Zijn verschillende versies van hetzelfde spul waarschijnlijk.. sommige zijn kant en klaar.. andere moet je zelf even doorverbinden..quote:Op zaterdag 30 december 2017 18:25 schreef derLudolf het volgende:
Wat betreft dat buurtassortiment, ik zie er maar een lont op zitten, maar op dit filmpje hebben ze het over doorlonten?
Wij hebben ook cakes zonder plaatjes oid er op, anders dan filmpje dus. Wel zelfde vorm, zes stuks in een doos en 19 schoten stuk.
Maar ik zie maar 1 lont?quote:Op zaterdag 30 december 2017 18:50 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Zijn verschillende versies van hetzelfde spul waarschijnlijk.. sommige zijn kant en klaar.. andere moet je zelf even doorverbinden..
Daarom is dat spul ook alleen bestemd voor pyrotec'squote:Op zaterdag 30 december 2017 18:39 schreef tja77 het volgende:
[..]
De shells die ik geschoten heb in het verleden waren al a fabriek verlengd met visco 6-10 cm.
Dit is een flinke buis (6-8 inch) en het zou zomaar kunnen dat er geen viscolont aan de shell zat. Meneer steekt het schietlont aan en op dat moment begeeft hij zich boven de buis.
Daarom nooit jezelf boven de buis begeven.
Ander ding wat kan zijn gebeurt..
Meneer schiet shell 1, iedereen naar buiten en vragen of hij er nog 1 wil schieten. Echter zitten er bijna altijd gloeiende kartonresten in de buis. Daarom altijd buis uitkloppen en een kwartier wachten. Meneer laat de volgende shell zakken en door de gloeiende resten wordt de nieuwe shell direct ontstoken.
Dan is ie dus al doorverbonden.. (zal wel via de bodem zijn dan..) zitten ze gelijmd in de doos?quote:
Nee, ik kan ze gewoon allemaal los uit de doos halen. Elke pot heeft maar 1 lont, geen reservequote:Op zaterdag 30 december 2017 18:54 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Dan is ie dus al doorverbonden.. (zal wel via de bodem zijn dan..) zitten ze geluimd in de doos?
Dan moet je ze of los aansteken of er zelf even lont aan binden.. evt met vertraging ingebouwdquote:Op zaterdag 30 december 2017 18:56 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Nee, ik kan ze gewoon allemaal los uit de doos halen. Elke pot heeft maar 1 lont, geen reserve
Steek ze idd wel stuk voor stuk af.quote:Op zaterdag 30 december 2017 18:59 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Dan moet je ze of los aansteken of er zelf even lont aan binden.. evt met vertraging ingebouwd
Maarja winkels al dicht enzo..
Vier kun je vrij makkelijk even naar elkaar toe zetten en een lontje gebruiken uit een babypijltje oid dan heb je lengte genoeg om erbij te komen met aansteken.. maar alle zes tegelijk gaat wat gepruts worden dan..quote:Op zaterdag 30 december 2017 19:09 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Steek ze idd wel stuk voor stuk af.
Ook dat valt wel mee, ik kan aan een lont wel zien of het quick match of viscolont is. Ik stak shells niet midden in een straat af. Mijn buis stond netjes in een mortierrek met zandzakken erom heen. Als je weet waar je mee bezig bent, is shells schieten echt geen raketwetenschap. Maar ik verdiepte me er wel in en ging niet groter dan 4 inch. Door de gebruikte materialen (stijglading, timefuse, burstlading, effect) had je nooit weigeraars of shells die fout gingen.quote:Op zaterdag 30 december 2017 18:54 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Daarom is dat spul ook alleen bestemd voor pyrotec's
En daar loont het ook wel voor om een politiebureau te ontruimen.. Shells kun je wel onder de noemer "bom" gooien trouwens..
Ontruimen voor doodsimpel consumentenspul wat overal in de eu verkocht mag worden is natuurlijk de grootste grap die je kunt bedenken..
Die shellkitjes zie je niet meer.. want dit was het laatste jaar dat ze nog in Polen te krijgen waren..quote:Op zaterdag 30 december 2017 19:46 schreef tja77 het volgende:
[..]
Ook dat valt wel mee, ik kan aan een lont wel zien of het quick match of viscolont is. Ik stak shells niet midden in een straat af. Mijn buis stond netjes in een mortierrek met zandzakken erom heen. Als je weet waar je mee bezig bent, is shells schieten echt geen raketwetenschap. Maar ik verdiepte me er wel in en ging niet groter dan 4 inch. Door de gebruikte materialen (stijglading, timefuse, burstlading, effect) had je nooit weigeraars of shells die fout gingen.
Het is een professioneel stuk vuurwerk, maar tot een paar jaar geleden kon je in Belgie nog gewoon shellkitjes tot 2 inch kopen. Deze shellkitjes zijn in oa Polen nog steeds te koop.
Bommen hangen onder een vliegtuig, shells zijn vuurwerk en zijn er voor het vermaak. Niet om dingen op te blazen. Ja er komen grote krachten vrij, maar het is (mits goed gebruikt) een veilig betrouwbaar stuk vuurwerk. Al moet het uit de handen blijven van jeugd (< 18 jaar) en slechtwillenden.
Het verschil tussen een shell (wat hier in Nederland een bom genoemd wordt) en een vuurpijl is bijzonder klein. Ik durf zelfs te stellen dat een shell veiliger is dan een vuurpijl. De wind heeft veel meer vat op een vuurpijl. En vuurpijlen gaan veel vaker fout (stijgen niet op, ontploffen op verkeerde hoogte, komen door de wind ergens terecht waar ze niet thuis horen).
Een shell in een geschikte buis in een mortierrek gaat vrijwel nooit fout. Maar het onverantwoorde gedrag en gedoe in de media, maakt het tot een dodelijk stuk vuurwerk. Nee het is geen speelgoed. Maar een bom? Lichtelijk overtrokken.
Jij denkt dat er in 2018 geen shellkitjes meer in de webshops liggen? Ik denk dat je er langs zit. Vanaf juli dit jaar zou al een hoop zwaarder spul ook in Polen verboden moeten zijn. Terwijl er op dit moment nog gewoon dit:quote:Op zaterdag 30 december 2017 20:05 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Die shellkitjes zie je niet meer.. want dit was het laatste jaar dat ze nog in Polen te krijgen waren..
Tuurlijk is het gewoon vuurwerk.. maar wel met een niet alledaagse gebruiksaanwijzing.. dus absoluut niet geschikt voor consumenten of halve sjonnies die denken dat ze het wel ff kunnen zonder te weten wat ze doen..
En ja het zijn gewoon bommen qua kracht.. exact te vergelijken (en dan bedoel ik maatje handbal en groter)
Het verschil met een shell is dat je die zelf in een woning legt en een bom erop valt.. maar in beide gevallen slaap je die nacht niet thuis..
Het is prachtspul.. absoluut.. maar dat zijn helicopters ook.. en daar moet je ook een heel klein beetje voor weten wat je doet voor je weg vliegt, anders word het zo'n harde landing..
Sommige dingen hebben gewoon een grens..
Jup die gaan er allemaal uit.. EU regels he? Ook Polen gaat daar in mee..quote:Op zaterdag 30 december 2017 20:33 schreef tja77 het volgende:
[..]
Jij denkt dat er in 2018 geen shellkitjes meer in de webshops liggen? Ik denk dat je er langs zit. Vanaf juli dit jaar zou al een hoop zwaarder spul ook in Polen verboden moeten zijn. Terwijl er op dit moment nog gewoon dit:
https://pyro-box.eu/nl/67-shells
En dit
https://pyro-box.eu/nl/69-mortieren
Te bestellen is.
Overigens.
De vergelijking met handgranaten en bijv. een 3 inch salute shell gaat niet op. Vergelijk het verschil in druk, snelheid van explosie en afstand waarop het dodelijk is.
[ afbeelding ]
Maatje handbal valt ook onder wapens en minutiewet en niet meer onder vuurwerk. Ik heb het al meerdermalen gezegd. Als ik een 3 of 4 inch schiet, dan is dat minder gevaarlijk, dan wanneer iemand met zijn zatte harses legale vuurpijlen gaat lanceren.
Wat ik aan probeer te geven is dat die EU regels al vanaf juli dit jaar gelden. En dat vanaf dat moment de site zoals ik die stuurde (en nog een handjevol andere sites) gewoon doorgaan met het verkopen van vuurwerk dat in categorie F4 valt. Dus ik zie dat eerlijk gezegd niet veranderen na 1 januari. Er is dan ook een wezenlijk verschil tussen het vuurwerk dat in de fysieke shop in Polen verkocht wordt (max cat. F3) en het vuurwerk dat op de website verkocht wordt (ook cat. F4).quote:Op zaterdag 30 december 2017 20:40 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Jup die gaan er allemaal uit.. EU regels he? Ook Polen gaat daar in mee..
De vergelijking die ik maak is zoals ie is.. Dus geen knikkers met basketballen vergelijken..
Maar ook door de handeling zijn shells gewoon niet geschikt voor consumenten.. doe gewoon een cursus pyrotechniek en ga dan je werk er van maken ofzo.. (verdient goed)
Oh natuurlijk zijn er sites die dingen doen die niet mogen.. die zijn er wel meer..quote:Op zaterdag 30 december 2017 20:50 schreef tja77 het volgende:
[..]
Wat ik aan probeer te geven is dat die EU regels al vanaf juli dit jaar gelden. En dat vanaf dat moment de site zoals ik die stuurde (en nog een handjevol andere sites) gewoon doorgaan met het verkopen van vuurwerk dat in categorie F4 valt. Dus ik zie dat eerlijk gezegd niet veranderen na 1 januari. Er is dan ook een wezenlijk verschil tussen het vuurwerk dat in de fysieke shop in Polen verkocht wordt (max cat. F3) en het vuurwerk dat op de website verkocht wordt (ook cat. F4).
Een cursus? Ik heb een goede baan en het schijnt lastig te zijn om je papieren te halen. (Stage e.d.)
Linkje?quote:Op zaterdag 30 december 2017 21:08 schreef Frutsel het volgende:
Op freakpyro melden ze dat het om een lawinepijl zou gaan.
Videootje van het gesprek..quote:
Heftig, wat ik ook niet snap is dat z’n kind vlakbij stond. Echt, mijn zoon van 6 blijft morgenavond binnen als ik iets afsteek. Hij mag cat. 1 afsteken als ik erbij ben en zeker weet dat er niemand in de buurt vuurwerk afsteekt.quote:Op zaterdag 30 december 2017 21:18 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Videootje van het gesprek..
https://www.ad.nl/binnenl(...)ifterbant~a2897c247/
Een shell dus.. of iets wat er voor door moest gaan..
Tja of zn kind er nou naast staat of niet word een beetje teniet gedaan door het feit dat ie er nooit meer naast staat...quote:Op zaterdag 30 december 2017 21:23 schreef tja77 het volgende:
[..]
Heftig, wat ik ook niet snap is dat z’n kind vlakbij stond. Echt, mijn zoon van 6 blijft morgenavond binnen als ik iets afsteek. Hij mag cat. 1 afsteken als ik erbij ben en zeker weet dat er niemand in de buurt vuurwerk afsteekt.
Mijn zoon is er gek op en wil het liefst alles afsteken. Echter mag hij dat niet van mij, een fonteintje afsteken met een veiligheidsbril op z’n gezicht en gestrekte arm is het max. zeg maar. Ik zou hem het liefste alles verbieden, maar dan loop ik het risico dat hij het achter mijn rug om gaat doen. En ja, zijn vader heeft natuurlijk de nodige ervaring en kennis van vuurwerk.quote:Op zaterdag 30 december 2017 21:29 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Tja of zn kind er nou naast staat of niet word een beetje teniet gedaan door het feit dat ie er nooit meer naast staat..
Zes is ook jong genoeg idd.. maargoed.. beetje onderwijs keertje een grens over etc moet kunnen..
Is een prachtige leeftijd voor de hele oud en nieuw belevenis natuurlijk
Waarom zou je alles willen verbieden.. cat 1 en 2 vuurwerk zorgen nooit voor zwaar gewonden of doden.. Hooguit voor een zwart handje mocht het in zn hand af gaan..quote:Op zaterdag 30 december 2017 21:38 schreef tja77 het volgende:
[..]
Mijn zoon is er gek op en wil het liefst alles afsteken. Echter mag hij dat niet van mij, een fonteintje afsteken met een veiligheidsbril op z’n gezicht en gestrekte arm is het max. zeg maar. Ik zou hem het liefste alles verbieden, maar dan loop ik het risico dat hij het achter mijn rug om gaat doen. En ja, zijn vader heeft natuurlijk de nodige ervaring en kennis van vuurwerk.
Weet je wat het is.. een lawinepijl is gewoon kant en klaar.. afsteken is net zo als een normale pijl..quote:Op zaterdag 30 december 2017 22:06 schreef Frutsel het volgende:
[..]
https://dedrontenaar.nl/s(...)wikke-in-swifterbant
Toch Shell als je de rest leest
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |