http://www.ad.nl/amersfoo(...)een-missie~a6e36375/quote:Amersfoortse Maartje Schoolderman heeft een missie
De Amersfoortse Maartje Schoolderman (30) heeft een missie. Ze wil het conservenschap in de supermarkt nieuw leven inblazen en blik ontdoen van z'n stoffige imago. Dit doet ze met haar maaltijdblikken van BLIK.
Schoolderman deed eind vorig jaar mee met de Product Pitchwedstrijd van supermarktketen Albert Heijn. Ze won een investeringspakket van 50.000 euro, een coach en schapruimte. Inmiddels staan haar blikken in de schappen van 900 AH-winkels in Nederland en België. De drie blikken in de smaken chili con carne, kip met kruidige kokossaus en vegetarische curry madras laat ze trots zien.
,,Weinig zout en suiker. Geen smaakversterkers en toegevoegde conserveringsmiddelen. Veel groente en verantwoord vlees. We slaan niet door, het is geen selderijstengel, maar wél gezond en milieubewust."
Het duurzame aspect van blik is voor Schoolderman belangrijk. ,,95 procent van blik is oneindig recyclebaar. Het is de duurzaamste verpakking. Nog een voordeel: de maaltijdblikken zijn porties. Het helpt daarom ook tegen voedselverspilling. Plus, je hebt geen koeling nodig om het goed te houden. Het kan gewoon de voorraadkast in."
Dat laatste is volgens Schoolderman ook een reden waarom maaltijdblikken in het gezinsleven thuishoren. ,,Smaakvol, gemakkelijk en verantwoord. We hebben drukke levens. Door de klassieke traditie van inblikken zijn de maaltijden lang houdbaar. Als we geen zin of tijd hebben om thuis te koken, is de verleiding groot ongezond te eten. Als je een maaltijdblik in huis hebt, kun je altijd een lekker gerecht klaarmaken. Na het sporten, als je thuiskomt na een zware werkdag of op de camping in Frankrijk."
Als kind maakte Maartje met haar ouders lange zeiltochten over de Noordzee. ,,We kookten de lekkerste gerechten met het eten uit conservenblikken die in het vooronder lagen. Daarom is mijn associatie met eten uit blik altijd positief en avontuurlijk geweest, maar ik merkte dat dit voor veel mensen anders is. Misschien komt dat door de soms lage kwaliteit van het eten uit bestaande conservenblikken. Mijn ervaring met blik is mijn inspiratie geweest."
Schoolderman heeft dan ook een missie: ,,De herwaardering van blik. Het moet een nieuw imago krijgen. Duurzaam, gezond en lekker. Ik wil het conservenblikje naar een hoger niveau tillen. Ik heb een mooi product met een lekkere receptuur en goede grondstoffen gemaakt. Nu moet ik aan de mensen laten zien hoe het je in het dagelijkse leven kan helpen én zo Nederland opnieuw kennis laten maken met blik."
Zo klaar
Ze laat zien hoe makkelijk het klaar te maken is. ,,Met zilvervliesrijst en naanbrood. Zo klaar." Ze glimlacht trots. ,,Dit is voor mij comfortfood. Je trekt het blik open en je hebt een lekker gerecht." Ze laat haar mascotte zien, Mooms, een mannetje gemaakt van blik. Hij lijkt op de blikkenman van de Tovenaar van Oz.
Schoolderman begon haar blikavontuur vorig jaar in een klein pop-upwinkeltje in Amersfoort. Daar probeerde ze haar blikken met snacks als gehaktballen en pulled pork aan de horeca te slijten voor op de borrelkaart. ,,Maar ik ontdekte dat mensen de blikjes niet als snack gebruikten, maar juist voor maaltijden. Zo is het idee ontstaan." In het begin maakte Schoolderman
In het artikel zit een filmpje, het is zo'n 4 euroquote:Op zondag 2 juli 2017 11:30 schreef Zolderkamer het volgende:
Ah.. de blikken waren te goedkoop bij appie..
Nu kunnen ze die hoge prijs ook weer verantwoorden..
Oh en verder: PAUUUUUUUUUUUUUL!
quote:Op zondag 2 juli 2017 11:32 schreef Paul het volgende:
[..]
In het artikel zit een filmpje, het is zo'n 4 euro
Het is in 1950 al bedacht... het enige wat nieuw is, is het papiertje en het naampje... Oh en de prijs dus..quote:Op zondag 2 juli 2017 11:34 schreef Droopie het volgende:
Vind dit niet zo slecht bedacht eigenlijk.
Voorlopig is het mijn smaak niet, maar als er iets lekker bijzit prima zo te zien.
Het gaat verdomme ook totaal niet om wat erin zit he?quote:Op zondag 2 juli 2017 11:35 schreef Paul het volgende:
[..]
Grappig ben ik he
Kijk hier filmpje: http://frontpage.fok.nl/w(...)orden-bij-de-ah.html
Ik denk 1, want in het filmpje gaat ze het in een pan doen en ondertussen een wijntje voor haar zelf brouwen.quote:Op zondag 2 juli 2017 11:38 schreef Roofmate77 het volgende:
Met hoeveel personen kun je van een zo'n blik eten??
Met 40 man lukt het net.. dan krijgt iedereen 1 theelepel..quote:Op zondag 2 juli 2017 11:38 schreef Roofmate77 het volgende:
Met hoeveel personen kun je van een zo'n blik eten??
Nog niet eens.. ze bakt er ook een naanbrood bij..quote:Op zondag 2 juli 2017 11:39 schreef Paul het volgende:
[..]
Ik denk 1, want in het filmpje gaat ze het in een pan doen en ondertussen een wijntje voor haar zelf brouwen.
Ja dan wordt het wel duur, voor 8 euro kan ik het gerecht in het blik waarschijnlijk ook wel zelf maken.quote:Op zondag 2 juli 2017 11:39 schreef Paul het volgende:
[..]
Ik denk 1, want in het filmpje gaat ze het in een pan doen en ondertussen een wijntje voor haar zelf brouwen.
quote:Op zondag 2 juli 2017 11:41 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Nog niet eens.. ze bakt er ook een naanbrood bij..
Uiteraard, maar dit is gemaakt voor gemak en dat je het een jaar in je kast kan zetten ofzoquote:Op zondag 2 juli 2017 11:42 schreef Roofmate77 het volgende:
[..]
Ja dan wordt het wel duur, voor 8 euro kan ik het gerecht in het blik waarschijnlijk ook wel zelf maken.
Zal wel een paar blikken kopen voor het geval de pleuris nog eens uitbreekt hier. Hebben we iig verantwoorde gezonde maaltijden.quote:Op zondag 2 juli 2017 11:43 schreef Paul het volgende:
[..]
Uiteraard, maar dit is gemaakt voor gemak en dat je het een jaar in je kast kan zetten ofzo
Ja ga jij even lekker zelf een chili con carne in elkaar draaien als de Stormtroopers door de straten rennen en je al lang en breed in je schuilkelder een blik van Maartje had kunnen opentrekken. Nederlandse zuinigheidquote:Op zondag 2 juli 2017 11:42 schreef Roofmate77 het volgende:
[..]
Ja dan wordt het wel duur, voor 8 euro kan ik het gerecht in het blik waarschijnlijk ook wel zelf maken.
10 jaar lukt ook prima... Er was laatst nog een gast die een hele ingeblikte kip opat die hij gekregen had op zn trouwdag ergens 50 jaar geleden..quote:Op zondag 2 juli 2017 11:43 schreef Paul het volgende:
[..]
Uiteraard, maar dit is gemaakt voor gemak en dat je het een jaar in je kast kan zetten ofzo
Heb je het etiket wel eens gegeten? en het blik zelf? Er lekken namelijk via je handen altijd papier en ijzerdeeltjes mee..quote:Op zondag 2 juli 2017 11:49 schreef Karig_Hutje het volgende:
Blikwaar, een giftig gevaar
Het San Francisco Breast Cancer fund (BCF) heeft blikvoeding getest op de aanwezigheid van bisfenol A(BPA). Dit is een hormoonverstorende, synthetische stof die in de plastic bekleding van blikproducten zit. BPA lekt weg uit de wandbekleding en komt in het eten terecht. Deze stof eten we gewoon op als we blikproducten gebruiken. Het kan leiden tot kanker en agressief gedrag. Speciaal voor kinderen is het gevaarlijk omdat BPA de abnormale ontwikkeling van de voortplantingsorganen op zijn geweten heeft.
http://eten-en-drinken.in(...)n-giftig-gevaar.html
Dit is geen huismerk. Ik hoop dat zij daar ook over heeft nagedacht.quote:Op zondag 2 juli 2017 11:53 schreef Deshain het volgende:
https://community.ah.nl/w(...)n-bpa-vrij-zijn-1318
Omdat het verser is en geen conserveermiddelen bevat... Blik is idd vrij gezond.. net als diepvriesgroente.. de groente zit binnen een paar uur na oogst in de verpakking.. Dan is los spul nog onderweg om 3 dagen later als "vers" in de winkel te liggen..quote:Op zondag 2 juli 2017 12:09 schreef Näsenbar het volgende:
Het is nou niet helemaal duidelijk waarom dit per se gezond is in plaats van 'minder slecht'.
Tevens, voor 4 euro een blik saus met groente kopen
Je laat het pleuren bij de uitgang.. trapt er met je flipflops dwarsdoorheen.. rent dan naar je auto om naar een arts te komen, rijd door het glas en hebt een lekke band...quote:Op zondag 2 juli 2017 12:16 schreef z80 het volgende:
En wat is er mis met glas? Geen giftige stoffen en volledig het te gebruiken.
Zelfde soort brander als in MRE's zittenquote:Op zondag 2 juli 2017 12:28 schreef Resistor het volgende:
Dat is een heel mooi brandertje om mee te nemen voor kamperen.
Gelukkig hebben we oplettende FOK!kersquote:Op zondag 2 juli 2017 12:28 schreef CrashO het volgende:
[..]
vanBLIK Kip in kokossaus
[ afbeelding ]
Kan aan mij liggen. Maar dit is precies evenveel zout als in al het andere blikvoer. Alleen dan dubbel zo duur
Dacht ik eerst ook, maar als ik er over nadenk ken ik nog geen complete maaltijden uit blik. Wel soep, groente, fruit etcetera.quote:Op zondag 2 juli 2017 12:33 schreef Geralt het volgende:
Er is toch al meer dan genoeg eten in blik verkrijgbaar? Ik snap niet waarom dit als iets revolutionairs gezien wordt
Nog goedkoper ook.quote:Op zondag 2 juli 2017 12:41 schreef The_Temp het volgende:
[..]
Dacht ik eerst ook, maar als ik er over nadenk ken ik nog geen complete maaltijden uit blik. Wel soep, groente, fruit etcetera.
Voor die prijs kan je trouwens ook zo'n ingevroren eenpansmaaltijd kopen:
[ afbeelding ]
Die is lekkerquote:Op zondag 2 juli 2017 12:41 schreef The_Temp het volgende:
[..]
Dacht ik eerst ook, maar als ik er over nadenk ken ik nog geen complete maaltijden uit blik. Wel soep, groente, fruit etcetera.
Voor die prijs kan je trouwens ook zo'n ingevroren eenpansmaaltijd kopen:
[ afbeelding ]
Bami, nasi, spaghetti, macaroni, ravioli, chili con carne en nog veel meer spul in blik te krijgen, al tientallen jaren.quote:Op zondag 2 juli 2017 12:41 schreef The_Temp het volgende:
[..]
Dacht ik eerst ook, maar als ik er over nadenk ken ik nog geen complete maaltijden uit blik.
Je kent toch wel chili con carne, ravioli, bami/nasi, goulash/hachee/stoofvlees uit blik?quote:Op zondag 2 juli 2017 12:41 schreef The_Temp het volgende:
[..]
Dacht ik eerst ook, maar als ik er over nadenk ken ik nog geen complete maaltijden uit blik. Wel soep, groente, fruit etcetera.
Voor die prijs kan je trouwens ook zo'n ingevroren eenpansmaaltijd kopen:
[ afbeelding ]
Nooit gewetenquote:Op zondag 2 juli 2017 12:43 schreef nogeenoudebekende het volgende:
[..]
Bami, nasi, spaghetti, macaroni, ravioli, chili con carne en nog veel meer spul in blik te krijgen, al tientallen jaren.
Zakje vries je toch gewoon in?quote:Op zondag 2 juli 2017 12:43 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Je kent toch wel chili con carne, ravioli, bami/nasi, goulash/hachee/stoofvlees uit blik?
Een blik gooi je ergens neer en een paar jaar later eet je de inhoud op.. dat lukt met zo'n zakje niet..
Ik had altijd een paar blikken ergens in een hoek in de vrachtwagen liggen voor als eens een weekend in the middle of nowhere uitkwam. Geen culinaire hoogstandjes maar in nood is het mooi spul.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |