![article-urn:publicid:ap.org:c0363667405a47bba8f2b07fb4f0d308-4Nb9l7W3r1ba33c6463f776a7d95-312_634x376.jpg]()
Speelronde vijf in de Champions League is aangebroken. De kaarten zijn goed geschud: Atlético ligt op koers voor groepswinst en PSV moet samen met Rostov uitmaken wie er na de winterstop in het walhalla van de Europa League voetbalt. Om 20:45 komende woensdag wordt er afgetrapt in Vicente Calderón, de Tempel aan de Manzanares. Het laatste seizoen dat Atlético er te bewonderen is. Gaat PSV hier nog wat klaar spelen? Afgelopen zaterdag werden de Colchoneros met 0-3 in eigen huis zoek gespeeld door Real Madrid in de derby. PSV kwakkelde weer verder in Tilburg en er werd opnieuw niet gescoord: 0-0. Het leed is nog niet geleden wat al maanden voortduurt.
''Obli, oblak, cada día te quiero más'', werd twee maanden geleden gezongen toen de keeper van Atlético de penalty van Guardado stopte. Oblak, we houden elke dag meer van je. Atlético-fans zongen het en Sierd de Vos zong het daarna op TV mee. Iemand slingert het zonder context met een filmpje op Twitter en OPHEF is geboren. Thijs Slegers van de Thijs Slegers show besluit dat Sierd namens Z
iggo Sport geen interviews mag doen want er wordt objectiviteit geëist.
quote:
De beelden van de strafschop en het zingen van De Vos verschenen nog tijdens de wedstrijd op Twitter met de vraag wat de PSV-supporters ervan moesten denken. "Een schandalige tweet", noemt De Vos het. "Nota bene van iemand die zich collega noemt, maar dat natuurlijk niet is. De tweet werd ook nog een keer of 200 geretweet, terwijl mijn uitleg van een seconde of vijftig waarin ik vertelde waarom de fans het lied zongen ontbrak. Althans, daarvan zijn maar vijf seconden weergegeven. Het was een poging om mij in diskrediet te brengen. Maar goed, achteraf bezien was het verstandiger geweest dat lied helemaal niet te zingen."
Atlético zit momenteel in een dip. Even leek Atlético te vliegen, te zweven maar sinds een paar weken is er de klad ingekomen. Er werd in La Liga van de afgelopen vier wedstrijden drie keer verloren. Sevilla, Sociedad en Real Madrid waren te sterk. Niet de meest misselijke ploegen maar vooral tegen Sociedad en Real Madrid was het niet goed. In de weken ervoor dansten ze langs alle tegenstanders. Griezmannetje was in zijn sas met Gameiro, Carrasco flitste langs alles en iedereen, maar dan is er toch die dip. Die dekselse dip waar Simeone zijn elftal uit moet zien te loodsen. In de komende weken moet de groepswinst in de Champions League veilig worden gesteld met onder andere een opgave in de Allianz Arena tegen Bayern München. In de competitie is het sprokkelen geblazen en hopen dat Real Madrid (9punten voor) ergens zijn been stoot. De titel is vér weg.
PSV, iedereen kent het verhaal inmiddels wel. Luuk de Jong scoort pas drie keer terwijl El Ahmadi er op los scoort. Dolberg vernedert defensies waar ze bijstaan. Wat een blamage. Je zou denken dat er buiten Luuk de Jong bij PSV ook nog andere spelers rondlopen die wat goals kunnen maken maar dat valt momenteel vies tegen. Alleen Ramselaar doet momenteel nog wat mondhoekjes krullen. Heel incidenteel Pereiro, maar die is nog jong heeft geen ervaring en u kent het allemaal wel. Cocu heeft momenteel niet het antwoord op de problemen van PSV. Tegen Heracles, Twente, Sparta (beker) werd de vorige maand niet gewonnen en nu komt Willem II ook in dat lijstje in vaderlandse sferen. Ook zijn er nog eens blessuregevallen, maar die hielpen PSV ook lang niet altijd op het juiste pad. Hoe gaat PSV hier uitkomen?
Woensdag 23 november, Atlético Madrid - PSV, 20:45, Vicente Calderón