quote:Meerdere mensen zijn vrijdag omgekomen bij een schietpartij bij een winkelcentrum in de Duitse stad München. Een schutter of meerdere schutters zijn mogelijk op de vlucht geslagen.
De schietpartij was bij het winkelcentrum Olympia in het noorden van de stad. Het Beierse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft tegenover Duitse media bevestigd dat er zeker drie doden zijn.
Volgens de politie zijn er in ieder geval zes zwaargewonde mensen naar het ziekenhuis gebracht.
Honderden politieagenten zijn ter plaatse. Ook is er een helikopter ingezet. Het is niet duidelijk hoeveel verdachten er zijn. Ook weet de politie niet waar de dader of daders zich bevinden.
Advies
De politie roept mensen op pleinen en grote openbare ruimtes te mijden. Ook wordt mensen geadviseerd geen beelden van de politieactie online te zetten, omdat dat het politiewerk kan verzwaren.
In de avond werd ook het Centraal Station van München ontruimd. Er was een melding van een schietpartij. Volgens de politie is daar nog geen zekerheid over.
Schutters
De politie kreeg rond 17.50 uur een melding binnen van een schietpartij bij een McDonalds bij het winkelcentrum. Op beelden is te zien dat een man met een handvuurwapen van dichtbij op omstanders schiet.
Volgens de politie zijn er vermoedelijk twee schutters. Waar die op dit moment zijn is niet duidelijk. Getuigen maakten volgens de politie melding van drie schutters.
Getuige
Volgens een getuige heeft een terrorist bij het centrum zeker dertig keer om zich heengeschoten. Daarbij zouden 15 mensen zijn omgekomen. De berichten zijn niet bevestigd.
De politie heeft de ruime omgeving afgezet. Ook de brandweer is op locatie. Medewerkers van het winkelcentrum mogen het pand niet verlaten. Op livebeelden van de zender RTL is te zien dat enkele mensen uit het winkelcentrum zijn gekomen en de politieafzetting hebben bereikt.
Politie
De politie roept mensen op weg te blijven van het winkelcentrum. Ook wordt mensen in de omgeving aangeraden binnen te blijven.
De metrolijnen in de stad zijn beperkt en bussen van en naar het winkelcentrum rijden niet vanwege de politie-inzet. Metrostations in de nabije omgeving zijn ontruimd.
Centrum
In het centrum van de stad zijn de winkels gesloten. Berichten over een schietpartij in het centrum van de stad bleken vals alarm.
De Duitse regering is vrijdag bijeengekomen voor een crisisberaad. De Beierse minister Horst Seehofer van Binnenlandse Zaken en minister Joachim Hermann van Binnenlandse Zaken ontmoeten elkaar in München.
Meer informatie volgt.
http://www.nu.nl/buitenla(...)trum-in-munchen.html
quote:Op vrijdag 22 juli 2016 22:05 schreef Ryan3 het volgende:
Vertaling van conversatie op het dak in deze link:
http://pastebin.com/kF84hMfy
Mijn post is kul maar vluchteligen toelaten gelijk stellen aan mensen vertelken dat ze het verdienen om te sterven niet?quote:Op zaterdag 23 juli 2016 08:40 schreef Elzies het volgende:
[..]
Totaal kul argument. Beetje een schoffering naar al die nabestaanden toe. Er moet gewoon een immigratiestop komen voor moslims naar Europa. (althans zeker uit de zogenaamde risicolanden en gebieden) Trump stelt zoiets vergelijkbaars voor in de VS en vele kunnen zich daarin vinden. Laten we eerst de boel hier op orde gaan stellen alvorens we er nog meer binnenlaten.
En je stelt ook met alle plezier je ouders en je kinderen (als je die zou hebben) bloot aan dat grotere risico om dood te gaan?quote:Op zaterdag 23 juli 2016 08:35 schreef timmmmm het volgende:
[..]
De kans dat je een andere, onschuldige, vluchteling van de dood redt is vele, vele, vele malen groter dan dat de Westerse mens dood gaat omdat er ook een terrorist binnenkomt. Niemand verdient het om dood te gaan, als je het mij vraagt, zelfs zo'n vent die 9 mensen waaronder zichzelf doodschiet had ik liever levend gezien. Dus die stelling zou ik al nooit innemen. Maar ik durf best tegen mensen te zeggen dat zij een kans van 1 op geen idee hoeveel het zal zijn, 1 op 10000? lijkt me nog een hoge schstting, hebben omdat niet elke moslim een terrorist is en neem zelf ook met alle liefde en plezier dat risico als ik daarmee een ander van de dood kan redden.
Mensen wier leven niet bedreigd wordt, hebben natuurlijk niks te zoeken in Europa als 'vluchteling', maar dat is weer een andere discussie voor een ander tooic
Nee ik zie alleen een iraans-duitse jongen van 18 met een geestelijke afwijking (namelijk de bereidheid te doden).quote:Op zaterdag 23 juli 2016 08:46 schreef Yasmin23 het volgende:
Waarom sowieso deze discussies over moslims? Er is nog geen link gevonden?
Probeer het te zoeken ik denk dat je op deze zoektocht nog veel informatie hier en daar opduikelt om je mening zo nu en dan bij te schaven bijvoorbeeld.quote:
Het is onzin wat hij aan het verkondigen is. Afrika komen rustig 80 miljoen mensen per jaar bij die in grote armoede leven. Dan importeer je elk jaar 1 miljoen maar het is een speld in een hooiberg. Helpen, maar dan in hun eigen landen.quote:Op zaterdag 23 juli 2016 08:46 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
En je stelt ook met alle plezier je ouders en je kinderen (als je die zou hebben) bloot aan dat grotere risico om dood te gaan?
En het is een moslim dus dan kan hij het alleen gedaan hebben omdat hij moslim is. Die gedachtequote:
Ja. Dat bijzonder kleine grotere risico tegenover een vele malen groter risico voor die vluchtelingen.quote:Op zaterdag 23 juli 2016 08:46 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
En je stelt ook met alle plezier je ouders en je kinderen (als je die zou hebben) bloot aan dat grotere risico om dood te gaan?
hij was moslim, en in ogen van velen is alles wat een moslim aan negatiefs doet alleen vanwege en uit naam van het geloof.quote:Op zaterdag 23 juli 2016 08:46 schreef Yasmin23 het volgende:
Waarom sowieso deze discussies over moslims? Er is nog geen link gevonden?
Niet alle Iraniërs. Zou heel goed zijn dat de ouders Soennieten zijn die gevlucht zijn, en dat de zoon in Duitsland onder invloed van extremisten gekomen is.quote:Op zaterdag 23 juli 2016 08:52 schreef Pleun2011 het volgende:
Iraniërs zijn sjiieten en bovendien vechten Iraanse militairen in Syrië tegen IS. Dat maakt het wat verwarrend dit..
Weten we zeker dat het een moslim was?quote:Op zaterdag 23 juli 2016 08:53 schreef computergirl het volgende:
[..]
hij was moslim, en in ogen van velen is alles wat een moslim aan negatiefs doet alleen vanwege en uit naam van het geloof.
eerder een kans van 1 op 50000000000 (50 miljard) per vluchteling per jaar. (in de veronderstelling dat een half miljoen immigranten op een bevolking van 10 miljoen, honderd moorden per jaar plegen)quote:Op zaterdag 23 juli 2016 08:35 schreef timmmmm het volgende:
[..]
De kans dat je een andere, onschuldige, vluchteling van de dood redt is vele, vele, vele malen groter dan dat de Westerse mens dood gaat omdat er ook een terrorist binnenkomt. Niemand verdient het om dood te gaan, als je het mij vraagt, zelfs zo'n vent die 9 mensen waaronder zichzelf doodschiet had ik liever levend gezien. Dus die stelling zou ik al nooit innemen. Maar ik durf best tegen mensen te zeggen dat zij een kans van 1 op geen idee hoeveel het zal zijn, 1 op 10000? lijkt me nog een hoge schstting, hebben omdat niet elke moslim een terrorist is en neem zelf ook met alle liefde en plezier dat risico als ik daarmee een ander van de dood kan redden.
Mensen wier leven niet bedreigd wordt, hebben natuurlijk niks te zoeken in Europa als 'vluchteling', maar dat is weer een andere discussie voor een ander tooic
nee dat weten we ook niet maar kans is wel heel groot.quote:Op zaterdag 23 juli 2016 08:54 schreef Yasmin23 het volgende:
[..]
Weten we zeker dat het een moslim was?
Die aanslag in Australië een tijdje geleden was een soennitische Iranees.quote:Op zaterdag 23 juli 2016 08:52 schreef Pleun2011 het volgende:
Iraniërs zijn sjiieten en bovendien vechten Iraanse militairen in Syrië tegen IS. Dat maakt het wat verwarrend dit..
Hmm.. dan hou ik het toch maar op weer een doorgedraaide moslimgekkie die zich heeft laten inspireren door IS. Het is net als het Ebola-virus dit.. de epidemie duurt even maar er komt een moment dat het stoptquote:Op zaterdag 23 juli 2016 08:54 schreef Resistor het volgende:
[..]
Niet alle Iraniërs. Zou heel goed zijn dat de ouders Soennieten zijn die gevlucht zijn, en dat de zoon in Duitsland onder invloed van extremisten gekomen is.
Je hebt gelijk.quote:Op zaterdag 23 juli 2016 08:55 schreef damian5700 het volgende:
Moslimterrorisme is een actueel onderwerp. Ook een onderwerp waarover je gerust zorgen mag uiten.
Alleen heeft het met deze betreurenswaardige kwestie niet veel van doen in de zin dat dit door de autoriteiten niet is bevestigd en aan de hand van alle beschikbare info niet in dit profiel past.
Stel jezelf eens de vraag hoeveel je echt geeft om elk mensenleven in de wereld. Als er in 1 dag 100.000 mensen verzuipen in Bangladesh kan je dan niet eten en slapen? Als er een miljoen mensen vermoord worden in Soedan is dan je hele jaar verziekt? Zo niet, waarom zou je je familie dan blootstellen aan dat grotere risico om dood te gaan?quote:Op zaterdag 23 juli 2016 08:53 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Ja. Dat bijzonder kleine grotere risico tegenover een vele malen groter risico voor die vluchtelingen.
In deze ver geglobaliseerde wereld zou je je deuren niet moeten sluiten wanneer het jou utkomt. Daar is de wereld te klein voor. Wel deelnemen aan een coalitie die daar de hele wereld naar god bombardeert, maar dan de deur sluiten als die mensen op de stoep staan omdat hun huizen zijn opgeblazen. Je acties hebben consequenties.
Als je er nou niks mee te maken hebt in Syrië, had het nog een ander verhaal geweest, maar we doen gewoon mee. Huis opblazen=je huis openstellen imo
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |