Conclusie is dus dat hetgeen waarmee ze adverteren gebakken lucht is, zover was ik zelf al.quote:Op maandag 19 september 2016 17:02 schreef hottentot het volgende:
[..]
Toch moet de bank hier rekening mee houden door te kijken welke bedragen over blijven, hier zijn normen voor en jullie zullen onder de normen zitten met het huidige plaatje.
Lees hierboven aubquote:Op maandag 19 september 2016 17:04 schreef rickkt het volgende:
Laat maar raden, je hebt een klein x bedrag aan de adviseur moeten betalen en deze heeft belooft het te regelen voor je?
25k als bruto inkomen? En een deel daarvan bestaat zelfs van een uitkering? Wat is dit voor uitkering? En hoe lang hebben jullie dit gezamenlijke inkomen al?
Ben wel benieuwd hiernaar. Maar hoe verwacht je zelf ook om 137k in 30 jaar + rente te gaan betalen?
Die 15k uit uitkering mag je eigenlijk al niet meerekenen, maar dat heeft de adviseur je hopelijk al verteld. Ook met 25k kan nog wel een ton krijgen, dus de afwijzing zal dan wel in het stukje garantsteller zitten.quote:Op maandag 19 september 2016 16:56 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
40K waarvan 15K uitkering. We vragen geen hypotheek aan voor 140K nogmaals maar voor 80K en de rest via een garantstelling. Dit noemen ze een gecombineerde aanvraag en is ideaal voor starters (althans zo brengen de verstrekkers het zelf).
Ja maar de garantsteller verdient toch genoeg om 40K aan hypotheek te garanderen? Daarom zei de adviseur ook; Dit moet geen probleem zijn. Ook de verschillende tools zeggen dat het geen probleem zou moeten zijn. Ik ben er 1000% zeker van dat er geen bkr, schulden zijn aangezien het ouders betreft en ik die door en door ken en er alles van weet uiteraard.quote:Op maandag 19 september 2016 17:06 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
Die 15k uit uitkering mag je eigenlijk al niet meerekenen, maar dat heeft de adviseur je hopelijk al verteld. Ook met 25k kan nog wel een ton krijgen, dus de afwijzing zal dan wel in het stukje garantsteller zitten.
Je zit aan de max. voor die 25k, en hoe oud is de garantsteller ...quote:Op maandag 19 september 2016 17:08 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Ja maar de garantsteller verdient toch genoeg om 40K aan hypotheek te garanderen? Daarom zei de adviseur ook; Dit moet geen probleem zijn. Ook de verschillende tools zeggen dat het geen probleem zou moeten zijn. Ik ben er 1000% zeker van dat er geen bkr, schulden zijn aangezien het ouders betreft en ik die door en door ken en er alles van weet uiteraard.
Het enige wat ik zou kunnen bedenken is dat BLG het gewoon niet aandurft, maarja dan vind ik stop als bedrijf dan met het adverteren hiervan, aangezien het totaal gebakken lucht is.
Weer je zeker dat je wel alles weet van de garantsteller? Heeft deze zelf nog een hypotheek of andere leningen lopen?quote:Op maandag 19 september 2016 17:08 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Ja maar de garantsteller verdient toch genoeg om 40K aan hypotheek te garanderen? Daarom zei de adviseur ook; Dit moet geen probleem zijn. Ook de verschillende tools zeggen dat het geen probleem zou moeten zijn. Ik ben er 1000% zeker van dat er geen bkr, schulden zijn aangezien het ouders betreft en ik die door en door ken en er alles van weet uiteraard.
Het enige wat ik zou kunnen bedenken is dat BLG het gewoon niet aandurft, maarja dan vind ik stop als bedrijf dan met het adverteren hiervan, aangezien het totaal gebakken lucht is.
Garantsteller is 51 of 52 denk ik? Uitkering is een ziektewetuitkering die voor 90% zeker binnenkort omgezet gaat worden naar een WAJONG achtige uitkering. Die nemen ze niet mee en dat is ook geen probleem, want dan nog zou het gewoon voldoende moeten zijn zoals ik al zei. Overigens hebben we ook aantoonbaar gemaakt de kosten koper te bezitten (dus die 10K ofzo is er gewoon) dus ook dat kunnen we uitsluiten.quote:Op maandag 19 september 2016 17:09 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
Je zit aan de max. voor die 25k, en hoe oud is de garantsteller ...
Wat voor type uitkering is het trouwens?
Eigen hypotheek uiteraard a 250 euro netto per maand (goede tijd afgesloten).quote:Op maandag 19 september 2016 17:11 schreef rickkt het volgende:
[..]
Weer je zeker dat je wel alles weet van de garantsteller? Heeft deze zelf nog een hypotheek of andere leningen lopen?
Zit daar dan niet het stukje niet groeien in?quote:Op maandag 19 september 2016 17:11 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Garantsteller is 51 of 52 denk ik? Uitkering is een ziektewetuitkering die voor 90% zeker binnenkort omgezet gaat worden naar een WAJONG achtige uitkering. Die nemen ze niet mee en dat is ook geen probleem, want dan nog zou het gewoon voldoende moeten zijn zoals ik al zei. Overigens hebben we ook aantoonbaar gemaakt de kosten koper te bezitten (dus die 10K ofzo is er gewoon) dus ook dat kunnen we uitsluiten.
Fors bijspringen? Ik denk dat je een garantstelling niet goed begrijpt, ik zal het uitleggen.quote:Op maandag 19 september 2016 17:12 schreef hottentot het volgende:
[..]
Maar waarom moet de garantsteller dan zo fors bijspringen? Als jullie al op 25K netto zitten?
Dat ze je afkeuren is allemaal prima, serieus. Alleen wat mij strookt en ook de adviseurs is dat ze zelf (BLG dus) adverteren dat het gewoon kan i.c.m. een garantstelling (ideaal voor starters op de koophuizenmarkt etc). Was dit niet mogelijk dan hadden wij nooit een aanvraag ingediend.quote:Op maandag 19 september 2016 17:14 schreef Allures het volgende:
[..]
Zit daar dan niet het stukje niet groeien in?
Wajong is afgekeurd en dus geen verwachting dat je gaat werken
Als jij al 10 jaar het hoofdinkomen bent en het zelfde verdiend ga jij ook niet vooruit
Het klinkt alsof je vooral oneens bent met waarom je bent afgewezen. Niet dat de gronden niet zijn wat ze zijn
Hand in het vuur dat het klopt.quote:Op maandag 19 september 2016 17:14 schreef lvw88 het volgende:
25k NETTO per jaar? dat is 2000 per maand.. bruto ruim 30.000 per jaar. Dat moet makkelijk te krijgen zijn. iets klopt niet aan de bedragen.
Ik kom snel gerekend bij Hypotheek24 met bruto 2400 per maand al uit op bedrag van 145.000.. andere adviseur zoeken?quote:
Ik ook. Houd wel een marge van 10-15% aan bij online tools. Dit bevestigde de Rabobank mij na een persoonlijk gesprek. Uit hun tool kwam 20K meer als wat ze werkelijk wilde gevenquote:Op maandag 19 september 2016 17:16 schreef lvw88 het volgende:
[..]
Ik kom snel gerekend bij Hypotheek24 met bruto 2400 per maand al uit op bedrag van 145.000..
Die 60k van de garantsteller met een eigen hypotheek telt de bank al bijna niet mee. De reden is gewoon dat die persoon ook een hypotheek heeft. Dit is voor de bank een te groot risico. Als deze persoon geen hypotheek meer heeft is het een ander geval. Dat is waar ze naar kijken.quote:Op maandag 19 september 2016 17:14 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Fors bijspringen? Ik denk dat je een garantstelling niet goed begrijpt, ik zal het uitleggen.
Je stuurt je inkomen (loonstroken etc) naar de verstrekker MET de opgaves en loonstroken van de garantsteller. Ze nemen zijn of haar inkomen als ''garantstelling'' dus zeg 60K ofzo. HOEVEEL ze aan hypotheek op DAT inkomen geven kom je niet te weten, aangezien alle banken en verstrekkers hun eigen calculatie-methode gebruiken. Daarom ook die verschillen in hoogte van hypotheek die je kunt krijgen tussen de verschillende aanbieders etc.
Dan gaat die garantsteller dus +/- 30% van zijn inkomen verliezen halverwege de hypotheek, of erger afhankelijk van zijn of haar pensioen en statistisch gezien misschien zelfs dood zijn voor hij afloopt. Daar zitten al 2 probleem.quote:Op maandag 19 september 2016 17:11 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Garantsteller is 51 of 52 denk ik? Uitkering is een ziektewetuitkering die voor 90% zeker binnenkort omgezet gaat worden naar een WAJONG achtige uitkering. Die nemen ze niet mee en dat is ook geen probleem, want dan nog zou het gewoon voldoende moeten zijn zoals ik al zei. Overigens hebben we ook aantoonbaar gemaakt de kosten koper te bezitten (dus die 10K ofzo is er gewoon) dus ook dat kunnen we uitsluiten.
Uiteraard ga ik dat melden. We waren nog niet bij de offerte. Eerst aanvraag gedaan, hopen op goedkeuring en dan kijken naar jaren etc.quote:Op maandag 19 september 2016 17:18 schreef Lienekien het volgende:
Ik word wel heel erg benieuwd naar de reden dat het wordt afgemeld. Kom je dat nog wel even vertellen?
Voor hoeveel jaar zet je de rente vast?
Dat snap ik. Heb echter deze gebruikt voor het afsluiten van hypotheek (als starter niet zo moeilijk, weinig haken en ogen) en kwam hoewel ik niet veel onder mn max had geleend, was dit gewoon mogelijk. scheelde maar 3% ofzoquote:Op maandag 19 september 2016 17:17 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Ik ook. Houd wel een marge van 10-15% aan bij online tools. Dit bevestigde de Rabobank mij na een persoonlijk gesprek. Uit hun tool kwam 20K meer als wat ze werkelijk wilde geven
Halverwege de hypotheek is de hypotheek ook al voor een belangrijk deel afgelost, natuurlijk.quote:Op maandag 19 september 2016 17:18 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
Dan gaat die garantsteller dus +/- 30% van zijn inkomen verliezen halverwege de hypotheek, of erger afhankelijk van zijn of haar pensioen en statistisch gezien misschien zelfs dood zijn voor hij afloopt. Daar zitten al 2 probleem.
Een ziektewetuitkering telt niet mee voor hypotheek berekeningen, en eventueel toekomstig inkomen kan een bank weinig mee qua hypotheek verstrekken.
En op termijn lijkt het inkomen van jou ook niet te gaan verdubbelen, of in ieder geval substantieel hoger te worden.
Dus mja, zelfs voor maar 140k lijkt het een lastig geheel te worden, en dan ben ik niet eens een hypotheek adviseur.
Het gaat hier om een geldverstrekker, geen bank. Dit is een wezenlijk verschil. Verstrekkers geven allereerst al 10-20% meer hypotheek (check de tools maar eens). Tevens hanteren verstrekkers vaak wat soepelere regels ook. Wat ons gewoon verbaasd is BLG vooral.quote:Op maandag 19 september 2016 17:18 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
Dan gaat die garantsteller dus +/- 30% van zijn inkomen verliezen halverwege de hypotheek, of erger afhankelijk van zijn of haar pensioen en statistisch gezien misschien zelfs dood zijn voor hij afloopt. Daar zitten al 2 probleem.
Een ziektewetuitkering telt niet mee voor hypotheek berekeningen, en eventueel toekomstig inkomen kan een bank weinig mee qua hypotheek verstrekken.
En op termijn lijkt het inkomen van jou ook niet te gaan verdubbelen, of in ieder geval substantieel hoger te worden.
Dus mja, zelfs voor maar 140k lijkt het een lastig geheel te worden, en dan ben ik niet eens een hypotheek adviseur.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |