Ryan3 | zondag 29 januari 2017 @ 20:58 |
Ik denk dat Trump het einde van de oude post-Koude Oorlog-wereldorde betekent. De new world order uit die speech van Bush sr. zeg maar. En eerlijk gezegd die "oude" new world order heeft ook gewoon ernstig gefaald.
1. Soc.-ec.: door het neoliberalisme en het globalisme, de kredietcrisis en de eurocrisis. 2. Politiek: nee niet overal zijn liberale-democratieën ontstaan, meneer Fukuyama, integendeel juist 3. Qua veiligheid en stabiliteit: één grote feitelijke miskleun, m.n. door toedoen van de neocons na 9/11, met meer onveiligheid dan zelfs ooit in de Koude Oorlog-periode.
Maar wat komt ervoor in de plaats, iemand enig idee? Autoritaire, protectionistische blokken, met het gevaar van lont in het kruitvat zoals voor WO1? |
loni55 | zondag 29 januari 2017 @ 21:00 |
Oude new world order? Begrijp je wat een world order inhoudt? |
Beathoven | zondag 29 januari 2017 @ 21:01 |
Veiligheid is een relatief hol begrip waar je alle kanten mee op kan. Verder valt er over een lange periode als deze over de hele wereld gezien altijd wel wat negatieve punten aan te strepen. Beetje goedkoop.
Als deze nieuwe periode lang stand houdt zal het vermoedelijk 10x zoveel problemen geven. |
Ryan3 | zondag 29 januari 2017 @ 21:07 |
quote: Ja, dat begrijp ik, nadat de Koude Oorlog feitelijk over was en Saddam Irak binnenviel, waarop Bush sr. reageerde met een ingrijpen onder auspiciën van de VN sprak hij van een New World Order, waarbij VS als enige supergrootmacht overbleef en een soort politie-agentje kon spelen met instemming van de VN zodat niet meer steeds twee machtsblokken elkaar in de houtgreep namen waardoor zodoende niets gedaan kon worden aan onrecht zoals die bezetting door Saddam van Koeweit.
Deze "new world order" loopt m.i. nu onder Trump echt ten einde. Natuurlijk was dat al eerder gebeurd in feite of is zelfs nooit goed tot zijn recht gekomen, maar door factoren zoals ik die in OP aanhaal is de faal wel erg duidelijk geworden iig. En dus zal er nu een nieuwe rangschikking, wereldorde ontstaan wrs.
Hier de toespraak (maar er zijn er meerderen):
Dit filmpje geeft Trumps ideeën het beste weer:
Wat dan de nieuwe "new world order" zou zijn.
[ Bericht 2% gewijzigd door Ryan3 op 30-01-2017 01:30:17 ] |
Beathoven | zondag 29 januari 2017 @ 21:20 |
quote: Op zondag 29 januari 2017 21:07 schreef Ryan3 het volgende:[..] Ja, dat begrijp ik, nadat de Koude oorlog feitelijk over was en Saddam Irak binnenviel, waarop Bush sr. reageerde met een ingrijpen onder auspiciën van de VN sprak hij van een New World Order, waarbij VS als enige supergrootmacht overbleef en een soort politie-agentje kon spelen met instemming van de VN en niet meer steeds twee machtblokken elkaar in de bhoutgreep namen waardoor zodoende niets gedaan kon worden aan onrecht zoals die bezetting van Saddam van Koeweit. Deze "new world order" loopt m.i. nu onder Trump echt ten einde. Natuurlijk was dat al eerder gebeurd in feite, of is zelfs nooit goed tot zijn recht gekomen, maar daar factoren zoals ik die in OP aanhaal is de faal wel erg duidelijk geworden iig. En dus zal er nu een nieuwe rangschikking, wereldorde ontstaan wrs. Hier de toespraak (maar er zijn er meerderen): Met zoveel landen op de wereld vinden er sowieso non-stop krachtmetingen plaats en is er altijd wel eentje de machtigste. Dat gaat terug tot in de oudheid. Nu met die verwarde bolle aan het roer die binnen een paar weken de boel al naar een dommere versie van het nazi regime omtovert worden de kaarten inderdaad opnieuw geschud.
Niemand had kunnen zien aankomen dat een soort van Zuid Amerikaanse dictator in 2017 de VS zou vertegenwoordigen. Maar het zal niet meer Amerika zijn dat de kar zal gaan trekken. Binnenkort hoepelen de wetenschappers en wellicht de beste journalisten daar op naar andere landen en het sterkste land zal toch het land zijn waar men de wetenschap wel toelaat. Dat wisten de Grieken en Romeinen al.
En die relatie tussen Trump en Putin gaat ook snel op de klippen lopen. Erdogan en Gülen waren ook bedpartners maar er komt altijd prestige bij kijken en dat wordt bij simpele zielen als Trump automatisch omgezet in pik opmeten.
[ Bericht 0% gewijzigd door Beathoven op 29-01-2017 21:31:43 ] |
Beathoven | zondag 29 januari 2017 @ 21:31 |
Wat dat zwart-wit gemaakte filmpje met pianomuziek betreft. Trump had t hier over het toenmaloge huidige systeem onder Obama. Maar voor iemand die van gouden borden eet, zijn zakenpartners ontziet in de ban, de burger voor zijn gebruik van de Trump towers laat opdraaien en liegt over het vervangen van Obamacare (komt niets voor in de plaats) moeten we niet op de knieeen gaan liggen.
Dit soort speeches geven alle dictators die hun kansen ruiken.
Misschien dat de eerste de beste droplul denkt dat Trump niet liegt maar je moet wel een bord voor je kop hebben om te geloven dat Trump het nieuwe orakel is. |
Klopkoek | zondag 29 januari 2017 @ 21:31 |
quote: Op zondag 29 januari 2017 20:58 schreef Ryan3 het volgende:Ik denk dat Trump het einde van de oude post-Koude Oorlog-wereldorde betekent. De new world order uit die speech van Bush sr. zeg maar. En eerlijk gezegd die "oude" new world order heeft ook gewoon ernstig gefaald. 1. Soc.-ec.: door het neoliberalisme en het globalisme, de kredietcrisis en de eurocrisis. 2. Politiek: nee niet overal zijn liberale-democratieën ontstaan, meneer Fukuyama, integendeel juist 3. Qua veiligheid en stabiliteit: één grote feitelijke miskleun, m.n. door toedoen van de neocons na 9/11, met meer onveiligheid dan zelfs ooit in de Koude Oorlog-periode. Maar wat komt ervoor in de plaats, iemand enig idee? Autoritaire, protectionistische blokken, met het gevaar van lont in het kruitvat zoals voor WO1? De jaren 60, 70 en 90 waren de gouden tijden.
De jaren 20 van deze eeuw wordt het decennium van de haat en onderdrukking. Waar er geen grens bestaat tussen waarheid en fraude, schoonheid en wansmaak. |
Beathoven | zondag 29 januari 2017 @ 21:44 |
quote: Op zondag 29 januari 2017 21:31 schreef Klopkoek het volgende:[..] De jaren 60, 70 en 90 waren de gouden tijden. De jaren 20 van deze eeuw wordt het decennium van de haat en onderdrukking. Waar er geen grens bestaat tussen waarheid en fraude, schoonheid en wansmaak. Ja of niet.
Het kan dat er over 4 jaar een nazi regime staat maar vele supporters van Trump hebben m al laten vallen omdat ze in de persoonlijke sfeer worden getroffen. Op twitter al een zee van berichten gezien. Dus de kern zal uitdunnen.
We hadden in Nederland in zekere zin ook een kleine revolutie met de LPF maar na een tijdje gingen die clowns ons ook tegenstaan met dat gebagger van ze. in t begin is t nog nieuw maar na een jaar geouwehoer slaat de verveling toe.
Na verloop van tijd kan dat ook daar gebeuren, dan wordt men Trump-moe en kan de focus wellicht geleidelijk verschuiven naar andere landen die wel in progressieve zin presteren. De geschiedenis draaide niet alleen rond de VS als epicentrum. Als dat instort dan krijgen we een ander land wat de "droom" kan vertegenwoordigen. Canada heeft goede papieren. |
Klopkoek | zondag 29 januari 2017 @ 21:50 |
quote: Op zondag 29 januari 2017 21:44 schreef Beathoven het volgende:[..] Ja of niet. Het kan dat er over 4 jaar een nazi regime staat maar vele supporters van Trump hebben m al laten vallen omdat ze in de persoonlijke sfeer worden getroffen. Op twitter al een zee van berichten gezien. Dus de kern zal uitdunnen. We hadden in Nederland in zekere zin ook een kleine revolutie met de LPF maar na een tijdje gingen die clowns ons ook tegenstaan met dat gebagger van ze. in t begin is t nog nieuw maar na een jaar geouwehoer slaat de verveling toe. Na verloop van tijd kan dat ook daar gebeuren, dan wordt men Trump-moe en kan de focus wellicht geleidelijk verschuiven naar andere landen die wel in progressieve zin presteren. De geschiedenis draaide niet alleen rond de VS als epicentrum. Als dat instort dan krijgen we een ander land wat de "droom" kan vertegenwoordigen. Canada heeft goede papieren. LPF bracht blijvende schade en heeft bijvoorbeeld het elkaar naar beneden halen genormaliseerd.
Het rare is dat 'links' overal de schuld van krijgt. Zelfs op de NPO. Lubach begon bij Jinek een pleidooi met "ik ben niet links" en keek er vies bij.
Koopkracht van de modale burger staat al 15 jaar stil. En ook dat wordt weer vakkundig uitgespeeld.
Ben somber. Canada gaat de goede kant op ja. |
Beathoven | zondag 29 januari 2017 @ 22:01 |
quote: Op zondag 29 januari 2017 21:50 schreef Klopkoek het volgende:[..] LPF bracht blijvende schade en heeft bijvoorbeeld het elkaar naar beneden halen genormaliseerd. Het rare is dat 'links' overal de schuld van krijgt. Zelfs op de NPO. Koopkracht van de modale burger staat al 15 jaar stil. En ook dat wordt weer vakkundig uitgespeeld. Ben somber. Canada gaat de goede kant op ja. Canada, China, Japan, Z Korea, NL, Duitsland, Scandinavie, Australie en NZ wellicht en delen van Zuid Amerika etc etc. Alles wat maar vooruit wil zal elkaar wel gaan opzoeken zoals de clowns elkaar nu ook de hand toereiken. (Zie may en erdogan bv)
Trump mag de illusie hebben dat hij een sterk Amerika neerzet..( of dat hij gewoon nog ff de boel wil vernielen voor zn dood zoals kinderen ook graag dingen kapot maken. )
Anyway.. mocht hij serieus het eerste denken dan doet hij er niet heel slim aan om de wetenschap te onderdrukken. Je zag t in de Arabische wereld en waar de prestigieuze wetenschap ook maar zat, dat dat uiteindelijk de locaties waren die er echt toe deden. Als de VS een grote bijbelbelt wordt dan zijn we over een paar generaties alweer vergeten dat het er ooit een relevant stukje grond was. |
Klopkoek | zondag 29 januari 2017 @ 22:20 |
quote: Op zondag 29 januari 2017 22:01 schreef Beathoven het volgende:[..] Canada, China, Japan, Z Korea, NL, Duitsland, Scandinavie, Australie en NZ wellicht en delen van Zuid Amerika etc etc. Alles wat maar vooruit wil zal elkaar wel gaan opzoeken zoals de clowns elkaar nu ook de hand toereiken. (Zie may en erdogan bv) Trump mag de illusie hebben dat hij een sterk Amerika neerzet..( of dat hij gewoon nog ff de boel wil vernielen voor zn dood zoals kinderen ook graag dingen kapot maken. ) Anyway.. mocht hij serieus het eerste denken dan doet hij er niet heel slim aan om de wetenschap te onderdrukken. Je zag t in de Arabische wereld en waar de prestigieuze wetenschap ook maar zat, dat dat uiteindelijk de locaties waren die er echt toe deden. Als de VS een grote bijbelbelt wordt dan zijn we over een paar generaties alweer vergeten dat het er ooit een relevant stukje grond was. Of Nederland bij dat rijtje hoort valt nog te bezien. D66 is tamelijk conservatief vergeleken met zusterpartijen bijvoorbeeld. |
Beathoven | zondag 29 januari 2017 @ 22:41 |
quote: Op zondag 29 januari 2017 22:20 schreef Klopkoek het volgende:[..] Of Nederland bij dat rijtje hoort valt nog te bezien. D66 is tamelijk conservatief vergeleken met zusterpartijen bijvoorbeeld. Ik denk dat we in Nederland graag knappe koppen en bedrijven aantrekken die onder Trump tussen de bankschroeven worden geperst. Dat houdt de economische motor wel draaiende.
[ Bericht 0% gewijzigd door Beathoven op 29-01-2017 22:55:11 ] |
Klopkoek | zondag 29 januari 2017 @ 22:55 |
quote: Op zondag 29 januari 2017 22:41 schreef Beathoven het volgende:[..] Ik denk dat we in Nederland graag knappe koppen en bedrijven aantrekken die onder Trump tussen de bankschroeven worden geperst. Dat houdt de economische motor wel draaiend. Om als klein land daarvoor in de running te zijn is niet vanzelfsprekend. Dan moet je iets speciaals hebben. |
Atak | zondag 29 januari 2017 @ 23:34 |
quote: Ryan begrijpt zoveel dingen niet. |
Beathoven | maandag 30 januari 2017 @ 00:53 |
quote: Nederland staat wereldwijd bekend als open-minded en een topdemocratie (nummer 4 in de lijst) en het heeft een redelijk stabiel politiek klimaat. Zelfs met Wilders in een coalitie gaat men niet richting de afgrond. |
Villas__Rubin | maandag 30 januari 2017 @ 01:12 |
quote: Deze speech equals the JFK speech behoorlijk. Wat een top speech! |
Beathoven | maandag 30 januari 2017 @ 01:20 |
quote:

Zit jij ook in de biblebelt? of... ? |
Villas__Rubin | maandag 30 januari 2017 @ 02:20 |
quote: Nee hoor. Maar die speech is gewoon zeer goed. |
Beathoven | maandag 30 januari 2017 @ 03:08 |
quote: ach kom?, echt? |
Klopkoek | maandag 30 januari 2017 @ 09:27 |
quote: Op maandag 30 januari 2017 00:53 schreef Beathoven het volgende:[..] Nederland staat wereldwijd bekend als open-minded en een topdemocratie (nummer 4 in de lijst) en het heeft een redelijk stabiel politiek klimaat. Zelfs met Wilders in een coalitie gaat men niet richting de afgrond. Dat imago is Nederland terecht al tijden aan het verliezen. Nederland heeft ook geflirt met reisverboden, asielzoekers opsluiten in gevangenissen, de vrijdenkersruimte met de toevoeging dat dit niet geldt voor holocaust ontkenning (lees: moslims beledigen mag, joden niet).
We zijn nu net zo provinciaal als de racisten en haatverspreiders in Zwitserland en Oostenrijk. |
Hexagon | maandag 30 januari 2017 @ 09:47 |
Je moet Trump nou ook weer niet gaan overschatten. |
Villas__Rubin | maandag 30 januari 2017 @ 11:18 |
quote: Op maandag 30 januari 2017 09:27 schreef Klopkoek het volgende:[..] Dat imago is Nederland terecht al tijden aan het verliezen. Nederland heeft ook geflirt met reisverboden, asielzoekers opsluiten in gevangenissen, de vrijdenkersruimte met de toevoeging dat dit niet geldt voor holocaust ontkenning (lees: moslims beledigen mag, joden niet). We zijn nu net zo provinciaal als de racisten en haatverspreiders in Zwitserland en Oostenrijk. 'Racisten en haatverspreiders' in Oostenrijk & Zwitserland.. Hou toch op man. Die achterlijke verwarring loopt echt tegen haar einde. Daar trappen we niet meer in. Ga maar ergens anders proberen. Goed juist dat mensen voor hun land opkomen en naar hun gut feeling luisteren. Onnozel zijn degenen die dat niet doen! |
Beathoven | maandag 30 januari 2017 @ 11:44 |
quote: Op maandag 30 januari 2017 11:18 schreef Villas__Rubin het volgende:[..] 'Racisten en haatverspreiders' in Oostenrijk & Zwitserland..  Hou toch op man. Die achterlijke verwarring loopt echt tegen haar einde. Daar trappen we niet meer in. Ga maar ergens anders proberen. Goed juist dat mensen voor hun land opkomen en naar hun gut feeling luisteren. Onnozel zijn degenen die dat niet doen! Mensen die voor hun land opkomen hebben vaak nooit tot nauwelijks gereisd en niks van de wereld gezien als in dat ze zelden tot nooit in contact komen met niet-Nederlanders omdat ze geen andere talen spreken. Dat zijn van die buurtverenigingstypes die kleine stukjes Nederland willen op vakantiebestemmingen.
Cosmopoleten weten dat iedereen in principe vrij is om te gaan en staan en vinden dat soort kortzichtigheid onder zwakbegaafdheid vallen.
Kortom die kijken op je neer en zien jou als een onderontwikkelde parasiet. |
Klopkoek | maandag 30 januari 2017 @ 11:51 |
Ook dat hele law and order is Nederland op zijn smalst (of die trots over dat lubach filmpje ). Terwijl bijvoorbeeld abortus toestaan en lucht- en loodvervuiling tegen gaan veel effectiever is. Dat maakt mensen minder agressief. |
Villas__Rubin | maandag 30 januari 2017 @ 12:05 |
quote: Op maandag 30 januari 2017 11:44 schreef Beathoven het volgende:[..] Mensen die voor hun land opkomen hebben vaak nooit tot nauwelijks gereisd en niks van de wereld gezien als in dat ze zelden tot nooit in contact komen met niet-Nederlanders omdat ze geen andere talen spreken. Dat zijn van die buurtverenigingstypes die kleine stukjes Nederland willen op vakantiebestemmingen. Cosmopoleten weten dat iedereen in principe vrij is om te gaan en staan en vinden dat soort kortzichtigheid onder zwakbegaafdheid vallen. Kortom die kijken op je neer en zien jou als een onderontwikkelde parasiet. Ja, precies ja, zo werkt dat type denken. Ik weet het. Ik kijk daar op mijn beurt ook weer op neer, daar ik een een rits aan hele domme fouten in dat type denken zie.
Ten eerste: zelden tot nooit in contact komen met niet-nederlanders? Hoe ga je dat in hemelsnaam volhouden in de hedendaagse wereld?
Ten tweede hebben die kosmopolieten meestal een hoger opgeleid referentiekader. Als ik die zou hanteren zou ik precies hetzelfde zeggen, maar ik ben me ook zeer goed bewust van de rauwe werkelijkheid waarin het écht ontaard allemaal in de praktijk, het gedoe met moslims. |
Klopkoek | maandag 30 januari 2017 @ 13:04 |
Wilders komt niet voor zijn land op. Die komt voor de top 1% op |
#ANONIEM | maandag 30 januari 2017 @ 14:20 |
quote: Op zondag 29 januari 2017 21:20 schreef Beathoven het volgende:[..] Met zoveel landen op de wereld vinden er sowieso non-stop krachtmetingen plaats en is er altijd wel eentje de machtigste. Dat gaat terug tot in de oudheid. Nu met die verwarde bolle aan het roer die binnen een paar weken de boel al naar een dommere versie van het nazi regime omtovert worden de kaarten inderdaad opnieuw geschud. Niemand had kunnen zien aankomen dat een soort van Zuid Amerikaanse dictator in 2017 de VS zou vertegenwoordigen. Maar het zal niet meer Amerika zijn dat de kar zal gaan trekken. Binnenkort hoepelen de wetenschappers en wellicht de beste journalisten daar op naar andere landen en het sterkste land zal toch het land zijn waar men de wetenschap wel toelaat. Dat wisten de Grieken en Romeinen al. En die relatie tussen Trump en Putin gaat ook snel op de klippen lopen. Erdogan en Gülen waren ook bedpartners maar er komt altijd prestige bij kijken en dat wordt bij simpele zielen als Trump automatisch omgezet in pik opmeten. Daar zou je best weleens gelijk in kunnen krijgen. Maar tot dan: Laten we voor eens en voor altijd dat IS compleet uitroeien want dat duurt al veel te lang.
[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 30-01-2017 14:20:37 ] |
#ANONIEM | maandag 30 januari 2017 @ 14:28 |
quote: Kun je dat ook onderbouwen? Vestigingsklimaat voor buitenlandse bedrijven word nog steeds als zeer gunstig gezien namelijk en niet alleen vanwege gunstige fiscale regelingen.
Dat we volgens jou net zo provinciaal zouden zijn als Zwitserland en Oostenrijk heeft daar natuurlijk helemaal niks mee van doen. |
Klopkoek | maandag 30 januari 2017 @ 14:36 |
quote: Opinie op zondag - Thomas von der Dunk: 'Trump valt niet mee en Wilders straks ook niet'
OPINIE Prikkelende opinie op een dag dat u er tijd voor heeft: vanaf deze maand presenteert de Volkskrant elke zondag twee bijdragen van een vaste club van acht auteurs. Nu cultuurhistoricus Thomas von der Dunk, eerder vandaag filosoof Sebastien Valkenberg.
Het valt dus niet mee. De hele tut-tut-ho-ho-brigade van VVD-ers en rechtse geestverwanten (Frits Bolkestein, Koen Petersen, Derk-Jan-Eppink) die de afgelopen weken verkondigden dat het met Trump in het Witte Huis best mee zou vallen en de nieuwe president vooral niet 'gedemoniseerd' (het standaardwoord in die kring om kritiek dood te slaan) moest worden, kan voorlopig beter inpakken.
Eerst, toen Trump zich als presidentskandidaat aanmeldde, heette het dat hij slechts zulke heftige taal uitsloeg om op te vallen, maar dat hij, als de interne Republikeinse race eenmaal serieus begonnen was, zijn toon wel zou matigen, omdat hij anders nooit de kandidatuur zou kunnen winnen. Dat gebeurde niet.
Toen heette het dat hij, als hij eenmaal kandidaat was, zijn toon zou matigen, omdat hij anders nooit van Clinton zou kunnen winnen. Dat gebeurde niet. Vervolgens heette het dat als hij eenmaal verkozen was, hij zijn toon zou matigen, omdat hij met het Congres samen moest gaan werken. Dat gebeurde niet.
En tenslotte heette het dat als hij eenmaal op het spreekgestoelte voor het Witte Huis stond en in de Oval Office zat, hij zijn toon zou matigen, omdat hij toch ook met de rest van wereld moest samenwerken om iets te bereiken. Dat gebeurde niet.
Ga er dus ook maar vanuit dat Trump ook de komende tijd zo bezig blijft en serieus zal trachten zijn rampzalige beloftes in realiteit om te zetten: klimaatbeleid, oliepijpleidingen die de rechten van de Indianen schenden, Obamacare, uitzetting van illegale immigranten, de Muur met Mexico, protectionisme, de NAVO, China & Rusland, de kruistocht tegen de islam, Israël. Dat laatste land heeft daarop alvast enthousiast een voorschot genomen door snel nederzettingen bij te bouwen.
Congres
Of dat ook allemaal daadwerkelijk lukt, hangt ervan af of het door Trumps (niet unaniem hiervan gecharmeerde) partijgenoten gedomineerde Congres voldoende tegenspel zal durven bieden, en van de kracht van de Amerikaanse instituties. In hoeverre zijn de Republikeinen - de neoliberale zakenlui zowel als de christelijke zeloten onder hen - geneigd de rechtsstaat en democratie te beschadigen om de unieke kans te benutten dankzij hun overwicht een ultrarechtse economische en culturele agenda door te drukken?
Veel van degenen die eerst fel anti-Trump waren zullen zich nu als zelfzuchtige meelopers van de macht ontpoppen. Dat zou in zulke situaties niet voor het eerst zijn: denk aan toenmalig VNO-baas Bernhard Wientjes, die vóór 2010 de PVV als groot gevaar betitelde, maar, zodra het triumviraat Rutte-Verhagen-Wilders op het bordes stond, soepeltjes met de nieuwe werkelijkheid meeboog.
En dan is er nog de door Steve Bannon aangedreven hetze tegen de pers. Alt-right schermt - sinds Trumps qua opkomst totaal mislukte inauguratie - openlijk met 'alternatieve feiten'. De verkoop van Orwells 1984 heeft, zoals de Volkskrant donderdag berichtte, niet toevallig de laatste week weer topcijfers bereikt.
In dat opzicht bestaat er, bij alle verschillen, een interessante parallel met Hitler: ook toen wilde, tot het dan zover was, niemand geloven dat zo'n bizarre clown het in een beschaafd democratisch land tot regeringsleider zou kunnen schoppen. Absoluut uitgesloten! En toen het dan toch zover was, wilde niemand geloven dat hij van zijn bizarre beloftes ook werk ging maken. Toch kwam hij een heel eind. Dat werd al snel het 'nieuwe normaal', en dat zullen we ook nu zien.
Muur
Tijdens de Amerikaanse verkiezingscampagne viel herhaaldelijk te lezen dat de pers de fout maakte Trump niet serieus, maar wel letterlijk te nemen ('hoe had U dat dan gedacht met die Muur?'), terwijl zijn aanhangers hem wel serieus, maar niet letterlijk namen. Beiden zaten er vermoedelijk evenzeer naast: het is beter Trump zowel serieus als letterlijk te nemen.
Dat geldt ook voor zijn soortgenoten aan deze zijde van de Atlantische Oceaan. Reken maar dat als Wilders het hier in zijn eentje voor het zeggen zou krijgen - welk risico alleen dankzij ons kiesstelsel minimaal is - hij inderdaad zal proberen te doen wat hij belooft: uit de EU, grenzen en moskeeën dicht, korans in beslag nemen, Marokkanen deporteren, een kopvoddentaks invoeren.
In hoeverre hij daartoe de kans krijgt, of het klimaat daarvoor geschapen wordt, hangt van de andere politici af - of zij uiteindelijk toch bereid zijn met hem te pacteren dan wel in de jacht op de xenofobe kiezer zijn standpunten kopiëren.
Vooral voor de VVD, van alle oude politieke partijen de meest amorele, zal de verleiding steeds weer groot zijn. Rutte mag nu wel nadrukkelijk Wilders hebben uitgesloten, maar de premier is niet in zijn eerste leugentje gestikt. Mocht de PVV veertig zetels scoren, en het alternatief een coalitie met Roemer zijn, dan zal, met een beroep op de noodzaak, Ruttes standpunt vast weer gaan schuiven. In zijn eigen club zal dat op weinig bezwaren stuiten - de vorige coalitie met Wilders had binnen de VVD (anders dan binnen het CDA) evenmin tot enige discussie geleid.
Brief-advertentie
Ook anderszins is de VVD duidelijk steeds verder aan het schuiven - in haar goedkope suggestief-populistische taalgebruik. Rutte betoont zich hier al een goede leerling van Trump en werd niet voor niets als zodanig in de Amerikaanse media gepresenteerd.
De gewraakte brief-advertentie vormt er een bedenkelijk voorbeeld van: stemmingmakerij tegen 'onaangepaste' immigranten, waarbij veel van het als niet-normaal gehekelde huftergedrag evenzeer door autochtonen wordt bedreven. VVD-fan Marianne Zwagerman moest althans op tv erkennen dat zij ook erg graag aan bumperkleven deed en helaas voor Rutte toch niet oprotten zou.
Ook op fact-free-gebied blijkt de VVD inmiddels niet voor Trump onder te doen. Of moeten wij het opereren van Ard van der Steur in de bonnetjesaffaire als het nieuwe Normaal Doen gaan beschouwen? Hier wordt inmiddels even brutaal de waarheid ontkend als in het geval van de 'alternatieve feiten' van Trump.
http://www.volkskrant.nl/(...)s-ook-niet~a4454403/
Frits Bolkestein - "Je moet nooit onderschatten hoe diep de haat onder Nederlanders zit tegen Marokkaanse en Turkse immigranten. Mijn politieke succes berust op het feit dat ik naar die gevoelens heb geluisterd." |
#ANONIEM | maandag 30 januari 2017 @ 16:00 |
quote: Inderdaad. Hij zal de primaries niet overleven, laat staan dat hij president wordt. |
Klopkoek | maandag 30 januari 2017 @ 22:16 |
quote: "Mocht het ooit tot rassenrellen komen, wat ik dus echt niet wil, dan hoeft daarvan niet bij voorbaat een negatieve werking uit te gaan."
Wie o wie zei dit? |
Beathoven | dinsdag 31 januari 2017 @ 04:23 |
quote: Op maandag 30 januari 2017 12:05 schreef Villas__Rubin het volgende:[..] Ja, precies ja, zo werkt dat type denken. Ik weet het. Ik kijk daar op mijn beurt ook weer op neer, daar ik een een rits aan hele domme fouten in dat type denken zie. Ten eerste: zelden tot nooit in contact komen met niet-nederlanders? Hoe ga je dat in hemelsnaam volhouden in de hedendaagse wereld? Steden zijn altijd al een veelzijdig landschap geweest van diverse mensen met diverse achtergronden, maar vooralsnog zullen we weinig tot geen variatie zien in de dorpjes. In bepaalde dorpen staat de tijd gewoon stil.
quote: Ten tweede hebben die kosmopolieten meestal een hoger opgeleid referentiekader. Als ik die zou hanteren zou ik precies hetzelfde zeggen, maar ik ben me ook zeer goed bewust van de rauwe werkelijkheid waarin het écht ontaard allemaal in de praktijk, het gedoe met moslims.
Waarom zou er überhaupt iets moeten ontaarden? Ten eerste zijn we een land met goed opgeleide en goed-verdienende burgers (op de wereldschaal, dus niet hoe wij dat zien, en ook buitenlanders vallen op een gegeven moment in deze mix van opleiding en omgang, ten tweede hebben we een stabiel coalitiekabinet waarin 'altijd' een mix gezocht moet worden. We kunnen wellicht van buitenaf in de houdgreep worden geplaatst zoals tijdens WO2 maar voor er van binnenuit wat gebeurd moeten er bergen worden verplaatst.
Daarbij heb je dat veel mensen die 'anti-' zijn en ergens voor willen vechten vaak spreken over die buurman, klasgenoot of collega die ook moslim / hindu / jood etc is, maar wel ok is. Als die mensen niet beseffen dat je dat gegeven veel breder kunt doortrekken ( onbekend maakt onbemind) en graag een clash willen starten, dan is er wel actie, maar het is allemaal vrij paranoïde en er gebeurd dan niets constructiefs dat een land of regio ook maar in enige mate naar een betere positie trekt.
[ Bericht 0% gewijzigd door Beathoven op 31-01-2017 04:31:52 ] |
Beathoven | dinsdag 31 januari 2017 @ 04:51 |
quote: Op maandag 30 januari 2017 14:28 schreef Chewie het volgende:[..] Kun je dat ook onderbouwen? Vestigingsklimaat voor buitenlandse bedrijven word nog steeds als zeer gunstig gezien namelijk en niet alleen vanwege gunstige fiscale regelingen. Dat we volgens jou net zo provinciaal zouden zijn als Zwitserland en Oostenrijk heeft daar natuurlijk helemaal niks mee van doen. De onderbouwing blijft uit, zoals verwacht. Het feit dat we er in de toplijstjes bijna altijd bovenuit schieten is hoe we zijn als we het overzicht behouden. Maar zodra men ergens met tunnelvisie tegenaan kijkt is er altijd wel wat om over te klagen.
Typerend voor Nederland waren opmerkingen op social media onder jongeren zo'n 10 jaar geleden dat er wel weer eens een oorlog mocht komen. Wat zegt dat? Dat men zich de tering verveelt. En als we dat gegeven doortrekken dan betekent het gewoon dat men teveel tijd heeft om zich te vervelen, wat weer zoveel zegt dat we goede banen hebben waarbij je relatief veel inkomen hebt en veel vrije tijd (op wereldschaal) want dan ontstaan zulke gedachten. Men staat als gemiddelde burger blijkbaar hoog in de maslov piramide en zo hoog in de plus dat het allemaal vrij gewoon wordt en waardoor het andere extreme lonkt als een ideaal droombeeld. Een soort call of duty spel als de wereld waarin men wil leven (wat natuurlijk al na 1 dag aan duigen ligt als er echt wat gebeurd.. maar het gaat om dat principe).
Jongeren en twintigers in Nederland zullen wellicht denken dat er nooit wat gebeurd in hun leven, maar veel leeftijdsgenoten in 2e en 3e wereldlanden willen maar al te graag vooruit en zouden een spreekwoordelijke moord plegen voor het leven dat men in Nederland leidt. Die spenderen hun geld aan de huur, wat boeken en basis benodigdheden en hun leven hangt af van het verkrijgen van die ene baan waarop ze op een enkel inkomen hun familie kunnen onderhouden, terwijl men in Nederland een paar honderd tot duizenden euros opgooit voor de allernieuwste trends en technologie, en zelfs dat niet beschouwt als een rib uit het lijf.
Het gaat me allemaal wat te ver om Nederland Monaco aan de Amstel te noemen, maar we zijn gewoon Monaco aan de Amstel. |
Gary_Oak | dinsdag 31 januari 2017 @ 04:57 |
quote: Op maandag 30 januari 2017 11:44 schreef Beathoven het volgende:[..] Mensen die voor hun land opkomen hebben vaak nooit tot nauwelijks gereisd en niks van de wereld gezien als in dat ze zelden tot nooit in contact komen met niet-Nederlanders omdat ze geen andere talen spreken. Dat zijn van die buurtverenigingstypes die kleine stukjes Nederland willen op vakantiebestemmingen. Cosmopoleten weten dat iedereen in principe vrij is om te gaan en staan en vinden dat soort kortzichtigheid onder zwakbegaafdheid vallen. Kortom die kijken op je neer en zien jou als een onderontwikkelde parasiet. Mooi, mogen we dan even je huis binnenlopen? |
#ANONIEM | dinsdag 31 januari 2017 @ 08:41 |
quote: Op maandag 30 januari 2017 22:16 schreef Klopkoek het volgende:[..] "Mocht het ooit tot rassenrellen komen, wat ik dus echt niet wil, dan hoeft daarvan niet bij voorbaat een negatieve werking uit te gaan." Wie o wie zei dit? Onze eigen GW.
Wat is je punt? |
Villas__Rubin | dinsdag 31 januari 2017 @ 13:23 |
quote: Op dinsdag 31 januari 2017 04:23 schreef Beathoven het volgende:[..] Steden zijn altijd al een veelzijdig landschap geweest van diverse mensen met diverse achtergronden, maar vooralsnog zullen we weinig tot geen variatie zien in de dorpjes. In bepaalde dorpen staat de tijd gewoon stil. Godzijdank wel ja. Want is dát 'het verstrijken van de tijd' of 'met de tijd mee gaat', dat alles - inclusief de kleinste dorpjes - allemaal stuk voor stuk verkankeren?
[..]
quote: Op dinsdag 31 januari 2017 04:23 schreef Beathoven het volgende:Waarom zou er überhaupt iets moeten ontaarden? Ten eerste zijn we een land met goed opgeleide en goed-verdienende burgers (op de wereldschaal, dus niet hoe wij dat zien, en ook buitenlanders vallen op een gegeven moment in deze mix van opleiding en omgang, ten tweede hebben we een stabiel coalitiekabinet waarin 'altijd' een mix gezocht moet worden. We kunnen wellicht van buitenaf in de houdgreep worden geplaatst zoals tijdens WO2 maar voor er van binnenuit wat gebeurd moeten er bergen worden verplaatst. Daarbij heb je dat veel mensen die 'anti-' zijn en ergens voor willen vechten vaak spreken over die buurman, klasgenoot of collega die ook moslim / hindu / jood etc is, maar wel ok is. Als die mensen niet beseffen dat je dat gegeven veel breder kunt doortrekken ( onbekend maakt onbemind) en graag een clash willen starten, dan is er wel actie, maar het is allemaal vrij paranoïde en er gebeurd dan niets constructiefs dat een land of regio ook maar in enige mate naar een betere positie trekt. je stelt wel zo leuk de vraag of het ergens in moet ontaarden, en dat 'de buitenlanders ook in die mix van goed-opgeleide mensen zullen vallen op den duur', maar de rauwe werkelijkheid is er helaas wel degelijk één van getto-vorming, verpaupering en een hele nare verharding van de samenleving. Ik kots van mensen die te blind zijn om het gevaar van de toenemende invloed van de Islam vandaag de dag nou nog steeds niet in te zien. hoe blind kunnen mensen toch zijn. Dat het in bepaalde kringen nou nog nog niet is doorgedrongen. Is dát nou een hogere vorm van intelligentie of zo, dat je heel je vermogen tot zien (vooruit zien, in-zien, wijsheid in huis hebben) aan de kant gooit en inruilt voor één of ander zielig aangeleerd, zogenaamd 'rationeel' links hoofd-denken?
Heerlijk dat er iemand als Trump opstaat tegen de decadentie en verkwanseling van de eigenheid. Dat kosmopolitische denken is pure decadentie, begonnen met grote bedrijven die zich op den duur niets meer aantrokken van landsgrenzen en alleen maar dachten aan zo goedkoop mogelijk arbeidskrachten binnenhalen, totaal geen rekening houdend met culture en sociale gevolgen. |
Klopkoek | dinsdag 31 januari 2017 @ 13:27 |
quote: Dat al die goedpraters zoals Marianne Zwagerman (bij RTL gisteren) of Wierdo Duk (bij WNL vanmorgen) tamelijk eng zijn. Ze verspreiden sussende verhaaltjes waar ze zelf niet in geloven. |
Klopkoek | dinsdag 31 januari 2017 @ 13:38 |
quote: Ik heb dit al héél vaak bewezen maar ik zal wel weer een poging doen... |
Klopkoek | dinsdag 31 januari 2017 @ 15:18 |
quote: Op maandag 30 januari 2017 14:28 schreef Chewie het volgende:[..] Kun je dat ook onderbouwen? Vestigingsklimaat voor buitenlandse bedrijven word nog steeds als zeer gunstig gezien namelijk en niet alleen vanwege gunstige fiscale regelingen. Dat we volgens jou net zo provinciaal zouden zijn als Zwitserland en Oostenrijk heeft daar natuurlijk helemaal niks mee van doen. Of ik kan onderbouwen dat "Nederland staat wereldwijd bekend als open-minded" [sic] wereldwijd aan het afnemen is? Jazeker.
https://www.theguardian.c(...)-wilders-netherlands http://www.economist.com/(...)onomist-explains-man http://www.worldpoliticsr(...)e-of-the-netherlands https://www.nytimes.com/2(...)ants-trump.html?_r=0 http://www.dw.com/en/dutc(...)ng-voters/a-37242525 https://www.washingtonpos(...)m_term=.4c8223580581 https://www.washingtonpos(...)m_term=.fad865b3a71d http://www.bbc.com/news/world-europe-38089469
Dit wordt ook bevestigd door de wetenschappelijke Inglehart chart, waar Nederland op beide dimensies naar sterk naar rechts verschuift. Dat wil zeggen: meer 'survival' dan 'self-expression', meer 'traditional values' (onder autochtonen!) dan 'secular-rational values'.
Verder zie je dat het aantal kiezers dat zich 'links' van het midden plaatst (posities 1 tm 4) gestaag af neemt en het rechtse deel juist is toegenomen. Tot over de 40%.
Vergelijk pagina 145 hier: http://doc.utwente.nl/2806/1/Thomassen00politieke.pdf Met recentere data hier: http://www.volkskrant.nl/(...)te-stemmen~a4404699/
Daar komt bij dat het hele allochtonen en migratie vraagstuk steeds belangrijker is geworden voor de links-rechts identificatie: http://www.catherinedevries.eu/DynamicsLRIdentification.pdf
Dit gaat ten koste van de sociaal-economische dimensie als factor voor links-rechts.
De open-mindedness is dus zeker afgenomen en partijen winnen of verliezen er kiezers mee.
De rechtse krachten achter de PVV en VVD weten dat, en buiten het ten volle uit. Dat Rutte ondertussen bij Davos (soort Bilderberg) voor meer immigratie pleit doet er niet toe, de media zwijgen dat toch dood. Die spelen het spelletje mee. |
#ANONIEM | dinsdag 31 januari 2017 @ 15:20 |
Klopkoek je haalt weer eens dingen door elkaar, we hebben het over NL als vestigingsland voor buitenlandse bedrijven.
En over dat open-minded zijn vraag ik me serieus af of jij wel eens langere tijd in het buitenland bent geweest, je komt nogal naïef en navelstaarderig over. Ja het is wel eens beter geweest in Nederland maar vergeleken met veel landen om ons heen en al helemaal met landen in andere continenten staan we er zeker niet verkeerd op.
Maar gezien je zelfhaat (het alles is slecht hier syndroom) zal je dat wel niet in willen zien en bewijs je weer eens dat extreem-links en extreem-rechts meer overeenkomsten hebben dan jij waarschijnlijk wil inzien.
[ Bericht 70% gewijzigd door #ANONIEM op 31-01-2017 15:25:40 ] |
Klopkoek | dinsdag 31 januari 2017 @ 15:39 |
quote: Op dinsdag 31 januari 2017 15:20 schreef Chewie het volgende:Klopkoek je haalt weer eens dingen door elkaar, we hebben het over NL als vestigingsland voor buitenlandse bedrijven. En over dat open-minded zijn vraag ik me serieus af of jij wel eens langere tijd in het buitenland bent geweest, je komt nogal naïef en navelstaarderig over. Ja het is wel eens beter geweest in Nederland maar vergeleken met veel landen om ons heen en al helemaal met landen in andere continenten staan we er zeker niet verkeerd op. Maar gezien je zelfhaat (het alles is slecht hier syndroom) zal je dat wel niet in willen zien en bewijs je weer eens dat extreem-links en extreem-rechts meer overeenkomsten hebben dan jij waarschijnlijk wil inzien. Sneue aanvallende reactie weer, zoals gewoonlijk.
We hadden het wel degelijk over open mindedness.
Zwitserland heeft het beste vestigingsklimaat ter wereld. Vanwege hun gunstige fraude behandeling. Daarom zit de FIFA er. |
Klopkoek | dinsdag 31 januari 2017 @ 20:41 |
quote: Op zondag 29 januari 2017 20:58 schreef Ryan3 het volgende:Ik denk dat Trump het einde van de oude post-Koude Oorlog-wereldorde betekent. De new world order uit die speech van Bush sr. zeg maar. En eerlijk gezegd die "oude" new world order heeft ook gewoon ernstig gefaald. 1. Soc.-ec.: door het neoliberalisme en het globalisme, de kredietcrisis en de eurocrisis. 2. Politiek: nee niet overal zijn liberale-democratieën ontstaan, meneer Fukuyama, integendeel juist 3. Qua veiligheid en stabiliteit: één grote feitelijke miskleun, m.n. door toedoen van de neocons na 9/11, met meer onveiligheid dan zelfs ooit in de Koude Oorlog-periode. Maar wat komt ervoor in de plaats, iemand enig idee? Autoritaire, protectionistische blokken, met het gevaar van lont in het kruitvat zoals voor WO1? Ik weet niet of je het al gelezen hebt maar dit zijn wel aardige artikelen voor jou:
http://www.theatlantic.co(...)l-underclass/492731/ http://www.theatlantic.co(...)lass-poverty/424341/ https://www.theatlantic.c(...)ct-cash-poor/407236/ |