niet.
Hihaho. Dat snap ik ook wel.quote:Op vrijdag 21 september 2018 10:20 schreef Chai het volgende:
[..]
Wat is er zo raar aan zijn zin dan? 'die' verwijst naar de schoonfamilie van zijn vriendin.
En zijn eigen familie is overduidelijk de schoonfamilie van zijn vriendin en zijn schoonfamilie de eigen familie van zijn vriendin.
Niks hihaho, ik snapte oprecht niet wat er dan onduidelijk aan zou zijn.quote:Op vrijdag 21 september 2018 10:35 schreef Klaploper het volgende:
[..]
Hihaho. Dat snap ik ook wel.
Taalkundig klopt het prachtig, maar het is niet duidelijk wat hij bedoelt.
Respect voor jouw unieke vermogen om tekst te analyseren.quote:Op vrijdag 21 september 2018 10:44 schreef Chai het volgende:
[..]
Niks hihaho, ik snapte oprecht niet wat er dan onduidelijk aan zou zijn.
Dacht eerder aan een ontzettende blinde vlek, maar blijkbaar wil je het per se over een bepaalde superioriteitsboeg gooien ipv antwoord te geven.quote:Op vrijdag 21 september 2018 10:53 schreef Klaploper het volgende:
[..]
Respect voor jouw unieke vermogen om tekst te analyseren.
Hoe ging dat met jouw vriendin dan? Want doorgaans krijg je wel wat mee van het nest waar je opgroeit.quote:Op maandag 24 september 2018 11:44 schreef BredeBroeder het volgende:
Ik had vroeger een stel tokkie schoonouders. Gevalletje hele dag bier drinken en roken. Er stonden standaard een stuk of 6 volle kratten Amstel voor een week voor 2 personen! In het begin probeerde ik me er niks van aan te trekken maar dat soort mensen hadden zo veel negatieve eigenschappen. Het lukte me op een gegeven moment ook niet meer om nog normaal over die mensen te praten
Je moet gewoon een beetje geluk hebben met je schoonouders en zorgen dat ze een beetje uit dezelfde "wereld" komen als jij. Anders klikt het nooit.
Ja klopt, maar dat viel eigenlijk reuze mee. Dingen die ik heel raar vond, vond zij dan weer wat schappelijker. Zij zelf gedroeg zich in ieder geval totaal niet als haar ouders, en dat was maar beter ook. Het heeft wel voor een hele hoop gezeik gezorgd.quote:Op maandag 24 september 2018 12:09 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Hoe ging dat met jouw vriendin dan? Want doorgaans krijg je wel wat mee van het nest waar je opgroeit.
Dit.quote:Op maandag 24 september 2018 13:18 schreef itchycoo het volgende:
Ga je vooral niet schikken in een rol die past in het patroon/spel waar je juist zo'n hekel aan hebt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |