Toch is het wel handig om iets van een budget te weten. Macro kan voor weinig maar ook voor heel erg veel.quote:Op maandag 4 maart 2019 19:05 schreef RGS18 het volgende:
Budget: Geen, maar niet te duur aub
Formaat: Micro / compact / SLR-like / D-SLR Body
Doel: Mooie macroshots
Fotograaf: Ik niet
Huidige camera: Geen
Welke camera’s twijfel je over: Geen
Bijzonderheden: Het is een cadeau voor mijn zus haar bruiloft. Die maakt graag macroshots van allerlei dingen in de natuur etc.
Ze doet het met haar smartphone altijd dus een camera van 2000 euro is denk ik overkill. Ik zat te denken aan een goede compact camera die goede macro fotos maakt.quote:Op maandag 4 maart 2019 20:51 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Toch is het wel handig om iets van een budget te weten. Macro kan voor weinig maar ook voor heel erg veel.
Met een soort richtbedrag kunnen we eens gaan kijken wat er allemaal mogelijk is.
Naast een budget is het ook wel handig om te weten hoeveel je zus al aan fotografie doet en waarmee. Dat kan ook doorslaggevend zijn bij de keuze van een macrotuigje om blij van te worden.
Vanuit niets beginnen met een spiegelreflex met een aparte macrolens en er dan ook plezier in houden is niet iedereen gegeven
In dat geval lijkt het me inderdaad handig om in de hoek van de compacten te zoeken.quote:Op maandag 4 maart 2019 21:06 schreef RGS18 het volgende:
[..]
Ze doet het met haar smartphone altijd dus een camera van 2000 euro is denk ik overkill. Ik zat te denken aan een goede compact camera die goede macro fotos maakt.
Dat zijn zeker hele uitstekende keuzes! Ik kreeg deze ook al geadviseerd: Panasonic DMC-LX100quote:Op maandag 4 maart 2019 21:34 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
In dat geval lijkt het me inderdaad handig om in de hoek van de compacten te zoeken.
Een leuk alleskunnertje waarmee je in de natuur niet alleen lekker kunt macro'en maar die ook nog eens een bijna ongezond zoombereik heeft. De Panasonic DC-FZ82 heb je voor net geen 300 euro en zo vanuit de verpakking kan ie zo ongeveer alles, zowel helemaal automatisch als heel veel handmatig ingesteld maar net wat je wilt.
Deze even als voorbeeldje. Alternatieven genoeg, we nemen er even een paar door.
Sony's Cybershot DSC-HX350 zit ongeveer in dezelfde prijsklasse en is net zo veelzijdig
Slagje duurder is de Nikon Coolpix B600. Nog iets meer zoombereik en zo voor pakweg 360 euro
Dat zijn drie voorbeelden van 'bridge-camera's', ze zijn er ook nog van andere merken (Canon, Fuji) en de voorbeelden is het midden van het prijsgebouw. Er zit nog een prijsrange onder, denk dan aan zo'n 200 a 250 euro. De camera is dan nog steeds zeer compleet qua mogelijkheden maar vaak wat minder zoombereik en wat minder instelmogelijkheden maar nog steeds bijzonder hobbywaardig.
Zoals je zou verwachten zit er ook nog een prijsrange boven die drie voorbeelden. Je zit dan in de orde van 500 tot 600. Daarvoor is dan de lens lichtsterker. Kun je een externe flits aansluiten en zit er van alles net weer wat meer in.
Bij alle ranges geldt dat zo'n bridge vanuit de doos eigenlijk al compleet is en je er kleine beestjes maar ook wild mee kunt fotograferen zonder er allerhande dingen bij te moeten kopen.
De handligging is het best te omschrijven als een 'kleine spiegelreflex' ofwel een lekker handje vol camera waar je goed houvast aan hebt en die heel goed stabiel te houden is.
En mocht je nou naar nog iets anders op zoek zijn dan hoor ik dat wel, dan zoek ik wat anders.
De LX100 is inderdaad een prima camera. Maar dan wel voor een ander gebruiksspectrum.quote:Op maandag 4 maart 2019 21:43 schreef RGS18 het volgende:
[..]
Dat zijn zeker hele uitstekende keuzes! Ik kreeg deze ook al geadviseerd: Panasonic DMC-LX100
Ugh, krijg net te horen dat de Panasonic Lumix DC-FZ82 net zoveel is en 4K kan opnemen met alle toeters en bellen van de DSC-HX350. Ook heeft die Panasonic 60x optic zoom en de Sony maar 50x. Ik neem aan dat die Panasonic dus iets beter is?quote:Op maandag 4 maart 2019 22:16 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
De LX100 is inderdaad een prima camera. Maar dan wel voor een ander gebruiksspectrum.
Wil iemand bijvoorbeeld reportage- en straatfotografie gaan doen, dan is die LX100 daar ideaal voor. Mooi gematigd zoombereik, grote sensor en de ideale formfactor.
Wil je echter iets in de natuur gaan doen dan kom je met de LX100 nogal snel iets tekort op gebied van brandpuntsafstand en instelbereik en net daar zijn die bridge-camera's bijna niet te verslaan.
Wil je kwaliteit dan moeten je prioriteiten zijn:quote:je moet eigenlijk niet spreken van aantal keer zoom, maar de range in 35mm film-formaat equivalente brandpuntsafstand (het waarom zal ik ff achterwege laten). Nu is het wel zo dat de f2.8 lens van de FZ200, de 25mm - 600mm (35mm equivalent) 24x zoom heeft (600 delen door 25). Maar een 18-55mm lens, die vaak bij een APS-C sensor dSLR zit in de kit, waarvan het equivalent voor 35mm een effectieve range van 24-88mm heeft (dit heeft met de sensor cropfactor van 1.6 te maken, omdat een APS-C sensor niet zo groot is als een fullframe 35mm-sensor camera; maar hier hoef je nog even niet op te letten, maar moet je gewoon even van me aannemen), heeft dus maar zo'n 3.7x zoom. Zo'n bridgecamera heeft met 25-600mm dus een veel grotere zoomrange. Dit is mede mogelijk door de relatief kleine sensor. Een grote sensor heeft weliswaar een grotere capaciteit om licht op te vangen, maar dan moeten ook de lenzen een stuk groter zijn. Als je de lenzen voor grote sensors redelijk handzaam wilt houden, moet je helaas de range inperken.
Het wideangle-einde (uitgezoomd) van 25mm van de bridgecamera en 24mm van de dSLR-kitlens liggen wel redelijk dicht bij elkaar. Het tele-einde (ingezoomd) 88mm van zo'n kitlens is lang niet zo ver als de 600mm van de bridgecamera. Ook als je er een 300mm (480mm equivalent 35mm-formaat) op zet, red je dat niet. Moet ik er wel bij zeggen dat hoe groter de zoomrange en hoe meer elementen er in een lens zitten om die range mogelijk te maken, hoe sterker vaak het lichtverlies en des te slechter vaak de kwaliteit. Daarom heb je voor dSLR-camera's vaak lenzen die überhaupt geen zoom hebben, maar kwalitatief goed en lichtsterk zijn.
De Panasonic Lumix FZ1000 en de DC-FZ82 hebben dezelfde sensor grootte volgens Coolblue of zie ik dat nou niet goed?quote:
quote:1/2.3-type High Sensitivity MOS Sensor / 18.9 Total Megapixels / Primary Color Filter
Lens Diafragma F2.8 - 5.9
~ https://www.panasonic.com(...)cameras/dc-fz82.html
quote:Type 1 High Sensitivity MOS-sensor / Totaal aantal pixels 20,9 megapixel / Primair kleurfilter
Lens Diafragma F2.8 - 4.0
~ https://www.panasonic.com(...)as/dmc-fz1000eg.html
Allemaal ongetwijfeld waar, alleen vraag ik me af of iemand die het nu met een telefoon doet iets van die grote sensor gaat merken als die in een camera zit die wat beperkt is in zijn zoombereik en die vooral meer dan twee keer zoveel kost dan een middenklasse bridge waarmee je al heerlijk aan alle diverse vormen van fotografie kunt snuffelen zonder dat het gelijk de hoofdprijs moet gaan kosten.quote:Op dinsdag 5 maart 2019 10:19 schreef shiznuts het volgende:
Op Marktplaats een E-M10 II halen met 12-42mm kitje, onder 400,- dan voor onder 250,- de 30mm f/3.5 Macro erbij. Geen 2000,- en geen 1500. Maar nog altijd niet spotgoedkoop inderdaad.
Maar macro gaat erom dat je dicht op de actie zit, veelal zit de lens dan dicht op de actie en heb je niks aan 50 of 60x zoom, hoewel dat misschien zo zou lijken. Je moet fysiek dichtbij raken, daarom kijken macronauten ook vooral naar de meest dichtbijzijnde scherpstelgrens. Hoe dichterbij je kunt scherpstellen hoe beter het macroeffect. Als je een mier fotografeert heb je hem het liefst met wat zijn fysieke afmetingen zijn ook op de sensor afgebeeld en zit je er zo dicht mogelijk met je camera op. Voor dauwdruppels aan een spinnenweb in de ochtend of paddestoelen, heb je niet zozeer een lens met een grote reikwijdte nodig. Vliegen en vlinders bijvoorbeeld gaan er echter vandoor zodra je te dichtbij komt. Maar meer dan 200mm heb je voor macro, of in het algemeen niet heel veel aan. 1200mm is echt overkill. Tenzij je wilt zien of de Amerikaanse vlag nog op de maan staat.
Dus als je dan een camera haalt, haal er dan liever eentje met iets minder range, maar daarvoor een grotere sensor. Denk aan een Panasonic Lumix FZ1000, FZ2000, TZ202, Sony CyberShot RX10 III, RX100 VI bijvoorbeeld
Zoek ook eens op Flickr naar 'HX350' en 'FZ82' (of naar een ander type)zodat je foto's te zien krijgt die met die specifieke camera zijn gemaakt.quote:Op dinsdag 5 maart 2019 09:36 schreef RGS18 het volgende:
Bedankt voor de info. Maar mijn zus is echt geen pro. Ze maakt nu natuurfoto's met haar smartphone, dus ik denk dat de stap naar zo'n compact bridge camera al een grote voorruitgang is voor haar. Ik heb geen zin om straks dan ~1,500 uit te gaan geven terwijl ik niet eens weet of het dan wel of niet goed zit.
Daarom zit ik nu te kijken naar de Sony DSC-HX350 en de Panasonic Lumix DC-FZ82. Eerstgenoemde heeft meer Megapixels en een ietwat grotere batterij capaciteit, maar laatstgenoemde heeft meer zoom, een touchscreen en 4K video. Voor de rest zijn de specs hetzelfde. Dus even kijken wat beter is...
Heb de FZ82 zojuist binnen gekregen. Heb al even snel zelf even gekeken of je er macro shots mee kunt maken maar als ik ergens een beetje om in zoom dan wordt het beeld heel vaag en wilt hij niet focussen. Dus ik zal even er mee gaan kutten kijken of het überhaupt wel kan want anders stuur ik 'm terug.quote:Op dinsdag 5 maart 2019 20:39 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Allemaal ongetwijfeld waar, alleen vraag ik me af of iemand die het nu met een telefoon doet iets van die grote sensor gaat merken als die in een camera zit die wat beperkt is in zijn zoombereik en die vooral meer dan twee keer zoveel kost dan een middenklasse bridge waarmee je al heerlijk aan alle diverse vormen van fotografie kunt snuffelen zonder dat het gelijk de hoofdprijs moet gaan kosten.
Kijk je dan op sites als Flickr wat sommige mensen uit bijv. een inmiddels best wel verouderde Sony HX300 weten te toveren dan blijkt dat je met een nieuwere bridge als die HX350 of die FZ82 niet echt tegen veel beperkingen aan gaat lopen, zeker niet als je referentiekader een smartphone is.
Als het fotograferen in de natuur dan in een échte hobby ontaardt komen de systeemcamera's, spiegelreflexen of high-end-compacten vanzelf wel in beeld.[..]
Zoek ook eens op Flickr naar 'HX350' en 'FZ82' (of naar een ander type)zodat je foto's te zien krijgt die met die specifieke camera zijn gemaakt.
Ik ben er al even vluchtig doorgedoken en durf best wel te beweren dat met beide al heel leuk in de natuur te fotograferen valt, zowel in het macro als in het telebereik.
Dus let ff op 't volgende en zoom eens niet 60x in maar minder...quote:Maar macro gaat erom dat je dicht op de actie zit, veelal zit de lens dan dicht op de actie en heb je niks aan 50 of 60x zoom, hoewel dat misschien zo zou lijken. Je moet fysiek dichtbij raken, daarom kijken macronauten ook vooral naar de meest dichtbijzijnde scherpstelgrens.
quote:Minimum focus distance is 0.39 inches (1 centimeter) in the macro focus mode and 11.8 inches (30 centimeters) during normal autofocus
Ik heb even een snelle ronde gemaakt langs wat winkels die in tweedehands doen. Voor het gestelde budget heb je bijvoorbeeld een gebruikte EOS 70D. Qua mogelijkheden wat je zoekt want zowel heulemaal automatisch is net zo goed mogelijk als alles-met-het-handje. Bijkomend voordeel van een 70D is dat ie kwalitatief wat dichter zit bij wat je gewend bent, van een 7D naar een driecijferige EOS is best wel een sprongetje achteruit.quote:Op woensdag 13 maart 2019 03:46 schreef Backpackinglife het volgende:
Momenteel fotografeer ik met een 7D mark II. Ik wil graag een extra camera - hoeft niet per se dezelfde kwaliteit te zijn als ik heb - en ik ben een beetje het overzicht kwijt.
Budget: max. ¤500,- (tweedehands oké)
Formaat: D-SLR Body
Doel: Reizen/Landschap/Wildlife. Die volgorde ook denk ik, aangezien ik dus al een 7D II heb die me helpt met de wildlife.
Fotograaf: -
Huidige camera: Uitbreiding op huidige, heb dus 7D mark II met als lenzen: 16-35 + 24-70 + 70-200 + 150-600
Welke camera’s twijfel je over: 750D / 800D / tweedehands ergens goedkoop kopen.
Bijzonderheden: Vroeger wel eens grijze markt gekocht, eventueel ook een optie. Zou tof zijn als mijn vriendin de camera kan gebruiken - dus met automatische stand. Laatste is geen harde eis, want ik ga degene zijn die dat ding mee moet zeulen
Ik vind het risico bij particulieren niet heel erg aangezien ik wel een beetje verstand heb van camera's. Niet gigantisch, maar anders neem ik wel een goede vriend van me mee die het professioneel doet ^^quote:Op woensdag 13 maart 2019 21:27 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Ik heb even een snelle ronde gemaakt langs wat winkels die in tweedehands doen. Voor het gestelde budget heb je bijvoorbeeld een gebruikte EOS 70D. Qua mogelijkheden wat je zoekt want zowel heulemaal automatisch is net zo goed mogelijk als alles-met-het-handje. Bijkomend voordeel van een 70D is dat ie kwalitatief wat dichter zit bij wat je gewend bent, van een 7D naar een driecijferige EOS is best wel een sprongetje achteruit.
Koop je een gebruikte camera particulier dan zal er binnen het budget nog meer mogelijk zijn. Bij een winkel zit er doorgaans nog iets van garantie op en dat scheelt je dan weer een stukje risico.
Klinkt op het eerste gezicht raar om een fullframe als tweede camera naast een APSC-reflex te nemen. Tot ik even naar mijn eigen collectie kijk waarin de A7 een heel specifiek inzetgebied heeft(oude lenzen en vooral groothoeken) en ik meest van tijd met mijn cropspullen op pad ga.quote:Op vrijdag 15 maart 2019 19:33 schreef Backpackinglife het volgende:
.....Ik heb nu een 6D gevonden voor 550 (vooruit iets over budget, maar ach) en ik vroeg me af of dit het waard is of niet? Ik zal vast de sensor schoon moeten (laten) maken - maar verder is de camera in goede conditie op wat standaard slijtage sporen na.
Ja het klinkt inderdaad wat raar, maar tweede camera zal voornamelijk de 16-35 of 70-200 erop hebben dus dan is een fullframe niet "erg" ofzo!quote:Op zaterdag 16 maart 2019 12:13 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Klinkt op het eerste gezicht raar om een fullframe als tweede camera naast een APSC-reflex te nemen. Tot ik even naar mijn eigen collectie kijk waarin de A7 een heel specifiek inzetgebied heeft(oude lenzen en vooral groothoeken) en ik meest van tijd met mijn cropspullen op pad ga.
550 voor een goeie 6D is zeker niet teveel, zelfs niet als je die sensor nog moet laten reinigen.
Laat even weten wat het geworden isquote:Op zaterdag 16 maart 2019 14:12 schreef Backpackinglife het volgende:
[..]
Ja het klinkt inderdaad wat raar, maar tweede camera zal voornamelijk de 16-35 of 70-200 erop hebben dus dan is een fullframe niet "erg" ofzo!
Dankjewel! Ik heb morgen een afspraak om de camera te bekijken.
Koop er een walimex pro 14/2,8 bij, regelmatig in de aanbieding op Amazon en net zo goed als de versies van de camerafabrikanten maar dan 1/9 van de prijs.quote:Op zaterdag 16 maart 2019 14:12 schreef Backpackinglife het volgende:
[..]
Ja het klinkt inderdaad wat raar, maar tweede camera zal voornamelijk de 16-35 of 70-200 erop hebben dus dan is een fullframe niet "erg" ofzo!
Dankjewel! Ik heb morgen een afspraak om de camera te bekijken.
Ik ben nu de trotse eigenaar van een prachtige 6D. Zoals verwacht moet de sensor wel eventjes schoongemaakt worden.quote:Op zaterdag 16 maart 2019 15:35 schreef Ouwesok het volgende:
[..]
Laat even weten wat het geworden is
Thanks voor de tip! Klinkt zeker interessant alleen uhm ik weet niet of mijn portemonnee dat momenteel kan dragenquote:Op zaterdag 16 maart 2019 15:45 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Koop er een walimex pro 14/2,8 bij, regelmatig in de aanbieding op Amazon en net zo goed als de versies van de camerafabrikanten maar dan 1/9 van de prijs.
Is mijn lievelingsobjectief, worden gemaakt door Samyang in Korea en ook onder andere namen verkocht, zoals rokinon
https://www.imaging-resou(...).8-if-ed-umc/review/
Geweldigquote:Op zondag 17 maart 2019 19:58 schreef Backpackinglife het volgende:
[..]
Ik ben nu de trotse eigenaar van een prachtige 6D. Zoals verwacht moet de sensor wel eventjes schoongemaakt worden.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |