Vraag me af of dat wel een goede aanpak is geweest. In principe kan je het stucwek (roodband? geelband?) zonder af te nemen, latexen. Met die St Marc is er weer veel vocht in de muur gekomen (over de hele diepte) en dat zou in principe weer een lange droogtijd vergen. Denk datt vocht uit de diepe lagen, de oorzaak van het afbladderen is geweest.quote:Op woensdag 9 augustus 2017 13:23 schreef Hupje het volgende:
Ik heb alles afgenomen met StMarc en laten drogen.
St Marc is toch een waterige oplossing?quote:Op woensdag 9 augustus 2017 16:11 schreef Hupje het volgende:
5 maanden geleden is er gestuct, mag hopen dat dat nu toch wel droog is.
Ik zie het nut daar helemaal niet van in.quote:Op woensdag 9 augustus 2017 16:13 schreef blomke het volgende:
[..]
St Marc is toch een waterige oplossing?
even een veger of droge doek was voldoende geweest..quote:Op woensdag 9 augustus 2017 17:49 schreef Hupje het volgende:
Nou ja, mijn klusn00b idee was dat die muur daar 5 maanden had gestaan met stof van het schuren en een paar keer schilderstape erop, dus leek schoonmaken en evt ontvetten mij een goed idee. Niet dus, begrijp ik?
quote:Op woensdag 9 augustus 2017 17:46 schreef halfway het volgende:
Ik zie het nut daar helemaal niet van in.
Het laatste.quote:Op woensdag 9 augustus 2017 22:07 schreef blomke het volgende:
[..]je bedoelt om St Marc te verdunnen of om het te gebruiken op een vers gestucte muur?
Nie perse. Meer een oppervlakte laag die indringen van latex voorkomt. Ik ben niet zo'n voorstander van voorstrijk; te veel en je latex gaat druppelen. te weinig en je hebt weer de zuiging. Zelf kies ik voor 2 x latexen als het een nieuwe muur betreft. Maar het gros van mijn latexwerk betreft toch bestaande verflagen waar een nieuwe latexlaag overheen gerold wordt. Dan volsta ik met schoonvegen met behangersborstel. Verder geen St Marc o.i.d.quote:Op woensdag 9 augustus 2017 20:56 schreef Hupje het volgende:
Had voorstrijk dat buitenste stuclaagje steviger gemaakt?
En hoezo zou de latex gaan druppelen? Problemen met teveel voorstrijk manifesteren zich in druipers door teveel voorstrijk. Niet door de latex erna.quote:Op woensdag 9 augustus 2017 22:10 schreef blomke het volgende:
[..]
Nie perse. Meer een oppervlakte laag die indringen van latex voorkomt. Ik ben niet zo'n voorstander van voorstrijk; te veel en je latex gaat druppelen. te weinig en je hebt weer de zuiging. Zelf kies ik voor 2 x latexen als het een nieuwe muur betreft. Maar het gros van mijn latexwerk betreft toch bestaande verflagen waar een nieuwe latexlaag overheen gerold wordt. Dan volsta ik met schoonvegen met behangersborstel. Verder geen St Marc o.i.d.
Of je het nou druppelen of druipers noemt: het gaat erom dat de latex bij te veel voorstrijk, niet hecht en en eraf druppelt hetgeen zich manifesteert in druipers.quote:Op woensdag 9 augustus 2017 22:48 schreef tiho1 het volgende:
En hoezo zou de latex gaan druppelen? Problemen met teveel voorstrijk manifesteren zich in druipers door teveel voorstrijk. Niet door de latex erna.
Dit topic gaat over vers stuckwerk. Lakwerk reinig ik altijd grondig: met St Marc en daarna met warm schoonwater (hier waarschijnlijk ook niet gebeurd btw). Het voordeel van met St Marc reinigen van stuckwerk (al dan niet al eerder gelatexed) zie ik niet. Ik volsta met egaal schuren en stofvrij maken.quote:Op woensdag 9 augustus 2017 22:48 schreef tiho1 het volgende:
En dan ook nog. Waarom in godsnaam het advies om een bestaande verflaag niet te reinigen voor het opnieuw verven. Het is de kleinste moeite om even te doen en tien keer beter.
Ik heb niets met verf of verfverkoop. Verven en lakken vind ik de vervelendste DHZ klussen die er zijn (helaas ook de meest voorkomende). Vandaar mijn adviezen: zo grondig mogelijk voorbereiden en de beste verfproducten gebruiken. Zodat je het onderhoudswerk zo lang mogelijk kunt uitstellen.quote:Op woensdag 9 augustus 2017 22:48 schreef tiho1 het volgende:
Nog ff en ik zou denken dat je verf verkoopt of maakt voor je werk. Hoe meer verprutst hoe meer verkocht.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |