Oh dat denk ik ook niet hoor, maar omdat iedereen hier laatst reageerde met Mundukquote:Op dinsdag 31 juli 2018 16:22 schreef Patroon het volgende:
[..]
Ja volgens mij kwam die tip van jou hier in het topic...thnx![]()
Maar je zal vast niet de 1e zijn die dat heeft ontdekt
Je moet toch overal wat weghalen om tot een soort van planning te komen..
Ja de foto's die je had gepost spraken ons wel aan...en er is best veel te bekijken..nogmaals bedankt!quote:Op dinsdag 31 juli 2018 16:27 schreef MaJo het volgende:
[..]
Oh dat denk ik ook niet hoor, maar omdat iedereen hier laatst reageerde met MundukVond ik het wel grappig
Geen dankquote:Op dinsdag 31 juli 2018 16:32 schreef Patroon het volgende:
[..]
Ja de foto's die je had gepost spraken ons wel aan...en er is best veel te bekijken..nogmaals bedankt!![]()
Het laatste, het interesseert de Indonesische politie overigens ook geen hol.quote:Op dinsdag 31 juli 2018 16:12 schreef Patroon het volgende:
Overal lees ik dat je een motorrijbewijs nodig hebt om te rijden op een scooter van >50cc. Bij een aanrijding ben je niet verzekerd als je geen motorrijbewijs hebt. Je kan in indonesie praktisch geen scoorters van 50cc of lager vinden.
Ik kan me niet voorstellen dat al die backpackers in Indonesie een motorrijbewijs hebben. Of kan het ze niet schelen dat ze niet zijn verzekerd zonder motorrijbewijs?![]()
Gili Air ja, ik vond Gili T niets aanquote:
quote:Op dinsdag 31 juli 2018 20:36 schreef RipCity het volgende:
Mooi altijd in Jakarta dat je gewoon politie-escortje kan regelen als je ergens 'sneller' heen wil. Als je op Sudirman kijkt zie je elke 10 minuten wel iemand die stoer wil doen en 1/2/3/4/5/6/7/20 mannetjes aan escort bij zich heeft. Zorgt alleen voor beroerde doorstroming![]()
Kan overigens al vanaf 120 euro als je keer leuke ervaring wil hebben
Is daar goedkoper. Geen nut om het nu te doen tenzij je graag het dubbele betaalt. Houd rekening dat die bootjes niet altijd kunnen vertrekken, bijvoorbeeld als er te veel golven zijn.quote:Op dinsdag 31 juli 2018 21:30 schreef Patroon het volgende:
Is het verstandig om alvast een Ferry te boeken van Gili Air naar Nusa Lembongan of kan dat op Gili zelf ook nog makkelijk?
Ja ik bedoel idd de fast boat.quote:Op woensdag 1 augustus 2018 01:52 schreef miro86 het volgende:
[..]
Is daar goedkoper. Geen nut om het nu te doen tenzij je graag het dubbele betaalt. Houd rekening dat die bootjes niet altijd kunnen vertrekken, bijvoorbeeld als er te veel golven zijn.
Tevens, je zegt ferry, maar de ferry gaat niet naar de Gilis. Je bedoelt vast de fast boat.
In september kan dat daar ook vast wel, normaal gesproken voldoende keuze. En 50-100 euro per nacht zit je toch wel in de dure klasse in Indonesië, dus die zullen vast niet allemaal vol zitten. Zeker met de booking.com app kun je meestal een dag van tevoren even checken wat er beschikbaar is, zitten meestal hele leuke dingen bij.quote:Op woensdag 1 augustus 2018 09:54 schreef Patroon het volgende:
Nog een vraag:
Stel he, we willen een mooi hotel met zwembad, uitzicht etc etc je kent het wel. 50-100 euro per nacht ofzo..moeten we dat nu echt al vastleggen voor september of kunnen we ook prima daar even via booking.com wat regelen..wij willen juist de vrijheid houden om zelf lekker te touren, zonder de stress of we wel op tijd op plek A kunnen zijn, omdat we juist wat langer/korter op plek B willen blijven.
Ja ik denk dat wij lekker niets gaan boeken vooraf en wel zien waar wij dagelijks uitkomen..ik merk hoe meer ik de boel vastleg, hoe meer gestresst ik de vakantie tegemoet ga.quote:Op woensdag 1 augustus 2018 12:12 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
In september kan dat daar ook vast wel, normaal gesproken voldoende keuze. En 50-100 euro per nacht zit je toch wel in de dure klasse in Indonesië, dus die zullen vast niet allemaal vol zitten. Zeker met de booking.com app kun je meestal een dag van tevoren even checken wat er beschikbaar is, zitten meestal hele leuke dingen bij.
Tja, of er zijn dagen die je echt 100% zeker weet dat je ergens bent, dan kun je natuurlijk ook gewoon alvast boeken. Hebben wij voor komende reis ook gedaan, als we in Makassar aankomen hebben we een hotel geboekt en voor de rest zien we het wel, behalve dan weer na de volgende binnenlandse vlucht in Medan, dan zullen we ook alvast iets boeken van tevoren.quote:Op woensdag 1 augustus 2018 12:24 schreef Patroon het volgende:
[..]
Ja ik denk dat wij lekker niets gaan boeken vooraf en wel zien waar wij dagelijks uitkomen..ik merk hoe meer ik de boel vastleg, hoe meer gestresst ik de vakantie tegemoet ga.
Maken gewoon een globale lijn/route en dan zien we wel waar we hoeveel dagen verblijven.
Ja, we boeken alles via Booking.com maar dan zie je toch meestal dat je minimaal een week van te voren moet annuleren...misschien nog eens beter kijken.quote:Op woensdag 1 augustus 2018 12:33 schreef MaJo het volgende:
Je kunt ook bepaalde dingen vastleggen die je tot een dag van tevoren nog kunt annuleren, dat hebben wij ook gedaan voor als er last minute toch nog dingen veranderen
Zo deden we het ook in Thailand. Eerste overnachting na vlucht wel geboekt, maar verder steeds via mobiel of internetcafe daar geregeld. Juist die vrijheid is voor ons echt vakantie..quote:Op woensdag 1 augustus 2018 12:30 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
Tja, of er zijn dagen die je echt 100% zeker weet dat je ergens bent, dan kun je natuurlijk ook gewoon alvast boeken. Hebben wij voor komende reis ook gedaan, als we in Makassar aankomen hebben we een hotel geboekt en voor de rest zien we het wel, behalve dan weer na de volgende binnenlandse vlucht in Medan, dan zullen we ook alvast iets boeken van tevoren.
Tijdens je reis wordt je normaal ook wat wijzer over het land, locaties en krijg je her en der wat tips, die kun je ook gebruiken bij het boeken
In Australië ook een keer meegemaakt dat het erbij stond dat je geen geld terugkreeg bij het annuleren, toch moeten annuleren en evengoed het geld teruggekregen.quote:Op woensdag 1 augustus 2018 12:49 schreef Patroon het volgende:
[..]
Ja, we boeken alles via Booking.com maar dan zie je toch meestal dat je minimaal een week van te voren moet annuleren...misschien nog eens beter kijken.
Dan is het de truuk om er gratis achteraan te plakken. Lukt me regelmatig. En wat kunnen ze eraan doen? Niets, want ze zijn betaald (=niet toegestaan) en kunnen me dus niet kwijtspelen. 1x heeft oom agent me toen bijna van de weg geduwd met pure opzet. Daarna kwam ie verhaal halen.. FUCK een buitenlander, die de taal spreekt, en zegt waar het op staat. 1000 excuses. Jaja, maar met excuses koop ik niets... Enfin, laten gaan, want stangen heeft geen zin. Meerijden wel.quote:Op dinsdag 31 juli 2018 20:36 schreef RipCity het volgende:
Mooi altijd in Jakarta dat je gewoon politie-escortje kan regelen als je ergens 'sneller' heen wil. Als je op Sudirman kijkt zie je elke 10 minuten wel iemand die stoer wil doen en 1/2/3/4/5/6/7/20 mannetjes aan escort bij zich heeft. Zorgt alleen voor beroerde doorstroming![]()
Kan overigens al vanaf 120 euro als je keer leuke ervaring wil hebben
Moet geen probleem zijn inderdaad. Alleen de toplocaties misschien. Gebruik booking.com of Agoda, werkt bijzonder goed naar mijn mening. Ik boek nu regelmatig hotelletje als ik pas ingechecked ben voor mijn binnenlandse vlucht. Beetje uitdaging zoeken, maar dat lukt niet dus.quote:Op woensdag 1 augustus 2018 12:12 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
In september kan dat daar ook vast wel, normaal gesproken voldoende keuze. En 50-100 euro per nacht zit je toch wel in de dure klasse in Indonesië, dus die zullen vast niet allemaal vol zitten. Zeker met de booking.com app kun je meestal een dag van tevoren even checken wat er beschikbaar is, zitten meestal hele leuke dingen bij.
Bedankt voor de tip. Zal de app van booking.com op de mobiel wel gebruiken, dat werkt perfect. Maar via een internetcafe kan je dan soms net even beter kijken hoe ver iets is, of waar het precies ligt. Dan boek ik hem wel via de app.quote:Op woensdag 1 augustus 2018 13:54 schreef indahnesia.com het volgende:
Tip: gebruik voor financiele transacties online geen internet cafe (nergens ter wereld) vanwege mogelijk key loggers e.d.) Beter wifi gebruiken vanaf je eigen mobieltje. Veiligheid voor alles.
Goeiequote:Op woensdag 1 augustus 2018 13:54 schreef indahnesia.com het volgende:
Tip: gebruik voor financiele transacties online geen internet cafe (nergens ter wereld) vanwege mogelijk key loggers e.d.) Beter wifi gebruiken vanaf je eigen mobieltje. Veiligheid voor alles.
Je kunt in Indonesie op iedere straathoek een nieuw nummer kopen met enkele GB aan data die dan binnen een maand op moet zijn. Kost een paar euro. Alle providers zijn net zo goed/slecht als je het mij vraagt, maar als je 'de binnenlanden' in gaat, kan het zijn dat niet alle providers netwerk hebben. Vooral oostelijk Indonesie is aangewezen op Telkomsel (zeg maar de Indonesische KPN)quote:Op woensdag 1 augustus 2018 14:10 schreef MaJo het volgende:
[..]
Goeie![]()
Ik wil sowieso nog een extra internet bundel aanschaffen zodat ik altijd internet heb als het nodig is
Bedankt voor de tip! Ik zie dat het bij KPN 10 euro kost voor 100mb, dat is toch zo opquote:Op woensdag 1 augustus 2018 14:16 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Je kunt in Indonesie op iedere straathoek een nieuw nummer kopen met enkele GB aan data die dan binnen een maand op moet zijn. Kost een paar euro. Alle providers zijn net zo goed/slecht als je het mij vraagt, maar als je 'de binnenlanden' in gaat, kan het zijn dat niet alle providers netwerk hebben. Vooral oostelijk Indonesie is aangewezen op Telkomsel (zeg maar de Indonesische KPN)
ja, dan kan je beter voor 50K 5GB internet kopen van telkomsel.quote:Op woensdag 1 augustus 2018 14:22 schreef MaJo het volgende:
[..]
Bedankt voor de tip! Ik zie dat het bij KPN 10 euro kost voor 100mb, dat is toch zo op
3 weken is prima, maar het hangt een beetje vanaf hoe lang je per plek zit. Op Gili Air kan ik best 7 dagen zitten chillen, maar 7 dagen Amed zou ik mij dood vervelenquote:Op woensdag 1 augustus 2018 08:57 schreef Patroon het volgende:
[..]
Ja ik bedoel idd de fast boat.
Ik twijfel over de fast boat van Sanur naar Gili en/of die van Gili terug naar Nusa Lembongan. Beide keren is dat wel 3uren varen en lees nou niet echt bepaald goede dingen over die fast boats, oncomfortabel en heb niet zoveel zin om 3 uren in zo'n boot te zitten. In Thailand ook al eens gedaan van Krabi naar Koh Lanta, vond ik ook geen pretje...
Nu twijfel ik dus over het volgende stukje van de route:
Van Munduk naar Ubud, dan paar dagen later naar Amed voor de boot naar Gili.
Dan zouden we daarna van Gili naar Nusa Lembongan.
Maar kunnen we niet meter van Munduk naar Amed (zitten dan toch al in het noorden/oosten).
Dan boot van Amed naar Gili en paar dagen later terug naar Amed en dan over land naar Ubud.
Paar dagen Ubud en dan via Sanur naar Nusa Lembongan.
Hieronder een kaartje van hoe het dan zou zijn..of is dat teveel voor 3 weken?
[ afbeelding ]
1 Pemuteran
2 Munduk (juist de rust en natuur in het noorden/oosten spreekt ons meer aan dan de drukke toeristische stranden in het zuiden)
3 Amed (boot naar Gili)
4 Gili (daarna boot terug naar Amed)
5 Ubud
6 Nusa Lembongan (vanaf Sanur)
7 Denpasar
Je koopt dan voor 3 euro 5GB internet van Telkomsel. En als dat dan op is, kan je dat simkaartje dan aanvullen met meer GB of koop je dan gewoon weer een nieuw nummer?quote:Op woensdag 1 augustus 2018 14:49 schreef Oscar. het volgende:
[..]
ja, dan kan je beter voor 50K 5GB internet kopen van telkomsel.
Let op, telkomsel heeft allerlei pakkettten, je hebt echt Internet (Internet Minguan) nodig, niet Internet Lokal, Videomax en Chat & Social Media.
Ze willen nog wel eens zeggen dat je 15GB krijgt, maar dan krijg je dus 10GB Internet Local, waar je geen reet aan hebt.
Amed is puur om met de boot naar Gili te gaan, niet van plan om daar te blijven.quote:Op woensdag 1 augustus 2018 14:53 schreef Oscar. het volgende:
[..]
3 weken is prima, maar het hangt een beetje vanaf hoe lang je per plek zit. Op Gili Air kan ik best 7 dagen zitten chillen, maar 7 dagen Amed zou ik mij dood vervelen
Kijk, hier heb ik wat aanquote:Op woensdag 1 augustus 2018 14:49 schreef Oscar. het volgende:
[..]
ja, dan kan je beter voor 50K 5GB internet kopen van telkomsel.
Let op, telkomsel heeft allerlei pakkettten, je hebt echt Internet (Internet Minguan) nodig, niet Internet Lokal, Videomax en Chat & Social Media.
Ze willen nog wel eens zeggen dat je 15GB krijgt, maar dan krijg je dus 10GB Internet Local, waar je geen reet aan hebt.
Paar dagen Amed is ook wel prima hoor, beetje snorkelen vanaf het strand. En heeeerlijk gegeten daar ergens in een donkere warung.quote:Op woensdag 1 augustus 2018 14:53 schreef Oscar. het volgende:
[..]
3 weken is prima, maar het hangt een beetje vanaf hoe lang je per plek zit. Op Gili Air kan ik best 7 dagen zitten chillen, maar 7 dagen Amed zou ik mij dood vervelen
En waarom nietquote:Op woensdag 1 augustus 2018 08:57 schreef Patroon het volgende:
[..]
Ja ik bedoel idd de fast boat.
Ik twijfel over de fast boat van Sanur naar Gili en/of die van Gili terug naar Nusa Lembongan. Beide keren is dat wel 3uren varen en lees nou niet echt bepaald goede dingen over die fast boats, oncomfortabel en heb niet zoveel zin om 3 uren in zo'n boot te zitten. In Thailand ook al eens gedaan van Krabi naar Koh Lanta, vond ik ook geen pretje...
Nu twijfel ik dus over het volgende stukje van de route:
Van Munduk naar Ubud, dan paar dagen later naar Amed voor de boot naar Gili.
Dan zouden we daarna van Gili naar Nusa Lembongan.
Maar kunnen we niet meter van Munduk naar Amed (zitten dan toch al in het noorden/oosten).
Dan boot van Amed naar Gili en paar dagen later terug naar Amed en dan over land naar Ubud.
Paar dagen Ubud en dan via Sanur naar Nusa Lembongan.
Hieronder een kaartje van hoe het dan zou zijn..of is dat teveel voor 3 weken?
[ afbeelding ]
1 Pemuteran
2 Munduk (juist de rust en natuur in het noorden/oosten spreekt ons meer aan dan de drukke toeristische stranden in het zuiden)
3 Amed (boot naar Gili)
4 Gili (daarna boot terug naar Amed)
5 Ubud
6 Nusa Lembongan (vanaf Sanur)
7 Denpasar
Omdat ik niet zoveel trek heb om 3uren op zo'n fast boat te zitten en afhankelijk te zijn van het weer...quote:Op woensdag 1 augustus 2018 17:24 schreef miro86 het volgende:
[..]
En waarom niet
3. Amed
4. Gili
5. Lembogan
6. Ubud (en dan direct naar de luchthaven)
Bijvoorbeeld. Maar er zijn ook genoeg telefoonwinkels die je beltegoed kunnen 'schenken'. Dan betaal je bijv. 100K beltegoed en dan een extra 5K voor hun services. Vanuit de Tekomsel app kun je dan weer een internetpakket kopen.quote:Op woensdag 1 augustus 2018 15:05 schreef Patroon het volgende:
[..]
Je koopt dan voor 3 euro 5GB internet van Telkomsel. En als dat dan op is, kan je dat simkaartje dan aanvullen met meer GB of koop je dan gewoon weer een nieuw nummer?
edit: domme vraag, las al dat je dan een kraskaart met pulsa (beltegoed) kunt kopen.
ben je nu toch ook 2 keer?quote:Op woensdag 1 augustus 2018 18:01 schreef Patroon het volgende:
[..]
Omdat ik niet zoveel trek heb om 3uren op zo'n fast boat te zitten en afhankelijk te zijn van het weer...
Meestal minder dan een uur. Maar als het goed stormt bij Sanur, dan waait het ook hard bij Amed, zoals verlede week was er bijna 2 weken lang verboden voor fast boaten om te varen tussen Lombok en Bali. Alles aan de Bali kant was dicht.quote:Op woensdag 1 augustus 2018 18:29 schreef Patroon het volgende:
[..]
Vanuit Amed maar 1.5 uur..(toch)?
Oké, daarom gaan we niets boeken en kijken we daar wel of we overkomen. Ik ga liever 2x 1u varen dan 3u van Sanur naar Gili en terug.quote:Op woensdag 1 augustus 2018 18:33 schreef Oscar. het volgende:
[..]
Meestal minder dan een uur. Maar als het goed stormt bij Sanur, dan waait het ook hard bij Amed, zoals verlede week was er bijna 2 weken lang verboden voor fast boaten om te varen tussen Lombok en Bali. Alles aan de Bali kant was dicht.
Wel waren er public ferries, maar als de lokale bevolking al met reddingsvesten aan zit, welk vertrouwen heb je er dan als Westerling inTevens zag ik verhalen voorbij komen dat sommige er 16 uur over deden....
Dat weet je niet van te voren. Als morgen vulkaan Angung weer uitbarst, zit je ook vast op Denpasser omdat er geen vliegverkeer dan mogelijk isquote:Op woensdag 1 augustus 2018 18:42 schreef Patroon het volgende:
[..]
Oké, daarom gaan we niets boeken en kijken we daar wel of we overkomen. Ik ga liever 2x 1u varen dan 3u van Sanur naar Gili en terug.
Daarom zit ik liever nergens aan vast..quote:Op woensdag 1 augustus 2018 19:16 schreef Oscar. het volgende:
[..]
Dat weet je niet van te voren. Als morgen vulkaan Angung weer uitbarst, zit je ook vast op Denpasser omdat er geen vliegverkeer dan mogelijk is
Je kunt altijd wel een taxi regelen, maar voor dat tijdstip zou ik dat wel op de avond if dag ervoor al regelen. Dan staat je taxichauffeur netjes voor de deur van je hotel te wachtenquote:Op woensdag 1 augustus 2018 20:35 schreef Patroon het volgende:
Nog een hele praktische vraag...wij moeten nog een vlucht boeken van Bali naar Singapore. Nu gaat er een vlucht om 7u en om 9u. Die van 7u is in totaal 50 euro goedkoper voor 2 personen. Ik neem aan dat we dan al om 4u uit het hotel/hostel moeten. Is het dan wel mogelijk om op het vliegveld te komen, of nemen we beter die van 9u?
Jeps, toch wel een voordeel. haha..quote:Op woensdag 1 augustus 2018 21:48 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
Je kunt altijd wel een taxi regelen, maar voor dat tijdstip zou ik dat wel op de avond if dag ervoor al regelen. Dan staat je taxichauffeur netjes voor de deur van je hotel te wachten
Onthoud: iedereen met een auto is taxichauffeur
Neem dan de boot naar Padang Bai, duurt een kwartiertje langer dan naar Amed, maar scheelt ruim een uur op weg naar Ubud.quote:Op woensdag 1 augustus 2018 08:57 schreef Patroon het volgende:
1 Pemuteran
2 Munduk (juist de rust en natuur in het noorden/oosten spreekt ons meer aan dan de drukke toeristische stranden in het zuiden)
3 Amed (boot naar Gili)
4 Gili (daarna boot terug naar Amed)
5 Ubud
6 Nusa Lembongan (vanaf Sanur)
7 Denpasar
Thnx, goede tip!quote:Op donderdag 2 augustus 2018 09:23 schreef UIO_AMS het volgende:
kwartiertje langer dan naar Amed, maar scheelt ruim een uur op weg naar
Het stuk tussen Gili Air, waar wij zaten, en Lombok is maar een klein stukje. Maar geen idee of die bootjes wel gaan als het stormt.quote:Op donderdag 2 augustus 2018 10:13 schreef Patroon het volgende:
Stel je zit op Gili en het stormt nogal, dus de boten gaan niet terug naar Bali. Moet je dan verplicht op Gili blijven zitten, of is het dan mogelijk om met de boot naar Lombok te gaan en dan met het vliegtuig naar Denpasar?
Ik wil namelijk niet het het risico lopen dat ik straks 2 van de 4 weken op Gili zit![]()
Een paar euro besparen en dan de fast boat niet nemenquote:Op donderdag 2 augustus 2018 11:22 schreef Ener-G het volgende:
Hier een ervaringsdeskundige: https://www.thetrvlblog.com/gili-islands-surviving-the-storm/
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |