Paar kleine ideetjes....quote:Op zondag 11 februari 2018 08:11 schreef Kwikzilver het volgende:
Hi allemaal,
Sinds vorig jaar oktober woon ik in mijn ouderlijk huis dat ik grondig verbouwd heb en ook gekozen heb voor vloerverwarming op begane grond. Op tweede verdieping heb ik radiatoren in iedere kamer (totaal 4)
De tussenvloer bg en 1e verdieping is van hout.
Het betreft een woning uit 1907.
Er is tevens een nieuwe serre aangezet met opening van 2,5 meter naar keuken.
Het is een twee ondereenkap maar staat naast gevel direct huis naast gebouwd dus eigenlijk bijna tussenwoning.
Nu mijn vraag:
Sinds december houd ik de gasstanden/verbruik bij met app ENGIE via slimme meter in de meterkast.
Nu valt mij het verbruik erg tegen.
Vloerverwarming zou zuiniger moeten zijn maar dat vraag ik me af of er is iets niet goed (mijn intuïtie zegt dat er iets niet klopt)
Het verbruik s nachts is namelijk meer dan overdag.
De thermostaat staat zowel dag als nacht op 18 graden. Heb ik gedaan om uit te testen.
Als je afgelopen week neemt dan schommelt het verbruik tussen de 5 en 14 kuub per dag bij ongeveer gelijke weersomstandigheden (afgelopen dinsdag was t het hoogst met ruim 14 kuub)
In de avond stook ik altijd de openhaard.
Oja en ik heb rolluiken die ik in avond dicht doe wat ook isolerend werkt.
Nu is mijn vraag hoe kan dit?
Hoor het graag.
Groetjes, kwikzilver
Dit. Als je 's nachts slaapt kun je de vloerverwarming misschien beter niet op 18 graden zetten om kosten te besparen.quote:Op zondag 11 februari 2018 08:31 schreef keko het volgende:
Ik hap toe:
‘s Nachts is het kouder, dus koelt het eerder af, dus. is je verbruik hoger.
Dat je verbruik dinsdag het hoogst was komt waarschijnlijk omdat dat de koudste dag deze week was? :s
Dit, en sowieso: hoe is het met de isolatie? Ook aangepakt met de verbouwing van het huis?quote:Op zondag 11 februari 2018 08:51 schreef Rolfieo het volgende:
[..]
Paar kleine ideetjes....
Overdag schijnt de zon, welke ook je huid opwarmt.
Als je openhaard aan gaat... Betekend dat je lucht warm wordt, maar je vloer niet. De vloerverwarming moet die dus extra verwarmen.
Hoe ziet je vloer er uit van de begane grond, die is ook van hout, zoals ik het lees? Is die wel goed geïsoleerd? Anders moet heb je daarbij ook extra verliezen, waardoor de vloer extra verwarmd moet worden.
Is de vloerverwarming ook wel goed ingeregeld, liefst met een opentherm CV / thermostaat?
De vloerverwarming haalt volgens mij juist zijn goede rendement uit een betonnen vloer. Daar wordt de warmte juist bewaard en uitgestraalt.
Heb deze winter de verwarming nog niet aangehad, alleen de haard. Behagelijk warm hier in huis.quote:Op zondag 11 februari 2018 09:49 schreef bonke het volgende:
een open haard is wel leuk natuurlijk maar zodra je die aan aan doet trekt het alle warme lucht uit je huis via de schoorsteen naar buiten
in de nabije omgeving van je openhaard zal het lekker zijn maar de rest van je huis word koud
Je warmte verlies gaat dan nog steeds door en heb je een steenkoud huis wat je weer warm moet stokenquote:Op zondag 11 februari 2018 10:13 schreef Manke het volgende:
Je verliest meer warmte door de lage buitentemperatuur.
Zou het s'nachts niet eens aan laten staan.
een haard is niet hetzelfde als een open haard denk ikquote:Op zondag 11 februari 2018 10:11 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Heb deze winter de verwarming nog niet aangehad, alleen de haard. Behagelijk warm hier in huis.
Oh ja, die BBQ open haard, zo briljant.quote:Op zondag 11 februari 2018 10:36 schreef bonke het volgende:
een open haard gebruik je eigenlijk alleenmaar voor de gezelligheid of een bbq![]()
[ afbeelding ]
of een brood erin bakkenquote:Op zondag 11 februari 2018 10:38 schreef Leandra het volgende:
[..]
Oh ja, die BBQ open haard, zo briljant.
Bij ons zit het rooster er nog in, dus eens kijken hoe het zou kunnen, maar ik vind het zo gaaf!quote:Op zondag 11 februari 2018 10:41 schreef bonke het volgende:
[..]
of een brood erin bakken![]()
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Op een gegeven moment blijft de temperatuur gelijk, 16 graden misschien. Dan is het zonde om het de hele nacht op 18 graden proberen te houden.quote:Op zondag 11 februari 2018 10:14 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Je warmte verlies gaat dan nog steeds door en heb je een steenkoud huis wat je weer warm moet stoken
Vetquote:Op zondag 11 februari 2018 10:36 schreef bonke het volgende:
een open haard gebruik je eigenlijk alleenmaar voor de gezelligheid of een bbq![]()
[ afbeelding ]
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |