Dus wij als maatschappij hebben zeg maar de studie voor dat dikke salaris voorgefinancierd en dat ga je niet terugbetalen? Lekkere houding...quote:Op zaterdag 18 november 2017 12:06 schreef matigeuser het volgende:
En aflossen van de studieschuld heeft geen zin. Er wordt 0.6% rente over geheven. Sparen levert niks meer op dus laat het gewoon doorlopen zo. Een deel aflossen heeft ook geen zin, want de bank telt namelijk het bedrag wat de oorspronkelijke hoogte van je studieschuld was. Ook al heb je nu al 20.000 afbetaald, dat maakt dus niets uit.
De quote waar je op reageert gaat over extra aflossen. TS en zijn vriendin zullen de volledige lening moeten terugbetalen, dus geen reden voor boosheidquote:Op zaterdag 18 november 2017 13:00 schreef jajablahblah het volgende:
[..]
Dus wij als maatschappij hebben zeg maar de studie voor dat dikke salaris voorgefinancierd en dat ga je niet terugbetalen? Lekkere houding...
Je vergeet nog een leuke optie, de rente is dan nu wel 0,nogwat, die kan over wat jaar ook weer gewoon 5+% zijn. Dan gaat het rap met een ton schuld.quote:Op zaterdag 18 november 2017 15:39 schreef Rolfieo het volgende:
Je moet je goed afvragen of je dit wilt verzwijgen? Je moet niet vergeten dat deze keuze je 30 jaar wel achtervolgt.
En je kan niet 30 jaar in de toekomst kijken. En kan deze keuze eventueel negatief uitpakken op een moment dat je dit juist niet wil hebben.
Ontslag, verhuizen, scheiding of een andere mogelijke redenen kan dan ineens een stuk lastiger worden. En er zijn nog diverse scenario's te bedenken waarin je een hypotheek aanpassing nodig hebt.
Wat als je gaat (gedwongen) verhuizen en je moet je hypotheek aanpassen en ondertussen is je studieschuld wel een verplichte BKR registratie? Je hypotheekverstrekker komt er dan ineens achter dat jij deze toen in het begin de schuld verborgen hebt gehouden. Waarom zou hij dan nog meewerken aan een goede oplossing voor jou?
Het is zo maar een mogelijk scenario... Het kan allemaal goed gaan, maar het kan over X jaren ook in eens verkeerd uitpakken. Dit is iets wat je heel goed moet beseffen, en je studieschuld is ook nog eens behoorlijk.
En 30 jaar is een lange tijd.... Een hele lange tijd.
Oh nee? Geen kopje 'overige schulden'?.quote:Op zaterdag 18 november 2017 12:59 schreef Captain_koek het volgende:
Ik heb een hypotheek met een studieschuld, bij mij werd er niet naar gevraagd.
Die rente staat per 5 jaar vast telkens. Dus over 5 jaar heeft TS 60 x 500 = 30K van de 100K afgelost. Blijft 70K over. Nog steeds fors en een rentestijging zou vrij vervelend zijn inderdaadquote:Op zaterdag 18 november 2017 15:54 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
Je vergeet nog een leuke optie, de rente is dan nu wel 0,nogwat, die kan over wat jaar ook weer gewoon 5+% zijn. Dan gaat het rap met een ton schuld.
Je kunt gewoon kiezen onder welk stelsel je wilt vallen.quote:Op zaterdag 18 november 2017 06:56 schreef Dehv27 het volgende:
[..]
Sure? Dan heb je voor het eerst stufi gehad vanaf 2015. En in zon korte tijd kun je nooit en diploma hebben behaald. Dus ga maar uit van 15 jaar.
Mwah met 500 euro per maand ben je al aardig op weg om het in 15 jaar af te betalenquote:Op zaterdag 18 november 2017 16:52 schreef bamibij het volgende:
Ik snap niet waarom TS en z'n vriendin voor 30 jaar aflossing van studieschuld hebben gekozen trouwens. 15 is toch veel meer oppertuun? Al kan je over het morele aspect zeker twisten.
Volgens mij stond er dat aflossen geen zin had want de rente was heel laag.quote:Op zaterdag 18 november 2017 15:06 schreef The_Temp het volgende:
[..]
De quote waar je op reageert gaat over extra aflossen. TS en zijn vriendin zullen de volledige lening moeten terugbetalen, dus geen reden voor boosheid
Nee, maandelijkse aflossing wel, maar niet die 25.000 spaargeld in 1x richting de aflossing gooien.quote:Op zaterdag 18 november 2017 17:32 schreef jajablahblah het volgende:
[..]
Volgens mij stond er dat aflossen geen zin had want de rente was heel laag.
Zo las ik het.
Maar niet helemaal en zeker niet als de rente straks weer stijgt. Stond in de jaren 90 op de 9% bijvoorbeeld.quote:Op zaterdag 18 november 2017 17:15 schreef spiritusbus het volgende:
[..]
Mwah met 500 euro per maand ben je al aardig op weg om het in 15 jaar af te betalen
Maar dat gebeurt niet van de 1 op andere dag, denk ik? Een verschil van 2% is te overzien, 9% daarentegen..quote:Op zaterdag 18 november 2017 18:13 schreef bamibij het volgende:
[..]
Maar niet helemaal en zeker niet als de rente straks weer stijgt. Stond in de jaren 90 op de 9% bijvoorbeeld.
Je DUO rente zit vast voor 5 jaar medunkt. Er kan heel wat gebeuren in 5 jaar.quote:Op zaterdag 18 november 2017 18:24 schreef MrAero het volgende:
[..]
Maar dat gebeurt niet van de 1 op andere dag, denk ik? Een verschil van 2% is te overzien, 9% daarentegen..
De ECB stopt met goedkope financieringen en opkopen. Dus hij zal stijgenquote:Op zaterdag 18 november 2017 18:24 schreef MrAero het volgende:
[..]
Maar dat gebeurt niet van de 1 op andere dag, denk ik? Een verschil van 2% is te overzien, 9% daarentegen..
Ik ben blij met je keuze om het niet te verzwijgen. Dat oprecht. HBO Verpleegkundige is een zwaar beroep. Denk goed na over een arbeidsongeschiktheidsverzekeringquote:Op zaterdag 18 november 2017 17:54 schreef MrAero het volgende:
[..]
Nee, maandelijkse aflossing wel, maar niet die 25.000 spaargeld in 1x richting de aflossing gooien.
Maar die 500 p maand is idd van het oude stelsel, dus binnen 15 jaar. In het nieuwe stelsel los je minder dan 250 p maand af gedurende 30 jaar.
En de situatie zoals ik het geschetst heb is op basis van ons start salaris. Het salaris van mijn vrouw zal niet veel stijgen, want die zit vast aan de CAO van ziekenhuizen. Maar ik zal wel flink kunnen stijgen in korte tijd, genoeg om eventuele renteverhogingen op te vangen. Maar ik heb inderdaad besloten om de studieschuld niet te verzwijgen en te proberen om een deel van het variabele inkomen (dat de afgelopen 10 maanden praktisch constant is geweest) vast te laten leggen als vast inkomen. Dan heft dat de maandelijkse studieschuld redelijk op en zal de bank (hopelijk) niet moeilijk doen, maar dat zien we pas als we met adviseurs rond de tafel gaan zitten.
Ik vind het redelijk om aan te nemen dat wij niet zonder werk zullen komen te zitten. Zij als HBO verpleegkundige kan letterlijk overal terecht en ik ook nu alles en iedereen begint over te stappen op groene energie.
Het grootste deel van ons inkomen komt nu van mijn kant en ik verwacht dat ik binnen 5 jaar het huis en de rest van de vaste lasten en dergelijken met alleen mijn eigen inkomen kan financiëren. Haar inkomen kan dan rechtstreeks op de spaarrekening en mocht het dan inderdaad teveel voor haar worden om door te blijven werken dan is dat geen probleem. Maar dat zal zeker de komende 20 jaar wel goed zitten. Ze werkt op de neonatologie afdeling en hoeft dus geen obese patienten op te tillen.quote:Op zaterdag 18 november 2017 18:39 schreef q420856 het volgende:
[..]
Ik ben blij met je keuze om het niet te verzwijgen. Dat oprecht. HBO Verpleegkundige is een zwaar beroep. Denk goed na over een arbeidsongeschiktheidsverzekering
Nee hoor. Je kunt alleen in 35 jaar aflossen als je voor het eerst na schooljaar 2015 Hoger Onderwijs stufi of Master-stufi hebt ontvangen.quote:Op zaterdag 18 november 2017 16:45 schreef jatochneetoch het volgende:
[..]
Je kunt gewoon kiezen onder welk stelsel je wilt vallen.
😥quote:Op zaterdag 18 november 2017 10:58 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Kinderopvang is gewoon duur. Wij betalen 800 netto voor 1 kind 3 dagen.
Daarvoor wordt wel 12 dagen goed voor mijn kind gezorgd, krijgt ie eten etc. Een poets kost meer.
Dan valt het inderdaad lichamelijk mee, maar onderschat het psychische aspect nietquote:Op zaterdag 18 november 2017 18:44 schreef MrAero het volgende:
[..]
Het grootste deel van ons inkomen komt nu van mijn kant en ik verwacht dat ik binnen 5 jaar het huis en de rest van de vaste lasten en dergelijken met alleen mijn eigen inkomen kan financiëren. Haar inkomen kan dan rechtstreeks op de spaarrekening en mocht het dan inderdaad teveel voor haar worden om door te blijven werken dan is dat geen probleem. Maar dat zal zeker de komende 20 jaar wel goed zitten. Ze werkt op de neonatologie afdeling en hoeft dus geen obese patienten op te tillen.
quote:Op zaterdag 18 november 2017 19:08 schreef _Flash_ het volgende:
[..]
😥
En liefde en aandacht van zijn ouders?
Studieschuld 9%? Dat is flink hoog.quote:Op zaterdag 18 november 2017 18:13 schreef bamibij het volgende:
[..]
Maar niet helemaal en zeker niet als de rente straks weer stijgt. Stond in de jaren 90 op de 9% bijvoorbeeld.
ONZ is ergens anders.quote:Op zaterdag 18 november 2017 19:08 schreef _Flash_ het volgende:
[..]
😥
En liefde en aandacht van zijn ouders?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |