Zoals het een welgestelde VVD'er betaamt doe ik mijn boodschappen altijd bij de Albert Heijn. Je betaalt er wel wat meer, maar dat is de extra kwaliteit en service wel waard. Nou ja, tot enkele maanden terug dan.
Enkele maanden terug hebben ze namelijk een of andere randdebiel aangenomen. Mannetje van een jaar of 16, nog nichteriger dan geer en goor bij elkaar, grote bek als een zeeman en intellectueel ver benedengemiddeld. En vermoedelijk heeft hij ook wat stoornissen binnen het autistisch spectrum, echt sociaal capabel is hij namelijk niet.
In eerste instantie stond hij op de groente afdeling waar zijn positie al snel onhoudbaar werd na meerdere akkefietjes met courgettes en komkommers.
Toen is hij naar de kassa verhuisd omdat vakkenvullen te zwaar voor hem zou zijn
Dat was ook niet echt een succes omdat hij daar menselijk contact moest hebben

Hij beschouwde de kassa als een soort van eigendom met allerlei regels waar een klant maar aan moest voldoen
Uiteindelijk hebben ze hem maar de winkel laten vegen, hier loopt hij het minste in de weg.
Nu is het helaas zo dat ze bij de Albert Heijn wegens vakantiedrukte wat personele problemen hebben waardoor hij pas bij de servicebalie gezet werd, net op de dag dat ik bij de servicebalie moest zijn voor het terugbrengen van een beschimmeld brood.
Je raadt het vast al, meneer ging weer moeilijk doen
Omdat ik niet met een randdebiel in discussie ga heb ik naar de manager gevraagd, die meneer niet wilde halen. Gelukkig houdt de manager hem goed in de gaten en kwam hij zelf al snel aanzetten.
Hij verontschuldigde zich uiteraard voor het gedrag van zijn werknemer en dekte zichzelf in met een verhaal over quota voor zwakkere werknemers en subsidie
Ik kreeg uiteraard mijn geld terug zoals het goede service betaamt.
Ik vind alleen dat een luxe winkel als de Albert Heijn service boven subsidie zou moeten stellen. Zo verliezen ze trouwe klanten.