quote:Op dinsdag 11 april 2017 19:48 schreef Panterjong het volgende:
Dat zijn dan 1 van die teksten die je tegenkomt als je de bijbel eens een keer van begin tot einde leest maar anders niet zo snel zou tegenkomen.
Er zijn altijd nog slaapwekkender teksten te vinden of teksten bijvoorbeeld die doen denken aan een slechte B horrorfilm zoals de wijze hoe het offeren in de tempel omschreven wordt.
Jullie dialoog maakt deze tekst wel een stuk interessanter.
Ter lering ende vermaak:
Leviticus 13 uit de NaardenseGelovigen gaan hier serieus mee om.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
https://bijbel.eo.nl/bijbel/leviticus/13
[ Bericht 25% gewijzigd door hoatzin op 11-04-2017 21:34:20 ]
en al was het psoriassis (wat ik ten zeerste betwijfel, omdat er duidelijk staat dat ze melaats waren), het werd dus allemaal als besmettelijk gezien in die tijd en daar waren wetten aan verbonden.quote:Op dinsdag 11 april 2017 15:46 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Vraag: Dus vóór 1800 had men geen psoriasis?
Antwoord: jawel maar men wist niet wat het was, het leek op lepra dus werd het lepra genoemd. Dan kon Lucas nog 100 x een arts zijn geweest, men wist niet beter dus Lucas noemde dat ook Lepra.
Is dat nou zo moeilijk te begrijpen?
In welke vers is er sprake van 10 personen die genazen van melaatsheid ?quote:Op woensdag 12 april 2017 16:05 schreef sjoemie1985 het volgende:
En blijkbaar zijn ze de 10 personen daarvan genezen en maar 1 ging halverweg toen hij er dus achter kwam weer terug naar Jezus om Hem dank te bewijzen en die andere 9 blijkbaar niet.
Dan moet die Herziene Statenvertaling nog maar eens herzien worden, gezien in Markus, Mattheus en Lukas enkel sprake is van 1 melaatse. Nogmaals, toon de vers en geen extractie.quote:Op woensdag 12 april 2017 16:54 schreef sjoemie1985 het volgende:
14 En toen Hij hen zag, zei Hij tegen hen: Ga heen en toon uzelf aan de priesters. En het gebeurde, terwijl zij heengingen, dat zij gereinigd werden. - See more at: https://herzienestatenver(...)sthash.X6aXsUCO.dpuf
Daar dus, het is alleen dat er maar 1 naar Jezus terug keerde en zelfs nog samaritaans was ook.
Filter je het fijne antisemitisme uit dit stukje tekst? Weer is het een niet-jood die Jezus erkent en God eer bewijst.quote:Op woensdag 12 april 2017 16:54 schreef sjoemie1985 het volgende:
14 En toen Hij hen zag, zei Hij tegen hen: Ga heen en toon uzelf aan de priesters. En het gebeurde, terwijl zij heengingen, dat zij gereinigd werden. - See more at: https://herzienestatenver(...)sthash.X6aXsUCO.dpuf
Daar dus, het is alleen dat er maar 1 naar Jezus terug keerde en zelfs nog samaritaans was ook.
De tien melaatsenquote:Op woensdag 12 april 2017 17:54 schreef ATON het volgende:
[..]
Dan moet die Herziene Statenvertaling nog maar eens herzien worden, gezien in Markus, Mattheus en Lukas enkel sprake is van 1 melaatse. Nogmaals, toon de vers en geen extractie.
Markus, het eerste evangelie ( 71 n.C ) heeft het maar over 1 melaatse., Lukas, dit evangelie is pas op het eind van de 1e eeuw geschreven en in vers 5 : 12 is hier ook maar sprake van 1 melaatse, terwijl in vers 17 : 11 er nog eens 10 bij komen. Geweten is hoe later de evangelist, hoe meer spektakel eraan wordt toegevoegd. En voor alle duidelijkheid, ik ga het nog maar eens herhalen, ALLE huidaandoeningen werden als melaats aanzien, ook door Lukas. Geen van alle evangelisten geven een historisch correct verslag weer. Indruk maken op hun toehoorders was hier de bedoeling.quote:Op donderdag 13 april 2017 09:59 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
De tien melaatsen
11 En het gebeurde, toen Hij naar Jeruzalem reisde, dat Hij dwars door Samaria en Galilea heen trok.
12 En toen Hij een zeker dorp wilde binnengaan, kwamen tien melaatse mannen naar Hem toe, die op een afstand bleven staan.
13 En zij verhieven hun stem en zeiden: Jezus, Meester, ontferm U over ons.
14 En toen Hij hen zag, zei Hij tegen hen: Ga heen en toon uzelf aan de priesters. En het gebeurde, terwijl zij heengingen, dat zij gereinigd werden.
- See more at: https://herzienestatenver(...)sthash.RTgT7EMy.dpuf
Zoals ik al schreef, hoe later het evangelie, hoe meer ze de verhaaltjes aandikken.quote:Op donderdag 13 april 2017 11:39 schreef sjoemie1985 het volgende:
Hoe weet jij zozeer dat het om de zelfde persoon gaat die genezen wordt?
Staat er nergens bij,
Lukas heeft namelijk 2 teksten over melaatsen die genezen worden.
! keer gaat het om 1 persoon wellicht dezelfde persoon als in mattheüs en markus.
Maar daarnaast spreekt lukas ook nog een keer over 10 melaatsen die genezen worden.
Dat ze nog meer van elkaar hadden afgeschreven, maar tja, ze willen allemaal de grootste hebben.quote:Maar stel je voor dat alle teksten van de evangelisten precies op elkaar zouden lijken.
Wat zou jij dan gezegd hebben?
Dat zeg ik zeker niet. Daar is mijn Bijbelkennis te groot voor. Tussen Marcus en Johannes zit er ongeveer 50 jaar tussen.quote:dan zou jij zeggen dat boek is veelste gemaakt want alles is het zelfde, dus moet haast wel door 1 persoon geschreven zijn ondanks de verschillende namen.
Zo is dat helemaal niet zoals de Bijbel. Geen van de evangelisten was getuige van deze geschiedenis en hadden het van horen zeggen. Geen enkele politierechtbank gaat rekening houden met getuigen die iets hebben horen vertellen.quote:Stel je bijvoorbeeld eens voor dat je ergens op een kruising staat en er gebeurd een ongeluk en ik sta op een geheel ander punt al daar.
Waarschijnlijk zul jij aan de politie een andere getuigenverklaring geven dan ik omdat jij het anders zag gebeuren dan ik.
zo is dat ook met de bijbel, de 1 maakte het op een iets andere manier mee dan de ander en de 1 legt meer de nadruk op iets anders dan de ander.
Mij maakt het ook niks uit hoor. Het is en blijft een indianenverhaal.quote:Dus ik weet niet wat het uitmaakt voor de genezing van de 10 personen en dat er maar 1 terug kwam bij Jezus?
Sowieso Johannes en lucas leefden allebei toen Jezus ook nog leefde.quote:Op donderdag 13 april 2017 11:54 schreef ATON het volgende:
[..]
Zoals ik al schreef, hoe later het evangelie, hoe meer ze de verhaaltjes aandikken.
[..]
Dat ze nog meer van elkaar hadden afgeschreven, maar tja, ze willen allemaal de grootste hebben.
[..]
Dat zeg ik zeker niet. Daar is mijn Bijbelkennis te groot voor. Tussen Marcus en Johannes zit er ongeveer 50 jaar tussen.
[..]
Zo is dat helemaal niet zoals de Bijbel. Geen van de evangelisten was getuige van deze geschiedenis en hadden het van horen zeggen. Geen enkele politierechtbank gaat rekening houden met getuigen die iets hebben horen vertellen.
[..]
Mij maakt het ook niks uit hoor. Het is en blijft een indianenverhaal.
Dat is niet zo ! Van de auteurs kennen we enkel de pseudoniemen en hebben Jezus nooit gekend. De auteur was niet dezelfde als Johannes de apostel.quote:Op donderdag 13 april 2017 13:11 schreef sjoemie1985 het volgende:
Sowieso Johannes en lucas leefden allebei toen Jezus ook nog leefde.
De evangelist johannes stond zelfs aan het kruis van Jezus samen met maria de moeder van Jezus.
Hoewel de traditie dit beweert wordt dit door de meerderheid van de hedendaagse theologen en Bijbelwetenschappers sterk betwijfeld of ontkend.quote:Op donderdag 13 april 2017 13:11 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Sowieso Johannes en lucas leefden allebei toen Jezus ook nog leefde.
De evangelist johannes stond zelfs aan het kruis van Jezus samen met maria de moeder van Jezus.
Dat is nog een understatement om de fundi's niet voor het hoofd te stoten. 50 jaar geleden zou men dit nog in de scholen bij de nonnen kunnen verkopen.quote:Op donderdag 13 april 2017 15:12 schreef hoatzin het volgende:
Hoewel de traditie dit beweert wordt dit door de meerderheid van de hedendaagse theologen en Bijbelwetenschappers sterk betwijfeld of ontkend.
En hou oud zou die Judas bar Jezus geweest zijn toen hij als disciplel met zijn vader rondtrok?quote:Op donderdag 13 april 2017 16:54 schreef ATON het volgende:
[..]
Dat is nog een understatement om de fundi's niet voor het hoofd te stoten. 50 jaar geleden zou men dit nog in de scholen bij de nonnen kunnen verkopen.
Nog zo iets: Er zijn reeds honderden boeken geschreven over ' de geliefde discipel '. De ene houdt het op Johannes en de andere weer op Maria Magdalena. Nergens in het N.T. wordt een naam genoemd. Niemand denkt eraan dat dit wel eens de zoon van Jezus zou kunnen geweest zijn. O maar, dat is ondenkbaar, alhoewel er in het familiegraf in Talpiot wel een ossuarium de naam draagt van Jehuda bar Yeshua ( Judas, zoon van Jezus ). 20 jaar geleden kon men dat nog niet weten.
Zoals je weet is discipel niet gelijk met apostel. Uitgaande van 36 jaar, de leeftijd van Jezus kunnen we er vanuit gaan dat zijn zoon rond 8 a 10 jaar moet geweest zijn. Het ossuarium was kleiner dan van een volwassen persoon, maar meer info heeft men daar niet over. Duidelijk is dat zijn bestaan geheim is gehouden om hem de kans te geven dit alles te overleven als troonprins.quote:Op zaterdag 15 april 2017 18:43 schreef hoatzin het volgende:
[..]
En hou oud zou die Judas bar Jezus geweest zijn toen hij als disciplel met zijn vader rondtrok?
Als je de Quirinius lijn volgt is Jezus veel jonger en dan wordt een zoon hoogst twijfelachtig.quote:Op zaterdag 15 april 2017 19:41 schreef ATON het volgende:
[..]
Zoals je weet is discipel niet gelijk met apostel. Uitgaande van 36 jaar, de leeftijd van Jezus kunnen we er vanuit gaan dat zijn zoon rond 8 a 10 jaar moet geweest zijn. Het ossuarium was kleiner dan van een volwassen persoon, maar meer info heeft men daar niet over. Duidelijk is dat zijn bestaan geheim is gehouden om hem de kans te geven dit alles te overleven als troonprins.
Dat lijkt me dan wel erg jong voor het in de evangelieen beschreven actieve messiaanse leven van de Davide. Het was namelijk gebruikelijk om vanaf je 30e je taak uit te voeren. Dit zien we bijvoorbeeld ook terug bij Ezechieel en David.quote:Op zaterdag 15 april 2017 20:45 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Als je de Quirinius lijn volgt is Jezus veel jonger en dan wordt een zoon hoogst twijfelachtig.
Markus zwijgt daar over.
Ik volg de Quirinius lijn niet. Dit was een smoes om deze familie van Nazareth naar Jeruzalem te loodsen, terwijl er toen Nazareth nog eens niet bestond. Mattheus maakt van een nazarener een inwoner van Nazareth, terwijl dit niet zo was. Het zo gezegde kerstverhaaltje is niet meer of niet minder dan aan een datum. Daarover wil ik het later nog wel eens hebben.quote:Op zaterdag 15 april 2017 20:45 schreef hoatzin het volgende:
Als je de Quirinius lijn volgt is Jezus veel jonger en dan wordt een zoon hoogst twijfelachtig.
Misschien was ook hij daarvan niet op de hoogte. Misschien verzweeg hij dit ook voor de Romeinen. Er is namelijk nog jacht gemaakt op de Davide familie tot op het eind van de 1e eeuw.quote:Markus zwijgt daar over.
Ondertussen is ook het verloren ossuarium van Jakobus terecht, wat de kans op een tweede gelijkaardige cluster nihil is. Dit ossuarium is nog steeds buiten de kansberekening gehouden. Een tweede punt waar ik het met Vergeer het niet eens ben is de sterfdag van Jezus. Als hij in 30 n.C. is terecht gesteld ( en Mattheus blijkt dit te hebben geweten ) was dit op een grote sabbat, d.w.z. dat er 2 vrije dagen na elkaar vielen: Pesach en Sabbat ( zaterdag ). Men heeft hem op donderdag ( 4 april = 14 Nisan ) gekruisigd en niet op vrijdag.( Pesach )quote:Op zaterdag 15 april 2017 21:50 schreef Panterjong het volgende:
[..]
Dat lijkt me dan wel erg jong voor het in de evangelieen beschreven actieve messiaanse leven van de Davide. Het was namelijk gebruikelijk om vanaf je 30e je taak uit te voeren. Dit zien we bijvoorbeeld ook terug bij Ezechieel en David.
Vanuit dit oogpunt lijkt het me aannemelijk dat Jezus kinderen zou hebben. Het gezinsleven staat centraal binnen het jodendom en voor een toekomstige koning was het zeer belangrijk voor nageslacht te zorgen.
Helaas zijn er geen harde bewijzen. Maar het gevonden koningsgraf met vermeldingen van de namen van de gehele familie is zeer bijzonder.
Hij kan niet op zijn 30e terecht gesteld zijn, want vanaf ongeveer die leeftijd begon Jezus pas met het verkondigen van Zijn/ God's woord, tot ongeveer zijn 36e.quote:Op zaterdag 15 april 2017 22:45 schreef ATON het volgende:
[..]
Ondertussen is ook het verloren ossuarium van Jakobus terecht, wat de kans op een tweede gelijkaardige cluster nihil is. Dit ossuarium is nog steeds buiten de kansberekening gehouden. Een tweede punt waar ik het met Vergeer het niet eens ben is de sterfdag van Jezus. Als hij in 30 n.C. is terecht gesteld ( en Mattheus blijkt dit te hebben geweten ) was dit op een grote sabbat, d.w.z. dat er 2 vrije dagen na elkaar vielen: Pesach en Sabbat ( zaterdag ). Men heeft hem op donderdag ( 4 april = 14 Nisan ) gekruisigd en niet op vrijdag.( Pesach )
Dat zegt Aton toch ook niet? Je denkt toch niet echt dat hij in nul is geboren? Het jaar 30 staat niet vast maar als het wel zo is kan Aton gelijk hebben.quote:Op zondag 16 april 2017 15:20 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Hij kan niet op zijn 30e terecht gesteld zijn, want vanaf ongeveer die leeftijd begon Jezus pas met het verkondigen van Zijn/ God's woord, tot ongeveer zijn 36e.
Beter leren lezen.quote:Op zondag 16 april 2017 15:20 schreef sjoemie1985 het volgende:
[..]
Hij kan niet op zijn 30e terecht gesteld zijn, want vanaf ongeveer die leeftijd begon Jezus pas met het verkondigen van Zijn/ God's woord, tot ongeveer zijn 36e.
Natuurlijk heb ik gelijk. Vermoedelijke geboortedatum : 6 v.C.quote:Op zondag 16 april 2017 16:28 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Dat zegt Aton toch ook niet? Je denkt toch niet echt dat hij in nul is geboren? Het jaar 30 staat niet vast maar als het wel zo is kan Aton gelijk hebben.
Met een vermoedelijke gebdat kun je geen gelijk claimen.quote:Op zondag 16 april 2017 17:12 schreef ATON het volgende:
[..]
Natuurlijk heb ik gelijk. Vermoedelijke geboortedatum : 6 v.C.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |