Daarvoor zit ik op fok.quote:Op maandag 19 december 2016 12:54 schreef Klummie het volgende:
Hoe lang loop je al bij een psycholoog?
Dat gevoel is een groot goed. Lees deze site http://www.mrmoneymustache.com/ (in het Engels) en wie weet kan je met je 50e (of eerder!) met pensioen. Slim met geld omgaan kan je heel wat levensgeluk brengen.quote:Op maandag 19 december 2016 12:52 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
Voelen jullie je ook altijd ziek, of pijnlijk als je geld hebt uitgegeven? Ik heb altijd een groot schuldgevoel en voel fysieke pijn als ik iets gekocht heb wat eigenlijk niet perse noodzakelijk is. Misschien komt het door een calvinistische opvoeding, maar ik heb altijd geleerd dat geld uitgeven aan iets niet noodzakelijks (dus anders dan de 1e levensbehoefte) "slecht" is... ik voel me wel altijd goed als ik een dag ben wezen winkelen en niets heb gekocht, dat voelt als een overwinning dat ik de verleiding heb kunnen weerstaan... wie herkent dit?
Ts laat zich cremeren in een kartonnen kist en douwt al zijn geld in zijn zakken.quote:Op maandag 19 december 2016 13:45 schreef Q. het volgende:
Jij moet wel een lekker volle spaarrekening hebben. Kan je iig een mooi uitgebreide begrafenis van betalen.
Ik heb zelfs boeken die ik niet lees... gewoon leuk voor in de kast.quote:Op maandag 19 december 2016 14:45 schreef Loohcs het volgende:
Boeken vind ik ook zoiets...meestal leuk om één keer te lezen (hoop je) en vervolgens staan ze nutteloos in de kast, maar toch weer 20 euro weg. Ja ik ben een slechte voor de economie
Precies, het kan ook interieur inrichting zijn. De een koop een schilderij van ¤1000 en de ander haalt 50 boekenquote:Op maandag 19 december 2016 14:54 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Ik heb zelfs boeken die ik niet lees... gewoon leuk voor in de kast.
Veelal boeken van een plaats waar ik ben geweest of over architectuur.
Die blader ik even snel door en dat is het.
Klopt. In mijn vriendenkring van vroeger, zaten er ook een paar die altijd mee wilden rijden. Als ik dan begon over de benzine, wilden ze nergens van weten. Dat ik van m' n werkgever 0,35 / km ving, waren ze helemaal perplex. "Alleen de benzine telt", vonden ze (maar niet voor hen).quote:Op maandag 19 december 2016 14:50 schreef GekkeGerrit- het volgende:
Geen last van.Ik vind mensen die dit zo erg hebben (moeilijk doen over betalen van een biertje o.i.d) ook behoorlijk irritant eigenlijk.
Je zou eens donateur moeten worden. Geeft een goed gevoel en is ook fiscaal aftrekbaar als het n een akte is vastgelegdquote:Op maandag 19 december 2016 14:39 schreef Nightquest777 het volgende:
Geld moet inderdaad rollen, maar wel in mijn richting.
Het is niet zo dat leuke dingen altijd (veel) geld kosten. Het is meer dat ik bijvoorbeeld een voorstel van een vriend om naar het lokale speciaalbiercafé te gaan subtiel afwijs, en als alternatief zeg dat hij bij mij thuis kan komen en dat ik zelf wat mooie bieren en een kaasplank regel. Ongeveer 5 keer zo goedkoop, en de kwaliteit vergelijkbaar. Overigens als ik wél in dat cafe kom dan ben ik niet te beroerd om mijn eigen deel, of zelfs meer te betalen. Het is niet dat ik andere mensen met kosten wil opzadelen, ik wil alleen mijn eigen geld gewoon slim besteden.quote:Op maandag 19 december 2016 14:56 schreef derLudolf het volgende:
Als je het geld hebt, waarom dan niet?
Alles er door heen brassen en geld uitgeven wat je niet kunt missen is iets anders. Maar 'sober' leven, altijd maar op je centen letten zodat je het 'later' kunt uitgeven is ook niet fijn. Stel dat je vroeg overlijd, dan heb je er zelf niks aan een familie mag er erfbelasting over afdragen. Ben je daarom zo zuinig, om het af te geven aan de belasting.
Doe ook nu leuke dingen.
Als je jong bent en niet in staat bent om geld uit te geven dan ben je daar als je 80 bent ook niet toe in staat. Want stel dat je 100 wordt.quote:Op maandag 19 december 2016 15:38 schreef Nightquest777 het volgende:
Het is niet zo dat leuke dingen altijd (veel) geld kosten. Het is meer dat ik bijvoorbeeld een voorstel van een vriend om naar het lokale speciaalbiercafé te gaan subtiel afwijs.
{KNIP}
maar feit is dat de kans heel veel groter is dat je ~90 jaar wordt.
Daarom stop je ook niet op je 67e als je flink spaart.quote:Op maandag 19 december 2016 15:44 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Als je jong bent en niet in staat bent om geld uit te geven dan ben je daar als je 80 bent ook niet toe in staat. Want stel dat je 100 wordt.
Dan ben je straks 67 en dan heb je je huis vrij, dik pensoein, 5000 per maand aan uitkerende levensverzekeringen en 7ton op de bank. Denk je echt dat je dan wel in staat bent om iets uit te geven? Ik denk het niet.
Ook dan moet je het kunnen accepteren dan na je werkzame leven je bankrekening steeds wat kleiner wordt. Er zijn er zat die dat niet kunnen zien en door blijven werken. Stoppen met werken en van je geld leven is ook uitgeven.quote:Op maandag 19 december 2016 15:47 schreef spiritusbus het volgende:
Als het goed is ben ik zo ongeveer op mn 50e hypotheekvrij. No way dat ik dan tot mn 67e ga werken.
Bij iemand thuis wat eten of drinken kan ook minstens zo leuk zijn. En je hoeft ook heus niet elke week weg, maar een keer ergens in een andere omgeving zitten, zelf niet hoeven voorbereiden en af te wassen is ook wel eens leukquote:Op maandag 19 december 2016 15:38 schreef Nightquest777 het volgende:
[..]
Het is niet zo dat leuke dingen altijd (veel) geld kosten. Het is meer dat ik bijvoorbeeld een voorstel van een vriend om naar het lokale speciaalbiercafé te gaan subtiel afwijs, en als alternatief zeg dat hij bij mij thuis kan komen en dat ik zelf wat mooie bieren en een kaasplank regel. Ongeveer 5 keer zo goedkoop, en de kwaliteit vergelijkbaar. Overigens als ik wél in dat cafe kom dan ben ik niet te beroerd om mijn eigen deel, of zelfs meer te betalen. Het is niet dat ik andere mensen met kosten wil opzadelen, ik wil alleen mijn eigen geld gewoon slim besteden.
Maar waarom zou ik dan opeens wel veel geld gaan uitgeven? Ik zie het hele nut er niet van in. Ik denk overigens dit punt voor mijzelf al tussen mijn 40e en 50e bereikt te hebben, en ik zou het super vinden om dan gewoon vrij te zijn om te doen wat ik zelf leuk vind. Ik ga natuurlijk dan geen dure Audi aanschaffen, want voor ik het weet zit ik weer aan de gouden ketenen vast.quote:Op maandag 19 december 2016 15:44 schreef Speekselklier het volgende:
Dan ben je straks 67 en dan heb je je huis vrij, dik pensoein, 5000 per maand aan uitkerende levensverzekeringen en 7ton op de bank. Denk je echt dat je dan wel in staat bent om iets uit te geven? Ik denk het niet.
Absoluut, dus ik ga ook wel eens uit eten, maar niet erg vaak. Niet moeilijk om daar al je geld aan uit te geven.quote:Op maandag 19 december 2016 15:54 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Bij iemand thuis wat eten of drinken kan ook minstens zo leuk zijn. En je hoeft ook heus niet elke week weg, maar een keer ergens in een andere omgeving zitten, zelf niet hoeven voorbereiden en af te wassen is ook wel eens leuk
Oude schuur weg, nieuwe schuur + veranda van zo'n 20m2 en dan nog dure tegels etc.quote:Op maandag 19 december 2016 14:50 schreef spiritusbus het volgende:
[..]
Podverdorie, das een prijzige tuin.
Tsja.... als een aantal vrienden iets willen gaan drinken in de stad dan ga je toch gewoon mee? Als je dan uit krenterigheid thuis blijft, dát is pas zielig. Zeker aangezien je het wél kúnt betalenquote:Op maandag 19 december 2016 15:38 schreef Nightquest777 het volgende:
[..]
Het is niet zo dat leuke dingen altijd (veel) geld kosten. Het is meer dat ik bijvoorbeeld een voorstel van een vriend om naar het lokale speciaalbiercafé te gaan subtiel afwijs, en als alternatief zeg dat hij bij mij thuis kan komen en dat ik zelf wat mooie bieren en een kaasplank regel. Ongeveer 5 keer zo goedkoop, en de kwaliteit vergelijkbaar. Overigens als ik wél in dat cafe kom dan ben ik niet te beroerd om mijn eigen deel, of zelfs meer te betalen. Het is niet dat ik andere mensen met kosten wil opzadelen, ik wil alleen mijn eigen geld gewoon slim besteden.
En ja, je kan ieder argument om geld te sparen/investeren kapotslaan door te zeggen dat je morgen doodgereden kan worden - maar feit is dat de kans heel veel groter is dat je ~90 jaar wordt. Dus is mijn strategie om voor die situatie te optimaliseren, en niet voor de kleine kans dat dat niet het geval is.
Ach, niet naar de kroeg gaan kan ik me nog wel iets bij voorstellen.quote:Op maandag 19 december 2016 17:10 schreef sirdanilot het volgende:
[..]
Tsja.... als een aantal vrienden iets willen gaan drinken in de stad dan ga je toch gewoon mee? Als je dan uit krenterigheid thuis blijft, dát is pas zielig. Zeker aangezien je het wél kúnt betalen
Ik denk dat dat ook wat kort door de bocht is. Ik ben 30, geen hypotheek (of andere woonlasten, en ja heb een eigen huis) maar werk gewoon FT. Je gaat ook op een manier leven waarbij je makkelijker geld uitgeeft. Ik heb absoluut geen geldzorgen, maar toch wil ik er zoveel mogelijk van hebben. Nieuwe auto en je bent zo 30.000 verder, tuin opnieuw aanleggen, paar keer op vakantie en je bent een tonnetje kwijt. Dat wil ik wel zo kunnen blijven doen zeg maar. Ik zal idd niet tot m'n 67e blijven werken, maar ik stop ook niet als ik 40 ben. Terwijl dat financieel wel zou kunnen. Gewoon omdat ik een hoge standaard heb die ik wil behouden.quote:Op maandag 19 december 2016 15:47 schreef spiritusbus het volgende:
[..]
Daarom stop je ook niet op je 67e als je flink spaart.
Als het goed is ben ik zo ongeveer op mn 50e hypotheekvrij. No way dat ik dan tot mn 67e ga werken.
Zou kunnen, maar in principe gaan mn vakantiedagen nu ook op aan (verre) vakanties en een nieuwe auto koop ik niet, dat vind ik de grootst mogelijke verspilling.quote:Op maandag 19 december 2016 17:45 schreef Blue_note het volgende:
[..]
Ik denk dat dat ook wat kort door de bocht is. Ik ben 30, geen hypotheek (of andere woonlasten, en janhen een eigen huis) maar werk gewoon FT. Je gaat ook op een manier leven waarbij je makkelijker geld uitgeeft. Ik heb absoluut geen geldzorgen, maar toch wil er zoveel mogelijk van hebben. Nieuwe auto en je bent zo 30.000 verder, tuin opnieuw aanleggen, paar keer op vakantie en je bent een tonnetje kwijt. Dat wil ik wel zo kunnen blijven doen zeg maar.
Ik geef ook maandelijks maar ongeveer 30-35% uit van wat we binnen krijgen. Dus spaarvermogen is er zeker, vandaar dat ik zou KUNNEN stoppen.quote:Op maandag 19 december 2016 17:49 schreef spiritusbus het volgende:
[..]
Zou kunnen, maar in principe gaan mn vakantiedagen nu ook op aan (verre) vakanties en een nieuwe auto koop ik niet, dat vind ik de grootst mogelijke verspilling.
Ik verdien significant meer dan pak m beet 5 jaar geleden, maar geef niet meer uit. Ik zou niet weten waarom dit straks wel het geval is.
Als ik ooit minder ga werken en/of stop doe ik dat wel op een moment dat ik lekker verder kan leven en niet op elke uitgave hoef te letten.quote:Op maandag 19 december 2016 17:52 schreef Blue_note het volgende:
[..]
Ik geef ook maandelijks maar ongeveer 30-35% uit van wat we binnen krijgen. Dus spaarvermogen is er zeker, vandaar dat ik zou KUNNEN stoppen.
Echter koop ik wel graag om de 2 jaar een nieuwe auto(en we hebben er 2), luxe vakanties, kleding, lekker (uit) eten.
Als je niet werkt ga je meer uitgeven is mijn ervaring. Ik ben bang dat als ik op mn 40e stop ik daar spijt van ga krijgen. Ik heb het echter nooit berekend, is meer een gevoel dat ik er nu bij heb.
Ik heb het geluk naast dit ook een passief inkomen te hebben, maar helemaal stoppen vind ik toch best een stap.
Snap ik. Ik zou voor mezelf wel 3x rekenen en heel wat buffer houden. Ik ben gewoon een gevangene van de consumptie maatschappijquote:Op maandag 19 december 2016 17:55 schreef spiritusbus het volgende:
[..]
Als ik ooit minder ga werken en/of stop doe ik dat wel op een moment dat ik lekker verder kan leven en niet op elke uitgave hoef te letten.
Als je je werk leuk vindt snap ik overigens wel dat je blijft werken ook al ben je financiëel onafhankelijk. Maar waarom niet bijvoorbeeld parttime gaan werken, ipv full time? Houd je toch al een stuk meer tijd over voor leuke dingen.quote:Op maandag 19 december 2016 17:45 schreef Blue_note het volgende:
[..]
Ik denk dat dat ook wat kort door de bocht is. Ik ben 30, geen hypotheek (of andere woonlasten, en ja heb een eigen huis) maar werk gewoon FT.
Waar geef jij jouw geld aan uit?quote:Op maandag 19 december 2016 12:52 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
Voelen jullie je ook altijd ziek, of pijnlijk als je geld hebt uitgegeven?
Helemaal geen woonlasten. Dat kan m.i. alleen als iemand anders die voor je betaalt. Dat is een comfortabele situatie.quote:Op maandag 19 december 2016 17:45 schreef Blue_note het volgende:
geen hypotheek (of andere woonlasten, en ja heb een eigen huis)
Hypotheeklasten was een beter woord geweest. Gas/water/licht etc. natuurlijk wel.quote:Op maandag 19 december 2016 20:21 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Helemaal geen woonlasten. Dat kan m.i. alleen als iemand anders die voor je betaalt. Dat is een comfortabele situatie.
Ah zo. Duidelijk.quote:Op maandag 19 december 2016 20:25 schreef Blue_note het volgende:
[..]
Hypotheeklasten was een beter woord geweest. Gas/water/licht etc. natuurlijk wel.
SM meesteressen?quote:Op maandag 19 december 2016 19:57 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Waar geef jij jouw geld aan uit?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |