Goeie vraag. Er zijn ook kleine pompen die weinig energie gebruiken. Eventueel te combineren met een pompschakelaar (verkrijgbaar bij tercalshop.nl).quote:Op maandag 13 februari 2017 22:24 schreef Topone01 het volgende:
Bedankt voor het advies op mijn vorige post! Ik zal zorgen voor een echte bypass in de installatie.
Wel zit ik nog met het volgende:
Zoals eerder vermeld ben ik van plan om drie groepen vloerverwarming aan te leggen. Op de begane grond in de keuken en bijkeuken en op de eerste verdieping in de badkamer. Hiervoor zal ik dus met twee verdelers moeten werken. Om nu voor beide verdelers een eigen hce80 aan te schaffen is wel erg prijzig. Hebben jullie daar nog een goed idee voor? Ik dacht zelf aan een verdeler met de hce80 voor de begane grond, en een zoneregelaar voor de badkamer. Alleen hoe kan ik de pomp van de verdeler op de verdieping dan aan/uit zetten? Of is het misschien een optie om een verdeler zonder pomp te nemen voor deze kleine groep en het laten rondpompen door de cv-ketel? Deze bevind zich boven de badkamer.
Ik ben nu aan het werk, ga straks meteen kijken. Het gekke is dat op het kastje juist ook de "lage" temperaturen waren ingesteld.quote:Op vrijdag 3 maart 2017 14:39 schreef bertpit het volgende:
Is het al opgelost?
Ik zou eerst bekijken of de communicatie nog in orde is. Dat kan op je kastje bij de instellingen. Ook kun je instellen dat bij communicatieverlies automatisch de verbinding opnieuw wordt opgebouwd. Is er iets gewijzigd aan de CV kant? Beb je bijvoorbeeld een stalen kast geplaatst of iest dergelijks?
De volgende dag werkte alles weer zonder problemen, gek. Het lijkt op een datum issue, het weekendprogramma werd al op vrijdag gevolgd.quote:Op vrijdag 3 maart 2017 16:06 schreef okzbow het volgende:
[..]
Ik ben nu aan het werk, ga straks meteen kijken. Het gekke is dat op het kastje juist ook de "lage" temperaturen waren ingesteld.
Overigens is er helemaal niets veranderd in huis.
Bij ons thuis wordt nog wel eens het "speciale dag" programma ingeschakeld, als iemand eerder thuis is. Hij schakelt dan het weekend programma in. Als je dat niet in de gaten hebt loopt dat de volgende dag ook door, met als gevolg een koud huis om 07.00 uur.quote:Op dinsdag 7 maart 2017 11:56 schreef okzbow het volgende:
[..]
De volgende dag werkte alles weer zonder problemen, gek. Het lijkt op een datum issue, het weekendprogramma werd al op vrijdag gevolgd.
Ik heb 'comap sar' kranen. Wat bedoel je met te ver naar achteren gemonteerd.. Te strak aangedraaid ? Ik heb ze ook wel wat losser gehad, maar dat werkt bij mij niet goed - dan zit die hele HR92 los. Nog wat geprutst met gastape ertussen om dat te fixen.. maar ik werd daar chagrijniger van dan van die ringetjesquote:Op dinsdag 7 maart 2017 22:42 schreef bertpit het volgende:
Dat lijkt me inderdaad niet goed. Wat voor merk kranen heb je? Want blijkbaar zijn de adapters voor die kranen niet goed.
Zelf heb ik Danfoss kranen, de bijgeleverde adapter had ik bij één kraan te ver naar achteren gemonteerd, waardoor het door jou geschetste probleem ontstond.
Ik ken Comap Sar kranen niet. Maar bij de HR92 worden standaard een paar soorten verloopstukjes meegeleverd van de meest verkochte kranen. Dit om de HR92 perfect te laten passen op diverse merken kranen.quote:
Ik heb zojuist de ATF600 wandmontageplaat in de woonkamer gekoppeld aan de bestaande thermostaatdraden waar eerst een Honeywell Chronotherm IV hing.quote:Op donderdag 1 december 2016 21:57 schreef Bigs het volgende:
Hier in huis begint inmiddels ook wel interesse te ontstaan voor een Evohome systeem, dus ik ben een beetje een planning aan het maken en ik ben benieuwd naar jullie mening over twee dingen:
De bypass: Nefit adviseert bij mijn Trendline HRC30 altijd een bypass te plaatsen in geval van zoneregeling. Het lijkt mij echter niet nodig aangezien ik met een lage temperatuur stook (vloerverwarming) en de aansturing modulerend is. Bovendien staan er twee radiatoren in het huis altijd half open dus er kan altijd wat warmte worden afgevoerd. Het is overigens een modern huis dus de radiatoren zijn aangesloten op centrale verdelers. Hoe is jullie ervaring, bypass of niet?
Voeding van de ATF600 wandplaat: Dit nieuwe model wandplaat bevat een losse trafo die je in de inbouwdoos kunt plaatsen. Gelukkig zit mijn huidige thermostaat op een inbouwdoos dus dat is geen probleem. Echter moet ik dan wel de thermostaatdraad vervangen door 230V bedrading. Zou ik ook de voeding op zolder bij de ketel kunnen plaatsen en de uitvoer via de oude thermostaatdraad naar de wandplaat kunnen voeren?
Nest is zo Amerikaans. In Europa gebruik je beter Evohome of Tado.quote:Op vrijdag 5 mei 2017 13:53 schreef delano.888 het volgende:
Hoezo zijn er eigenlijk al 10 over deze, maar niks over Nest, is er geen Nest liefde hier?
Maar een Nest is zoveel mooier (imo), en word tegenwoordig ook door Essent geleverd enz, maar geen enkel topic.quote:Op vrijdag 5 mei 2017 21:44 schreef Bigs het volgende:
[..]
Nest is zo Amerikaans. In Europa gebruik je beter Evohome of Tado.
Bovendien is Google Nest zo aan het verwaarlozen dat het nog maar de vraag is of dat bedrijf nog lang blijft bestaan.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |