ja moeilijk bereikbaar en helemaal overwoekerd... 😏quote:Op vrijdag 1 september 2017 01:08 schreef De_cameraman_uit_Colombia het volgende:
Inderdaad, Alto Romero ligt ten zuiden van de loop van de Culebra.
Maar enkelen hier stellen zich voor dat de keurige en onervaren Nederlandse Kris en Lisanne in hun eentje op zoek gingen naar een vrijwel onbereikbaar schooltje van zinkplaten, dat zelfs op de Panamese website beschreven wordt als:
[..]
https://www.tvn-2.com/vid(...)ro_2_4444075615.html
Met een filmpje voor de liefhebbers.
Hij heeft het over en bergbeekje, tot 4 april bleef het kurkdroog.quote:Op vrijdag 1 september 2017 00:49 schreef ITrade het volgende:
[..]
Dat blijft hier toch zo. Al heb je een sluitende verklaring, ze verzinnen wel weer een theorie waarom het niet zo kan zijn.
Voor sommige is het nu eenmaal niet te geloven dat er iets fout gaat, ze onvoorbereid op pad gaan en niet gewoon direct zijn teruggekeerd. Ze hadden de top toch bereikt, dan moeten ze direct veilig weer naar huis!
2014 > Rechtstreeks vanuit Boquete:quote:Op vrijdag 1 september 2017 00:30 schreef De_cameraman_uit_Colombia het volgende:
[..]
Echt joh?
[ afbeelding ]
https://es.climate-data.org/location/21380/
In april, mei en half juni valt ongeveer 625 mm regen, dat is net zoveel als in Nederland in 10 maanden (!).
Data voor Boquete is iets anders, door de CD die de boel in de "winter" verdeelt...
Toch geeft het hetzelfde beeld van de regen in april, mei en half juni (zo'n 650 mm):
https://es.climate-data.org/location/49171/
Hoezo "droog"? Het regenseizoen begon begin april.
Ter vergelijking, in Purmerend (ik had ook een andere veilige Vinexlocatie kunnen kiezen...) valt in deze zelfde tijd 120 mm regen (dat is dus ruim 5 keer zo weinig...):
https://es.climate-data.org/location/29936/
Ja, dat zeg ik; K en L kwamen daar inderdaad aan aan het einde van het droge seizoen. Het regenseizoen loopt daar van begin april (met op 4 april de eerste regen voor K en L) tot ergens in het najaar.quote:Op vrijdag 1 september 2017 08:39 schreef StaceySinger het volgende:
[..]
2014 > Rechtstreeks vanuit Boquete:
Het was daar al wekenlang Extreem droog
Nauwelijks water in de rivieren
Extreem droog dus
op 4 april waren ze al in nood, niet door het weer dus of gevaarlijke rivieren.quote:Op vrijdag 1 september 2017 09:03 schreef De_cameraman_uit_Colombia het volgende:
[..]
Ja, dat zeg ik; K en L kwamen daar inderdaad aan aan het einde van het droge seizoen. Het regenseizoen loopt daar van begin april (met op 4 april de eerste regen voor K en L) tot ergens in het najaar.
Dus vanaf het moment van laatste levensteken (11 april) tot het moment van het vinden van die rugzak (15 juni) viel er ongelooflijk veel regen en stijgen die quebrada's en rivieren als een gek; levensgevaarlijke flash floods.
Precies. En dus is op zo'n moment alles wát glad is (bijvoorbeeld een quebrada) extra glad en gevaarlijk.quote:Op vrijdag 1 september 2017 06:06 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Hij heeft het over en bergbeekje, tot 4 april bleef het kurkdroog.
8 uur (?!) Heb je enig idee hoe ver 8 uur lopen is als jequote:Daar begint zijn kolder al mee
Volg je de q1 en de q2 dan sta je binnen 8 uur bij een zeer grote hut. En vanaf dat punt zijn er constant hutten langs de rivier.
De uitspraken van de Panamezen zelf, gecombineerd met alle Google Earth/Maps ervaringen van ons hier. Er is daar geen reedt.quote:Geen teken van leven? Weinig mensen daar? Laat hem daar een bron van doen.
-edit-quote:Wilde dieren? Volgens de tellingen leeft er amper wat, zijn de dieren al veel verder de bossen ingetrokken vanwege de vele menselijke activiteiten daar. Met heel veel geluk vliegt er nog een mooi vogeltje. Heb je dat uitgesleten pad gezien? Hebben ze echt iets gemaakt voor de ouders van Kris.
Dat zeg ik niet; dat zegt Google Earth.quote:Overstromingen? Daar? Dat is of de grootste aanname van Mata. Zelf zegt hij dat het er barst van de rivieren.
Welja, een bendeoorlog nog wel. En wat hebben Kris en Lisanne daarmee te maken, "ver" weg van Boquete, aan de andere kant van de CD, in een uitgestrekt verlaten levensgevaarlijk gebied?quote:Wat een ander zegt over inmenging van derden en of ze een gids bij hadden. Ik denk het niet.
Het is een drugstrail, er was een flinke bendeoorlog aan de gang in 2014 in pittoresk Boquete van 15! Gangs. dat zijn de feiten waar veel informatie over te verkrijgen is.
Kun je blijven ontkennen, maar dat is je kop in het zand steken.
Op dat pad komt nauwelijks iemand. Er zijn maar een paar toeristen zo gek om die weg naar Bocas de Toro te nemen per jaar. Luister anders nog even naar de gidsen.quote:Op dat pad zijn meerdere toeristen beroofd en bedreigd, door twee bendeleden van jawel Colombiaanse afkomst. Enig idee wat jonge Colombianen überhaupt doen in pittoreske Boquete? Werken niet want voor de eigen arme bevolking is er al te weinig werk.
De ironie!!quote:Maar blijf vooral lekker in een bubbel hangen.
Je ontwijkt mijn vraag over het 3e kind van F.quote:Op zondag 27 augustus 2017 20:18 schreef A_S_R het volgende:
@rapa
jij maakt van een een andere
[..]
over welke Indiaan heb je,die van jou of die van mij?over dader Indiaan uit krant ,of over Indiaan(volgens jouw) dat naast Il pianista woont?
er zijn geen 2 huizen
er is geen Indiaan met 2 huizen
Je bedoelt ten noordenquote:Op donderdag 31 augustus 2017 20:16 schreef De_cameraman_uit_Colombia het volgende:
[..]
Nauwelijks!
Er is een dorpje, Alto Romero, dat niet langs "het pad" ligt, maar op een heuvel ten zuiden van het gebied waar ze waren, en er staan een paar hutjes voor boertjes en dat is het.
Sommige mensen hebben een finca in het gebied (zoals F.), maar daar zijn ze ook maar af en toe, dat is het hele idee van een finca (een soort buitenhuisje zou je het vertalen in het Nederlands).
[..]
Ja, in een aangeharkt Veluws parkje wellicht wel. Maar dit is een ruig tropisch dichtbebost gebied, het is al knap als je íets vindt, laat staan veel.
Schedels vergaan niet zomaar, maar kunnen door de stroming makkelijk gebroken en meesgesleurd worden zo de Caribische Zee in...
[..]
Er zijn beschrijvingen over het gebied achter de mirador. Hier bijvoorbeeld:quote:Op vrijdag 1 september 2017 09:18 schreef De_cameraman_uit_Colombia het volgende:
[..]
De uitspraken van de Panamezen zelf, gecombineerd met alle Google Earth/Maps ervaringen van ons hier. Er is daar geen reedt.
Apen, tapirs, een paar jaguars, vossen, roofvogels, wilde zwijnen, schildpadden, kikkers, duizenden insecten en spinnen, wormen en hagedissen, en zoveel beesten meer.
Op dat pad komt nauwelijks iemand. Er zijn maar een paar toeristen zo gek om die weg naar Bocas de Toro te nemen per jaar. Luister anders nog even naar de gidsen.
Oh nee, je luistert naar niemand, want hebt je eigen ongelooflijke "scenario" al klaar.
Glad? Het was al maanden kurkdroog, water stond extreem laag, hoezo glad?quote:Op vrijdag 1 september 2017 09:18 schreef De_cameraman_uit_Colombia het volgende:
[..]
Precies. En dus is op zo'n moment alles wát glad is (bijvoorbeeld een quebrada) extra glad en gevaarlijk.
[..]
8 uur (?!) Heb je enig idee hoe ver 8 uur lopen is als je
- niet weet waar je bent
- hoogstwaarschijnlijk gewond bent
- geen water hebt
- geen eten hebt
- mogelijk slangenbeten, insectenbeten, whatever opgelopen
- gek van de hele situatie en doodop van alle stress
?
En leuk dat wij in alle luxe vanaf onze zolderkamertjes met Google Earth hutten kunnen spotten (wat nog niet eens makkelijk is, gezien de uren die we daar hier aan besteed hebben...), maar daar hadden K en L weinig aan; die hadden geen weet van die hutten, die waggelden zonder enig idee, richting en alle factoren die meespeelden door een tropische "jungle"...
[..]
De uitspraken van de Panamezen zelf, gecombineerd met alle Google Earth/Maps ervaringen van ons hier. Er is daar geen reedt.
[..]
Je schaamt je ook echt niet dat je als een kwartel zonder kop wat zit te kwebbelen op een forum he?
Apen, tapirs, een paar jaguars, vossen, roofvogels, wilde zwijnen, schildpadden, kikkers, duizenden insecten en spinnen, wormen en hagedissen, en zoveel beesten meer.
Vraag Rubella anders even. Die heeft meer ervaring in dat gebied.
[..]
Dat zeg ik niet; dat zegt Google Earth.
[..]
Welja, een bendeoorlog nog wel. En wat hebben Kris en Lisanne daarmee te maken, "ver" weg van Boquete, aan de andere kant van de CD, in een uitgestrekt verlaten levensgevaarlijk gebied?
[..]
Op dat pad komt nauwelijks iemand. Er zijn maar een paar toeristen zo gek om die weg naar Bocas de Toro te nemen per jaar. Luister anders nog even naar de gidsen.
Oh nee, je luistert naar niemand, want hebt je eigen ongelooflijke "scenario" al klaar.
Hoe was het ook alweer met die andere mysterieuze verdwijning? Die drie Haaksbergenaren die hun brakke bus op zijn laatste tandvlees naar Turkije sleepten en dan dáár drugs gingen kopen om die naar Nederland mee te nemen?![]()
![]()
[..]
De ironie!!
Ngobe Bugle is ver ver naar het noorden van waar K en L geweest zijn. Ja, als je die meerdaagse trek onder leiding van P of F doet, kom je daar, maar dat is niet waar K en L geweest kunnen zijn. Dat is 2 dagen doorlopen, over het pad, als je weet waar je heen moet, voordat je daar bent.quote:Op vrijdag 1 september 2017 10:08 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Er zijn beschrijvingen over het gebied achter de mirador. Hier bijvoorbeeld:
… we learned our trek would involve a night in an indigenous Ngobe-Bugle (N-go-bay Boo-glay) village.
(Dit was dus in Santos, ten noorden van Alto Romero. Zij hebben Alto Romero omzeild en zijn direct naar Santos gelopen)
… and felt very goofy every time we passed a Ngobe-Bugle on the trail. "Daar komt geen hont"
Daar komen Ngobe.
On our first day we hiked across a cleared forest, dodging around cattle "Daar is geen reedt en er komt geen hont"
we never saw a mammal and heard monkeys only once, quite different from our experience in other tropical forests.
Bron: http://www.highonadventure.com/Hoa08apr/Panama/Panama.htm
Precies.quote:Op vrijdag 1 september 2017 10:38 schreef StaceySinger het volgende:
Ngöbe-Buglé is een indianengebied (comarca indígena) in Panama.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Ng%C3%B6be-Bugl%C3%A9
[ afbeelding ]
Precies; je ziet het meest westelijke puntje van die comarca Ngobe Bugle, daar ten zuiden en westen van zit je in Bocas (de provincie). Die lijn naar het WNW tot aan Costa Rica is de grens tussen Chiriquí (zuiden, waar Boquete ligt) en Bocas (waar K en L dus na de Mirador de hele tijd waren).quote:Op vrijdag 1 september 2017 10:40 schreef gynaika het volgende:
[..]
Precies.
Waar Mata het over heeft?.......
geen idee, dat vraag ik me al 24 uur af.quote:Op vrijdag 1 september 2017 10:40 schreef gynaika het volgende:
[..]
Precies.
Waar Mata het over heeft?.......
Hoor je jezelf wel?quote:Op vrijdag 1 september 2017 06:06 schreef ootjekatootje het volgende:
Kun je blijven ontkennen, maar dat is je kop in het zand steken.
Hmm, nu je het zo allemaal opsomt, klinkt het eigenlijk verdomd logisch.quote:Op vrijdag 1 september 2017 14:57 schreef ITrade het volgende:
[..]
Hoor je jezelf wel?
Van mijn part mag je geloven dat ze ontvoerd zijn door aliens die zich verschuilen in één van de vele hutten langs de veel belopen drugsroute. Als dat jou ding is.
Maar ga mij er niet van beschuldigen dat ik mijn kop in het zand steek en in een bubbel leef.
Maar jij ziet jou feiten, ik de mijne.
Nog even een opsomming die jou drugskoeriers gedaan moeten hebben.
-Om 4 uur het NEDERLANDSE alarm nummer bellen (Wel logisch natuurlijk, de gemiddelde drugsrunner zoekt altijd eerst even naar het alarmnummer van de blonde dame die hij gaat tegenkomen en vermoorden voordat hij op pad gaat).
-Hij vraagt ook de pincode van de twee dames, zodat hij op willekeurige tijden de alarmnummers kan bellen.
-Hij is slim genoeg om de batterij te besparen.
-Vervolgens maakt hij midden in de nacht een reeks fotos (hey dat gaan die domme Nederlands jaren later nog geen steeds niet begrijpen).
-Op miraculeuze wijzen is hij halverwege de week de pincode vergeten.
-Gaat hij sos tekens maken zodat het er in ieder geval op lijkt dat de dames in nood waren.
-Vervolgens legt hij de lichamen op verschillende plekken zodat ze nog wel iets kunnen terug vinden (want ja een lijk verbergen in een Jungle is wel wat te veel gevraagd).
- Hij laat een maandsalaris aan spullen achter (tas, paspoort, 83$, twee telefoons, camera etc).
gelul Mata, geef ff een quote waarin ik dat suggereer.quote:Op vrijdag 1 september 2017 14:57 schreef ITrade het volgende:
[..]
Hoor je jezelf wel?
Van mijn part mag je geloven dat ze ontvoerd zijn door aliens die zich verschuilen in één van de vele hutten langs de veel belopen drugsroute. Als dat jou ding is.
Maar ga mij er niet van beschuldigen dat ik mijn kop in het zand steek en in een bubbel leef.
Maar jij ziet jou feiten, ik de mijne.
Nog even een opsomming die jou drugskoeriers gedaan moeten hebben.
-Om 4 uur het NEDERLANDSE alarm nummer bellen (Wel logisch natuurlijk, de gemiddelde drugsrunner zoekt altijd eerst even naar het alarmnummer van de blonde dame die hij gaat tegenkomen en vermoorden voordat hij op pad gaat).
-Hij vraagt ook de pincode van de twee dames, zodat hij op willekeurige tijden de alarmnummers kan bellen.
-Hij is slim genoeg om de batterij te besparen.
-Vervolgens maakt hij midden in de nacht een reeks fotos (hey dat gaan die domme Nederlands jaren later nog geen steeds niet begrijpen).
-Op miraculeuze wijzen is hij halverwege de week de pincode vergeten.
-Gaat hij sos tekens maken zodat het er in ieder geval op lijkt dat de dames in nood waren.
-Vervolgens legt hij de lichamen op verschillende plekken zodat ze nog wel iets kunnen terug vinden (want ja een lijk verbergen in een Jungle is wel wat te veel gevraagd).
- Hij laat een maandsalaris aan spullen achter (tas, paspoort, 83$, twee telefoons, camera etc).
quote:Op vrijdag 1 september 2017 16:18 schreef De_cameraman_uit_Colombia het volgende:
[..]
Hmm, nu je het zo allemaal opsomt, klinkt het eigenlijk verdomd logisch.
*stapt Latijns-Amerikaanse bubbel uit, de kolderpolderlogica in*
Die weet van gekkigheid ook niet meer wat te posten.quote:Op vrijdag 1 september 2017 17:49 schreef StaceySinger het volgende:
[..]gaan we op de Sockpuppet toer ?
![]()
leuk inkoppertje
Je bent in de war; ITrade postte dat, ik reageerde er slechts op.quote:Op vrijdag 1 september 2017 17:45 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
gelul Mata, geef ff een quote waarin ik dat suggereer.
Oftewel, een bende drugsrunners (die dus bezig zijn met een activiteit) die twee blonde nietsvermoedende Nederlandse vrouwen tegenkomen op een verlaten pad laten al hun werk liggen (die drugsbaronnen staan bekend om hun coulantie voor werkweigering, dat weet iedereen) en gaan zich bezighouden met die twee jonge vrouwen, 10 dagen lang, maar "vergeten" alle waardevolle spullen die ze zo op de zwarte markt kunnen verkopen, mee te nemen...?quote:Ik denk dat ze alle oproepen zelf hebben gedaan en ook de nachtfoto's zelf hebben gemaakt. Op 8 april...
Eén verwijderde foto en je daaraan vastklampen om een onwaarschijnlijk misdrijfscenario in een ruige tropische "jungle" met flash floods, razend gevaarlijke ravijnen, keiveel kloven en bijzondere biota te pushen?quote:Op vrijdag 1 september 2017 17:54 schreef ootjekatootje het volgende:
Maar op feiten zoals in de video van Kris en Lisanne, de verdwenen foto 509 hoor je hem helemaal niet.
Het is blijkbaar nog steeds te moeilijk voor je dus maar 1 reactie per keer:quote:Op vrijdag 1 september 2017 18:07 schreef De_cameraman_uit_Colombia het volgende:
[..]
Je bent in de war; ITrade postte dat, ik reageerde er slechts op.
[..]
Oftewel, een bende drugsrunners (die dus bezig zijn met een activiteit) die twee blonde nietsvermoedende Nederlandse vrouwen tegenkomen op een verlaten pad laten al hun werk liggen (die drugsbaronnen staan bekend om hun coulantie voor werkweigering, dat weet iedereen) en gaan zich bezighouden met die twee jonge vrouwen, 10 dagen lang, maar "vergeten" alle waardevolle spullen die ze zo op de zwarte markt kunnen verkopen, mee te nemen...?
Heb je énig idee hoe belachelijk dat klinkt is?
[..]
Eén verwijderde foto en je daaraan vastklampen om een onwaarschijnlijk misdrijfscenario in een ruige tropische "jungle" met flash floods, razend gevaarlijke ravijnen, keiveel kloven en bijzondere biota te pushen?
1 (vertrek) tot 11 april (laatste noodoproeppoging)quote:Op vrijdag 1 september 2017 18:21 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Het is blijkbaar nog steeds te moeilijk voor je dus maar 1 reactie per keer:
10 dagen? Waar schrijf ik dat?
noodoproep poging? Op 11 april?quote:Op vrijdag 1 september 2017 18:25 schreef De_cameraman_uit_Colombia het volgende:
[..]
1 (vertrek) tot 11 april (laatste noodoproeppoging)
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |