Mbt de HA van de uittredende vennoot ben ik het met je eens dat hij er met de overname van de lening van 10k erg makkelijk vanaf komt.quote:Op vrijdag 10 februari 2017 15:42 schreef mike79_n het volgende:
[..]
Ik heb overtuigd voor oneens gekozen en wijs het voorstel dus af.. De uittredende jonge vennoot komt zo van zijn HA af. Hij heeft werk en zou zo de lening kunnen aflossen. De achterblijvende vennoot, de al ervaring heeft met de schuldsanering, heeft geen ander werk. Het zal mij niet verbazen als hij er over een half jaartje de stekker er helemaal uittrekt, en dan is er voor de investeerders niets meer te halen. Al denk ik dat mijn oneens niet veel zin heeft en zal een ruime meerderheid voor het advies van Collin gaan die zo nog slim wat tijd koopt.
quote:Op vrijdag 10 februari 2017 18:02 schreef djh77 het volgende:
Nieuwe op CCFLeuke dames maar ik ga ze niet sponsoren. De borgstelling dekt slechts de helft van de lening, de bank zit er in met alle zekerheden en de aansprakelijkheid van die andere (management) B.V. kan makkelijk worden omzeild door de activiteiten in een ander B.V.'tje voort te zetten. Van al die (aanloop)verliezen word ik ook niet echt vrolijk.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Pitch wordt mede mogelijk gemaakt door stapelfinancieringen
[ afbeelding ]Pecunia non olet
Volledig mee eens, ik zie ook helemaal niets in deze stapelaar.quote:Op vrijdag 10 februari 2017 22:34 schreef obligataire het volgende:
[..]
Leuke dames maar ik ga ze niet sponsoren. De borgstelling dekt slechts de helft van de lening, de bank zit er in met alle zekerheden en de aansprakelijkheid van die andere (management) B.V. kan makkelijk worden omzeild door de activiteiten in een ander B.V.'tje voort te zetten.
Zien jullie de leeftijd van de ondernemer als risico mbt de 10 jarige lening? Hij is nu 63.quote:Op vrijdag 10 februari 2017 21:10 schreef obligataire het volgende:
[..]
Die omzetprognose neem ik ook met een korreltje zout, maarruhh, wat kan er misgaan met je inleg bij een eerste hypotheek van 8 ton op een taxatie van 1,35 mio? En daarnaast nog HA in privé. Ik pak hem mee.
Bovendien geeft D&B een "verhoogd risico" rating aan alle drie de B.V.'s (met wederom geen enkele nadere toelichting van Collin hieromtrent).quote:Op vrijdag 10 februari 2017 22:34 schreef obligataire het volgende:
[..]
Leuke dames maar ik ga ze niet sponsoren. De borgstelling dekt slechts de helft van de lening, de bank zit er in met alle zekerheden en de aansprakelijkheid van die andere (management) B.V. kan makkelijk worden omzeild door de activiteiten in een ander B.V.'tje voort te zetten. Van al die (aanloop)verliezen word ik ook niet echt vrolijk.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zo, nu ga ik weer leuke dingen doen
[ Bericht 6% gewijzigd door ZeKraut op 12-02-2017 15:52:54 ]
Een levensverzekering die ten goede zou komen van de investeerders zou fijn zijn. Echter acht ik de kans niet groot dat wanneer je nu nog behoorlijk actief bent binnen 5 jaar komt te overlijden. Na 5 jaar is er van het aflossingsvrije gedeelte genoeg terug zodat je bij gedwongen verkoop voldoende geld kan krijgen via het 1e hypotheekrecht. Tevens is het bedrijf geen 1 pitter dus de continuïteit van het bedrijf hoeft niet bedreigd te worden door het overlijden van de DGA.quote:Op zaterdag 11 februari 2017 07:19 schreef djh77 het volgende:
[..]
Zien jullie de leeftijd van de ondernemer als risico mbt de 10 jarige lening? Hij is nu 63.
Anders dan bij het onroerend goed in Tilburg staat er niets genoemd mbt komende hypotheekrechten. Er staat niet dat GvE hier toestemming voor moet geven en ook niet dat evt herfinanciering na 3 jaar obv 2e hypotheek zal plaatsvinden.
Terechte punten van kritiek. Maar je ontkomt er ook niet aan dat er dingen rooskleurig worden opgeschreven, als investeerder heb je ook een soort onderzoeksplicht. Als er echter sprake is van misleiding dan zou de AFM wel in moeten grijpen maar ik denk dat de grens een grijs gebied blijft.quote:Op zaterdag 11 februari 2017 11:10 schreef ZeKraut het volgende:
ring... waren tevoren al kansloze projecten. Er zitten ook mislukte initiatieven bij, zoals Anno12, daar heb ik geen enkel probleem mee.
Essentie van de sites: veel tijd winnen, en de vlucht naar voren.
De toezichthouder zou eens een steekhoudende selectie van die projecten moeten doorlichten. Dan komt er wsl een hele bak misleiding en erger naar boven. De succes-, default- en rendementscijfers zijn gebakken lucht en zouden van de sites gehaald moeten worden. Een waardering van de afhandeling van defaults is daarentegen wel nodig.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Geheel mee eens. Dit zijn typisch de projecten waarbij prognoses niet kloppen en kosten tegenvallen. Op het moment dat het misgaat trekt de Rabo aan het langste eind en blijft de CF investeerder met een lege knip zitten.quote:Op vrijdag 10 februari 2017 22:34 schreef obligataire het volgende:
[..]
Leuke dames maar ik ga ze niet sponsoren. De borgstelling dekt slechts de helft van de lening, de bank zit er in met alle zekerheden en de aansprakelijkheid van die andere (management) B.V. kan makkelijk worden omzeild door de activiteiten in een ander B.V.'tje voort te zetten. Van al die (aanloop)verliezen word ik ook niet echt vrolijk.
quote:Op zaterdag 11 februari 2017 15:42 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Oei.....Problemen bij dit Collin project nu ook in plaatselijke pers. Als dat maar geen klandizie en vertrouwen van consument gaat kosten voor deze ondernemer. Het wordt er voor haar in ieder geval niet makkelijker door.Enkele facebookreacties op het artikel geven ook geen positief beeld. Nee verkopen en te duur.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Onder het artikel staan nog wat artikelen van haar. Hoeveel heeft ze in totaal wel niet opgehaald? Crowdfunding, obligaties edquote:Op zaterdag 11 februari 2017 16:18 schreef Baklapper het volgende:
[..]
Enkele facebookreacties op het artikel geven ook geen positief beeld. Nee verkopen en te duur.
quote:Op zaterdag 11 februari 2017 15:42 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Oei.....Problemen bij dit Collin project nu ook in plaatselijke pers. Als dat maar geen klandizie en vertrouwen van consument gaat kosten voor deze ondernemer. Het wordt er voor haar in ieder geval niet makkelijker door.Tja, dat is het risico van geld ophalen bij de crowd. Als het goed gaat kan dit zeker een extra ondersteuning zijn maar als het fout gaat dan gaat het afbreken en afbranden nog sneller.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Daar naast lees ik irritatie omdat Collin een hele terechte mail heeft rondgestuurd terwijl ze zelf de betalingen heeft stop gezet.
Al met al niet snugger allemaal en weinig hoopvol.
Hopelijk kunnen ze er een positieve draai aan gegeven.
Ik heb deze nieuwe KOM tegen beter weten in toch nog maar eens doorgelezen. Nou dat gaat hem niet worden. Veel mooie woorden weinig mooie cijfers. Geen "onafhankelijk" rapport over het bedrijf van een financieel expert. Zou het laatste bureau "Cygnus Finance Support" ook alweer afgedaan hebben?quote:Op vrijdag 10 februari 2017 22:36 schreef Horsemen het volgende:
Nieuwe op KoM:
https://www.kapitaalopmaat.nl/Keyplan
Nice!quote:Op zaterdag 11 februari 2017 21:28 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Voor de mensen die interesse hebben in de hypotheek van de sneeuwpret firma en die twijfelen aan de waarde en de verkoopbaarheid van het pand nieuwe gracht 11 Haarlem waarop de eerste hypotheek rust. Het naastgelegen pand is redelijk snel(5.5 maand) voor rond de 1500k verkocht.
http://www.funda.nl/koop/(...)360-nieuwe-gracht-9/
Uit de pitch:quote:Op vrijdag 10 februari 2017 22:34 schreef obligataire het volgende:
[..]
Leuke dames maar ik ga ze niet sponsoren. De borgstelling dekt slechts de helft van de lening, de bank zit er in met alle zekerheden en de aansprakelijkheid van die andere (management) B.V. kan makkelijk worden omzeild door de activiteiten in een ander B.V.'tje voort te zetten. Van al die (aanloop)verliezen word ik ook niet echt vrolijk.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zal dit overigens niet andersom zijn? Rabo verstrekt de lening alleen omdat ze nog eens meer dan het dubbele ophalen via crowdfunding... Het is maar net hoe je het verwoord toch? Als het zo is dan is dit zeker misleidend. Overigens dacht ik dat stapelfinancieringen vooral zaken deed met GVE. Het zou best kunnen dat dit project bij GVE is afgewezen en vervolgens bij Collin terechtgekomen is.
Ik zou dat een zeer slechte zaak vinden. Misschien dat de regelgeving van de AFM zich meer moet richten opdat er een uniforme kredietbeoordeling komt.
[ Bericht 3% gewijzigd door Mijnenveger op 11-02-2017 22:22:37 ]
De tekstschrijver van Collin zou zelfs condooms kunnen verkopen aan de Pausquote:Op zaterdag 11 februari 2017 22:14 schreef Mijnenveger het volgende:
(...,...) Overigens dacht ik dat stapelfinancieringen vooral zaken deed met GVE. Het zou best kunnen dat dit project bij GVE is afgewezen en vervolgens bij Collin terechtgekomen is.
Dat geloof ik meteen. Het zijn zeer gelikte jongens bij Collin, dat geef ik ze wel mee.quote:Op zaterdag 11 februari 2017 22:27 schreef obligataire het volgende:
[..]
De tekstschrijver van Collin zou zelfs condooms kunnen verkopen aan de Paus. Daar kunnen ze bij GvE nog wat van leren.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 0% gewijzigd door Mijnenveger op 11-02-2017 23:10:03 ]
quote:Op zaterdag 11 februari 2017 23:01 schreef Mijnenveger het volgende:
[..]
Dat geloof ik meteen. Het zijn zeer gelikte jongens bij Collin, dat geef ik ze wel mee.
Maar of dat iets is om trots op te zijn als mensen vertrouwen op de kundigheid van een als platform waar ze hun geld aan toevertrouwen? Wat volgens mij ook een rol speelt bij Collin, is de manier waarop zij de succesfee incasseren. In plaats van vooraf de fee in rekening te brengen doen zij dit maandelijks waardoor ze wel moeten blijven publiceren. Het zou me niet verbazen als ze dan af en toe een oogje dichtknijpen omdat ze anders zelf niet uit de kosten komen.
Volgens Douw & Co zit de professionalisering van de markt er al een aantal jaren aan te komen, zou het dan dit jaar toch echt eens zover zijn?Het feesysteem zorgt er bij collin juist voor dat ze ook inkomsten hebben als er geen pitches gepubliceerd worden. Bij GvE komt er echter geen brood op de plank als er geen nieuwe projecten gefinancieerd worden. Als het aantal projecten dan snel terugloopt zijn er nauwelijks nog inkomsten terwijl nog steeds de vaste lasten en zaken als deurwaarders betaald moeten worden.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 1% gewijzigd door Mynheer007 op 12-02-2017 11:27:43 ]
Klopt wel alleen moet je dus eerst een heleboel succesvolle projecten hebben voordat de inkomsten hoog genoeg zijn om de kosten te dekken. Ik betwijfel of dat nu al het geval is bij Collin. Krijg je te maken met een default dan valt ook weer een deel van je inkomsten weg (al is dit natuurlijk maar een klein deel). Voordeel voor GVE is, draai je een zeer goede maand dan kun je daar weer een aantal maanden op verder teren.quote:Op zondag 12 februari 2017 00:20 schreef Mynheer007 het volgende:
[..]
Het feesysteem zorgt er bij collin juist voor dat ze ook inkomsten hebben als er geen pitches gepubliceerd worden. Bij GvE komt er echter geen brood op de plank als er geen nieuwe projecten gefinancieerd worden. Als het aantal projecten dan snel terugloopt zijn er nauwelijks nog inkomsten terwijl nog steeds de vaste lasten en zaken als deurwaarders betaald moeten worden.
Maar de Bovag springt te hulp:quote:Op vrijdag 10 februari 2017 21:59 schreef OOST het volgende:
Zijn er echt mensen die geld gestoken hebben in een fietsenzaak? Dat is niet zo slim want daar valt weinig eer aan te behalen. Er zijn juist veel zaken die slecht lopen. De electrische fiets heeft voor een opleving gezorgd maar dat is maar één segment. Als je kijkt naar de laatste 10 jaar dan zijn er veel zaken verdwenen, waaronder een aantal grote leveranciers! Vertegenwoordigers van onderdelen klagen steen en been en krijgen steeds grotere regio's onder hun hoede omdat bestellingen teruglopen. Dat is natuurlijk niet zonder reden.
De regeling die er in het verleden was zorgde wel voor extra omzet. Maar de verkoop liep al terug ten tijde van de regeling. Voor veel mensen is een nieuwe fiets veel geld en zo'n uitgave wordt dan ook niet elk jaar gedaan. De marges zijn ook niet zo hoog op de A merken (voor de winkelier). De B merken zijn dan veel interessanter. Bij veel zaken wordt je uitgeknepen als je voor een reparatie komt, terwijl het eigenlijk een soort service is. Ik snap ook wel dat veel mensen zelf hun fiets repareren. Dat doe ik ook, of ik laat het mn vader doen, maargoed, die is/was dan ook fietsenmakerquote:Op zondag 12 februari 2017 17:40 schreef Beljack het volgende:
[..]
Maar de Bovag springt te hulp:
http://www.nu.nl/geldzake(...)l-bedrijfsfiets.html
Ik heb dit even nagevraagd bij GvE en kreeg als antwoord:quote:Op zaterdag 11 februari 2017 11:16 schreef Mynheer007 het volgende:
Een hypotheekrecht geven aan iemand anders dan de stichting zekerheden maakt in principe niets uit want die kunnen sowieso niet meer het eerste hypotheekrecht krijgen. De situatie hoe het zit met een eventuele GvE-crowdfundlening ter vervanging van het aflossingsvrije deel is wel relevant.
quote:Indien de aflossingsvrije lening over 36 maanden wordt geherfinancierd via Geldvoorelkaar.nl, dan wordt hier 2e hypotheek op gevestigd.
Dank voor de terugkoppeling. Ik doe mee. Het hypotheekrecht vermindert het risico genoeg om een investering, ondanks de lagere rente en mijn onkunde om de markt in te kunnen schatten, te rechtvaardigenquote:Op maandag 13 februari 2017 09:39 schreef gaanmetdiebanaan het volgende:
[..]
Ik heb dit even nagevraagd bij GvE en kreeg als antwoord:
[..]
Bij mij kwam inderdaad dezelfde vraag op; het geschetste financiele plaatje rond de aanschaf van die nieuwe bus is duidelijk niet compleet.quote:Op maandag 13 februari 2017 10:28 schreef marathon2000 het volgende:
FNC: Nieuwe Touringbus
¤ 17.000 3 jaar 10.88 % C Risicoklasse
https://www.fundingcircle.com/nl/investor/loans/17455
Het lijkt erop dat er al een lening is, wordt deze geherfinancierd?
Het investeringsplannetje laat nog wat vraagtekens bij me achter:
Investering nieuwe bus: 250K
Inschatting restwaarde oude bus (obv boekwaarde): 60K
Resteert: 190K
FNC: 17K
Resteert: 173K
Waar komt dat grote bedrag vandaag? Eigen prive geld, achtergestelde lening, lease, bankfinanciering?
De frustratie @FNC dat het niet benoemd is
quote:Op maandag 13 februari 2017 11:05 schreef OpDieFiets het volgende:
[..]
Bij mij kwam inderdaad dezelfde vraag op; het geschetste financiele plaatje rond de aanschaf van die nieuwe bus is duidelijk niet compleet.
Wat ik op zich dan wel weer goed vind is dat er (voor de kritische lezers) in ieder geval voldoende informatie in de pitch staat om deze conclusie te kunnen trekken
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Het zal zowiezo een stapelaar zijn, waar de bus verpand is aan de leninggever die het grotere deep inbrengt. Dus ik laat deze voorbij gaan.quote:Op maandag 13 februari 2017 11:05 schreef OpDieFiets het volgende:
[..]
Bij mij kwam inderdaad dezelfde vraag op; het geschetste financiele plaatje rond de aanschaf van die nieuwe bus is duidelijk niet compleet.
Wat ik op zich dan wel weer goed vind is dat er (voor de kritische lezers) in ieder geval voldoende informatie in de pitch staat om deze conclusie te kunnen trekken
ET heeft begin vorige week een mail gestuurd, en nog geen antwoord gehad. Nu verwacht ik eerlijk gezegd dat het geen onwil van onderneemster / GvE is, maar dat de juiste procedure gevolgd moet worden inzake het faillissement, en dat men geen behoefte heeft aan besprekingen op fora op dit moment.quote:Op maandag 13 februari 2017 10:53 schreef leolinedance het volgende:
Iemand nog nieuws over default GvE 009146 Nice2do? Ik heb helaas nog geen antwoord gekregen van GvE nadat ik aan heb gegeven op een ander telefoonnummer bereikbaar te zijn.
De leningen bij Twino komen altijd onregelmatig binnen. Soms doen ze alleen leningen zonder buyback en soms komen er ineens 100 pagina's met alleen 1 maand buyback leningen.quote:Op maandag 13 februari 2017 11:11 schreef ThaBrain het volgende:
Ik ben niet helemaal op de hoogte of het in het topic is besproken. Ik ben ongeveer een half jaar geleden begonnen met Twino. De laatste tijd komen er geen nieuwe leningen meer bij met een buyback garantie en een looptijd van 1 maand. Dat zijn juist de leningen waar ik gebruik van maakte.
Ben ik de enige die daar last van heeft of hebben meerdere mensen daar last van?
Ik zit er aan te denken om hierdoor helemaal uit Twino te stappen omdat het voor mij niet interessant meer is op deze manier.
Geen last van nog, alles boven de 10 euro word weer geinvesteerd.quote:Op maandag 13 februari 2017 11:11 schreef ThaBrain het volgende:
Ik zit er aan te denken om hierdoor helemaal uit Twino te stappen omdat het voor mij niet interessant meer is op deze manier.
Kan prima. Nieuwe touringcar hoeft ook geen compleet nieuwe te zijn:quote:Op maandag 13 februari 2017 11:54 schreef Red_arrow het volgende:
Ja zo lees ik het ook, maar dat wil dan zeggen dat een tweedehands bus nog 190.000 opbrengt. Dat lijkt me dan nogal veel.
Wat niet in overeenstemming lijkt met wat er aan vaste activa op de balans staat, i.e. 85k per eind 2015.quote:Op maandag 13 februari 2017 11:54 schreef Red_arrow het volgende:
Ja zo lees ik het ook, maar dat wil dan zeggen dat een tweedehands bus nog 190.000 opbrengt.
Ardenne > Ardennen, volgens mij een eenpitter ; lees> vrije chauffeur met eigen bus, welke als onderaannemer opdrachten aanneemt voor reisorganisaties / touroperators en voor eigen rekening en risico ook nog opdrachten aanneemt, of reisjes organiseert.quote:Op maandag 13 februari 2017 11:54 schreef Red_arrow het volgende:
Ja zo lees ik het ook, maar dat wil dan zeggen dat een tweedehands bus nog 190.000 opbrengt. Dat lijkt me dan nogal veel.
Hij heeft wel wat last van dyslexie (o.a. op zijn website als bestemmingen):
Auswich -> Auswitch/Auswitz
Bacelona -> Barcelona
Wraschauct -> Warschau?
Oberhaussen -> Oberhausen
Dat komt vaak voorquote:Op maandag 13 februari 2017 11:54 schreef Red_arrow het volgende:
Hij heeft wel wat last van dyslexie (o.a. op zijn website als bestemmingen):
Auswich -> Auswitch/Auswitz
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |