Naast de Holland Acht hebben ook de Vrouwen Acht, de lichte vrouwen dubbel 2 (Head/Paulis), de mannen twee-zonder (Braas/Steenman) en de vrouwen dubbelvier medaillekansen.quote:Oranjeroeiers: hopen elke finaledag in Holland House te staan
De Holland Acht, staand vlnr: Mechiel Versluis, Dirk Uittenbogaard, Boudewijn Roell, Kaj Hendriks en Tone Wieten. Onder: Boaz Meylink, Olivier Siegelaar en Robert Lucken. ANP
Na de zwakke Spelen in Londen, met alleen een bronzen medaille voor de Vrouwen Acht, koestert de Nederlandse roeibond hoge verwachtingen van de Olympisch Spelen in Rio de Janeiro. Dat zegt technisch directeur Hessel Evertse.
"We hebben een fantastische ploeg. We zijn vier jaar onderweg en onze mensen weten exact wat ze doen. We hebben het niveau." Op een aantal medailles wil de voormalige baas van de Nederlandse zeilers zich niet vastpinnen, maar de ambities zijn duidelijk. Zeker voor het vlaggenschip, de Holland Acht, die internationaal veel wordt getipt als gouden medaillewinnaar.
Excelleren
"Natuurlijk, als je twee World Cups en de Henley Regatta wint en je weet ook nog eens dat je hele goeie roeiers hebt… Niemand denkt dat we er al zijn, maar iedereen denkt dat het mogelijk is om in Rio te excelleren. Ik denk en ik hoop van harte dat we elke finaledag in het Holland House mogen zijn."
Slagman Robert Lucken heeft ook veel vertrouwen in een goede prestatie op de Spelen. Vooral de winst bij de World Cup in Luzern, kortgeleden, zorgt voor dat goede gevoel. "We wisten uit trainingen al dat we heel hard konden roeien, maar het was heel lekker dat we het bevestigd hebben op een belangrijke wedstrijd. Dat ontbrak nog een beetje. We weten nu dat we van onze tegenstanders kunnen winnen."
Nico Rienks was slagman van de gouden Holland Acht van 1996. In Atlanta eindigde Nederland toen voor Duitsland, dat ook nu de belangrijkste concurrent is. "Winnen is levenslang een mooie herinnering. Onze race is nu zo lang geleden, het zou mooi zijn als ze het 20 jaar later weten te evenaren."
Toch kan een onverwachte tegenvaller altijd roet in het eten gooien, weet Evertse. "Vorig jaar hadden we een jongen die een week voor de EK een tafel op zijn teen liet vallen en toen brak hij zijn teen. Je hebt het niet allemaal in de hand."
Prestaties op de weg naar Rio en het typische choken van Nederlanders als het erom spant.quote:Op woensdag 3 augustus 2016 00:27 schreef TheArt het volgende:
[..]
En dat voorspel je op basis van wat?
Que? De prestaties op weg naar Rio zijn de laatste maanden juist geweldig geweest.quote:Op woensdag 3 augustus 2016 00:27 schreef V-for-Vendetta het volgende:
[..]
Prestaties op de weg naar Rio en het typische choken van Nederlanders als het erom spant.
Eens.quote:Op woensdag 3 augustus 2016 00:33 schreef TheArt het volgende:
[..]
Que? De prestaties op weg naar Rio zijn de laatste maanden juist geweldig geweest.
Daarnaast, als je niet goed presteert in de voorbereiding, hoe kan je dan in hemelsnaam choken?
quote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:25 schreef kilon het volgende:
De eerste echte stream na het begin van de Spelen is nu begonnen.
Echt hequote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:32 schreef Montov het volgende:
Heerlijk rustgevend ook, met de watergeluiden en zonder commentaar.
Ja, goed zicht op de bergen verderop.quote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:37 schreef kilon het volgende:
Mooi uitzicht ook. Zou er voor de roeiers aan hun kant ook wat te zien zijn?
Ik denk dat die Cubaan van net wel van het uitzicht genoten heeftquote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:37 schreef kilon het volgende:
Mooi uitzicht ook. Zou er voor de roeiers aan hun kant ook wat te zien zijn?
De Amerikanen liepen gister aan het einde een paar uur achter, dus het kan nog welquote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:43 schreef heywoodu het volgende:
Duitsland begint nu...met heat 1. #werkenbijdeard
jawel op de streamquote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:45 schreef marcodej het volgende:
Sporza is er ook aan begonnen.
Wie nog niet? De NOS!
Nee hoorquote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:47 schreef Montov het volgende:
De 7 minuten grens gaat worden doorbroken.
Hij liet volledig lopen de laatste 150 meter.quote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:47 schreef Montov het volgende:
De 7 minuten grens gaat worden doorbroken.
Jazeker, geen dom geleuter van een commentator die er geen verstand van heeft.quote:
Je weet dat niet elke commentator er per definitie geen verstand van heeft?quote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:49 schreef WEST het volgende:
[..]
Jazeker, geen dom geleuter van een commentator die er geen verstand van heeft.
twitter:MarcelMaijer twitterde op zaterdag 06-08-2016 om 13:47:02Nu gaan de Olympische Spelen pas echt van start! Vandaag naar hockey, roeien, wielrennen, handboogschieten en zwemmen. Let the games begin! reageer retweet
uhhh okequote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:51 schreef Slobeend het volgende:
twitter:MarcelMaijer twitterde op zaterdag 06-08-2016 om 13:47:02Nu gaan de Olympische Spelen pas echt van start! Vandaag naar hockey, roeien, wielrennen, handboogschieten en zwemmen. Let the games begin! reageer retweet
Er doet een Belg mee.quote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:52 schreef kilon het volgende:
Dus Duitsland, Engeland en België zenden het uit maar de NOS niet
Pak gewoon een stream, naar Rio Live moet je niet willen kijkenquote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:52 schreef kilon het volgende:
Dus Duitsland, Engeland en België zenden het uit maar de NOS niet
De nos boeit dit niet. #kenjeprioriteitenquote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:52 schreef kilon het volgende:
Dus Duitsland, Engeland en België zenden het uit maar de NOS niet
Doe ik ook. Maar het gaat om het idee. Er is verder nog geen sport bezig (behalve kwalificaties schieten maar daar is zelfs geen stream van) en dan wordt er niks uitgezonden,quote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:53 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Pak gewoon een stream, naar Rio Live moet je niet willen kijken
Met alle respect, maar niemand blijft thuis voor de series van de skiff zonder Nederlander. Boeiendquote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:52 schreef kilon het volgende:
Dus Duitsland, Engeland en België zenden het uit maar de NOS niet
Al doe je er een half uur over, als je maar in de top-3 zitquote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:55 schreef Collide het volgende:
Welke tijd moet je ongeveer neerzetten voor de kwartfinales?
Zo boeiend is dit ook niet verder, snap wel dat ze dan andere prioriteiten geven. Mevrouw van Zetten uit Tiel wil dit niet zienquote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:54 schreef kilon het volgende:
[..]
Doe ik ook. Maar het gaat om het idee. Er is verder nog geen sport bezig (behalve kwalificaties schieten maar daar is zelfs geen stream van) en dan wordt er niks uitgezonden,
Eerste 3 in de heat gaan door, gaat niet om de tijdquote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:55 schreef Collide het volgende:
Welke tijd moet je ongeveer neerzetten voor de kwartfinales?
Niemand blijft ook thuis voor de zoveelste uitzending van Omroep Max. Er is sport, zend het uit.quote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:55 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Met alle respect, maar niemand blijft thuis voor de series van de skiff zonder Nederlander. Boeiend
Dus niet iedereen wordt uiteindelijk in een lijst gezet en de beste gaan door. Maar gaat echt om de beste 3 per keer. Dus het kan zijn dat als je een heat later bent je met dezelfde tijd wel door was?quote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:55 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Al doe je er een half uur over, als je maar in de top-3 zit
quote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:57 schreef Collide het volgende:
[..]
Dus niet iedereen wordt uiteindelijk in een lijst gezet en de beste gaan door. Maar gaat echt om de beste 3 per keer. Dus het kan zijn dat als je een heat later bent je met dezelfde tijd wel door was?
Bij de Nos heb je er maar een paar met verstandquote:Op zaterdag 6 augustus 2016 13:50 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Je weet dat niet elke commentator er per definitie geen verstand van heeft?
Nou, ik zou zeggen, breng ons op de hoogte van de kanshebbers in de skiffquote:Op zaterdag 6 augustus 2016 14:06 schreef WEST het volgende:
[..]
Bij de Nos heb je er maar een paar met verstand
Johaug niet aanwezig in Rio?quote:Op zaterdag 6 augustus 2016 14:28 schreef wimderon het volgende:
Hoff toch wel verrassend sneller dan Martin. Al maakt het nog niet heel veel uit.
Zijn ze al geweest?quote:Op zaterdag 6 augustus 2016 15:44 schreef Nattekat het volgende:
Eerste heat begint nu. Nederland zit in de tweede. Beste 3 gaan door, de anderen gaan een herkansingsronde doen morgenmiddag.
Medaillekandidaat op basis van het afgelopen seizoenquote:Op zaterdag 6 augustus 2016 15:59 schreef kilon het volgende:
Hoeveel mogen we eigenlijk van ze verwachten? Finale mooi of medaillekandidaat?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |