Doe maar eerst even de groep uitschakelen.quote:Op zondag 2 juli 2017 13:53 schreef Puala het volgende:
Je begint met het loskoppelen van je apparatuur.
Eerst de groep uitschakelen, dan je apparatuur loskoppelenquote:Op zondag 2 juli 2017 13:53 schreef Puala het volgende:
Je begint met het loskoppelen van je apparatuur.
Daarna bel je een elektricien. En sluit je het niet meer aan tot die is geweest.
Neem aan dat de nieuwe meterkast aardlekschakelaars heeft e.d. ?quote:Op zondag 2 juli 2017 14:02 schreef Flopsa het volgende:
De meterkast is twee maanden geleden in zijn geheel vervangen... Ik heb iig een idee wat mijn eerste stap gaat zijn...
Iets klopt er anders niet.quote:Op zondag 2 juli 2017 14:21 schreef Flopsa het volgende:
Meterkast heeft nieuwe aardlekschakelaars en zijn geen problemen bij aansluiting op andere stopcontacten.
Als je een voltmeter hebt, zou je kunnen beginnen met spanningen tussen apparaat en aarde te meten. Verder de aarde controleren door de weerstand tussen aarde in stopcontact en aardrail in de meterkast te meten.quote:Op zondag 2 juli 2017 13:30 schreef Flopsa het volgende:
Hopelijk ben ik hier aan het juiste adres.
Waar begin ik, voordat ik een elektricien inschakel?
Alvast dank.
als de fase groen is, zal de aarde ook grijs zijn niet ?quote:Op zondag 2 juli 2017 17:40 schreef john2406 het volgende:
Groene draad is plus/fase groen geel is aarde, echter bij een ouder huis is dat grijs.
Hij zou evt ook een te zware aardlek kunnen hebben die mochten vroeger 0.3 ampquote:Op zondag 2 juli 2017 18:32 schreef tiho1 het volgende:
[..]
als de fase groen is, zal de aarde ook grijs zijn niet ?
Ts je apparaat is stuk/ maakt sluiting. En de aarde is niet aangesloten op het defecte deel. Ik denk niet dat je dat in de meterkast moet zoeken maar bij het gebruikte wc.
Meterkast is 2 maanden oud. Denk dat bij de installatie iets is vergeten....quote:Op zondag 2 juli 2017 18:38 schreef john2406 het volgende:
Hij zou evt ook een te zware aardlek kunnen hebben die mochten vroeger 0.3 amp
Is heel belangrijk!quote:Op zondag 2 juli 2017 21:12 schreef Flopsa het volgende:
Ik had gelezen dat bij de installatie van de nieuwe meterkast ook moest worden gekeken naar de aardpen en heb dat toen gevraagd aan de installateur. Heb het alleen niet gecontroleerd, dus dat zal ik nog eens nagaan.
twee zag ik niet. Maar dan geeft de ene het lek door naar de andere via de aarding. Die dus niet goed is.quote:Op zondag 2 juli 2017 18:38 schreef john2406 het volgende:
[..]
Hij zou evt ook een te zware aardlek kunnen hebben die mochten vroeger 0.3 amp
1 apparaat stuk kan ik me nog voorstellen echter twee gelijktijdig stuk?
jij kan echt goed Wikipedia kopiëren.quote:Op zondag 2 juli 2017 14:53 schreef halfway het volgende:
[..]
Iets klopt er anders niet.
Als de hoeveelheid stroom die de elektrische installatie in gaat, groter is dan de stroom die er weer uitgaat, is er sprake van een lekstroom. Deze foutstroom kan ontstaan als de behuizing van een toestel, door een defect, onverhoopt onder elektrische spanning komt te staan. Bij geaarde toestellen vloeit de lekstroom via de aarding weg. Hierdoor zal de aardlekschakelaar bij overschrijding van de aanspreekstroom in werking treden, waardoor de betreffende groepen spanningsloos worden. Het moment van aanspreken ligt tussen de 50 en 100% van de aanspreekstroom. In andere woorden; Een aardlekschakelaar van 30mA schakelt af tussen de 15 en 30 mA. Dit dient tevens binnen een bepaalde tijd te gebeuren. Installateurs hebben hiervoor speciale installatietesters. Bij een ongeaard, onder spanning staand toestel, zal bij aanraking de elektrische stroom door het lichaam wegvloeien naar aarde. Ook hier zal de aardlekschakelaar afschakelen voordat de situatie levensbedreigend wordt.
Inderdaad ook nog een optie dat de stekkerdoos/wandcontactdoos met randaarde helemaal niet met een aardedraad is aangesloten.quote:Op zondag 2 juli 2017 21:50 schreef tiho1 het volgende:
[..]
twee zag ik niet. Maar dan geeft de ene het lek door naar de andere via de aarding. Die dus niet goed is.
Dat van die ALS hangt maar net af van de foutstroom. Ik was eens bezig met een draad onder spanning en voelde eerste een lichte tinteling in m'n onderarm. Gebeurde niks, 10 min later hield ik m'n onderarm tegen een koperen waterleiding. Ik een rotschok en de ALS eruit.quote:Op zondag 2 juli 2017 23:19 schreef Ivo1985 het volgende:
Blijft wel feit dat alsnog de aardlekschakelaar in werking zou moeten treden, en los van de problemen in de keuken er ook in de meterkast een defect of foute aansluiting is.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |