wanneer dipping down om wat voor reden dan ook 'vanzelf gaat' is het natuurlijk nog niet zo dat er van dipping down geen sprake is.quote:Op maandag 12 juni 2017 19:43 schreef Mensen_doe_rustig het volgende:
[..]
Dipping down impliceert dat de piloot actief de curve van de Aarde moet volgen om te voorkomen dat hij de atmosfeer uit vliegt en dat is dus niet het geval. De zwaartekracht zorgt daarvoor. Je punt raakt een beetje verloren.
Inderdaad, ik heb hem al een paar keer gevraagd wat hij nou probeert te bereiken, maar krijg daar geen antwoord op.quote:Op maandag 12 juni 2017 19:43 schreef Mensen_doe_rustig het volgende:
[..]
Dipping down impliceert dat de piloot actief de curve van de Aarde moet volgen om te voorkomen dat hij de atmosfeer uit vliegt en dat is dus niet het geval. De zwaartekracht zorgt daarvoor. Je punt raakt een beetje verloren.
Het vliegtuig roteert langzaam, als je het van buiten de aarde bekijkt. Het is niet alsof de piloot bewust zoiets moet doen als "oh shit! de curve! *neus omlaag*"quote:
Ja maar het "dipping down" gaat ook niet vanzelf. Het vliegtuig vliegt onder een vaste hoek, "dipping down" betekent dat het vliegtuig af en toe de neus naar beneden corrigeert, dit is niet het geval. Leuk geweest nu met je, ga 'es ff ergens anders dippen ofzo.quote:Op maandag 12 juni 2017 19:45 schreef Orwell het volgende:
[..]
wanneer dipping down om wat voor reden dan ook 'vanzelf gaat' is het natuurlijk nog niet zo dat er van dipping down geen sprake is.
In het referentie kader van het vliegtuig gebeurt dat inderdaad niet. Daar blijft het een constante hoek met de horizon.quote:Op maandag 12 juni 2017 19:46 schreef illusions het volgende:
[..]
Ja maar het "dipping down" gaat ook niet vanzelf. Het vliegtuig vliegt onder een vaste hoek, "dipping down" betekent dat het vliegtuig af en toe de neus naar beneden corrigeert, dit is niet het geval. Leuk geweest nu met je, ga 'es ff ergens anders dippen ofzo.
ja en in het referentiekader van het vliegtuig staan de kopjes thee stil.quote:Op maandag 12 juni 2017 19:48 schreef ATuin-hek het volgende:
[..]
In het referentie kader van het vliegtuig gebeurt dat inderdaad niet. Daar blijft het een constante hoek met de horizon.
In het referentiekader van je moeder ben je leuk, maar ik werkelijkheid ben je een beetje irritant.quote:Op maandag 12 juni 2017 19:53 schreef Orwell het volgende:
[..]
ja en in het referentiekader van het vliegtuig staan de kopjes thee stil.
maar in Werkelijkheid bewegen ze.
Dat ligt er maar net aan hoe je het bekijktquote:Op maandag 12 juni 2017 19:53 schreef Orwell het volgende:
[..]
ja en in het referentiekader van het vliegtuig staan de kopjes thee stil.
maar in Werkelijkheid bewegen ze.
Nope, dat het vanzelf gaat betekent dat het relatief is. In relatie tot de Aarde is er geen dipping down. Vanaf buiten de Aarde gezien volgt het vliegtuig de curve maar dat is puur door de zwaartekracht en vanaf buiten de Aarde is er geen 'down' dus ook geen 'dipping down'.quote:Op maandag 12 juni 2017 19:45 schreef Orwell het volgende:
[..]
wanneer dipping down om wat voor reden dan ook 'vanzelf gaat' is het natuurlijk nog niet zo dat er van dipping down geen sprake is.
quote:Op maandag 12 juni 2017 14:13 schreef illusions het volgende:
[..]
Is het belangrijk voor je om ergens gelijk in te hebben? Krijg je dat thuis nooit? Of gaat het om het laatste woord?
Er is wel een continue dipping down, maar dat kun je niet meten met een waterpas, omdat die per definitie altijd loodrecht staat op de loodlijn. Een vliegtuig vliegt evenwijdig aan het water, en dat volgt de kromming van de aarde.quote:Op maandag 12 juni 2017 20:00 schreef illusions het volgende:
Resumerend, er is géén dipping down. Dipping down betekent een correctie van de neus naar beneden om de curve te blijven volgen, iets dat niet gebeurt. NEXT.
Nee hoor, dan moet je de betekenis van dipping even opzoeken.quote:Op maandag 12 juni 2017 20:08 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
Er is wel een continue dipping down, maar dat kun je niet meten met een waterpas, omdat die per definitie altijd loodrecht staat op de loodlijn. Een vliegtuig vliegt evenwijdig aan het water, en dat volgt de kromming van de aarde.
correct.quote:Op maandag 12 juni 2017 20:08 schreef de_tevreden_atheist het volgende:
[..]
Er is wel een continue dipping down, maar dat kun je niet meten met een waterpas, omdat die per definitie altijd loodrecht staat op de loodlijn. Een vliegtuig vliegt evenwijdig aan het water, en dat volgt de kromming van de aarde.
Nein.quote:
sterk betoog..quote:Op maandag 12 juni 2017 20:11 schreef illusions het volgende:
[..]
Nein.
1. To plunge into water or other liquid and come out quickly.
Ook al wordt hier het woord "dipping" dus in feite incorrect gebruikt, kan dipping nooit iets constants zijn. Incorrect dus, jammer joh.
Fijn dat je het toegeeft.quote:
Hallo? Ga je nu mijn punt gemakshalve voorbij omdat je geen weerwoord hebt?quote:
quote:Nope, dat het vanzelf gaat betekent dat het relatief is. In relatie tot de Aarde is er geen dipping down. Vanaf buiten de Aarde gezien volgt het vliegtuig de curve maar dat is puur door de zwaartekracht en vanaf buiten de Aarde is er geen 'down' dus ook geen 'dipping down'.
quote:Op maandag 12 juni 2017 20:19 schreef Mensen_doe_rustig het volgende:
[..]
Hallo? Ga je nu mijn punt gemakshalve voorbij omdat je geen weerwoord hebt?
[..]
Je kan best wat vriendelijker zijn in je posts, ook al heb je gelijk. Met stront krijg je alleen maar strontvliegen.quote:Op maandag 12 juni 2017 20:05 schreef illusions het volgende:
Goeie post. Lekker veel inhoud. Kap nou maar, ik gun je je gelijk wel maar als je die niet hebt ga je 't ook niet krijgen. Doeiiiii.
Maar hij heeft wel gelijk, ondanks de onaardige toon.quote:
Ja daar heb je wel gelijk in, kan alleen zo slecht tegen dat doordrammen, helemaal als het niet klopt.quote:Op maandag 12 juni 2017 20:52 schreef Kamina het volgende:
[..]
Je kan best wat vriendelijker zijn in je posts, ook al heb je gelijk. Met stront krijg je alleen maar strontvliegen.
[..]
Maar hij heeft wel gelijk, ondanks de onaardige toon.
Simple gesteld, zie het vliegen van een vliegtuig als een trein: de cirkel die het vliegtuig maakt om de Aarde is vergelijkbaar met het rijden van de trein die een cirkel maakt; bieden hebben motoren die ze alleen voorwaarts duwen. Maar vanuit ons perspectief maken ze een cirkel.
Dat is hetgeen dat zo lastig te begrijpen is aan zwaartekracht. Maar lastig maakt niet onwaar. Het vergt alleen meer begrip (en goede uitleg, die ik hoop hier te geven, en anders: vraag het gerust).
Zolang je het tegendeel niet bewijst kun je hem ook niet zeggen dat het niet klopt. Naja, je kan het zeggen, maar je zet jezelf alleen een beetje voor aap. Als je nu eens met een goede beargumentering komt, slaat het nog ergens op, maar het lijkt een beetje dat je maar zit te drammen om maar gelijk te krijgen, dit zonder beargumentering die houd snijdt komt op z'n zachtst gezegd niet erg intelligent over. Zo, dat was wel aardig, toch?quote:
het gaat mij niet over krachten maar over richting.quote:Op maandag 12 juni 2017 20:19 schreef Mensen_doe_rustig het volgende:
Nope, dat het vanzelf gaat betekent dat het relatief is. In relatie tot de Aarde is er geen dipping down. Vanaf buiten de Aarde gezien volgt het vliegtuig de curve maar dat is puur door de zwaartekracht en vanaf buiten de Aarde is er geen 'down' dus ook geen 'dipping down'.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |