Ooit gehoord van vrijwillige opname? Waarbij je door de week in een instelling verblijft om intensief met je ziekte aan de slag te gaan? Onder andere Sylvana heeft er ervaring mee. Dat jij niet weet dat iets er niet is wil niet zeggen dat het er niet is. Maar jij gaat uit van jouw waarheid, trekt conclusies en stelt de vraag niet eens.quote:Op maandag 26 september 2016 20:55 schreef Jaimy_Luca het volgende:
[..]
Opgenomen onder het mom van wat? Je wordt mijn inziens alleen opgenomen als het echt heel slecht gaat en je een gevaar bent voor je omgeving (en/of direct voor jezelf). Dat is bij mij niet aan de orde. Als ik dat vraag aan de dokter lacht ie me keihard uit. Er is niks "mis" met mij, zo op het oog.
Geen sorry zeggen! Je hebt gelijk! O ja ik zou wegblijven zei ik netquote:Op maandag 26 september 2016 21:04 schreef MarieAlice het volgende:
Sorry dat ik er de discussie over opentrok.![]()
Ik hoopte op een modus vivendi, sorry voor de naïviteit
Hoe kan ik ermee om leren gaan als ik het nog steeds niet kan accepteren (en er dus als een puber tegenaan schop?)quote:Op maandag 26 september 2016 21:00 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Ja, dat heet veranwoording nemen en leren omgaan met je ziekte. Als je hulp de kans geeft (en dat heb je niet gedaan!) dan kun je dat leren. Je wilt niet.
[..]
Guess what... Soms moet je minder leuke dingen doen en wat verder kijken dan vandaag. Je wilt niet.
daarvoor moet je iets willen veranderenquote:Op maandag 26 september 2016 21:04 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Ooit gehoord van vrijwillige opname?
Ach, we hebben het weer eens uit ons systeem.quote:Op maandag 26 september 2016 21:04 schreef MarieAlice het volgende:
Sorry dat ik er de discussie over opentrok.![]()
Ik hoopte op een modus vivendi, sorry voor de naïviteit
Jij denkt dat iedereen hier blij is met zijn ziekte? Je kunt met een hulpverlener kijken hoe je toch een leven kunt opbouwen en voor jezelf kunt zorgen, ook als je de ziekte niet accepteert.quote:Op maandag 26 september 2016 21:08 schreef Jaimy_Luca het volgende:
[..]
Hoe kan ik ermee om leren gaan als ik het nog steeds niet kan accepteren (en er dus als een puber tegenaan schop?)Hoe kan een psych mij helpen om het te accepteren, als ik de ziekte niet wil
Ik doe niets wat ik niet leuk vind (afgezien van het huishouden, maar soms dan zelfs doe ik iets niet als ik er geen zin in heb), that's me... Een (soms nare) karaktertrek van me.
Eens. Ik kap ermee.quote:Op maandag 26 september 2016 21:13 schreef LPFAN het volgende:
Denk dat het ook beter is om de discussie te laten voor wat het is ja want het heeft toch geen zin.
Wel, probeer het eens uit en ondervind het. Stel je open voor iets wat je eigenlijk niet wil en ondervind in plaats van telkens maar te veronderstellen gebaseerd op foutieve informatie.quote:Op maandag 26 september 2016 21:08 schreef Jaimy_Luca het volgende:
[..]
Hoe kan ik ermee om leren gaan als ik het nog steeds niet kan accepteren (en er dus als een puber tegenaan schop?)Hoe kan een psych mij helpen om het te accepteren, als ik de ziekte niet wil
Ik doe niets wat ik niet leuk vind (afgezien van het huishouden, maar soms dan zelfs doe ik iets niet als ik er geen zin in heb), that's me... Een (soms nare) karaktertrek van me.
Okee. Sorry.quote:Op maandag 26 september 2016 21:13 schreef LPFAN het volgende:
Denk dat het ook beter is om de discussie te laten voor wat het is ja want het heeft toch geen zin.
Je hoeft je niet te verontschuldigen!quote:
Ik heb ook.mega veel aan mijnopname gehad. En nog steeds aan de ggzquote:Op maandag 26 september 2016 21:17 schreef LPFAN het volgende:
Wie weet heb je er onwijs veel aan, en wordt je leven een stuk aangenamer. Ik heb heel veel aan mijn psych gehad in de periode dat ik depressief was door mijn ziekte.
Geloof ik gelijk! Ik heb het nu niet meer nodig, maar als ik wel weer die kant op ga, ga ik er gelijk weer heen, Het is erg fijn om ff je ei kwijt te kunnen bij iemand die er totaal los van staat en een professioneel inzicht heeft. Goed van je dat je daar voor gekozen hebt toen!quote:Op maandag 26 september 2016 21:18 schreef PrisTheShiz het volgende:
[..]
Ik heb ook.mega veel aan mijnopname gehad. En nog steeds aan de ggz
Heb ik al vaker gedaan, is me niet goed bevallen. En zo weet ik zeker dat als ik die cursus van het UWV zou gaan doen, dat dat ook een hel wordt. Omdat ik ervaring heb met zulk soort dingen including new people. Op de een of andere manier is er iets aan mij, waardoor ze denken dat ze me wel negatief mogen behandelen, negeren, treiteren. Logisch dat ik daar geen zin in heb, wie wel?, in gepest worden...quote:Op maandag 26 september 2016 21:16 schreef MarieAlice het volgende:
[..]
Wel, probeer het eens uit en ondervind het. Stel je open voor iets wat je eigenlijk niet wil en ondervind in plaats van telkens maar te veronderstellen gebaseerd op foutieve informatie.
en weeeeeer.... Het ligt aan álle anderen, jouw houding en gedrag heeft er natuurlijk weer niks mee te maken. Net zoals het hier ook vast aan ons allemaal ligt...quote:Op maandag 26 september 2016 21:20 schreef Jaimy_Luca het volgende:
[..]
Heb ik al vaker gedaan, is me niet goed bevallen. En zo weet ik zeker dat als ik die cursus van het UWV zou gaan doen, dat dat ook een hel wordt. Omdat ik ervaring heb met zulk soort dingen including new people. Op de een of andere manier is er iets aan mij, waardoor ze denken dat ze me wel negatief mogen behandelen, negeren, treiteren. Logisch dat ik daar geen zin in heb, wie wel?, in gepest worden...
Idd! Ik ben ook maar 4 of 5 keer heen geweest.quote:Op maandag 26 september 2016 21:22 schreef caroro het volgende:
Ik heb maar 3x een sessie gehad bij de psych(had eigenlijk de hele ellende al tijden voor mezelf een plekje gegeven, maar zocht ff een objectief inzicht in de situatie) en ik ben blij dat ik het gedaan heb. Een frisse blik op je situatie geeft hele andere inzichten. Maar je moet het uiteindelijk wel zelf doen.
Één mening.quote:Op maandag 26 september 2016 21:22 schreef Jaimy_Luca het volgende:
En vrijwillige opname: ik heb er dus zelf om gevraagd, maar het kon niet volgens haar.
Maar dat is niet leu-heuk!quote:Op maandag 26 september 2016 21:22 schreef caroro het volgende:
Ik heb maar 3x een sessie gehad bij de psych(had eigenlijk de hele ellende al tijden voor mezelf een plekje gegeven, maar zocht ff een objectief inzicht in de situatie) en ik ben blij dat ik het gedaan heb. Een frisse blik op je situatie geeft hele andere inzichten. Maar je moet het uiteindelijk wel zelf doen.
"Op de een of andere manier is er iets aan mij" wat snap je daar niet aan?quote:Op maandag 26 september 2016 21:22 schreef Cat22 het volgende:
[..]
en weeeeeer.... Het ligt aan álle anderen, jouw houding en gedrag heeft er natuurlijk weer niks mee te maken. Net zoals het hier ook vast aan ons allemaal ligt...
Houd jij je er wel aan in tegenstelling tot Poesopstokje? Dank je.quote:
Daar ging het niet om. Het ging om een opname. Een opname heb je nog nooit gehad. Een mens kan meer dan een keer zich openstellen voor iets nieuws. Ergo, theoretisch is het mogelijk om je open te stellen voor een nieuwe ervaring. En in opname ga je meer begrip kunnen krijgen dan waar dan ook.quote:Op maandag 26 september 2016 21:20 schreef Jaimy_Luca het volgende:
[..]
Heb ik al vaker gedaan, is me niet goed bevallen. En zo weet ik zeker dat als ik die cursus van het UWV zou gaan doen, dat dat ook een hel wordt. Omdat ik ervaring heb met zulk soort dingen including new people. Op de een of andere manier is er iets aan mij, waardoor ze denken dat ze me wel negatief mogen behandelen, negeren, treiteren. Logisch dat ik daar geen zin in heb, wie wel?, in gepest worden...
Wat snap jij niet aan: 'er is iets aan mij en ik moet kijken wat ik daaraan kan veranderen zodat mijn leven leuker wordt'quote:Op maandag 26 september 2016 21:24 schreef Jaimy_Luca het volgende:
[..]
"Op de een of andere manier is er iets aan mij" wat snap je daar niet aan?
Waarom betrek je haar overal bij?quote:Op maandag 26 september 2016 21:25 schreef Jaimy_Luca het volgende:
[..]
Houd jij je er wel aan in tegenstelling tot Poesopstokje? Dank je.
Al heb jij nooit echt erge dingen tegen me gezegd, zoals dat ik een borderliner ben.![]()
Het feit dat je aan dat een of andere ding niks wil doen, zoals je hier al zo vaak bewijst en da je eigenlijk zelfs niet echt wil weten wat dat ene ding is en da je daarom wel coonstant tegen dezelfde muren wil oplopen.quote:Op maandag 26 september 2016 21:24 schreef Jaimy_Luca het volgende:
[..]
"Op de een of andere manier is er iets aan mij" wat snap je daar niet aan?
Dat is ook weer met andere mensen. Groepstherapie, samen eten, soms zelfs samen op 1 kamer slapen. Lijkt mij een regelrechte hel.quote:Op maandag 26 september 2016 21:26 schreef MarieAlice het volgende:
[..]
Daar ging het niet om. Het ging om een opname. Een opname heb je nog nooit gehad. Een mens kan meer dan een keer zich openstellen voor iets nieuws. Ergo, theoretisch is het mogelijk om je open te stellen voor een nieuwe ervaring. En in opname ga je meer begrip kunnen krijgen dan waar dan ook.
Het is mijn extreme introvertie. Ik praat met niemand. Dat maakt mensen ongemakkelijk en denken ze dat ze mij wel negatief mogen behandelen...quote:Op maandag 26 september 2016 21:28 schreef MarieAlice het volgende:
[..]
Het feit dat je aan dat een of andere ding niks wil doen, zoals je hier al zo vaak bewijst en da je eigenlijk zelfs niet echt wil weten wat dat ene ding is en da je daarom wel coonstant tegen dezelfde muren wil oplopen.
Amen!quote:Op maandag 26 september 2016 21:44 schreef MarieAlice het volgende:
Juist. Want je bent zo'n uniek sneeuwvlokje met zo'n unieke contactstoornis dat ze dat daar nog nooit van ulder leven hebben meegemaakt. En alles wat in de film met winona ryder over gebeurtenissen in 1967 in de amerikaanse psychiatrie gebeurt, gebeurt nu ook nog. Juist.
Mijn grootvader zou zeggen 'millemillemille, zoudt ge ze unne kop nu ni aftrekke, ze in un ande geven en zeggen: beziet dees, da is na ulle stoeme kop'.
Mijn leven is op zich niet slecht, wel okee. (Ik maak er het beste van.) Het hoeft niet per se "leuker" te worden. Datgene wat er aan mij is, is dus mijn extreme introvertie. En dat is niet te verbeteren. Ik heb al zo vaak, zoveel dingen geprobeerd om een (halve) kletskous te worden, maar daarvoor is mijn introvertie te ernstig. Zelfs bij mijn (schoon)familie, vriendin en vriend lukt het niet. Ook daar ben ik stil, praat ik weinig.quote:Op maandag 26 september 2016 21:26 schreef Cat22 het volgende:
[..]
Wat snap jij niet aan: 'er is iets aan mij en ik moet kijken wat ik daaraan kan veranderen zodat mijn leven leuker wordt'
Oké, dit was de echt de laatste reactie op jou hierover. Ik voel me net een grammofoonplaat.
Ik heb ergens wel het idee dat ik in/met bepaalde dingen bijzonder ben ja. Mag toch, is niks mis meequote:Op maandag 26 september 2016 21:44 schreef MarieAlice het volgende:
Juist. Want je bent zo'n uniek sneeuwvlokje met zo'n unieke contactstoornis dat ze dat daar nog nooit van ulder leven hebben meegemaakt. En alles wat in de film met winona ryder over gebeurtenissen in 1967 in de amerikaanse psychiatrie gebeurt, gebeurt nu ook nog. Juist.
Mijn grootvader zou zeggen 'millemillemille, zoudt ge ze unne kop nu ni aftrekke, ze in un ande geven en zeggen: beziet dees, da is na ulle stoeme kop'.
Schat. Ge zijt dertien in een dozijn lijk de rest van ons. En iedereen die binnengaat voor opname zit met die schrik en oh ik ga niet weg kunnen en ah ze gaan me niet moeten en ik wil geen confrontatie want dan blutst mijn ego en das allemaalnzo eng. Serieus. Kop. Handen. Beziet het eens.quote:Op maandag 26 september 2016 22:01 schreef Jaimy_Luca het volgende:
[..]
Ik heb ergens wel het idee dat ik in/met bepaalde dingen bijzonder ben ja. Mag toch, is niks mis meeDat wil dus absoluut niet zeggen dat ik me verheven voel boven anderen, of me beter voel dan anderen. Nee. Juist eerder het omgekeerde.
Maar snap je niet wat de angst bij mij is? Het gaat namelijk niet om dat die film uit 1967 is (volgens mij later hoor?), het gaat om bepaalde angsten. O.a het vastzitten ergens aan, wat ik niet wil. Dat is een hele grote angst (en trigger). Maar ook problemen met anderen door m'n contactstoornis. Ik ben niet goed in ruzie(maken), vlucht liever en dat kan niet bij opname.
En de film is van 1999 maar als ge kijkt naar de eerste drie minuten dan staat er al dat het 1967 is. Is ook gebaseerd op een echt verhaal. Dus zoekt eens iets op vooraleer ge u schrik laat aanjagen. Ge baseert zoveel op dingen waar ge just geen knijt van weet en ge ontzegt u daardoor zoveel en ge verkloot het voor uweigen en de mensen rondom u. Serieus. Kop. Handen. Beziet dat eens.quote:Op maandag 26 september 2016 22:01 schreef Jaimy_Luca het volgende:
[..]
Ik heb ergens wel het idee dat ik in/met bepaalde dingen bijzonder ben ja. Mag toch, is niks mis meeDat wil dus absoluut niet zeggen dat ik me verheven voel boven anderen, of me beter voel dan anderen. Nee. Juist eerder het omgekeerde.
Maar snap je niet wat de angst bij mij is? Het gaat namelijk niet om dat die film uit 1967 is (volgens mij later hoor?), het gaat om bepaalde angsten. O.a het vastzitten ergens aan, wat ik niet wil. Dat is een hele grote angst (en trigger). Maar ook problemen met anderen door m'n contactstoornis. Ik ben niet goed in ruzie(maken), vlucht liever en dat kan niet bij opname.
Die "anderen" lijken over het algemeen toch iets (heel wat) beter om te kunnen gaan met mensen, zelfs al vinden ze het eng, dan ik kan/in staat ben.quote:Op maandag 26 september 2016 22:09 schreef MarieAlice het volgende:
[..]
Schat. Ge zijt dertien in een dozijn lijk de rest van ons. En iedereen die binnengaat voor opname zit met die schrik en oh ik ga niet weg kunnen en ah ze gaan me niet moeten en ik wil geen confrontatie want dan blutst mijn ego en das allemaalnzo eng. Serieus. Kop. Handen. Beziet het eens.
Laat het gaan. Aan haar reacties is te zien dat ze echt niet snapt/wil snappen wat je bedoelt. In haar geval is FOK! daar echt niet het geschikte medium voor.quote:Op maandag 26 september 2016 22:12 schreef MarieAlice het volgende:
[..]
En de film is van 1999 maar als ge kijkt naar de eerste drie minuten dan staat er al dat het 1967 is. Is ook gebaseerd op een echt verhaal. Dus zoekt eens iets op vooraleer ge u schrik laat aanjagen. Ge baseert zoveel op dingen waar ge just geen knijt van weet en ge ontzegt u daardoor zoveel en ge verkloot het voor uweigen en de mensen rondom u. Serieus. Kop. Handen. Beziet dat eens.
Ja, je bent heel introvert en heel contactgestoord en heel raar. Blijf jezelf, verander niet.quote:Op maandag 26 september 2016 22:16 schreef Jaimy_Luca het volgende:
[..]
Die "anderen" lijken over het algemeen toch iets (heel wat) beter om te kunnen gaan met mensen, zelfs al vinden ze het eng, dan ik kan/in staat ben.
Ik beschadig een auto met een sleutel als die in ONS parkeerplekje parkeert, in plaats van gewoon er naartoe lopen en gewoon te communiceren dat wij al stonden te wachten op dát plekje. Zó contactgestoord ben ik...
Ik kan zoveel opzoeken van hoe het nu werkt, ik heb ooit die film gezien, heb ooit gezien dat ze haar vasthielden en dus is dat mijn angst. Kan iedereen me ervan verzekeren dat ze mij wel zouden laten gaan als ik daar vrijwillig zit en weg wil, ik geloof dat niet. Want bij mij maken ze vast een uitzondering.quote:Op maandag 26 september 2016 22:12 schreef MarieAlice het volgende:
[..]
En de film is van 1999 maar als ge kijkt naar de eerste drie minuten dan staat er al dat het 1967 is. Is ook gebaseerd op een echt verhaal. Dus zoekt eens iets op vooraleer ge u schrik laat aanjagen. Ge baseert zoveel op dingen waar ge just geen knijt van weet en ge ontzegt u daardoor zoveel en ge verkloot het voor uweigen en de mensen rondom u. Serieus. Kop. Handen. Beziet dat eens.
Ehm, dat heb ik toch juist al geaccepteerd?!quote:Op maandag 26 september 2016 22:24 schreef Lienekien het volgende:
Waarom accepteer je dan niet gewoon dat het kut is en niet beter wordt in plaats van steeds maar weer deze zinloze discussies op te zoeken?
Waarom verdedig je je dan toch steeds weer? Waarom steeds weer diezelfde discussie over dat je niks wil?quote:Op maandag 26 september 2016 22:26 schreef Jaimy_Luca het volgende:
[..]
Ehm, dat heb ik toch juist al geaccepteerd?!
Toch weer dicht zie ik?quote:Op maandag 26 september 2016 22:06 schreef caroro het volgende:
LIF / Chronisch ziek én het is OK!
Het mag toch![]()
Een laatste en dan ga ik in negerenstand over dit gedoe.quote:Op maandag 26 september 2016 22:22 schreef Jaimy_Luca het volgende:
[..]
Ik kan zoveel opzoeken van hoe het nu werkt, ik heb ooit die film gezien, heb ooit gezien dat ze haar vasthielden en dus is dat mijn angst. Kan iedereen me ervan verzekeren dat ze mij wel zouden laten gaan als ik daar vrijwillig zit en weg wil, ik geloof dat niet. Want bij mij maken ze vast een uitzondering.
Zeker als ik daadwerkelijk zo'n ernstige ruzie heb gekregen met een mede-opgenomene en daardoor suïcidaal zou worden. En jij denkt dat ze mij dan laten gaan?! Think again...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |