Lastig! Hier pas pijnlijke borsten als er 8+ uur tussen zit ofzo, maar om mijn productie op peil te houden sta ik toch altijd op voor de voedingen zodat ik daarna kan kolven.quote:Op maandag 13 februari 2017 13:56 schreef Burdie het volgende:
Dan zit ik alsnog 's nachts te kolven.
quote:Op maandag 13 februari 2017 19:08 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Lastig! Hier pas pijnlijke borsten als er 8+ uur tussen zit ofzo, maar om mijn productie op peil te houden sta ik toch altijd op voor de voedingen zodat ik daarna kan kolven.
Sinds een aantal dagen krijgt ze geen Nutrilon meer, omdat mijn koelkastvoorraad maar bleef groeien.
Niet kolven maar masseren (de meneer hier noemde het melkenquote:Op maandag 13 februari 2017 12:27 schreef Burdie het volgende:
Vraagje. Gup laat nu wat langer tussen de voedingen (vooral 's nachts heel fijn) maar mijn borsten vinden het maar matig, die zijn steeds heel vol terwijl meneer nog geen honger heeft (of bijvoorbeeld nog lekker ligt te slapen). Ik kolf dan tot ze niet meer hard/vierkant aanvoelen, maar daarmee houd ik het denk ik ook in stand? Goed voor de vriezervoorraad, maar niet helemaal ideaal. Iemand tips?
Bij N. overdag wel inderdaad, maar 's nachts kwam ze eigenlijk nooit zo vaak. Het lastige is dat ik wel weet dat het normaal is, maar ik trek het gewoon niet zo goed.quote:Op dinsdag 14 februari 2017 08:52 schreef Bloesem. het volgende:
Was dat bij N niet zo Sel? Het klinkt als 'normaal' pasgeboren borstvoedingsgedrag. Ligt ze naast je zodat je niet uit bed hoeft? Zijn er mensen in de buurt die dreumes overdag (even) op sleeptouw kunnen nemen, zodat jij en mini kunnen rusten?
Mini dronk hier ook vrij lang heel vaak (wel steeds minder en steeds effectiever, volgens mij kwam er meer tijd tussen rond zes weken en rond twaalf weken) maar inmiddels ook gewoon nog maar twee/drie keer per dag (tot voor kort zes keer)
Miez wat rotHeb je al eens met een LK overlegd?
Tankt ze 's nachts niet gewoon wat ze overdag gemist heeft?quote:Op dinsdag 14 februari 2017 08:22 schreef Chanty het volgende:
Amélie wil de laatste tijd steeds vaker niet drinken. Eerst vooral in de ochtend want rondkijken is leuker. Voedde wel eens in de slaapkamer in het donker maar de laatste dagen hapt ze daar ook niet aan. En de afgelopen nachten wordt ze wakker maar wil ook niet drinken. Dacht eerst door verkoudheid en/of tandjes maar verkoudheid is minder en tandje is nu een paar dagen door. Heb het idee dat ze liever de fles krijgt want dan hoeft ze minder moeite te doen. Iemand tips? Alles kolven is geen optie want ik kolf niet zo makkelijk als Vivi.
Nee heeft ze nooit gedaan en de laatste drie nachten drinkt ze vrijwel nietquote:Op dinsdag 14 februari 2017 11:02 schreef WupWup het volgende:
[..]
Tankt ze 's nachts niet gewoon wat ze overdag gemist heeft?
Ze duwt niet weg of zo maar reageert gewoon niet. Fles aanbieden doe ik idd niet als vervanging maar in de ochtend als ze dan weigert en op het kdv gaat mauwen dan krijgt ze daar natuurlijk wel de fles. In de nacht gaat ze uiteindelijk weer slapen maar ben dus wel bang dat mijn productie in de nacht keldert daardoor. Maar kolven zie ik eigenlijk ook niet zitten omdat ik dan een half uur a drie kwartier bezig ben en als ze dan ineens wel komt dan heb ik niks meer.quote:Op dinsdag 14 februari 2017 12:15 schreef WupWup het volgende:
Dus echt een soort weigeren. Ik verving in die periodes niet door een fles, want dan hou je het in stand. Blijven aanbieden en op een gegeven moment kiest ze toch wel eieren voor d'r geld. Zorg dat je productie in stand blijft. Huid-op-huidcontact zoals samen in bad helpt ook.
Het komt goedquote:Op dinsdag 14 februari 2017 08:33 schreef Selvaria het volgende:
Hier het tegenovergestelde van Burdie. Mijn mini is natuurlijk pas iets meer dan 2 weken, maar ze komt echt enorm vaak voor een voeding. Overdag stipt elke 2 uur en aan het begin van de nacht gaat dat door terwijl ze aan het eind van de nacht er ineens maar 1 tot 1,5 uur tussen laat. Vannacht was het bijvoorbeeld 22.00 - 01.00 (voor het eerst in dagen 3 uur tussen een voeding) - 03.00 - 04.45 - 05.30 - 07.00 - 08.00.
Gelukkig drinkt ze effectief, dus 2 borsten leeg in ongeveer 20 minuten en ik hoor haar ook continu slikken en voel de melk toeschieten. Dit duurt nu 6 dagen en het begint me een beetje op te breken. Ik schreef het eerst toe aan "regelnachten", maar dit lijkt toch een langere fase. Het is ook echt honger, want ze neemt alleen genoegen met de borst.
Ik weet dat ze nog heel erg klein is en ik wil er graag aan toe blijven geven, maar ik hoop toch echt dat ze binnenkort naar zo'n 3 uur tussen de voedingen gaat, want ik weet niet hoe ik dit icm een dreumes vol moet houden als man straks weer aan het werk is.Daarbij is nog eens extra lastig dat ze de fles nog niet altijd accepteert. Eergisteren hebben we haar voor de nacht een flesje gekolfde melk bijgegeven, waarvan ze 30cc heeft gedronken, daarna was ze nog niet tevreden, dus heb ik de borst nog even aangeboden. Beide kanten heeft ze toen leeggedronken, maar vervolgens spuugde ze alles weer uit en heeft ze daarna 2 uur gehuild. Gisteren durfde ik dus geen flesje meer te geven.
![]()
Ik moest het even van me afschrijven.Groeistats heb ik helaas nog niet, ze zat wel al in de kraamweek weer op geboortegewicht. Zijn er meer mensen met een soortgelijke ervaring? Heb ik gewoon een onverzadigbaar kind? En het belangrijkst: kwam het uiteindelijk goed?
![]()
Ik las dit vanochtend en ik heb er de hele dag over nagedacht.quote:Op dinsdag 14 februari 2017 08:22 schreef Chanty het volgende:
Alles kolven is geen optie want ik kolf niet zo makkelijk als Vivi.
Het lijkt echt honger, omdat ze pas weer tevreden is na de borst en niet na slechts wat zuigen. We slapen samen (echt tegen elkaar aan), dus ik betwijfel of het mamahonger zou kunnen zijn.quote:Op dinsdag 14 februari 2017 20:48 schreef Chanty het volgende:
Sel klinkt enorm zwaar. Zat te denken dat het misschien ook gewoon mamahonger en/ of zuigbehoefte zou kunnen zijn?
Ik bedoel natuurlijk niet dat kolven makkelijk isquote:Op dinsdag 14 februari 2017 22:51 schreef ViviRAWRS het volgende:
Chanty en Miezziej, konden onze baby's maar van elkaar leren hè?De mijne wil juist heel graag aan de borst, maar ze drinkt niet effectief genoeg om ervan te groeien.
[..]
Ik las dit vanochtend en ik heb er de hele dag over nagedacht.Frappant dat je "zo makkelijk als Vivi" zei, terwijl ik het kolven niet snel als makkelijk zou bestempelen. Het blijft natuurlijk vele malen omslachtiger dan aan de borst drinken (of poedermelk geven). Maar je hebt wel gelijk: in het begin kolfde ik 2-3 keer voor 1 voeding van 100 ml. Ik zei toen dat ik ervoor zou tekenen om maar 1 keer te hoeven kolven voor 1 voeding, en nu kolf ik 6-7 keer per dag voor 5 voedingen van 165 ml.
Die voorraad heb ik wel langzaam opgebouwd, in de periode dat ze 1 fles Nutrilon per dag kreeg.quote:Op woensdag 15 februari 2017 08:42 schreef Chanty het volgende:
Ik bedoel natuurlijk niet dat kolven makkelijk ishet gaat erom dat jij een behoorlijke hoeveelheid kolft, getuige je vriezervoorraadbericht. Ik kolf met een hoop masseren en neusspray krap 150 in 30-45 minuten en dat is dan als ik een hoge opbrengst heb. Meestal is het klaar bij 120 en bij vaker dan twee keer kolven neemt de opbrengst af.
Is natuurlijk super vervelend dat je alles moet kolven maar wel fijn dat je dat binnen zo'n tijdsbestek kunt doen.quote:Op woensdag 15 februari 2017 17:57 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Die voorraad heb ik wel langzaam opgebouwd, in de periode dat ze 1 fles Nutrilon per dag kreeg.Nu min of meer stabiel, dus 5x 165 ml in 7 kolfsessies is gemiddeld 118 ml per keer. Masseren is rechts soms nodig, links niet. Het verschil is vooral dat ik sneller klaar ben (ongeveer 15 min per keer).
Ja, en door jouw post van gisterochtend realiseerde ik me dat dat geen vanzelfsprekendheid is.quote:Op woensdag 15 februari 2017 21:00 schreef Chanty het volgende:
Is natuurlijk super vervelend dat je alles moet kolven maar wel fijn dat je dat binnen zo'n tijdsbestek kunt doen.
Rietjesbeker van dr Brown was hier recept voor succes.quote:Op woensdag 15 februari 2017 23:22 schreef Lamb29 het volgende:
Welke bekers snappen jullie (bijna) dreumesen het beste naast bv?
Mijn bijna 11mnder drinkt alleen losse slokjes uit een gewone beker.
Blijft bijzonder, hoe kinderen zoveel van elkaar kunnen verschillen. Hoop dat het bij Amélie komt door het ziek zijn en dat ze snel weer beter drinkt.quote:Op woensdag 15 februari 2017 11:07 schreef Chanty het volgende:
Ja dan krijgt ze idd kunstvoeding, heb dat inmiddels kunnen accepteren. Lucas is nog steeds borstverslaafd, dus Amélie ziet hem regelmatig drinken. Merk geen verschil
Bijten is naar ja. Klinkt alsof ze wat lag te spelen dan. Dat is hier iig altijd het moment dat er gebeten wordt.
Tip: de deksels omwisselen. Dat doet bijna niemand (en na mijn tip iedereenquote:Op donderdag 16 februari 2017 08:01 schreef WupWup het volgende:
Hier ook de roze en blauwe rietjesbekers van de Hema. Al twee kinderen lang
ik heb van die hendig sjieke naamstickers er opquote:Op donderdag 16 februari 2017 14:06 schreef Burdie het volgende:
[..]
Tip: de deksels omwisselen. Dat doet bijna niemand (en na mijn tip iedereen) dus kan je gemakkelijker terugvinden welke van jou is als je met meerdere kinderen/ouders/HEMA rietjesbekers bent.
En omgekeerd is het niet vanzelfsprekend dat een kind goed uit de borst kan drinken. Amélie is nog ziek maar over het algemeen redelijk zichzelf. Drinken gaat af en aan goed. Denk dat het ook gewoon de leeftijd is waarop de wereld nu eenmaal boeiender is dan mama's tetten. Maar merk het wel meteen in mijn productie (minder snel stuwing, minder Kolfopbrengst) en dat vind ik gewoon niet fijn. Maar vanavond lag ze heel tevreden te drinken bij me. Op een gegeven moment een kind aan elke borstquote:Op woensdag 15 februari 2017 22:41 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Ja, en door jouw post van gisterochtend realiseerde ik me dat dat geen vanzelfsprekendheid is.![]()
Hoe ging het afgelopen nacht en vandaag met A?
quote:Op donderdag 16 februari 2017 21:01 schreef Chanty het volgende:
Maar vanavond lag ze heel tevreden te drinken bij me. Op een gegeven moment een kind aan elke borst![]()
quote:Op vrijdag 17 februari 2017 17:16 schreef Stormqueen het volgende:
Je mag er 25% van je werktijd aan besteden he
I know, maar op mijn werk zijn collega's er niet blij mee, want veel en zware zorg die ineens overgenomen moet worden op de drukste tijden. Niet mijn probleem, maar mijn leidinggevende vindt dat collega's het over kunnen nemen (in de praktijk valt dat tegen) waardoor ik nogal een druk leg op collega's.quote:Op vrijdag 17 februari 2017 17:16 schreef BlueEyes het volgende:
In principe heb je 2 uur per dag recht op kolven/live voeden.
Dus komt prima uit toch?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |