abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  maandag 1 augustus 2016 @ 16:22:45 #26
40150 Manke
'tis but a scratch
pi_164156926
Daar drink ik een takbiertje op
pi_164157266
quote:
0s.gif Op maandag 1 augustus 2016 15:11 schreef vaarsuvius het volgende:
Wat de islam nodig heeft is een proces van Verlichting doormaken, zoals ook het christendom en jodendom hebben gedaan. Dit zorgt ervoor dat de religieuze cultuur beter in harmonie kan samenleven met de moderne maatschappij.

Zolang dit niet gebeurd binnen de islamitische wereld, zal die cultuur altijd 'achterlijk' blijven, in de zin dat ze is grotendeels gebaseerd op verouderde denkbeelden die allang achterhaald zijn.

Om deze reden bijvoorbeeld zijn er talloze joodse en christelijke wetenschappers van faam en nauwelijks islamitische, die laatsten krijgen gewoon geen kans om zich te ontwikkelen binnen hun cultuur. Hoogstens boeken ze wat succes op praktische gebieden zoals geologie (Saudi's zijn hier uiteraard goed in vanwege hun bodemschatten) Maar er is nauwelijks tot geen fundamenteel onderzoek dat tot iets nieuws leidt.

In de top 500 van universiteiten staat ook vrijwel geen moslim universiteit, en die er zijn bungelen ergens onderaan...

Zolang de heilige boeken van de moslims nog in steen gebeiteld zijn en er geen letter veranderd kan worden , zolang blijven ze op het wereldtoneel achteraan hobbelen met alle negatieve gevolgen van dien.

Turkije is (binnenkort was) niet voor niks het meest moderne moslim land dat bijna bijna aansluiting wist te vinden met Europa... Het was op seculiere leest geschoeid sinds Atatürk na de Turkse revolutie het kalifaat afschafte. Dit is nu bijna 100 jaar geleden. Onder Atatürk werd het basisonderwijs gratis en kwamen er duizenden scholen bij... Secularisme = ontwikkeling.

Hoe meer macht de conservatieve geestelijken krijgen, hoe slechter het weer gaat met een land, Turkije lijkt in haar blinde nationalisme dat door religieuze partijen misbruikt wordt weer de afslag naar het verleden te hebben ingeslagen ipv die naar de toekomst....
islam heeft al verlichting doorgemaakt, en bevat vele denominaties waarin wordt afgeweken van dat vastbijten in de letterlijke interpretatie van de teksten. Helaas is het nu een reactionaire islam die in de media de boventoon voert (en ook daadwerkelijk veel volgelingen heeft).
pi_164157398
quote:
0s.gif Op maandag 1 augustus 2016 15:39 schreef Villas__Rubin het volgende:

[..]

Dat zal inderdaad nooit gebeuren, 'een letter veranderen' aan de Koran. Dat is nou juist wat moslims zo trots maakt, dat 'het letterlijke woord van Allah nooit is veranderd', in tegenstelling tot 'de corrupt gemaakte geschriften van de Joden en Christenen'. Tja, als je echt gelooft in God en dat zo'n boek echt van God komt, dan ga je daar natuurlijk ook niets aan veranderen.

Beter is het dan gewoon de bullshit bloot te leggen in de Koran, zoals deze wiki-pagina doet:

https://wikiislam.net/wiki/Scientific_Errors_in_the_Quran

Dit maakt duidelijk dat ook de Koran gewoon mensenwerk is, net als alle andere geschriften. Daar hebben we meer aan dan de boel gaan lopen veranderen. Dat gaat echt nooit toegestaan worden namelijk.
niet waar, bijvoorbeeld ismailis, zij hebben een erfelijk leiderschap waarbij die imam de Koran naar huidige begrippen toepast. Momenteel een marginale stroming, maar rond de voorlaatste millenniumwisseling heersten zij over een significant kalifaat.
pi_164157746
“Laforest” seems like one of the more intellectual/controversial regulars
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')