Interessant. Ga eens zoeken of dit ook in Brabant kan. Zit in vergelijkbare situatie als TS... behalve dan dat ik geen HBO heb, maar wel werk op WO niveau uitvoer en dus ook 8uur+ achter de computer zit.quote:Op dinsdag 3 april 2018 23:47 schreef AnneX het volgende:
Een bekende is begonnen met 50 + met cursussen meubelmaken.
Heeft nu een eigen bedrijf(je).
Is dat wat? om te ontdekken of je dat ligt?
Bijvoorbeeld http://www.cursusmeubelmaken.nl
Leuk, dat het je op een idee brengt.quote:Op woensdag 4 april 2018 00:14 schreef Chinless het volgende:
[..]
Interessant. Ga eens zoeken of dit ook in Brabant kan. Zit in vergelijkbare situatie als TS... behalve dan dat ik geen HBO heb, maar wel werk op WO niveau uitvoer en dus ook 8uur+ achter de computer zit.
Lassen heeft heel veel mogelijkheden. Maar het is een zwaar beroep en al zeker in het veld bij montage lassen die ook nog eens onder keur vallen. Dat moet je zeker niet gaan doen tot je 67e.quote:Op dinsdag 3 april 2018 23:02 schreef Kronkos het volgende:
Heeft iemand hier tips voor? Heb werken met mijn handen altijd leuk gevonden maar omdat ik altijd hoge cijfers had op school werd ik altijd gepusht om naar de universiteit te gaan. Uiteindelijk ben ik nu meester in de Rechten en hoewel ik de studie erg leerzaam en leuk was, strookt het beroepenveld wat mij werd voorgespiegeld, totaal niet met de werkelijkheid. Komt er als neer dat meeste juridische beroepen inhouden dat je 8 uur lang achter een computer zit en dan ga ik nog liever dood.
Nu wil ik alsnog iets met mijn handen gaan doen maar hoe kan ik mij het beste omscholen? Een beroep als aannemer lijkt mij bijvoorbeeld erg leuk en een vriend van mij is lasser en die zegt dat daar ook veel mogelijkheden zijn door een te kort en het betaalt nog goed ook.
Ik ben me nog een beetje aan het oriënteren maar het vinden van een startpunt vind ik het belangrijkstequote:Op woensdag 4 april 2018 12:45 schreef Cherni het volgende:
Maar mogelijk zoek jij het meer in vakmanschap zoals meubelmaker, edelsmid, diamantslijper, fijnmechanica, horlogemaker, het maken van muziekinstrumenten etc.
www.vakschoolschoonhoven.nlquote:Op woensdag 4 april 2018 13:30 schreef Kronkos het volgende:
[..]
Ik ben me nog een beetje aan het oriënteren maar het vinden van een startpunt vind ik het belangrijkste
Ben ik nu mee bezig, wil ik ook niet tot mijn 67e mee bezig zijn.quote:Op woensdag 4 april 2018 12:41 schreef Cherni het volgende:
[..]
lasprocedures schrijven en onderzoeken etc.
Leuk man. Metalurgie is heel divers. En als lasser heb je een uitstekende basis.quote:Op woensdag 4 april 2018 14:35 schreef BORRREETJEEE het volgende:
[..]
Ben ik nu mee bezig, wil ik ook niet tot mijn 67e mee bezig zijn.
Ben bezig met onze lasspecificaties volgens ASME IX. niet mijn favoriet. Vooral een boel normengezeik en documentatie.quote:
Klinkt mij bekend. Zelf nooit procedures geschreven maar omdat ik layouts maakte van chemische installaties en in de fieldenigeneering zat heb ik met lassers die waren doorgegroeid samen moeten werken die dan alle procedures maakte. Daarbij stuurde ze ook lassers aan. En dat waren stuk voor stuk vaklui. Veel respect voor lassers in het veld gekregen die op enorme hoogtes in tenten hun montage lassen maakte.quote:Op woensdag 4 april 2018 14:38 schreef BORRREETJEEE het volgende:
[..]
Ben bezig met onze lasspecificaties volgens ASME IX. niet mijn favoriet. Vooral een boel normengezeik en documentatie.
Vrijwel geen werk voor juristen of advocaat-stagiaire plekken. Kan hooguit voor mezelf beginnen als juridisch adviseur maar geen idee hoe ik aan een klantbestand kom.quote:Op woensdag 4 april 2018 14:33 schreef jogy het volgende:
Kan je als een beetje een goede meester in de rechten niet zelf kijken hoeveel je per maand nodig hebt om goed rond te komen en daarop je uren baseren zodat je de rest van de tijd kan gebruiken als je zelf wil? Dus dat je misschien uitkomt op 16 uur per week werken voor een x bedrag waar je gewoon tevreden mee bent. Want volgens mij is je uurtarief redelijk hoog toch?
Dat is wel een dingetje ja. Wist ook niet dat de markt voor juristen eigenlijk zo krap was.quote:Op woensdag 4 april 2018 16:41 schreef Kronkos het volgende:
[..]
Vrijwel geen werk voor juristen of advocaat-stagiaire plekken. Kan hooguit voor mezelf beginnen als juridisch adviseur maar geen idee hoe ik aan een klantbestand kom.
tja, tegenwoordig doet iedereen rechten en als je na gaat dat steeds meer juridisch werk geautomatiseerd wordt en het nou eenmaal ook niet de moeilijkste studie is en dan krijg je dat.quote:Op woensdag 4 april 2018 16:56 schreef jogy het volgende:
[..]
Dat is wel een dingetje ja. Wist ook niet dat de markt voor juristen eigenlijk zo krap was.
Wat dat betreft zijn het ook een stel autisten in de techniek. Heb ook weleens buiten mijn vakgebied gesoliciteerd, maar vaak is het voor hun ook te moelijk om eens over de schutting te kijken bij een ander, terwijl het vaak erg vergelijkbaar is. Troubleshooten en natuurwetten veranderen niet.quote:Op woensdag 4 april 2018 17:03 schreef Kronkos het volgende:
[..]
tja, tegenwoordig doet iedereen rechten en als je na gaat dat steeds meer juridisch werk geautomatiseerd wordt en het nou eenmaal ook niet de moeilijkste studie is en dan krijg je dat.
Waar ik me wel aan erger is dat het gewoon tegen mij wordt gebruikt bij sollicitaties als ik buiten mijn vakgebied solliciteer. Mensen gaan er gelijk vanuit dat je echt niks met handen kan en niet met cijfers overweg kunt.
Ik heb met ketellassers samengewerkt. Dat is echt specialistisch werk.quote:Op woensdag 4 april 2018 14:50 schreef Cherni het volgende:
Daarbij stuurde ze ook lassers aan. En dat waren stuk voor stuk vaklui. Veel respect voor lassers in het veld gekregen die op enorme hoogtes in tenten hun montage lassen maakte.
Yep veelal keur en dan exotische metalen. Op de werkplaatstekeningen de isometrics maakte je de stuklijsten en maakte je lasdetails en gaf je aan of et gegloeid en voorverwarmd moest worden en het soort las onderzoek. Van rontgen tot ultrasoon. En gaf je het afpersen aan. Maar de gedetailleerde lasprocedures werden gemaakt door specialisten.quote:Op donderdag 5 april 2018 09:36 schreef blomke het volgende:
[..]
Ik heb met ketellassers samengewerkt. Dat is echt specialistisch werk.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |