Ik weet dat de piloten in slaap vallenquote:Op maandag 29 augustus 2022 22:37 schreef Noisecontrollers het volgende:
Iemand hier ervaring met Ethiopian toevallig?
Langeafstands zijn ze waarschijnlijk de beste Afrikaanse luchtvaartmaatschappij. Of ja, dat waren ze voordat er een burgeroorlog uitbrak. Ik heb al een een aantal jaar niet meer met ze gevlogen. Langeafstands (Europa-Afrika) was het zoals je van Star Alliance mag verwachten (ik denk dat ik een 787 en een 350 heb gehad). In Afrika, tja, liever Ethiopian dan de alternatieven, maar de 737s en Q400s voelden gammel aan.quote:Op maandag 29 augustus 2022 22:37 schreef Noisecontrollers het volgende:
Iemand hier ervaring met Ethiopian toevallig?
Nu rook ik niet, dus heb ik geen behoefte aan een rookhok.quote:Op zondag 28 augustus 2022 10:21 schreef Halcon het volgende:
[..]
Het buffer zijn wat schaaltjes met pinda, chips en TUC-koekjes. Dan ook nog eens allemaal van C-merken. Dus verwacht geen Lays, Duyvis en TUC, maar goedkope, Roemeense rommel.
Wat er wel is, is een rookhok. Sowieso is Boekarest een van de weinige Europese vliegvelden waar je nog zo'n hok hebt waar rokers hun shot kunnen halen. Van buitenaf ziet er natuurlijk enorm ranzig uit.
E195-E2 ziet er ok uit voor een vlucht binnen Europa. Wel jammer dat KLM de Wifi nog niet overal geactiveerd heeft. Dat kan eigenlijk niet meer vandaag de dag.
Ik ben er ook regelmatig. Meestal verkies ik de auto boven het vliegtuig.
Ik ook niet, maar ik vind het zonde dat in zo'n toch al krappe lounge er dan een rookhok moet zijn. Elders op het vliegveld zijn ook al rookhokken. Die ruimte kan beter besteed worden in die lounge en zo'n ranzig hok in zo'n lounge... Tsja...quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 20:07 schreef ozzietukker het volgende:
[..]
Nu rook ik niet, dus heb ik geen behoefte aan een rookhok.
Maar in landen zoals Roemenie is een rookhok eigenlijk ook noodzakelijk kwaad, want je kan het wel niet doen, maar dan rookt men gewoon op de WC. Dat heb je wel in wat meer Oost Europese landen en waar de veiligheidsmedewerker of politie voor dat loon ook niet gaan ingrijpen.
Ik heb niet veel andere keus dan het vliegtuig, ik moet er vooral kort zijn, en dan elke week weer richting het Oostblok of Turkije, en ik heb ook gewoon mijn Nederlandse werkzaamheden.
Maar het beste van Roemenie is altijd de vlucht terug.
AA heeft als doel om op elke USA<>NL vlucht een Nederlandssprekende attendant mee te laten vliegen. Staan veel ads open voor nl sprekend personeel. Maar wel als base een us AirPort dus ze moeten daar visa hebben wat het aantrekken van personeel erg lastig maakt. Maar ze proberen het iigquote:Op zaterdag 24 september 2022 19:04 schreef Mandéra het volgende:
# Maatschappij
American Airlines
# Traject
AMS - DFW - LAX v.v.
# Toestel Er reisde op beide vluchten tussen NL en USA een Nederlands sprekende crew member mee. Op de terugweg flink gelachen met deze man die in het begin behoorlijk standaard Amerikaans Engels tegen mij sprak maar toen hij er achterkwam dat ik Nederlander was vlotjes op behoorlijk Nederlands overschakelde. Een vlucht met een Amerikaanse airline verlaten met de mededeling "bedenkt en tot seens ha" was een hoogtepuntje. Op de US vluchten was het personeel trouwens ook vrolijk en vriendelijk.
Voegt ook vrij weinig toe als je het mij vraagt.quote:Op zaterdag 24 september 2022 19:13 schreef RipCity het volgende:
[..]
AA heeft als doel om op elke USA<>NL vlucht een Nederlandssprekende attendant mee te laten vliegen. Staan veel ads open voor nl sprekend personeel. Maar wel als base een us AirPort dus ze moeten daar visa hebben wat het aantrekken van personeel erg lastig maakt. Maar ze proberen het iig
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.# Entertainment: Entertainmentsystem in de armleuning van de stoel.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.# Algehele indruk: Zo'n dreamliner vliegt echt een stuk lekkerder dan een standaard a320 of b737 die je normaal op deze route krijgt. Lekker stil vliegtuig en een fatsoenlijke stoel was prima. Wilde deze maatschappij op een korte route testen om er achter te komen of ik ook een langere route (bv naar New York) met ze wil vliegen. Het antwoord is ja, als de prijs er naar is.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.# Eventueel informatie over de luchthavens: Op Gardermoen (Oslo international) moesten we onze pas laten zien bij een balie. Eigen rij voor premium eco, slechts een persoon voor ons dus alles zo geregeld. Voor "normale" economy was een flinke rij, maar omdat er drie balies open waren leek het daar lekker vlot te gaan.
Security check waren we zo door, moesten helaas de SAS en OSL lounge voorbij lopen deze keer (want geen toegang met dit ticket). Status "go to gate" bijna anderhalf uur voor vertrek... da's vroeg! Even wat snoep gehaald bij de taxfree (daar was wel een rij) en daarna de douane door was ook zo gebeurd, geen rij daar. Vlakbij de gate stonden een paar massagestoelen dus daar maar een poos in gezeten om gekneed te worden, 50 NOK voor 16 minuten. Rustig de laatste meters richting gate gelopen en de status was "gate closing" WTF!? een uur vantevoren, da's wel heel vroeg. Boarding pass en pas werden bij preboarding bekeken en daar maar even gaan zitten. Er kwamen veel mensen aanrennen, dus dat gate closing heeft wel effectBoarding begon ca 45-50 minuten voor vertrektijd. Premium economy eerst, maar geen verdere check dus op zich zou iedereen gewoon op kunnen staan en richting vliegtuig lopen.
Op de luchthaven zelf zijn nog steeds een paar dingen gesloten (niet meer geopend na covid), zoals de foodcourt in de F-pier en wat winkels.I'm surrounded by morons!
TRV plannen/geboekt 2026: Peru, België, Nederland, St. Maarten
TRV plannen/geboekt 2025:Zuid-Amerika, Nederland, Chicago, Washington, Nederland, Kroatië, Slovenië, Parijs/Brussel/Nijmegen/Kopenhagen, Griekenland, Nederland, Nederland, Oslo
TRV 2024:Nederland, UK, Nederland, Denemarken, UK, Nederland, Noord-Noorwegen, Nederland, Atlanta![]()
Ah leuk te lezen!
Is het nu nog rustiger dan voor corona op de luchthaven of is het om andere redenen wellicht niet meer heropend na de pandemie?Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like![]()
Hier is de hele statistiek: https://avinor.no/konsern/om-oss/trafikkstatistikk/arkivquote:Op woensdag 2 november 2022 22:10 schreef Molo het volgende:
Ah leuk te lezen!
Is het nu nog rustiger dan voor corona op de luchthaven of is het om andere redenen wellicht niet meer heropend na de pandemie?
De foodcourt lag in pier F, en die is voor buitenlandse vluchten. Geen idee of het een tijdelijk iets was, thema was streedfood en ze hadden foodtrucks enzo binnenstaan, kan ook een proefballon zijn geweest die door covid geprikt isIk kom zelden in dat deel van de terminal, de lounges zitten in het begin plus dat ik liever via Kopenhagen vlieg.
I'm surrounded by morons!
TRV plannen/geboekt 2026: Peru, België, Nederland, St. Maarten
TRV plannen/geboekt 2025:Zuid-Amerika, Nederland, Chicago, Washington, Nederland, Kroatië, Slovenië, Parijs/Brussel/Nijmegen/Kopenhagen, Griekenland, Nederland, Nederland, Oslo
TRV 2024:Nederland, UK, Nederland, Denemarken, UK, Nederland, Noord-Noorwegen, Nederland, Atlanta![]()
Die "business lounge" van TAROM dat blijft toch brakke ellende.
Het meurt er naar de sigarrettenrook, omdat er een of ander rookhol gemaakt is. Eten? Wat voor verpakte broodjes (klein broodje, plak ham en plak kaas erop), wat schalen met chips en wat nootjes.
Plek om te zitten is er ook al amper. Laat staan dat je er rustig kunt zitten. En je betaalt wel gewoon de volle mep voor BC en dus toegang tot deze ellende.![]()
En de rest dan.
# Maatschappij: KLM
# Klasse: Business
# Traject: Boekarest - Amsterdam
# Vertraging: Nee
# Vriendelijk personeel: Ja
# Eten: Orientaalse salade met zalm (Bakje konijnenvoer met twee stukjes zalm), wat zoutjes en bavarois.
# Entertainment: Nee
# Algehele indruk: Vlucht was overboekt, dus aantal economy-boekers kwamen in de BC terecht. Van alleen in de BC dus naar een volle BC.
Altijd irritant als er veel Economy-boekers in de BC terecht komen. Die moeten dan toch weer Facetimen met hun maatjes om te laten zien dat ze BC reizen, denken dat het een all-you-can-drink is, etc.
# Eventueel informatie over de luchthavens: Boekarest, dus kut. Business lounge heb ik het hier boven al over gehad.
Wachtruimte bij de gate is ook onder de maat. Vervelend trekje van Roemenen is dat ze altijd staan te dringen bij de balie bij het inchecken. Ook al hebben ze helemaal geen priority, ze staan er dan toch gewoon te dringen.
Het blijft een chaotische pauper luchthaven. Ook irritant dat je pas 2 uur voor de vlucht bagage af kunt geven.![]()
Het beste van Boekarest is dan ook het loskomen van de grond op de vlucht naar huis.quote:Op zondag 13 november 2022 11:35 schreef Halcon het volgende:
Die "business lounge" van TAROM dat blijft toch brakke ellende.
Het meurt er naar de sigarrettenrook, omdat er een of ander rookhol gemaakt is. Eten? Wat voor verpakte broodjes (klein broodje, plak ham en plak kaas erop), wat schalen met chips en wat nootjes.
Plek om te zitten is er ook al amper. Laat staan dat je er rustig kunt zitten. En je betaalt wel gewoon de volle mep voor BC en dus toegang tot deze ellende.
En het is jouw gruwel, maar vanaf Boekarest de 2 maal dat ik er dit jaar geweest van op 3 van de 4 vluchten geupgraded.
De lounge mag ik trouwens sowieso al in, maar die van Boekarest staat inderdaad stijf onderaan.RTFM
Zo niet? Dan toch!
Nawie, just Nawie!
TWENTE KAMPIOEN.![]()
Haha, de stad zelf is best ok, vind ik. Mooie vrouwen, mooie gebouwen en wel gezellig als je de weg weet.quote:Op dinsdag 15 november 2022 21:06 schreef ozzietukker het volgende:
[..]
Het beste van Boekarest is dan ook het loskomen van de grond op de vlucht naar huis.
En het is jouw gruwel, maar vanaf Boekarest de 2 maal dat ik er dit jaar geweest van op 3 van de 4 vluchten geupgraded.
De lounge mag ik trouwens sowieso al in, maar die van Boekarest staat inderdaad stijf onderaan.
Die lounge is kut. Je zit (of staat) in die lounge wel beter (of beter gezegd: minder slecht) dan elders op dat gare vliegveld, maar voor een lounge is het wel erg schraal allemaal. Het is mijn gruwel als dat van die lui zijn die luidruchtig gaan Facetimen en zo. Beetje van die lui die heel luidruchtig en opzichtig laten blijken dat dit hun eerste en enige keer BC is.
Upgraden zal wel redelijk vaak gebeuren. Vluchten zitten over het algemeen goed vol. En niet het idee dat BC heel erg gewild is op dit traject.
Cluj heeft ook al zo'n gare lounge. Goed, daarvan kun je dan nog zeggen dat het een regionaal prutsvliegveld is.
[ Bericht 20% gewijzigd door Halcon op 15-11-2022 21:25:25 ]![]()
# Maatschappij: Transavia
# Traject: Amsterdam-Larnaca (Cyprus) - Larnaca - Amsterdam
# Vertraging: geen, sneller aangekomen juist
# Vriendelijk personeel: we hadden terug een superhollandse, tamelijk sjago stewardess die de veiligheidsinstructie met tegenzin gaf. De piloot was wel aardig, want we hadden iemand die op de trap naar het vliegtuig viel, volgens mij haar schouder uit de kom had liggen en hij kwam bezorgd kijken hoe het ging.
# Eten: niet veel soeps, de standaard snacks uit de folder en uiteraard alles tegen betaling. Ik heb heen 1 pakje bananenbrood genomen a 3,50, terug had ik gelukkig iets gekocht op het vliegveld. De cyprioten waren aan het klagen over het eten en het feit dat ze niet contant konden betalen.
# Entertainment: ja geen natuurlijk. Alleen een magazine in je stoelhoes. Voor dit soort gelegenheden is mijn e-reader een feestje.
# Algehele indruk: ik had lage verwachtingen, maar had nog redelijk wat beenruimte. Ik heb wel eens krapper gezeten bij Transavia.
# Eventueel informatie over de luchthavens: Larnaca is eigenlijk best een mooi en modern vliegveld
Kierkegaard: Life Can Only Be Understood Backwards, But It Must Be Lived Forwards![]()
# Maatschappij
Cathay Pacific
# Traject
AMS - HKG - HKT en v.v.
# Toestel
AMS-HKG en v.v. A350-1000
HKG-HKT en v.v. A330-300 volgens mij
# Vertraging
Heenweg geen, terugweg uurtje later vertrokken vanuit Phuket omdat de heenvlucht vanuit Hong Kong vertraging had. Tevens nog wat oponthoud door een opstootje tussen een koppel tijdens het boarden wat nogal wat tramalant gaf.
# Vriendelijk personeel
Ja, zeer vriendelijk en attent.
# Eten
Standaard vliegtuig voer. Op zich wel goed te eten dit keer.
# Entertainment
Ja, op beide vluchten in-flight entertainment. Aanbod volgens mij wel aardig recent. The Whale stond er op en die heb ik gekeken. Verder series op eigen tablet gekeken.
# Algehele indruk
Goed verzorgd, nette vliegtuigen, redelijk eten. Ik vond het wel prima eigenlijk.
Vlucht Hong Kong naar Phuket zat toestel misschien voor een kwart vol waardoor iedereen bij het raampje kon zitten en rij voor zichzelf had.
# Eventueel informatie over de luchthavens
Lounges in Phuket en Hong Kong waren stukken rustiger dan de kantines op Schiphol die voor lounge moeten doorgaan. Privium lounges uitgezonderd.![]()
# Maatschappij
Philippine Airlines
# Traject
Manila - Singapore - Manila
# Vertraging
Nope
# Vriendelijk personeel
Geen problemen
# Eten
Vlucht van ongeveer 3,5 uur, en komt men een volledige maaltijd service. Probleem is echter dat de maaltijd, rijst met iets van kip, absoluut niet lekker is, en het broodje oud. Dus enkel het toetje gegeten, en nadat de fruit wat ontdooid was, ook het fruit opgegeten. Was in beide vluchten echt niet lekker.
# Entertainment
Schermpjes met allerhande films en series. Maar op een vlucht van 3,5 uur doet dat er niet zoveel toe.
# Algehele indruk
Heenvlucht was met een Airbus A330, terug met een Airbus A320. Heen ging het wel met de beenruimte, maar terug zal ik 3,5 uur opgevouwen. Was echt krap.
# Eventueel informatie over de luchthavens
Philippine airlines heeft in Manila een eigen terminal. We waren in de ochtend, dus nog niet zo druk, maar deze terminal heeft de neiging om nogal overvol te geraken. Maar voor het uurtje dat je er rond moet hangen, gaat het wel goed. Terug waren de rijen voor de immigratie weer als vanouds ultra lang. Moest een uur en 20 minuten in de rij staan.
Singapore is een van de beste of mooiste luchthavens ter wereld. Nieuw is dat je via een app alvast je arrival card in kan vullen. Wordt dan bij aankomst gescand. Vervoer naar de stad is ook perfect geregeld, je stapt direct in de metro.Honey ! Take me drunk, i am home !
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |