Maand wachttijd, schrijven ze. Voordat je mee mag stemmen.quote:Op maandag 5 december 2016 21:57 schreef Physsic het volgende:
Mag je dan enkel meestemmen als je al vóór de verkiezingen lid was, of kan je elk later moment ook nog lid worden en meestemmen?
In het laatste geval kan bij elk wetsvoorstel het stemgedrag op het laatste moment nog wijzigen, als niet-leden opeens massaal lid worden en anders gaan stemmen dan de leden die al lid waren. Bijvoorbeeld als verwacht wordt dat een wetsvoorstel van een andere partij geen meerderheid zal halen zonder een aantal extra voor-stemmen van Geenpeil.
Ah, verstandig.quote:Op maandag 5 december 2016 22:00 schreef agter het volgende:
[..]
Maand wachttijd, schrijven ze. Voordat je mee mag stemmen.
Precies. En ben ook wel benieuwd hoe ze dat gaan betalen.quote:Op dinsdag 6 december 2016 07:59 schreef Dagonet het volgende:
Ze zullen toch een database moeten aanleggen met daarin het resultaat van de stemmingen, ook zodat ze verantwoording kunnen afleggen, en om te voorkomen dat iemand meerdere keren gaat stemmen.
Wie zit er te wachten op een database met daarin een registratie wat je per standpunt en wetsvoorstel gestemd hebt?
Want laten we nou niet verwachten dat dat hackproof zal zijn.
En hoe garanderen ze dat een kamerlid van GP ook daadwerkelijk zal stemmen wat er uit zo'n microreferendum komt? Want daar is geen enkele wettelijke basis voor om hem daaraan te binden.
Ze kunnen ook gewoon twee databases aanhouden. Eentje met of iemand wel of niet heeft gestemd en één met welke stemmen er (anoniem) zijn uitgebracht. Dan kun je die twee nooit aan elkaar linken.quote:Op dinsdag 6 december 2016 07:59 schreef Dagonet het volgende:
Ze zullen toch een database moeten aanleggen met daarin het resultaat van de stemmingen, ook zodat ze verantwoording kunnen afleggen, en om te voorkomen dat iemand meerdere keren gaat stemmen.
Wie zit er te wachten op een database met daarin een registratie wat je per standpunt en wetsvoorstel gestemd hebt?
Laat ze dat eerst maar eens goed uit de doeken doen.quote:Op dinsdag 6 december 2016 09:20 schreef Waterdrinker het volgende:
[..]
Ze kunnen ook gewoon twee databases aanhouden. Eentje met of iemand wel of niet heeft gestemd en één met welke stemmen er (anoniem) zijn uitgebracht. Dan kun je die twee nooit aan elkaar linken.
GeenPijl nietquote:Op dinsdag 6 december 2016 11:03 schreef agter het volgende:
GeenStijl is toch gelieerd aan de Telegraaf?
Dat is niet waar, het partijprogramma van de PP is erg uitgebreid. Overigens is de vorm van directe democratie die de PP wil ook nogal anders, alleen al dat zij het voor het hele volk willen en GeenPeil alleen voor de eigen achterban. Maar de directe democratie is door de PP ook op de lange baan geschoven, ze zijn zich ervan bewust dat dat niet 1 2 3 ingevoerd kan worden. Overigens hebben ze het wel gebruikt bij het maken van het partijprogramma en de kieslijst, dat is allemaal door de leden bepaald. Maar ze gaan niet halsoverkop als stembus in de tweede kamer zitten. Ze hebben trouwens al een zetel in Amsterdam-West en provinciaal in Amstel, Gooi en Vecht. En dat gaat goed.quote:Op maandag 5 december 2016 14:33 schreef Infection het volgende:
[..]
De PiratenPartij richt zich alleen op dingen zoals piraterij, niet zozeer op punten die op dit moment erg spelen in de samenleving. Iets wat GeenPeil wel zou doen, dus het zou nog kunnen werken ook. Zelf vind ik het geen goed systeem.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op maandag 5 december 2016 14:32 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Ik ben vooral benieuwd naar de debatten.
'Premier Rutte, ons lid "Luke_Gaywalker" wil graag weten of u homo bent en wanneer u gaat oprutte met uw kankerbek. Wat is hierop uw antwoord?'
Oh hoi Rutte, pro tip voor je als je op het internet zit, niet je voornaam gebruiken als gebruiken als je anoniem wil blijven. Wel tof dat je hier je ongezouten mening durft te geven.quote:Op maandag 5 december 2016 20:21 schreef Mark031 het volgende:
Wat je nu ziet is dat mentaal beperkt tokkievolk van o.a. Geenstijl/PowNed zich gaat verzetten tegen mentaal beperkt importvolk uit Afrika en het Midden-Oosten.
Het lijkt me niet verstandig dat zulke mensen in de politiek komen, waar je te maken hebt met zeer complexe problemen. Het enige wat die mensen kunnen verzinnen als oplossing is "grenzen dicht", "uit de EU" en "stuur ze terug en laat de boot zinken". Waardeloos volk is het.
Jammer dat de normale en intelligente mensen in Nederland zich afzijdig houden.
quote:Op maandag 5 december 2016 14:32 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Ik ben vooral benieuwd naar de debatten.
'Premier Rutte, ons lid "Luke_Gaywalker" wil graag weten of u homo bent en wanneer u gaat oprutte met uw kankerbek. Wat is hierop uw antwoord?'
quote:Op dinsdag 6 december 2016 12:14 schreef JoelBaka het volgende:
[..]
Dat is niet waar, het partijprogramma van de PP is erg uitgebreid. Overigens is de vorm van directe democratie die de PP wil ook nogal anders, alleen al dat zij het voor het hele volk willen en GeenPeil alleen voor de eigen achterban. Maar de directe democratie is door de PP ook op de lange baan geschoven, ze zijn zich ervan bewust dat dat niet 1 2 3 ingevoerd kan worden. Overigens hebben ze het wel gebruikt bij het maken van het partijprogramma en de kieslijst, dat is allemaal door de leden bepaald. Maar ze gaan niet halsoverkop als stembus in de tweede kamer zitten. Ze hebben trouwens al een zetel in Amsterdam-West en provinciaal in Amstel, Gooi en Vecht. En dat gaat goed.
Hier kan je het partijprogramma lezen, maar ik zal het een en ander op een rijtje zetten om een beeld te geven dat de PP niet one-issue is.
Waar ze allemaal wat over te vertellen hebben:
- Justitie
- Drugsbeleid
- Gezondheidszorg
- Onderwijs
- Mobiliteit
- Duurzaamheid
- Digitale onderwerpen uiteraard
- Economie
- Ontwikkelingssamenwerking
- Vluchtelingen
En wat specifieke voorstellen, dit is maar een kleine greep:
- Invoeren constitutioneel hof
- Zetels verdubbelen van 150 naar 300.
- Kiesgerechtigde leeftijd naar 16 jaar
- Beperken van het auteursrecht
- Veiligheid en justitie weer scheiden
- Extra aandacht voor online criminaliteit
- Legaliseren cannabis
- Eigen risico afschaffen
- Thuisonderwijs mogelijk maken (ivm thuiszittersproblematiek)
- Complete hervorming van banken (die is een beetje onrealistisch)
- Onvoorwaardelijk basisinkomen (Eerst pilots)
- Geen negatieve spaarrente
- Hervormingen EU, het democratischer maken
Toch wel dingen die erg spelen in de samenlevingMisschien moet ik dan toch maar op de Piratenpartij gaan stemmen. Al is het alleen maar om hun lijsttrekker.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Een paar interessante standpunten, deze jongensquote:Op dinsdag 6 december 2016 16:09 schreef Physsic het volgende:
Weer een nieuwe partij!
(Is dit serieus?)
http://deorkaan.nl/zaanse-fish-grill-wordt-anti-homo-partij/
De naam hebben ze in elk geval al geregistreerd bij de Kiesraad:quote:Op dinsdag 6 december 2016 16:09 schreef Physsic het volgende:
Weer een nieuwe partij!
(Is dit serieus?)
http://deorkaan.nl/zaanse-fish-grill-wordt-anti-homo-partij/
https://www.kiesraad.nl/v(...)en-en-logos/registerquote:Vrije Democratische Partij (VDP)
Krimp 2
1506 AA Zaandam
075-6143683
vrijedemocratischepartij@hotmail.com
Statutaire naam: Vrije Democratische Partij (VDP)
Gemachtigde: B. Gökalp
Plv. gemachtige: H.K. Gökalp
Helaas, gaat niet door dus.quote:Hoofdstuk 3. Staten-Generaal
§ 2. Werkwijze
Artikel 67
1.
De kamers mogen elk afzonderlijk en in verenigde vergadering alleen beraadslagen of besluiten, indien meer dan de helft van het aantal zitting hebbende leden ter vergadering aanwezig is.
2.
Besluiten worden genomen bij meerderheid van stemmen.
3.
De leden stemmen zonder last.
4.
Over zaken wordt mondeling en bij hoofdelijke oproeping gestemd, wanneer één lid dit verlangt.
Altijd via de voorzitter, hè.quote:Op maandag 5 december 2016 14:32 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Ik ben vooral benieuwd naar de debatten.
'Premier Rutte, ons lid "Luke_Gaywalker" wil graag weten of u homo bent en wanneer u gaat oprutte met uw kankerbek. Wat is hierop uw antwoord?'
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |