Ah ok.quote:
Ja ik vind het echt jammer. Ik neem het werk ook serieus. En met salaris kan je nog rechtsbijstand inschakelen of zo maar nu niet.quote:Op donderdag 22 juni 2017 21:00 schreef Sigaartje het volgende:
[..]
Ah ok.
Nou, je moet ze leren kennen. Ik heb de gekste dingen meegemaakt in m'n leven. Kan er een boek over schrijven. Het ergste is: ze schamen zich er niet eens voor.
In mijn hele jonge jaren ook voor horeca gewerkt. Ik weet het. Fooien zijn belangrijk, want zoveel verdien je niet in een kroeg. Het zijn de fooien waar je het van moet hebben. Maar bij ons ging het beter. Als we met z'n drieen draaiden dan ging na sluitingstijd gewoon de pot op de bar en werd er gewoon door drieen gedeeld waar iedereen bij zat. Was echt lekker meegenomen. Ik had soms nachten dat ik met 40 gulden (was nog in de guldentijd) naar huis ging, was veel in die tijd. En dan draaide je vijf avonden per week en elke keer daarna was het gewoon kassa. Heerlijk was dat.quote:Op donderdag 22 juni 2017 21:08 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Ja ik vind het echt jammer. Ik neem het werk ook serieus. En met salaris kan je nog rechtsbijstand inschakelen of zo maar nu niet.
Nja zonder die fooi kom ik er vrijwel niet van rond. Of net aan. Overigens moest ik hier al heel veel er van afstaan zogenaamd voor het personeel wat niet afrekende (runners,bar en keuken) maar er viel niet te controleren of dat ook eerlijk werd verdeeld.quote:Op donderdag 22 juni 2017 21:14 schreef Sigaartje het volgende:
[..]
In mijn hele jonge jaren ook voor horeca gewerkt. Ik weet het. Fooien zijn belangrijk, want zoveel verdien je niet in een kroeg. Het zijn de fooien waar je het van moet hebben. Maar bij ons ging het beter. Als we met z'n drieen draaiden dan ging na sluitingstijd gewoon de pot op de bar en werd er gewoon door drieen gedeeld waar iedereen bij zat. Was echt lekker meegenomen. Ik had soms nachten dat ik met 40 gulden (was nog in de guldentijd) naar huis ging, was veel in die tijd. En dan draaide je vijf avonden per week en elke keer daarna was het gewoon kassa. Heerlijk was dat.
En een beetje ouwehoeren met klanten. Alleen dat schoonmaken daarna....
Dat is gewoon hét leuke van horeca, de fooien, want het loon stelt weinig voor. Oh ja en wat ook leuk was, ik moest naar een cursus cocktails maken van de baas. Dat was leuk. Veel geleerd ook en je mocht ook proeven.quote:Op donderdag 22 juni 2017 21:17 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Nja zonder die fooi kom ik er vrijwel niet van rond. Of net aan. Overigens moest ik hier al heel veel er van afstaan zogenaamd voor het personeel wat niet afrekende (runners,bar en keuken) maar er viel niet te controleren of dat ook eerlijk werd verdeeld.
Als ik na het verplichte percentage wat ik moest afstaan te weinig overhield werd er ook verhaal gehaald. Terwijl dat dat voor mij zou zijn... Maar als ik andersom zei dat ik het percentage te hoog vond werd er gezegd dat fooi maar extra is...
Als niemand weet waar het geld gebleven is, dan is een keer met de vuist op tafel meppen de enige oplossing..quote:Op donderdag 22 juni 2017 21:19 schreef Karig_Hutje het volgende:
[..]
Gaat je alleen maar geld kosten. Moet je ook nooit aan beginnen.
Ja maar hoe doe ik dat. Ik heb niks op papier. Heb wel gelezen dat als de eigenaar zich dus met de fooi bemoeit het wordt gezien als loon en er dan premies over betaald moeten worden. De FNV heb ik vandaag wel gebeld en die zeiden dat als ik de verdeelsleutel niet heb en niet de bedragen op papier dat ik eigenlijk niets kan doen.quote:Op donderdag 22 juni 2017 21:22 schreef Droopie het volgende:
Fooi gaat bijna altijd zwart.
Kijken of ze piepen als je dreigt met een juridische zaak.
Schijnbaar wordt het gedoogd, maar in de picture willen ze ook niet komen bij de overheid.
Ja, dat heb je dus met fooien. Ik vind het trouwens een raar systeem dat werkgevers zich bemoeien met fooien. Dat hoor onder collega's zelf te gaan. Maar ja, voor mij is dat weer lang geleden. Toen werd er nog contant afgerekend en ging de fooi in de pot. Nu is dat veel moeilijker met dat gepin.quote:Op donderdag 22 juni 2017 21:25 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Ja maar hoe doe ik dat. Ik heb niks op papier. Heb wel gelezen dat als de eigenaar zich dus met de fooi bemoeit het wordt gezien als loon en er dan premies over betaald moeten worden. De FNV heb ik vandaag wel gebeld en die zeiden dat als ik de verdeelsleutel niet heb en niet de bedragen op papier dat ik eigenlijk niets kan doen.
Je kan zoveel met horeca.. maar daar hou ik niet zo van... Maak ze gewoon duidelijk dat er met jou niet te spotten valt en zeg daar direct bij dat ze even heel goed moeten nadenken voor ze je direct van antwoord voorzien...quote:Op donderdag 22 juni 2017 21:53 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Ik ben geen klein meisje![]()
Maar kan ik ze dan ergens aangeven dat de belastingdienst het gaat onderzoeken?
Nja dit is hun manier van werken. Ik ben niet eerste waarbij ze dit doen. Sowieso proberen ze het meeste uit hun personeel te knijpen.quote:Op donderdag 22 juni 2017 21:58 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Je kan zoveel met horeca.. maar daar hou ik niet zo van... Maak ze gewoon duidelijk dat er met jou niet te spotten valt en zeg daar direct bij dat ze even heel goed moeten nadenken voor ze je direct van antwoord voorzien...
Meestal helpt een verharding van het gesprek op die manier wel.. daarna is het pas tijd voor daadwerkelijke wraak... (maar ik hou niet van wraak en ben er niet snel voor te porren)
Een horecapand 3 maanden tot een jaar laten sluiten is een fluitje van een cent als je zou willen..
Hoe dat moet mag je zelf uitzoeken..
Dat maakt ze alleen maar vatbaarder... meerdere zaken meer omzetverlies..quote:Op donderdag 22 juni 2017 22:04 schreef Yasmin23 het volgende:
Dit zijn trouwens geen kleine ondernemers.
De eigenaar hoort zich er ook niet mee te bemoeien. Hij hoort zelfs niet eens iemand aan te wijzen die het gaat verdelen. En hier wordt het alleen door haar gedaan.quote:Op donderdag 22 juni 2017 21:31 schreef Sigaartje het volgende:
[..]
Ja, dat heb je dus met fooien. Ik vind het trouwens een raar systeem dat werkgevers zich bemoeien met fooien. Dat hoor onder collega's zelf te gaan. Maar ja, voor mij is dat weer lang geleden. Toen werd er nog contant afgerekend en ging de fooi in de pot. Nu is dat veel moeilijker met dat gepin.
En dan kom je in buitenland waar de fooi al inbegrepen is in de rekening en dan voel je je als klant bezwaard, dan geef je toch nog een contante fooi aan de serveerster, zo blijf je betalen.
Maar het begint een schimmig iets te worden dat beter moet worden geregeld.
Zwart geld is uberhaupt niet legaal..quote:Op donderdag 22 juni 2017 23:04 schreef Nizno het volgende:
Ik heb best veel posts verwijderd.
Dit is WGR, hier hoeven geen zogenaamd goede tips die niet legaal zijn te worden gegeven, ook dingen die de grens van fatsoen overschrijden hoeven hier niet besproken te worden.
Ik doe zeker niet of het fatsoenlijk is, maar dat is niet door TS gedaan en TS zoekt een oplossing. Opmerkingen als klanten bang maken en zorgen dat ze weg gaan uit de zaak mogen in elk geval gewoon weg blijven en gewoon graag naar de wettelijke mogelijkheden kijken en als die er niet zijn op een normaal fatsoenlijk manier hoe TS te werk kan gaan.quote:Op vrijdag 23 juni 2017 00:15 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Zwart geld is uberhaupt niet legaal..
Ga nou niet doen alsof dat in den beginne fatsoenlijk is..
Zo werkt de (bepaalde) horeca nou eenmaal.. WGR of geen WGR
Je kan er verder niets mee, dus is de enige andere optie wegkijken en het topic sluiten..
Ik snap niet zo goed waarom er verschil gemaakt word in het ene onfatsoenlijke en het andere onfatsoenlijke..
Ik zou wel snappen dat FOK geen platform aan dit deel van geld, werk en de sores die daarbij komen kijken, wil zijn
Nou ja, het is algemeen bekend dat er in de horeca fooi wordt gegeven.quote:Op vrijdag 23 juni 2017 00:15 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Zwart geld is uberhaupt niet legaal..
Ga nou niet doen alsof dat in den beginne fatsoenlijk is..
Zo werkt de (bepaalde) horeca nou eenmaal.. WGR of geen WGR
Je kan er verder niets mee, dus is de enige andere optie wegkijken en het topic sluiten..
Ik snap niet zo goed waarom er verschil gemaakt word in het ene onfatsoenlijke en het andere onfatsoenlijke..
Ik zou wel snappen dat FOK geen platform aan dit deel van geld, werk en de sores die daarbij komen kijken, wil zijn
https://www.belastingdien(...)n_extra_vergoedingenquote:Op vrijdag 23 juni 2017 00:15 schreef Zolderkamer het volgende:
[..]
Zwart geld is uberhaupt niet legaal..
Ga nou niet doen alsof dat in den beginne fatsoenlijk is..
Zo werkt de (bepaalde) horeca nou eenmaal.. WGR of geen WGR
Je kan er verder niets mee, dus is de enige andere optie wegkijken en het topic sluiten..
Ik snap niet zo goed waarom er verschil gemaakt word in het ene onfatsoenlijke en het andere onfatsoenlijke..
Ik zou wel snappen dat FOK geen platform aan dit deel van geld, werk en de sores die daarbij komen kijken, wil zijn
Dat gaat over BTW, zwart geld gaat bijv. ook over het niet opgeven voor inkomstenbelasting. Fooi dien je als horeca medewerker gewoon bij je belastbaar inkomen op te tellen wanneer je aangifte doet. Hier is deze medewerker in de regel zelf verantwoordelijk voor. Dit zal echter in de regel niet gedaan worden.quote:Op vrijdag 23 juni 2017 08:57 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
https://www.belastingdien(...)n_extra_vergoedingen
Mooi om te horen. Nu maar hopen dat ze hun beloftes ook nakomen.quote:Op vrijdag 23 juni 2017 10:48 schreef Yasmin23 het volgende:
Oke heb gebeld. Als het goed is ligt het vanmiddag klaar....
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |