En vanuit Venlo een passage van de ISS voor de maan.quote:Op vrijdag 1 december 2017 09:48 schreef Prisha het volgende:
Dit weekend weer eens een supermoon. De enige van dit jaar als ik het goed heb.
Altijd wel leuk om even te kijken
Cool. TVP voor het filmpjequote:Op vrijdag 1 december 2017 11:20 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
En vanuit Venlo een passage van de ISS voor de maan.
Als het helder is probeer ik dat te filmen.
yes, cool!quote:Op vrijdag 1 december 2017 11:20 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
En vanuit Venlo een passage van de ISS voor de maan.
Als het helder is probeer ik dat te filmen.
quote:
Als ik het van thuis uit film. Dan duurt de passage (linker helft van de maan) in 2.83 seconden voorbijquote:Op vrijdag 1 december 2017 11:23 schreef Prisha het volgende:
[..]
yes, cool!![]()
zie graag t filmpje als t lukt
Nederland weerquote:Op zaterdag 2 december 2017 17:03 schreef -CRASH- het volgende:
dat wordt niks met de ISS overgang..
Dikke (uitsneeuwende)mist al de hele dag.
en?quote:Op maandag 4 december 2017 22:10 schreef Klapskaats het volgende:
Net nog even wat foto's gemaakt van de maan van vanavond.
Telescoop buiten gezet, compactcamera erbij en klikken maar.
Nou ja, zo simpel ging het niet, was nog heel gedoe om camera goed voor het occulair te krijgen maar is wel gelukt
Nu nog eens kijken of ik hier een afbeelding kan plaatsen.
lukt bij mij ook niet zo geweldig meer met tinypic. Ik gebruik nu imgbb.com, dat gaat best goed.quote:Op donderdag 7 december 2017 12:31 schreef Klapskaats het volgende:
[..]
Via Tinypic geprobeerd. Na 2 pogingen kregen ik bij poging 3 een trojan waarschuwing.
er zijn een aantal apps. Sky View bijvoorbeeld, en uiteraard Stellarium.quote:Op donderdag 7 december 2017 14:32 schreef naiipajiiau het volgende:
Er was eerst toch een (augmented reality) app met de locaties van hemellichamen voor Android? Heeft iemand hier nog een tip voor zo'n app?
Lukt het hier ook om een foto plaatsen via photobucket?quote:Op donderdag 7 december 2017 13:17 schreef Prisha het volgende:
[..]
lukt bij mij ook niet zo geweldig meer met tinypic. Ik gebruik nu imgbb.com, dat gaat best goed.
Ik dacht van welquote:Op donderdag 7 december 2017 22:26 schreef Klapskaats het volgende:
[..]
Lukt het hier ook om een foto plaatsen via photobucket?
mooie foto, wel beetje Kleinquote:Op vrijdag 8 december 2017 01:14 schreef Klapskaats het volgende:
Nou, nog maar een poging dan:
https://farm5.staticflickr.com/4551/38030178725_fcddab8760_m.jpg
Ja ik snap ook niet hoe dat kan. Had hem eerst hier geplaatst via photobucket, toen was ie pagina groot. Volgende dag was ie weg, moest eerst photobucket maar upgraden. Ja niet dusquote:Op zaterdag 9 december 2017 09:33 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
[..]
mooie foto, wel beetje Klein
Hard hopen dat het tegen die tijd nog eens helder wil worden.quote:Op zaterdag 9 december 2017 09:34 schreef ExperimentalFrentalMental het volgende:
08-12-2017
Gunstig jaar voor winterse meteorenzwerm
[ afbeelding ]
De meteoren van de Geminidenzwerm lijken uit het sterrenbeeld Tweelingen (Gemini) te komen. (hemel.waarnemen.com)
Op donderdag 14 december vindt het maximum plaats van de Geminiden, de op een na grootste jaarlijkse meteorenzwerm aan de sterrenhemel. De omstandigheden zijn dit jaar bijzonder gunstig. In de nacht van woensdag op donderdag zijn bij helder weer met het blote oog meer dan 100 'vallende sterren' per uur te zien, zegt de Nijmeegse astronoom Marc van der Sluys, die de website hemel.waarnemen.com beheert.
De Geminiden zijn vernoemd naar het sterrenbeeld Tweelingen (Gemini), waar de meteoren vandaan lijken te komen. Dit sterrenbeeld staat bij ons 's avonds boven de oostelijke en 's ochtends boven de westelijke horizon. De meteorenzwerm bestaat uit achtergelaten puin van de planetoïde (en mogelijk uitgedoofde komeet) Phaethon. Doordat de aarde in zijn baan om de zon door de puinwolk beweegt, zien wij deze meteorenzwerm ieder jaar rond dezelfde datum.
De Geminiden kenmerken zich door hun helderheid, hun gelige kleur en de korte sporen die ze nalaten. Vallende sterren zijn lichtflitsen die af en toe aan de sterrenhemel verschijnen. De flitsen hebben niets met sterren te maken, maar worden veroorzaakt door ruimtepuin, vaak niet groter dan een zandkorrel, dat op circa 100 kilometer hoogte in de aardatmosfeer terechtkomt. Door de hoge snelheden van het ruimtepuin wordt de lucht vóór zo’n gruisdeeltje gecomprimeerd, verhit en aan het gloeien gebracht, wat wij zien als een flitsje. De snelheden van de Geminiden zijn met circa 125.000 km/uur vrij gemiddeld. De piek van de Geminiden is met minder dan 24 uur vrij kort, waardoor de Geminiden vaak ongunstig vallen. Doordat het maximum 's nachts rond 5 uur plaatsvindt en de maan tot dat moment onder de horizon staat zijn de astronomische omstandigheden dit jaar ideaal.
Volgens hemel.waarnemen.com neemt het aantal meteoren gedurende de nacht toe van circa 80 per uur rond middernacht (kijk naar het zuidoosten) tot meer dan 100 per uur rond 4 uur (in het zuidwesten). De laatste keer dat de Geminiden zo gunstig vielen was in 2009. Om de meteoren waar te nemen is geen speciale apparatuur nodig; het blote oog, een heldere hemel en warme kleding volstaan. Door een donkere plaats op te zoeken kunnen ook zwakkere meteoren worden waargenomen.
(allesoversterrenkunde)
klein maar wel mooiquote:Op vrijdag 8 december 2017 01:14 schreef Klapskaats het volgende:
Nou, nog maar een poging dan:
https://farm5.staticflickr.com/4551/38030178725_fcddab8760_m.jpg
Kostte wel wat moeite hoorquote:Op zaterdag 9 december 2017 14:45 schreef Sigaartje het volgende:
Ik moet eerlijk zeggen, voor een camera achter een oculair zeer geslaagd. Heb het eens gedaan achter een 9 cm
met camera, die zag er niet zo mooi uit.
Complimenten.
zoiets?quote:Op zaterdag 9 december 2017 16:33 schreef Klapskaats het volgende:
[..]
Kostte wel wat moeite hoorHoop heen en weer geschuif met camera op een statief. Niet echt handig. Binnenkort toch eens gaan kijken voor een camera adapter, of zien dat ik er zelf 1 kan bouwen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |