abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 9 februari 2018 @ 00:21:30 #1
406944 SugeLucky
Heeft een snoeiharde ripple
pi_177047542


Cryptocoins?
Bitcoin is het bekendste voorbeeld van cryptocurrency. Naast Bitcoins zijn er nog heel veel 'altcoins' kijk hier maar eens voor een overzicht; CryptoCurrency Market Capitalizations. Bitcoin is bedoeld als betaalmiddel, je kan geld (Bitcoin) naar iemand overmaken zonder tussenkomst van een bank. De transactie is anoniem en binnen enkele minuten geregeld. Dit gebeurt allemaal door middel van een blockchain.

Blockchain?
De blockchain kun je zien als een kasboek dat wordt gecontroleerd door iedereen die gebruik maakt hiervan. Je kan in dat kasboek elke transactie zien die ooit heeft plaatsgevonden. De blockchain wordt door heel veel pc's gecontroleerd en is niet achteraf wijzigbaar. Een systeem wat moeilijk te manipuleren is dus.
In elk block in de blockchain zitten transacties van coins. Kijk maar eens hier om zelf een kijkje te nemen in zo`n blockchain; Bitcoin Block Explorer - Blockchain

Wie houdt de blockchain bij?
De blockchain wordt bijgehouden door zogeheten 'miners'. Deze (groepen van) pc's stoppen transacties in een block en voegen die toe aan de blockchain. De miner die het block uiteindelijk maakt wordt beloond met Bitcoin.
Dit is natuurlijk kort door de bocht; bekijk dit filmpje maar eens voor een uitgebreidere uitleg;


Er zijn tegenwoordig twee verschillende technieken die worden gebruikt om de blockchain bij te houden, namelijk; Proof of Work (PoW) en (Leased) Proof of Stake (LPoS of PoS). Wil je meer weten hierover dan ga je dit maar Googlen. :P

Minen levert dus geld op?
Ja. Maar op kleine schaal is het minen van Bitcoin eigenlijk niet meer rendabel door de kosten van aanschaf van hardware, stroomkosten etc. Dit omdat het minen van Bitcoin ook steeds moeilijker wordt en er veel concurrentie is. Wellicht als Bitcoin in de toekomst nog veel meer waard word dat het weer rendabel wordt. Het minen van sommige altcoins op kleine schaal kan wel rendabel zijn, helemaal met wellicht een prijsstijging in het verschiet.

En wat zijn de verschillen tussen Bitcoin en verschillende altcoins?
De verschillen tussen al die coins zijn soms minimaal en soms gigantisch groot. Op de verschillende websites van de coin is informatie te vinden over de technische werking of de visie van het team erachter.


groeten

Oké. Hoe kom ik aan cryptocurrency?
Cryptocurrency kun je kopen via bedrijven of via een exchange. De laatstgenoemde is eigenlijk een soort AEX maar dan alleen voor cryptocurrency. Kopen via een exchange is meestal goedkoper dan het kopen van een bedrijf. Dit omdat je nu geen tussenpersoon hebt maar rechtstreeks van een andere gebruiker koopt.

En hoe sla ik mijn digitale geld nu veilig op?
In een wallet. En dat kan op verschillende manieren en plekken, elk met zijn eigen voor en nadelen.
Je kan het in je wallet op een exchange bewaren maar de geschiedenis heeft geleerd dat dit niet altijd een goed idee is. Je kan bij je wallet door middel van een private key, alleen hiermee kun je transacties doen. Omdat de exchange jouw private key beheerd kan de eigenaar van die exchange er in theorie dus met al het geld vandoor gaan. Google maar eens op 'mt. Gox' voor een voorbeeld.

Wil je dagelijks handelen met crypto dan is het handiger om je coins op een exchange te laten. Koop je ze voor de lange termijn dan kun je het beter opslaan in een ander soort wallet.

Wallet? Offline wallet? Hardware wallet? Paper wallet? Wat?
Een wallet komt in verschillende vormen. Je kan een walletprogramma voor desbetreffende coin installeren op je pc / laptop / telefoon / tablet en daar je coin in opslaan. Maakt wel een backup van je private key zodat als deze crasht je je coins nog wel van recoveren.

Daarnaast zijn er ook hardware wallets tekoop zoals de Trezor of de Nano Ledger.

Een paper wallet is heel simpel. Je maakt online een bitcoinadres aan en stuurt naar dat adres je coins. Je print je private key uit. Deze sla je op een aantal plekken veilig op en je coins staan nu op dat adres in de blockchain opgeslagen. Met die key kun je op een later tijdstip een wallet installeren en bij je coins.

Meer info: https://www.coindesk.com/information/paper-wallet-tutorial/

Probeer 3rd party wallets te vermijden. Dit zijn Wallets die zijn gemaakt door een partij die niet in eerste instantie bij het team zit dat desbetreffende coin heeft ontwikkeld. Het verleden heeft uitgewezen dat hier nog wel eens misbruikt van is gemaakt.

Wat een hoop info. Waarom moet ik instappen?
Omdat je bank 0.1% rente per jaar geeft en omdat de blockchain de toekomst heeft. Het is niet voor niks dat er steeds meer geld in cryptocurrency omgaat. To the moon motherfuckers!

En wat zorgt er nou voor dat een coin waarde krijgt?
De markt bepaalt de waarde van een coin. Hoe meer mensen er heil in zien, hoe meer het waard wordt.

Maar nu even serieus, ik snap er nog steeds niks van!
Lees hier een uitleg, handleidingen, crypto-woordenboek etc,
Bekijk hier stap voor stap handleidingen:
BTC / [N00B] Crypto beginnerstopic #1 Voor al je kleine en grote vragen

Hoe claim ik een geforkte munt?
Door je private key in een wallet te importeren die de nieuwe munt support (wel eerst je Bitcoins verplaasen naar een ander adres!). Gedetailleerde uitleg voor Bitcoin Cash en Bitcoin Gold: BTC / [N00B] Crypto beginnerstopic #2 Voor al je kleine en grote vragen

Afkortingen en jargon
FOMO - Fear of missing out - Paniekreactie omdat een coin opeens erg veel in waarde stijgt. Paniekaankoop.
FUD - Fear, uncertainty, doubt. Op het moment dat er angst en onzekerheid in de markt zit dan gaan vaak veel mensen hun geld omzetten naar fiat. Dit zorgt voor een dalende trend of crash in de markt.
ICO - Initial Coin Offering. Een nieuwe munt wordt geïntroduceerd. Hier is geld voor nodig. Vroege investeerders kunnen in een ICO investeren in de hoop dat de munt daarna een veelvoud waard wordt.
Fee - Om een transactie te doen moet er fee worden betaald. Dit is een bedrag dat ervoor zorgt dat jouw transactie in behandeling wordt genomen. Sommige exchanges rekenen ook fee om uit te laten betalen.
Hodlen - Je cryptomunten altijd houden (holden).

Shorten? Long gaan? Margin trading? Leverage?
Geen zin om nu deze termen nu uit te leggen. Google er maar op :').

Exchanges;
Kraken | Buy, Sell and Margin Trade Bitcoin (BTC) and Ethereum (ETH) - Buy, Sell, Trade Bitcoin
Bittrex.com - Bittrex, The Next Generation Digital Currency Exchange
Binance - Chinese exchange, werkt goed voor handelen tussen crpytomunten

Bedrijven waar je crypto kan kopen buiten een exchange om?
Bitcoins Kopen en Verkopen met iDEAL, Bancontact of SEPA | LiteBit
Bitonic
Bitcoins kopen - iDEAL, Banktransfer of Creditcard | BTC Direct

Bitcoin block explorers
Blockchain.info
BlockExplorer.com
CryptoGraffiti.info

Crypto koersen
Coinmarketcap.com - CryptoCurrency Market Capitalizations
Cryptodashboard.io - Lichtgewicht versie van Coinmarketcap met auto refresh
cryptowat.ch - Live koersen van de belangrijkste exchanges

Gedetailleerde crypto statistieken
fork.lol
coin.dance
Statoshi.info
Cryptocurrency Mining Profitability
BitcoinWisdom.com

Crypto nieuws
Bitcoin Magazine
Coindesk
CoinTelegraph
/r/CryptoCurrency
/r/Bitcoin
/r/btc

Bitcoin resources (websites)

Bitcoin en belastingaangifte

Bitcoins als vermogen: box 3
Het bezit van bitcoins en andere cryptovaluta wordt gezien als vermogen. Vermogen moet worden opgegeven in box 3.

De waarde die u opgeeft is de waarde (in euro’s) van uw cryptovaluta op 1 januari van het fiscale jaar. Bij uw belastingaangifte over het jaar 2016, geeft u dus aan hoeveel uw ‘coins’ op 1 januari waard waren. Wij adviseren u om altijd al uw currencies op te geven, ook als het om kleine bedragen gaat. Immers kan uw cryptovaluta in een jaar sterk in waarde stijgen, als u het niet eerder heeft opgegeven dan kampt u in de toekomst wellicht met een voor de belastingdienst onverklaarbaar vermogen.

Voor meer informatie kunt u kijken op de website van de Belastingdienst.

Starten met het kopen van Bitcoin of Altcoins
- Open een account op bijv Binance.(Zie hierboven)
- Bij de tab 'Deposits/withdrawals' kies je 'Deposit' bij Ether. Kopieer het wallet-adres.
- Koop Ether (bijvoorbeeld bij BTC-direct of Bitonic). Verzend het naar het adres van Binance. Betaal met iDeal.
- Na de verwerkingstijd (meestal 20-30 min) staat je saldo in Ether op Binance. Via de Exchanges kan je Ether kopen/verkopen voor andere Crypto.
(Elke transactie -dus koop/verkoop van crypto op Binance- kost je 0,1% van de transactiesom aan fee. Lagere fee (0,05%) is mogelijk als je BNB-crypto gekocht hebt. In dat geval gaan deze fees direct van je BNB-saldo af.)

DISCLAIMER:
Cryptocurrency is een erg jonge en volatiele markt. Nog meer dan voor elke andere markt geldt hier dat je je goed moet inlezen en investeer enkel geld dat je kan missen. Don't invest recklessly.

[ afbeelding ]
pi_177047552
quote:
10s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:21 schreef Typisch het volgende:

[..]

pff alsjof je ze dan nog hold bij 1 miljoen euro in je portefeuille
Dat ligt eraan, hoe hard ik dat nodig heb... als mijn LISK en VEN zorgen voor wat doekoe-aten , dan kan ik het gewoon laten staan toch.
Lambo of Rekt
  vrijdag 9 februari 2018 @ 00:23:10 #3
406944 SugeLucky
Heeft een snoeiharde ripple
pi_177047563
Is dat cobinhood wat? Ben er nog geen lid
pi_177047573
1 euro is ook al een leuke starters deal
pi_177047580
Kwam Universa nou ook op Binance?
Op zaterdag 25 augustus 2012 11:03 schreef yvonne het volgende: Dag kindjes, nu weer braaf met je legerautootjes spelen.
pi_177047582
Universa :')

Zoveel red flags, zoveelste pump n dump coin.

Succes met FOMOen allemaal

:')14.gif
pi_177047583
quote:
0s.gif Op donderdag 8 februari 2018 23:44 schreef SugeLucky het volgende:
Net over m'n dukaten gepist, ze glimmen weer als vanouds!
Of nie? Gewoon die oxidatie er af zeiken toch!
"It's hard to argue against cynics - they always sound smarter than optimists because they have so much evidence on their side."
pi_177047586
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:23 schreef SugeLucky het volgende:
Is dat cobinhood wat? Ben er nog geen lid
Ik vind het een prima exchange voorlopig... zeer professioneel opgezet. Stukken beter dan Kucoin , bitgrail en hitbtc.
Lambo of Rekt
pi_177047591
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:24 schreef kthxbye het volgende:
Universa :')

Zoveel red flags, zoveelste pump n dump coin.

Succes met FOMOen allemaal

:')[ afbeelding ]
UNIVERSAAAAAAAAAAAAA JAAAAAAAAAAAAA ZEKER NAAR 1KKKKKKKKKKKKK
Lambo of Rekt
pi_177047593
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:24 schreef kthxbye het volgende:
Universa :')

Zoveel red flags, zoveelste pump n dump coin.

Succes met FOMOen allemaal

:')[ afbeelding ]
Wat zijn jouw rode vlaggetjes?
pi_177047603
quote:
14s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:24 schreef Typisch het volgende:

[..]

Wat zijn jouw rode vlaggetjes?
HIj heeft bij z'n eigen schaduw al red flags...
Lambo of Rekt
pi_177047636
Overigens vind ik geen-reddit en alles wel achterlijk voor iets wat zo groot moet worden als UNIVERSAAAAAAAAAAAA JAAAAAAAA
Lambo of Rekt
  vrijdag 9 februari 2018 @ 00:27:39 #13
73683 leolinedance
Voor Rood-Wit gezongen
pi_177047640
Ik mag hopen dat Binance morgen weer gewoon bereikbaar is. Heb er nog iets te veel coins staan :')
pi_177047649
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:27 schreef leolinedance het volgende:
Ik mag hopen dat Binance morgen weer gewoon bereikbaar is. Heb er nog iets te veel coins staan :')
Anders ik wel, dik 500 ICX en 1500 VEN ofzo :(
Lambo of Rekt
pi_177047668
quote:
3s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:24 schreef EggsTC het volgende:

[..]

Ik vind het een prima exchange voorlopig... zeer professioneel opgezet. Stukken beter dan Kucoin , bitgrail en hitbtc.
Koop dan ook ff 100k COB voor dr bij .....
Ben ik wel bereid om mn voorraad COB met wat verlies van de hand te doen en kan ik weer terug naar een vertrouwde dividend coin...
Voor de crash tikte COB krap $1.20 aan... dus potentie zat :)
pi_177047674
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:29 schreef SMS303 het volgende:

[..]

Koop dan ook ff 100k COB voor dr bij .....
Ben ik wel bereid om mn voorraad COB met wat verlies van de hand te doen en kan ik weer terug naar een vertrouwde dividend coin...
Voor de crash tikte COB krap $1.20 aan... dus potentie zat :)
Hoeveel moet je hebben voor die 100k cob dan
Lambo of Rekt
pi_177047679
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:30 schreef EggsTC het volgende:

[..]

Hoeveel moet je hebben voor die 100k cob dan
zoveel heb ik niet eens :X
wat ik heb daar lach jij wsl om
pi_177047692
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:30 schreef SMS303 het volgende:

[..]

zoveel heb ik niet eens :X
In de ICO gekocht?
Lambo of Rekt
pi_177047711
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:32 schreef EggsTC het volgende:

[..]

In de ICO gekocht?
nee, 100 gratis gekregen, na de ico blijven volgen en met mn domme kop net onder ATH bijgekocht. Ik heb er maar 1800... probeer met kleine deals het aantal te vergroten. Het verschil in huidige waarde en aanschafwaarde in ETH is te groot om alles te verkopen... ik sta op -60% ofzo ermee :P
  vrijdag 9 februari 2018 @ 00:35:45 #20
73683 leolinedance
Voor Rood-Wit gezongen
pi_177047722
quote:
13s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:28 schreef EggsTC het volgende:

[..]

Anders ik wel, dik 500 ICX en 1500 VEN ofzo :(
Dikke 2k VEN hier :'(
pi_177047726
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:35 schreef leolinedance het volgende:

[..]

Dikke 2k VEN hier :'(
nog 4.5uur dan zouden ze het weer doen...
pi_177047728
Waarom hebben jullie zoveel tokens op een exchange staan? :?
pi_177047735
quote:
15s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:36 schreef Typisch het volgende:
Waarom hebben jullie zoveel tokens op een exchange staan? :?
Ja withdraw limiet toch... had de andere helft nog niet omdat ik aan mn 2btc zat.
Lambo of Rekt
  vrijdag 9 februari 2018 @ 00:39:04 #24
73683 leolinedance
Voor Rood-Wit gezongen
pi_177047743
quote:
15s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:36 schreef Typisch het volgende:
Waarom hebben jullie zoveel tokens op een exchange staan? :?
Omdat net gekocht (2 dagen geleden ofzo) en nog niet in de gelegenheid geweest het eraf te halen. Had het me wel al 2 dagen voorgenomen maar kwam iedere keer wat tussen. Normaalgesproken haal ik het er dezefde dag nog vanaf.
  vrijdag 9 februari 2018 @ 00:45:12 #25
406944 SugeLucky
Heeft een snoeiharde ripple
pi_177047778
Komt wel goed met binance, broeders. Ze geven hun vuurspugende dukatenmachine niet zomaar op.
pi_177047798
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:45 schreef SugeLucky het volgende:
Komt wel goed met binance, broeders
Ik heb me nog ook geen zorgen gemaakt verder, als ik zag wat er met hitBTC en bitgrail gebeurde, die waren al 30 keer tot scam veroordeeld als je de redflagmaatstaf van kthxbye zou nemen :P
Lambo of Rekt
pi_177047861
quote:
Zou nr12 Erik Voorhees een broer van Jason zijn? :)

pi_177047945
Zijn de Aziaten al wakker?

Saai dagje zo.
pi_177047947
quote:
7s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 01:12 schreef BadVlad het volgende:
Zijn de Aziaten al wakker?

Saai dagje zo.
XRB mag wel weer ns ff moon.
Lambo of Rekt
pi_177047950
quote:
slecht lijstje hoor, geen McAfee
Op dinsdag 23 april 2024 10:41 schreef Solotovski het volgende:
Jij bent het zonnetje!!!
pi_177047970
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 01:13 schreef EggsTC het volgende:

[..]

XRB mag wel weer ns ff moon.
Shitcoin JAAAAAAAAAaaaaaaaa
pi_177047975
Heerlijk vochtig bier!
pi_177047992
quote:
1s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 01:19 schreef vigen98 het volgende:

[..]

Shitcoin JAAAAAAAAAaaaaaaaa
UNIVERSAAAAAAAAAAAAAAA JAAAAAAAAAAA
Lambo of Rekt
pi_177048126
quote:
14s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:24 schreef Typisch het volgende:

[..]

Wat zijn jouw rode vlaggetjes?
Ga ik niet weer uittypen, heb ik in vorige topics al meerdere malen aangegeven.

Het toevoegen van pump n dumper McAfee als advisor (én em er later weer afhalen nu de buit binnen is) em hem zn scam ico op het platform laten voeren zijn voor mij ook zeer donkerglanzende roodfluwelen vlaggen hoor

:')14.gif 🚩 🚩 🚩
  vrijdag 9 februari 2018 @ 06:35:09 #36
473609 Het_Peenvarken
Grapperhaustechno
pi_177048437
quote:
14s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:48 schreef EggsTC het volgende:

[..]

Ik heb me nog ook geen zorgen gemaakt verder, als ik zag wat er met hitBTC en bitgrail gebeurde, die waren al 30 keer tot scam veroordeeld als je de redflagmaatstaf van kthxbye zou nemen :P
Lol, HitBtc werd gerund door twee Russische katvangers in Engeland. Het zogenaamde bedrijf is ondertussen gevestigd in Hong Kong. Maar hey, wie werkt er voor HitBtc? Op papier hebben ze nooit personeel gehad en was de omzet 0. Net als bij Tether werken al die mensen vrijwillig zeker...

Right..

Ook vrijwilligers moet je registreren overigens.
  vrijdag 9 februari 2018 @ 06:36:54 #37
473609 Het_Peenvarken
Grapperhaustechno
pi_177048447
quote:
14s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:24 schreef Typisch het volgende:

[..]

Wat zijn jouw rode vlaggetjes?
Coin distribution bekijken is een goede om in de gaten te houden, als dat een vraag is.
  vrijdag 9 februari 2018 @ 06:38:39 #38
473609 Het_Peenvarken
Grapperhaustechno
pi_177048452
Zometeen kan het F5'en beginnen. Volgens de Binance twitter gaat de boel hopelijk ergens de komende 1-2 uur weer een beetje draaien.
  vrijdag 9 februari 2018 @ 07:00:22 #39
157922 fathank
Wie baas is bakt koekjes.
pi_177048565
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 00:24 schreef kthxbye het volgende:
Universa :')

Zoveel red flags, zoveelste pump n dump coin.

Succes met FOMOen allemaal

:')[ afbeelding ]
20k tx/s jonge top5 coin ditdatzuszo immer gerade omhoog bij hindelopen rechtsaf
Behulpzaam als een waterkraan.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
pi_177048567
@binance_2017
·
37 m
Data recovery was successful and we are in the process of prepping the system for return of services.

We do not have an exact ETA to provide for this process but we expect at least another 1-2 hours. We appreciate your patience and we hope to be operating normally again shortly
Ons soort mensen, trapt reeds jaren blij van zin, het vuile plebs de modder in.
Ons soort mensen, steunpilaar van vaderland en koningin.
pi_177048664
OMG ME MUNNEY GONE
;(
U MAD?
  vrijdag 9 februari 2018 @ 07:32:06 #42
473609 Het_Peenvarken
Grapperhaustechno
pi_177048721
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 07:19 schreef de_boswachter het volgende:
OMG ME MUNNEY GONE
;(
Je satoshi's zijn veilig schat.
  vrijdag 9 februari 2018 @ 07:33:26 #43
473609 Het_Peenvarken
Grapperhaustechno
pi_177048727
pi_177048808
Toch aardig volume wat stil staat. :P
Uitvinder van de biersmiley.
  Moderator vrijdag 9 februari 2018 @ 07:53:32 #45
56843 crew  onlogisch
Forumbeest
pi_177048842
quote:
Carlos Matos niet in dit lijstje opnemen :')
Recordhouder aantal posts op één dag.
4045
onlogisch
  vrijdag 9 februari 2018 @ 07:57:58 #46
473609 Het_Peenvarken
Grapperhaustechno
pi_177048880
quote:
@binance_2017
5m5 minutes ago

All of our engines are back online and we are processing data validation for pre-trading at the moment.
  vrijdag 9 februari 2018 @ 07:59:10 #47
473609 Het_Peenvarken
Grapperhaustechno
pi_177048892
Hopelijk is de onrust goed gevoed en zijn de tokens goedkoper straks.
pi_177048908
Toch maar eens een ledger kopen. Of het nou wel of geen hack is. Toch wel beetje geschrokken hiervan.
pi_177049069
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2018 08:01 schreef MGeraads het volgende:
Toch maar eens een ledger kopen. Of het nou wel of geen hack is. Toch wel beetje geschrokken hiervan.
Ja ik wil dat ook graag. Alleen is er helaas nog geen hardware wallet voor Monero (xmr). Mijn portfolio bestaat voor 60% uit xmr. Dus laat het maar op de exchange staan, al voelt het niet heel prettig.
pi_177049153
Edit

[ Bericht 99% gewijzigd door dimmak op 09-02-2018 08:46:58 ]
Uitvinder van de biersmiley.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')