,,Ik ben plastisch chirurg en ik kan hier verdorie vannacht oorlogschirurgie gaan zitten bedrijven!" Plastisch chirurg Karine Oostrom baalt als een stekker: Ze heeft afgelopen nacht haar eerste vuurwerkslachtoffer van dit jaar moeten opereren, in Apeldoorn. ,,Jammer dat dit nodig was. Joey uit Apeldoorn zal de rest van zijn leven nog door moeten zonder wijs- en middelvinger."![B88428727Z.1_20161229094454_000GAOEBT72.1-0.jpg]()
,,De wijsvinger en de middelvinger van zijn rechterhand waren helemaal uiteengereten. Tot op het bot. Daar kun je niks meer mee, die moest ik dus amputeren. Ik ben van 12 tot 4 uur 's nachts met hem bezig geweest. Ik heb met een lapje huid van zijn wijsvinger, wat nog aan zijn hand vast zat, het gat dicht kunnen maken." Ze zucht diep. ,,Hij wil een technisch beroep doen. En ja, hij was rechts."
De 16-jarige Joey is een dag na zijn vuurwerkbom nog steeds geschokt, maar hij en zijn ouders staan toe dat foto's van zijn verminkte hand worden gebruikt en zijn verhaal wordt verteld. Zoals Joey zelf schrijft: ,,Als hiermee andere slachtoffers voorkomen kunnen worden dan zou dat mooi zijn." Oostrom vindt dat geweldig van hem. ,,Ja, de spijt komt altijd achteraf, maar ik vind het heel knap dat ze dan dit goed vinden."
Verbieden
De plastisch chirurg van onder meer het Gelre ziekenhuis in Apeldoorn kan het niet geloven dat de overheid het toestaat dat kinderen één keer per jaar met explosieven om mogen gaan. Ze wordt er boos van. ,,Ik zou het mijn kinderen verbieden. Ze belonen als ze géén vuurwerk gebruiken, zoals veel ouders dat doen met roken of alcohol drinken."
Plastische chirurgen kijken gewoon op tegen de diensten na kerst, beweert Oostrum. Ze vind het gebruik dan ook te dwaas voor woorden. Ze ziet liever een totaalverbod op vuurwerk. Zelfs als je legaal, geregistreerd vuurwerk afsteekt op de juiste manier... dan nog kan het misgaan. ,,Een driejarig kindje dat per ongeluk vonkjes van vuurwerk op haar jasje krijgt, dat volgens vlam vat... Ik heb het allemaal voorbij zien komen. Laat alleen professionele bedrijven vuurwerk afsteken." Die mening wordt niet alleen gedeeld door de Nederlandse vereniging voor plastisch chirurgen, maar ook door veel oogartsen.
Ik roep al jaren dat het verboden moet worden. Maar goed. Het is een traditie in Nederland met oud en nieuw toch minimaal 10 mensen een oog verliest. Daar moet je niet aan willen tornen.
Schokkende foto's in de link. Ik heb ze al te vaak gezien.
http://www.ad.nl/nieuws/j(...)uurwerkbom~ade630be/
Even ter mededeling ik weet niet wie dit nog leest maar ik ken deze jongen en wat er in de krant staat is lekker uitvergroot ‘de glazen pot’ was kleiner dan een flugelflesje. En dat mensen zo onrespectvol zijn naar een medemens slaat helemaal nergens op wat zouden jullie van al deze reacties vinden als het je zoon of een vriend van je is. Mensen maken nu eenmaal fouten en dat het zo moest gebeuren is nou eenmaal jammer maar bedenk wel even wat zo’n iemand al moet doorstaan hoe groot nu zijn sociale angst is naar andere mensen omdat er een paar zijn die zulke zieke reacties moeten plaatsen. Als voorbeeld meisje fiets door rood en word aangereden door auto die te hard rijd meisje overlijd en iedereen vind zielig voor dag meisje en beschuldigd automobilist van doodslag slaat toch ook nergens op dat meisje en die automobilist maakten allebij een fout en zie dat toch is een keer in. Maar de meeste snappen dat pas als het een keer dichtbij gebeurt. Voorderest gaat het met de jongen goed en kan vrijwel alles weer alleen door een paar idioten die het nog wat erger willen maken door iemand omlaag te helpen met zulke reacties heeft hij het op sociale vlak nog steeds moeilijk, maar heeft er zelf van geleerd